Skocz do zawartości
SlyNq13

Wymiana zasilacza, RTX 4070 super

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie mam ryzena 5 5600, 32gb 3600mhz cl16,  rtx 2070s. Zmieniłem obudowę i słyszę, że w moim obecnym Thermaltake SE2 630W wentylator terkocze. Z racji, że przymierzam się powoli do upgradu karty (a obecny zasilacz jest u mnie już trzecią platformę), potrzebuję nowego zasilacza. Karta to najprawdopodobniej będzie RTX 4070 Super. Ponieważ nie chce wydawać nie wiadomo ile. Ale 12GB boli. Nie wiem jak sobie z tym poradzi procesor. 2 lata temu zmieniłem na te platformę i wolałbym uniknąć kolejnej wymiany. W przyszłości może wleci 7 5800x3d ale nie wiem czy ma to sens. Może Intel 13xxx, 14xxx  jeśli nie obyło by się bez zmiany platformy. Gram w 2k. Póki co karta mi mocno trzyma wszystko. Chciałbym kupić zasilacz na dłużej ale też nie wiem czy sens w dzisiejszych czasach myśleć przyszłościowo.

Wstępnie wybrałem zasilacze:

Seasonic G12 850 Właśnie wyczytałem, że są bardzo wadliwe.

Fortron Vita GM 850

BQ Pure Power 12M 850

Nie ukrywam, że im taniej będzie tym lepiej. Patrząc na tier listy fajnie wypada ten G12 patrząc na jego cenę. 

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz Deepcool PX850G 850W.

Btw oczywiscie, ze Rysiek 5600 bedzie nieco ograniczal RTX 4070 Super. Zmiana na 5800X3D powinna rozwiazac wiekszosc bottlenecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy taka zmiana ma realny sens? a może lepiej kupić słabszą kartę? Ciekawe jak bardzo Ryzen przytrzyma tego RTX. Bo tu nie chodzi o granie w gry AAA w 200fps tylko o graniu na ultra powiedzmy około 90 fps w 2k. A gry typu call of duty też na ultra ale przynajmniej te 120fps. Jeśli w danym miejscu gra wyciągnie 90fps na 5600 a 110 na 5800x3d to nie ma sensu bo nie schodzi to poniżej 60. Ważne by nie było dropów itd. Chyba, że się ewentualnie wstrzymać jeszcze z czymkolwiek. 

a Deepcool to dobra firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI MPG A850G pojawia się co jakiś czas poniżej 500zł, dodawali tez kod na steam na 20$, trzeba zobaczyć czy promocja jeszcze trwa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodzik na steam 20$ zawsze na propsie :) 

@SlyNq13 Tak - DeepCool to dobra firma. Ten PSU co zaproponowalem to topowa jednostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2024 o 15:14, SlyNq13 napisał:

Tylko czy taka zmiana ma realny sens? a może lepiej kupić słabszą kartę? Ciekawe jak bardzo Ryzen przytrzyma tego RTX. Bo tu nie chodzi o granie w gry AAA w 200fps tylko o graniu na ultra powiedzmy około 90 fps w 2k. A gry typu call of duty też na ultra ale przynajmniej te 120fps. Jeśli w danym miejscu gra wyciągnie 90fps na 5600 a 110 na 5800x3d to nie ma sensu bo nie schodzi to poniżej 60. Ważne by nie było dropów itd. Chyba, że się ewentualnie wstrzymać jeszcze z czymkolwiek. 

a Deepcool to dobra firma?

r5 5600 da radę normalnie do takich wymagań o których piszesz a gdybyś chciał robić upgrade to nie ma sensu przepłacać za 5800x3d jak 5700x3d da się kupić już poniżej 800zl.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi panowie. Dodałem oba zasilacze do listy i czekam na jakąś promocje. Z kart myślicie, że 4070S to najlepszy wybór biorąc pod uwagę głównie cena za wydajność? 12gb v ram mnie martwi ale do 4070ti super trzeba sporo dopłacić. Może czekać na 5xxx? Co do procka w 5700x3d martwi mnie niższe taktowanie, czy w przypadku gier które nie biorą pod uwage 3d cache nie będzie spadku?

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie takiego jak Ci się wydaje. Sam mam w planach wrzucić 5700X3D, bo ceny 5800X3D to nawet nie jest nieporozumienie, a żałosny skok na kasę. W tej cenie to lepiej zmienić platformę i kupić 7800X3D. Za to taki 5700X3D za 650-700zł od "majnfrenda", lub nie całe 800zł u nas to jak znalazł. W grach, gdzie CPU niewykorzysta pamięci 3D, będzie pracował ciut wydajniej, niż 5600/X, plus do tego 2 rdzenie więcej.

Zatem - nie ma co przepłacać za 5800X3D.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ze zmianą platformy np. na coś z 14600kf. Do takiej karty ma jakiś sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Nie widzę powodu, aby inwestować tyle kasy, jak możesz nie dużym kosztem przedłużyć życie obecnej platformie na 2, może 3 lata? Jak ci zabraknie mocy 5700X3D, to wtedy zmienisz na choćby intela 15 gen czy 16 gen (zależnie jak będą je zwali), czy może jakieś nowe "iks-trzy-de" od AMD. Teraz kup kartę i ten CPU a resztę zostaw.

Odpowiadajac na Twoje pytanie - nie kupuj obecnie "gorącego" towaru, jakim jest 13 i 14 gen Intela. CHolera wie, co tam jeszcze zrypali i co wyjdzie w niedługim czasie jeszcze...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ryzena mam od nie całych 2 lat, byłbym stratny na nim z połowę tego co dałem + dołożyć do 5700x3d to pewnie z 500zł dodatkowe. Nie wiem jak duży przyrost daje to 5700x3d względem 5600 a filmy na necie są przeróżne na ten temat. Może warto spróbować posiedzieć na tym 5600 i zobaczyć co dalej będzie się działo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie rozumiem innej rzeczy - kupowania zasilacza 850W do 4070. Niezły overkill 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie chyba mała jest, a zapas chyba warto mieć, w razie zmiany platformy, ew. mocniejszą kartę wziąć. I samo zużycie zasilacza mniejsze gdy nie pracuje na fulla. A jaki Twoim zdaniem optymalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, manuelos napisał:

Ja to nie rozumiem innej rzeczy - kupowania zasilacza 850W do 4070. Niezły overkill 

PSU to jedna z niewielu rzeczy w PC, ktora mozna kupic "przyszlosciowo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie mocniejszego zasilacza to wcale nie overkill. Ludzie zapominają, że zasilacze najlepsza sprawność mają w granicach połowy swojej mocy, w dodatku ich kultura pracy w tym zakresie również jest najlepsza. I właśnie dlatego można kupić coś mocniejszego, choć wcale nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli dokładnie tak jak ja na to patrzę. A różnica w cenie to i tak pewnie koło 100zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej więcej wiem, platformy zmieniać nie ma sensu. A  co z kartą? 4070 super ? a może odżałować i 4070ti super? chodzi raczej o zakup na dłużej ale też żeby nie był to overkill, nie ukrywam, że koszt 4070s to już dla mnie nie mały wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz na dłużej to 4070Ti S ma 16GB, za jakiś czas wstawisz procka X3D i na trochę to wystarczy.

Edytowane przez ShaDow_Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens pchać się w 4070TiS przy obecnych cenach. Niby jest 16GB VRAM, ale skoro Autor platforme zmieniał 2 lata temu, to zakładam, że nową też za jakieś 2-3 lata zmieni. Będzie na rynku nowa seria kart i może wtedy kupić coś lepszego z resztą gratów. Takie 4070S też wystarczy na parę lat, a mimo wszystko jakiś tysiak w kieszeni zostanie. 12GB VRAM to wcale nie mało (mimo tego, że ludzie szukają H do D żeby udowodnić coś zupełnie innego), a sam Autor też nie pisze, na jakiej rozdzielczości gra, więc zakładam FHD - a jeśli tak - to 12GB jest tu aż nad to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2024 o 12:53, SlyNq13 napisał:

(...) Gram w 2k. (...)

Pisałem, ale wiem, że w moim spamie ciężko się doczytać :D Platformy zmieniam gdy mi się to w miarę opłaca. Daje to jakiś zysk i nie za miliony. Miałem i7 4790k kolega sprzedał tanio 6700k to przeszedłem na ddr4 itd. a później się okazało, że sprzedaż używanego intela + dołożenie 300zł wystarczyło na zakup nowej platformy na am4 (intel był z mocnym chipsetem i się cenił). To samo z kartami przeskoczyłem z GTX 1070Ti na RTX 2070S i tak mi póki co jest dobrze, ale z racji, że się nudzę a w call of duty klatki spadają :)... to tak kombinuje. Ale nie chciałbym zrobić przerostu formy nad treścią. Po prostu nie mam worka pieniędzy. I wydatek na 4070S już jest dla mnie nie mały. Także pewnie na niego padnie, może zaczekam na jakąś promocje. No i wtedy się okaże czy potrzebny mi cpu z x3d ale niektórzy pisali, że po zmianie im się ustabilizował 1% low. Ja nie widzę problemu ale ja mam 2070s więc on trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam jedynie, ze tutaj jest dzial o zasilaczach ;) Dostales rekomendacje dwoch bardzo porzadnych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...