Skocz do zawartości
Achmed1

Brak ekranu laptopa (głupota)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam posiadam laptopa msi cyborg 15 a12ve (Zdjęcie) https://ibb.co/MgNKVcj

 

Ostatnio przy wymianie pasty zrobilem głupi błąd nie odłączając bateri od płyty głównej i niechacy doknelem taśma od ekranu na płycie głównej i oczywiście się zapaliło (zdjęcie) ekran nie działa .... podłączyłem pod tv laptop dziala bez problemow ale dalej nie mam ekranu .....

Pytanie co poszło ? Taśma od monitora nie wygląda jak by się przypaliła za to na płycie widać (zdjecie)  https://ibb.co/Y8N7pPy https://ibb.co/smcqWP4 i pytanie czy to matryca,taśma czy sama płyta?? 

Oczywiście oddam do naprawy ale chciałem  sam się czegoś dowiedzieć zanim odniosę do naprawy. 

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź 

Edytowane przez Achmed1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem raz na serwisie tak samo zrobione zwarcie poprzez krzywo wsuniętą taśmę matrycy w gniazdo na płycie. Znajomy próbował znaleźć przepalenie na elektronice matrycy ale niewiele wskórał, podpiął swoją matrycę i laptop śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, zakk87 napisał:

miałem raz na serwisie tak samo zrobione zwarcie poprzez krzywo wsuniętą taśmę matrycy w gniazdo na płycie. Znajomy próbował znaleźć przepalenie na elektronice matrycy ale niewiele wskórał, podpiął swoją matrycę i laptop śmiga.

W moim przypadku nie ma mowy o zle wsunietej taśmie,probowalen tez pare razy wkladac tasme na nowo.. poprostu wyleciała mi z rąk i prosto w to spalone miejsce zanim zabrałem zaczęło się palić , mam jakiegos starego lapka pytanie czy taśmy od matrycy są takie same ?  może sproboje dzisiaj podłączyć inną matrycę o ile będzie pasować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdjęcia nie działają , prawdopodobnie zrobiłeś zwarcie na 19V podświetleniu matrycy.

Edytowane przez allas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak laptop normalnie działa to i tak miałeś mega farta podłączając ekran na zasilaniu w większości przypadków masz poważne szkody typu padnięty cpu, most, kbc... może tylko sam bezpiecznik od podświetlenia wywaliło 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, allas napisał:

Zdjęcia nie działają , prawdopodobnie zrobiłeś zwarcie na 19V podświetleniu matrycy.

za chwilke wrzuce na nowo

 

2 godziny temu, Send1N napisał:

Jak laptop normalnie działa to i tak miałeś mega farta podłączając ekran na zasilaniu w większości przypadków masz poważne szkody typu padnięty cpu, most, kbc... może tylko sam bezpiecznik od podświetlenia wywaliło 🤔

wszystko dziala tylko nie ekran , niestety za  pewny siebie  bylem i mam skutki tego ....

https://imgur.com/a/isQ4GyC
https://imgur.com/a/K2cIXU2
https://imgur.com/a/zkcx7lY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do naprawy raczej nie drogim kosztem, jeżeli w miejscu tego przykopcenia to jest bezpiecznik (trzeba sprawdzić na schemacie) to jest szansa że zadziałał :E i tylko on poszedł, tak jak pisałem masz farta że laptop działa po czymś takim :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Do naprawy raczej nie drogim kosztem, jeżeli w miejscu tego przykopcenia to jest bezpiecznik (trzeba sprawdzić na schemacie) to jest szansa że zadziałał :E i tylko on poszedł, tak jak pisałem masz farta że laptop działa po czymś takim :] 

Tak właśnie parzyłem na ceny matrycy to w sumie masz rację nie ma tragedi z cena (około 100f ) dzisiaj po pracy zaniosę go do serwisu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pisałem o matrycy, uszkodzenie masz na płycie głównej, sama matryca jest zapewne sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle napisalem (spie jeszcze w drodze do pracy) 🤓 luz dzisiaj i tak dam go do naprawy tak ze zobaczymy co oni powiedzą,  poprostu sprawdziłem w razie w ile kosztuje jak by to była matryca 😎

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Do naprawy raczej nie drogim kosztem, jeżeli w miejscu tego przykopcenia to jest bezpiecznik (trzeba sprawdzić na schemacie) to jest szansa że zadziałał :E i tylko on poszedł, tak jak pisałem masz farta że laptop działa po czymś takim :] 

Co do schematu to albo zle szukam albo jestem ślepy,  patrzyłem na msi i na forum msi i nie mogę nic znalez o płycie ,nie widze by ktoś nawet ja sprzedawał 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po nazwie "wyrytej" na laminacie każda płyta ma gdzieś oznaczenie/nazwę na pcb i tak jest o wiele łatwiej coś znaleźć niż wpisując np model laptopa - motherboard :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozkrece go in poszukam, mialem dac dzisiaj laptopa do naprawy  ale nie mam mocy , mam wolne od dzisiaj to jutro go zaniose 

Tyle co znalazlem to płyta nazywa sie ms15k1 rev 1 ale dalej nie znalazlem nic wiecej na jej temat ... 

 

Edytowane przez Achmed1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Achmed1 napisał:

Co do schematu to albo zle szukam albo jestem ślepy,  patrzyłem na msi i na forum msi i nie mogę nic znalez o płycie ,nie widze by ktoś nawet ja sprzedawał 🤔

Za świeży laptop ciężko będzie znaleźć schemat , nie mówiąc o boardviev.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie widzę wizualnie jaki tam element jest bo spalenizna przysłania ale jest szansa tak jak pisałem że spalił się sam bezpiecznik patrząc na to co zrobiłeś i że laptop o dziwo działa przy zabawie z ekranem na nieodłączonej baterii :] wtedy nawet nie trzeba tam wstawiać innego tylko wystarczy połączyć oba pady czymś co "przewodzi" np kawałkiem drutu :E googlując zdjęcia tej płyty też są takiej jakości że ciężko stwierdzić.

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.05.2024 o 07:15, allas napisał:

Za świeży laptop ciężko będzie znaleźć schemat , nie mówiąc o boardviev.

Na to wychodzi bo naprawde nic nie widze no I jak pisalem wczesniej nawet nikt jej nie sprzedaje tak ze to tylko swiadczy o tym ze za nowy jest 

W dniu 29.05.2024 o 07:34, Send1N napisał:

Nie widzę wizualnie jaki tam element jest bo spalenizna przysłania ale jest szansa tak jak pisałem że spalił się sam bezpiecznik patrząc na to co zrobiłeś i że laptop o dziwo działa przy zabawie z ekranem na nieodłączonej baterii :] wtedy nawet nie trzeba tam wstawiać innego tylko wystarczy połączyć oba pady czymś co "przewodzi" np kawałkiem drutu :E googlując zdjęcia tej płyty też są takiej jakości że ciężko stwierdzić.

Jezeli ci jakos to pomoze w stwierdzeniu czegos moge zawsze to przeczyscic  

Lapek lezy w naprawie, jutro niby maja mi dac znac co z nim 😀 

Edytowane przez Achmed1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plycie sie cos popalilo ale nie wiem co bo typek mi nie wyjasnil, jutro bede dzwonil dowiadywal sie dokladnie 

Naprawa 180funtow tak ze naprawie I po sprawie , temat do zamkniecia  

Dziekie wielkie za proby zlokalizowania problemu 😄

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.06.2024 o 21:16, Achmed1 napisał:

Na plycie sie cos popalilo ale nie wiem co bo typek mi nie wyjasnil, jutro bede dzwonil dowiadywal sie dokladnie 

Naprawa 180funtow tak ze naprawie I po sprawie , temat do zamkniecia  

Dziekie wielkie za proby zlokalizowania problemu 😄

 

Wczoraj zadzwonil z serwisu co sie okazalo spalilem cos na plycie pomiedzy zasilaniem a karta graficzna na warstwie plyty ....  co najgorsz nie beda tego wstanie naprawic poniewa potrzebna jest specjalistyczna maszyna a takowej nikt nie posiada nikt w calym uk 🇬🇧  tak ze bym musial wyslac ja gdzies za granice  co by sie wiazalo z duzym kosztem dotego  nieoplacalnym  tak ze zostalo mi kupic monitor..... 

Edytowane przez Achmed1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta specjalistyczna maszyna to pewnie dremel.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co masz zamiar używać laptopa z podpiętym zewnętrznym monitorem zamiast wbudowanego ekranu? już bym wolal to sprzedać na części albo wymienić mobo zamiast zakupu monitora :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...