Skocz do zawartości
hubercik1212

Komputer update

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Szukam czegoś co mógłbym dołożyć do komputera żeby ulepszyć.Głownie gram w cs2, valorant, zula, new world, i jakieś nowsze gierki z naciskiem na grafike :)

spec 11.PNG

Edytowane przez hubercik1212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet? 

Prosi się o wymianę GPU i pewnie też RAM-u na coś szybszego 32GB. Procek nadal całkiem mocny więc tu można jeszcze zostać z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM może mieć w środku niezłe kostki, można spróbować zrobić OC np. do 3200CL16 i tylko zmienić kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I tak przydałoby się zmienić na 32GB, ale od biedy jak kasy mało to można pokombinowac.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ram, to możliwe że po prostu XMP nie jest włączone i chodzi na ustawieniach domyślnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na domyślnych raczej nie było by takich timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi zgodne ze standardem JEDEC dla DDR4 2133 wynoszą 14-14-14, 15-15-15 i 16-16-16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No jeśli nie widziałem bsoda na tej platformie (złożona we wrześniu 23) i nagle po zainstalowaniu sterów wywaliło, to raczej przez to  Choć to była jednorazowa akcja i spokój.
    • Mieszkam na wsi, na moim terenie są świerki które są już bardzo wysokie. Gdzie się nie obrócę to przeszkoda w postaci drzew. Z racji tego że są moje mogę je troszkę podciąć albo ściąć jednak nie wiem jaka jest kwestia prawna tego tematu bo serio są dość wysokie. 2 tygodnie temu robiłem eksperymenty bo internet na paśmie 2100 był jakimś żartem, 3-4 Mb/s potem szukałem czegoś i na koniec wylądowałem na paśmie 800-950 ale bez anteny i tutaj było do 8 Mb/s. Jednak w piątek mówię że wrócę jeszcze raz do tego 2100 i stało się coś dziwnego, zasięg, moc sygnału jak i jakość poprawiła się znacznie. Do tego stopnia że robiąc próby na speedteście miałem 50-60 Mb/s download i 30 upload a pobierania ze steam to w peaku nawet 7,5 MB/S. I teraz już nie rozumiem skąd się to wzięło bo nigdy nie miałem tak mocnego sygnału, podejrzewam że robili jakieś prace na maszcie przez 2 tygodnie stąd spadek jakości usług. Gdy je skończyli mam to co mam, mało tego konsultant z T-Mobile twierdził że moja max prędkość to 10-20 Mb/s a obecnie wyciskam nawet 60. Chcieli mi podnieść do 90 ale zamiast 50 zł będę płacić 100 zł jednak nie o to mi chodziło.  I teraz myślę nad zmianą strategii, zamiast mocnej anteny zewnętrznej wielokierunkowej kupić dobry modem już z 5G i dobrą antenę kierunkową. Ustawić na 2100, podciąć drzewa albo ściąć czubki i jeszcze bardziej poprawić jakość internet a przynajmniej szybkość. Teraz tutaj zadam pytanie dotyczące zagadnień których ja nie rozumiem, operator nie ogarnia i Activision również jak i pół redita. Mam problem z CODMW3, chodzi o znany problem z Nadmiarem Pakietów. O ile ping, szybkość jest dobra o tyle ten problem występuje dość często i nie wiem o co z tym chodzi. Próbowałem wczoraj streamować na twitcha, ustawiłem bitrate na 3000 potem 6000 i efekt taki sam. Ping dobry ale bardzo dużo miałem Nadmiaru Pakietów przez co sama gra była mało przyjemna. Nie wiem z czego wynika ten problem, w sieci są tysiące filmów każdy mówi co innego a nawet sama firma nie wie gdzie leży problem. Jedyne co mnie zastanawia to to że bardzo mocno się nasilił podczas streamowania co całkowicie zmienia mój punkt widzenia na ten problem. Co ciekawe na różnych serwerach jest inna intensywność tego problemu, mało tego jak odpalam DeatchCam to czasami na konkretnym graczu (podgląd mojej śmierci w wykonaniu gracza) jest stały Nadmiar Pakietów.  W skrócie co to jest Nadmiar Pakietów i jak to wygląda. Wygląda to tak że gracze nie poruszają się płynnie, tak samo jak ja przez co trudno ich trafić. Jest problem z komunikacją serwer-klient. I podobno to przez internet mobilny i zablokowane porty z tym że jaki to ma związek ze streamowaniem? Skoro tylko przechwytuje obraz a nie ingeruje dalej w serwery gry, chyba że OBS ingeruje w clienta gry? To jest problem który wałkowałem kilkadziesiąt godzin i nie mogę na niego odpowiedzi znaleźć, również na redicie.
    • Trzeba blokować na chwilę przed atakiem. Bo raz że gra ma input laga a dwa to dodatkowo wymaga rozpoczęcia akcji przed atakiem wroga. Znaczy to tyle że trzeba lecieć na pamięć. Lub założyć sobie to coś na kręgosłup co ułatwia perfekt bloki i spamować przycisk. Moim zdaniem te bloki i uniki są największą wadą tej gry.
    • Może tak użyć rufusa?
    • Jesteś pewien że z powodu tych sterów? Nie ma nowych gier aaaa to i tak niczego nie wnoszą majowe są ok więc czekam pod stery stalkera.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...