Skocz do zawartości
Corbi95

Gwarancja AMD 7900XTX XFX

Rekomendowane odpowiedzi

Karta niestety jeszcze nie doszła, ale dostałem smsa, że ma być jutro. Na stronie widniało, że mają  3 karty i dostawa w dwa-trzy dni, więc liczyłem, że na piątek dojdzie... po czym dostałem maila, że czeka za granicą na sortowni hahah Już się nie mogę doczekać.

Skoro piszesz, że nie warto z nią nic robić to w sumie nie będę kombinował, oby była sprawna i tyle ;-) Będę zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz chciał kiedyś to UV można zrobić, masz dwa biosy na karcie silent i performance. Ja miałem na 7800XT po OC z max Power Limitem(305W), bios silent i naprawdę było cicho i kulturalnie jeśli chodzi o temperatury.

Edytowane przez ShaDow_Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, karta przyszła, chciałem przed pracą szybko przetestować. Wyciągnąłem stara kartę, wsadziłem w gniazdo nowa, podłączyłem 8 pin i 8 pin i dupa. Przy odpaleniu kompa widzę tylko duży napis od płyty głównej "Mag" i dalej nic. Jakaś awaria mi wyskakuje ... Co dalej robić? 

Karta normalnie się świeci. Odpaliłem w trybie awaryjnym.  W menedżerze urządzeń jak wejdę w karty graficzne to nawet jej nie wyświetla.

Edytowane przez Corbi95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać oddzielne wtyczki 8 pin jeśli masz inaczej (tak, żeby nie było to rozgałęzienie jednego kabla). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zapomniałem napisać bo się spieszyłem do pracy.... Samo się ogarnęło... Włączałem i wyłączałem 10 razy i nagle się naprawiło hahahah 

Ale w sumie zaciekawiło mnie co mi radzisz. Owszem jest podłączone na rozgałęzieniu jednego kabla. Poszukać innego kabelka i druga wtyczkę dać osobno jak wrócę po pracy? Czy ma tak zostać już? 

I co to jest na tej karcie jakiś przełącznik biosu i jakieś OC czy cus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleca się podpinać zasilanie dwoma osobnymi kablami, natomiast ja podłączyłem jednym rozgałęzionym kabelkiem 1070Ti u siostrzeńca i działa. Przetestuj u siebie, ale dla spokoju dałbym 2 osobne kable. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarnąłem - co Ty w końcu kupiłeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta karta nie ma czasem 3x8pin??? - podłącz wszystkie  - i nie podałeś jakie PSU masz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2024 o 22:55, Corbi95 napisał:

Monitor Dell 1440p 27 cali, ostatnio kupiony. 

Amd ryzen 5 3600x, z tym że ten procek był na szybko kupowany, będzie wymieniany niedługo również.

Chłodzenie silentiumpc bodajże Fera 3

Płyta główna b550 tomahawk mag

32 GB ramu 3200mhz cl16 (2x16gb)

Cooler master MWE Gold V2 750W modularny 

Jakieś SSD ( nie pamiętam jakie)

Obudowa Zalman Z10

 

To 7900gre zwróciło teraz moja uwagę. Może serio wybrać taką kartę i jeżeli za rok na przykład będzie brakowało to wymienić na lepszy model, a też mówicie, że jakieś nowości mają się pojawić. Będzie trzeba zmienić swoje nastawienie, że komputer na X lat hahaha

Ta wersja wyżej podlinkowana daje radę? Przynajmniej byłaby nowa, gwarancja widzę 3 lata. 14 dni na zwrot gdyby te cewki na przykład dawały czadu. 

 Podałem jaki mam zasilacz.

Kupiłem 7900 GRE hellhound. 

Karta ma 2x8 pin. Od czego ten przełącznik mały na niej jest? Jeden jest od podświetlenia, a przy drugim bios/oc. Coś takiego... Co to daje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios Quitet to znaczy cichy, będzie na tym Biosie trochę wolniej kręcić wentyle, chyba brać 25W mniej i będzie jakies 3 stopnie więcej jesli chodzi o temperatury. Ja bym zostawił na zwykłym, bo karta i tak jest bardzo cicha.

Sprawdź tylko po zakupie jakie masz temperatury pod dużym obciążeniem. Ile ma temperatura GPU a ile Hot Spot, bo czasy mamy takie, że nawet na topowych kartach może się trafić sztuka przez źle nałożona pastę, że różnica może wynosić nawet 30 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co gierek za bardzo nie mam, ale włączyłem uncharted na 1440p i wszystko ultra. Maksymalna temperatura to było 57 stopni, a hot spot najwyżej było 70,2. Tak pokazało hw. 

Ale zauważyłem, że AMD w swoim oprogramowaniu też ma funkcję monitorowania i wgl. Z tego też można korzystać? Pokazuje to rzetelnie tak jak hw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie mam też jakiś HDD dysk, oprócz SSD. Zauważyłem dzisiaj coś dziwnego... Gry ogólnie mam jak zauważyłem na tym dysku HDD starym. Nie wiem czy jest jakaś zależność, ale opiszę dzisiejszy problem.... Pobrałem Warhammera, niestety wczytywanie zasobów trwa wieki.... A zanim wgl to wczytywanie się pojawi i początkowe napisy l to miałem przez kilka minut czarny ekran.... Jak już doczekałem kilkanaście minut, gra się uruchomiła, przeszedłem przez menu, ale podczas gdy leciały jakieś meteory, ekran mi ścięło, a dźwięk leciał dalej i musiałem wyłączyć grę. Więc myślę sobie, może to wina starego dysku... Ale odpalam uncharted, a tam w menu jakieś ładowanie shaderow i te procenty powoli leciały. Po drugie wiatraczki od karty strasznie szybko zaczęły kręcić. W menu temperatura 56 stopni, czyli w sumie tak jak wczoraj podczas gdy grałem.... 

Aktualnie próbuje jeszcze raz odpalić Warhammera. Ale stało się dokładnie to samo. Przeczekalem wszystko, a gdy gra się zaczęła, napisy początkowe jakby takie intro, wykorzystanie karty podczas tego 98 procent, po chwili jak zaczęło coś tam z nieba lecieć spadło wykorzystanie na 5 procent, kilka razy przycięło, ale przeskoczyło dalej i po chwili przycięło całkowicie. Tylko dziwne jest to, że ekran zacięty, a dźwięk normalnie leci dalej. Czy to nie będzie oznaczało, że karta jednak jakaś walnięta? Nie ma szans żebym tego Warhammera pograł aktualnie.

Po 15 minutach.... Gdzie już wyskoczył komunikat, że gra nie odpowiada. Gra się załadowała i nagle mogę normalnie chodzić postacią i grać. Ale intro nie widziałem kompletnie. Podczas gry nic nie przycina, wszystko na ultra, wykorzystanie karty 90 procent, ale za każdym razem gdy przechodzę do menu, w tej grze również, wykorzystanie karty skacze na 99 procent i 290W pobiera. Czemu tak jest? Nie powinno bardziej angażować karty podczas rozgrywki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem szybko rano w X-kom przed pracą, jak wrócę na chatę, przeinstaluje całego windowsa na nowy dysk bo kupiłem Samsunga 990 pro M2. Wtedy ściągnę na niego gierki i zobaczymy jak będzie to chodziło. Tylko muszę doczytać czy jest jakaś możliwość żebym save z uncharted przeniósł jak od nowa steama będę instalował. 

Co nie zmienia faktu, że karta też dziwnie się rano zachowywała, no ale się zobaczy.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt normalny już nie trzyma systemu ani gier na HDD, na SSD wszystko o wiele szybciej działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.... Hhahhaha No więc dlatego swój błąd chce naprawić i zobaczyć czy chodziło o to czy jednak coś innego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdaje raport z moich amatorskich działań.

Karta graficzna podłączona na dwa osobne kable. 

Cały system od nowa wyczyszczony i zainstalowany na Samsung 990pro 1TB. Pobrałem już warrhamera, uncharted, cs2. Gierki będę wrzucał na to M2, a jak miejsca zabraknie, moja płyta ma chyba dwa sloty na M2, więc dokupie jakiś 2Tb na same gry. 

Warhammer odpala się teraz bez żadnego problemu, śmiga jak szalony na ustawieniach ultra 70fps-80-90maks fps

Temperatury dzisiaj badam, bo gram sobie od rana, w Warhammer 57-58 stopni maks i najwyższy hot spot wskoczył 71 stopni.

To co wyje, o czym szybciej pisałem, szczególnie jak się gra ładuje i w menu gry to chłodzenie procesora, a nie karta graficzna... One tak mają, że wchodzą na takie obroty? Może wymienić? Tylko na jakie żeby weszło też do obudowy. 

I czy normalne zjawisko jest takie, że najwyższe zużycie karty jest w menu gry i to często widzę 99procent? Dlaczego tak się dzieje? Gdy odpalam rozgrywkę, nagle wszystko ładnie spada. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie i jakie temperatury na cpu? Co do wykorzystania gpu w menu,  to zależy od raczej od gry, i tak tam jesteś 15 czy 20 sekund. Ja sprawdziłem w wymagającej grze jak się ma zużycie i temperatury i nara z osd czy innym rzeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Corbi95 napisał:

Ok, zdaje raport z moich amatorskich działań.

Karta graficzna podłączona na dwa osobne kable. 

Cały system od nowa wyczyszczony i zainstalowany na Samsung 990pro 1TB. Pobrałem już warrhamera, uncharted, cs2. Gierki będę wrzucał na to M2, a jak miejsca zabraknie, moja płyta ma chyba dwa sloty na M2, więc dokupie jakiś 2Tb na same gry. 

Warhammer odpala się teraz bez żadnego problemu, śmiga jak szalony na ustawieniach ultra 70fps-80-90maks fps

Temperatury dzisiaj badam, bo gram sobie od rana, w Warhammer 57-58 stopni maks i najwyższy hot spot wskoczył 71 stopni.

To co wyje, o czym szybciej pisałem, szczególnie jak się gra ładuje i w menu gry to chłodzenie procesora, a nie karta graficzna... One tak mają, że wchodzą na takie obroty? Może wymienić? Tylko na jakie żeby weszło też do obudowy. 

I czy normalne zjawisko jest takie, że najwyższe zużycie karty jest w menu gry i to często widzę 99procent? Dlaczego tak się dzieje? Gdy odpalam rozgrywkę, nagle wszystko ładnie spada. 

Na HDD możesz co najwyżej pliki trzymać od 2012 roku instaluje gry tylko na SSD, nawet nie chce myśleć jak mogą się wczytywać i chodzić współczesne gry na takim dysku. Możesz się pobawić krzywą wentylatorów od chłodzenia CPU. Jakie to chłodzenie i jaki procek ? Zobacz też w tym HwInfo jakie ma temperatury maksymalne podczas tego wycia i grania.

W takim Uncharted jak pierwszy raz uruchamiasz to budują się shadery i procesor będzie maksymalnie obciążony. Jak w każdej grze się tak dzieje to sprawdź te temperatury i zobacz na krzywą wentylatorów. Możesz mieć tak ustawione stokowo, że procek wbija na 60 stopni i już lecą maksymalne obroty na chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Fera 3 v2, a procek AMD ryzen 5 3600x. 

Będzie wymieniany, ale póki co starcza, pewnie gdzieś w styczniu dopiero zmienię. 

Jak wrócę z pracy, zobaczę te temperatury i obadam krzywe wentylatorów. Dam znać jak to wygląda.

 

 

A więc... 

Podczas ładowania gry i w menu (nigdy w grze), procesor łapie 70stopni czasami (tak te temperatury skaczą) i wtedy załączają się obroty na 100 procent stąd to buczenie. Czytałem, że te procki lubią łapać takie wysokie temperatury i skaczą. Podczas gry nie ma z tym problemów, bo temperatura utrzymuje się w okolicach 60 stopni plus minus. 

Przestawiłem krzywe wentylatorów na.... 80 stopni-100 procent, 70stopni-75 procent, 30 stopni-30 procent.

Czy tak mogę zostawić? 

Edytowane przez Corbi95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, ustaw tak jak dla Ciebie jest komfortowo, akurat nad tym trzeba posiedzieć trochę i ustawić pod siebie. Dla jednego będzie cicho i znośnie dla kogoś innego nie.

Odnośnie procka to zmień koniecznie na 5700X3D. Miałem 3700X i w wielu już grach ze względu na procka potrafią być spadki do 50 klatek. Więc szkoda mieć wydajną kartę i takie spadki, tylko i wyłącznie ze względu na procesor. W wielu grach owszem daje radę, ale jest wiele gier, gdzie spadki do 50 fps, przy wydajnej karcie przez procesor moim jest zdaniem nieakceptowalne. 

Z ciekawości zapytam jaki masz monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to Dell g2724d. Wychwalany na testach za kontrast chociażby :-) w tym przedziale cenowym bardzo fajny podobno więc się skusiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...