Skocz do zawartości
mzeromski

komputer do video i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

muszę złozyć nowy komputer. cały od A do Z

generalnie potrzebuje kompa żebym mógł montować filmy bez ciągłych zawieszek i wiecznego renderingu, korzystam z Premiere Pro.

Chcę też spróbować swoich sił w After Effects, ale do tego potrzebuję solidnego sprzętu.

i też żeby nie był tylko pod prace przeznaczony ale również pod rozrywkę np do gierek

Myślę, że budżet w granicach 8-10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~ 10300 zł masz:

https://proline.pl/koszyk/182ed3d1


Core i7 z iGPU, chłodzenie AIO + ramka kontaktowa, 64GB DDR5, RTX 4070 Ti Super, SSD 1TB na system i soft, drugi SSD 2TB na obrabiany materiał, przewiewna i pojemna buda, porządny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wziąć Freezera III który jest tańszy, wydajniejszy i ma ramkę w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo ta ramka jest gów*iana i wydajność tych chłodzeń na Intelach jest często kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, przejrzałem kilka testów i trójka jest o kilka stopni lepsza od dwójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dać nawet LF III 420 https://proline.pl/koszyk/57f74dc7

Z tym mobasem powinno zmieścić się na górze, na bank mieści się z ASRock Z790 PG Lightning. 

Dla pewności można wziąć z montażem i informacją żeby chłodzenie montowali tylko na górze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, kalderon napisał:

Czy ja wiem, przejrzałem kilka testów i trójka jest o kilka stopni lepsza od dwójki.

Na Ryzenach tak, na Intelach wypada gorzej. Ogólnie jest duży rozstrzał w wynikach testów na Intelu, co jest niepokojące. Na reddit też był ten problem poruszany i też ludzie zgłaszali, że coś tu jest chyba nie tak w kwestii tej ich ramki montażowej. Jeden gość ściągał i zakładał ponownie pompke i ramkę trzy razy i za każdym razem miał inne wyniki w testach. I to rozstrzał na poziomie dobrych kilku stopni w te czy tamtą.
 

Ja bym nie ryzykował pod tak gorące procki, są sprawdzone rozwiązania od konkurencji które założysz i masz pewność, że będzie ok. Może trochę droższe ale przy tym budżecie 2-3 stówy w te czy tamta to nie jest problem.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o Intelu i nie widziałem rozstrzału, wszędzie trójka była lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem że przy takiej kwocie już go złożą za free :D

duża różnica będziemy między oboma ? czy jest sens jeszcze zastanawiać się nad czymś innym ? rozumiem że w każdą grę pogram przy tym na flull detalach /?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...