Skocz do zawartości
orion_pc

Odzyskanie danych z partycji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc.

Przez przypadek sformatowałem partycję dysku nie tą co trzeba i chciałbym odzyskać utracone pliki. Format zrobiłem przez kliknięcie PPM i wybrałem formatowanie szybkie, także nie nastąpiło fizyczne wymazanie danych z dysku.

Problem polega na tym, że chciałbym przywrócić pliki na tę samą partycję, gdyż nie mam drugiego zapasowego dysku. Darmowe programy sugerują odzyskiwanie danych na inny dysk niż ten z którego odzyskuje się dane, pytanie czy można zrobić takie odzyskiwanie aby pliki przywrócić w to samo miejsce w którym były przed formatem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz bo zaczniesz nadpisywać nietknięte dane. Jeżeli masz inny komputer w domu możesz zamapować jego przestrzeń i tam odzyskać dane. Jeżeli nie masz to leć po dysk/pendrive do sklepu.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma innego wyjścia jak drugi dysk na odzyskiwane pliki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem. Odzyskując dane na tą samą partycję nadpiszesz sobie pliki które chcesz odzyskać. Nie bez powodu programy nie pozwalają na taki odzysk i ostrzegają przed tym.

Jak zależy Ci na tych danych to zamówienie dysku 500GB czy 1TB w kieszeni za 50-100zł w zależności ile tych danych posiadasz nie powinno być problemem.

Edytowane przez zakk87
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...