Skocz do zawartości
harpk

LG V30 - zawieszanie się telefonu po włączeniu DAC

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z DAC w LG V30. Gdy podpinam słuchawki i włączę DAC, telefon praktycznie się zawiesza. Wszystko muli, dźwięku w słuchawkach nie ma. Gdy tylko wyłączę DAC wszystko wraca do normy. Dźwięk też jest w słuchawkach, ale oczywiście ta podstawowa jakość, bez DAC. Zauważyłem też, że mniej więcej od tego czasu bateria szybciej się wyczerpuje. Stało się to nagle. Wcześniej DAC normalnie działał na tych samych słuchawkach.

Dodam jeszcze, że resetowałem kilka razy telefon do ustawień fabrycznych. Oczywiście nic to nie pomogło.

Miał ktoś taki problem? Szukałem na zagranicznych forach, widzę, że zdarzało się to wielu osobom, ale chyba nie znaleziono rozwiązania. Próbowałem przedmuchać gniazdo jack, ale to nie pomogło. Podejrzewam, że bez serwisu się nie obędzie. Ktoś wie ile takie coś może kosztować i ma namiary na serwis, który naprawiłby tę usterkę? Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ten smartfon ma 7 lat, pora na zmiany.
Najprawdopodobniej elektronika już ma dość życia i dochodzi do zwarcia podczas włączania wzmacniacza. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smartfon już jakiś czas temu zmieniony, ale ten DAC robi swoje i V30 został do słuchania muzyki w wolnych chwilach. Mało który smartfon ma taką jakość dźwięku, więc do samego słuchania muzyki byłby idealny. Pech chciał, że problem pojawił się jak właśnie przestał być używany na co dzień. Dziwna sprawa. Idzie to jakoś naprawić? Jakiś serwis by to ogarnął?

Przy okazji, ta konkretna sztuka ma z rok mniej, około 6 lat. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym kupić nową używkę a tą sprzedać. Serio, nie ma sensu w tak stary smartfon inwestować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...