Skocz do zawartości
aksiorek

Onedrive = duży problem -jak zgrać pliki na : zawsze dostępny lokalnie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Sytuacja nastepująca:

 Nie ogarniam tego do końca bo takiego shitu osobiście nie zainstalowałbym u siebie...ale ogarniam komuś kompa i mam problem...

 onedrive microsoft - początkowo była wykupiona subskrypcja na 1tb która wygasła. Później rok czasu nic się nie działo i powstał ogromny bałagan....wczoraj została wykupiona subskrypcja na miesiąc żeby to uporządkować, bo ktoś wpadł na genialny pomysł wrzucenia tam zdjąć z kilku - kilkunastu lat...

a. Aktualnie w chmurce koło zegarka pokazuje że synchronizuje pliki- 250gb. Po przerwaniu na 2h i włączeniu ponownie zaczyna od nowa czy kontynuuje? Bo było 12gb z114 teraz pokazuje 2gb z 200gb...

b. Nigdzie nie ma informacji skąd te pliki synchronizuje...czy z telefonu 1 czy z telefonu 2 (stary) czy z komputera. Na koncie onedrive jest rzekomo podpięty tylko komputer i tylko komputer widzi ten dysk wirtualny.

cele jakie chce osiągnąć:

1. zsynchronizować wszelkie dane te kilkaset gb zdjęć i filmów - pobrać je kompleksowo na dysk fizycznie (najlepiej od razu na zewnętrzny hdd) - czyli żeby był "zielony ptaszek w zielonym okręgu = zawsze dostępny lokalnie" celem przegrania tego na zewnętrzny hdd i posłania chmury wpizdu....

2. na starym telefonie samsung s10 jak się wylogować z tej chmury/synchronizacji? żeby nie utracić danych -telefon ma być wyczyszczony do ustawień fabrycznych, jednak bez ryzyka utraty danych z chmury. czy np. reset ustawień fabrycznych bez jakiegoś wyłączenia czy wylogowania się usunie dane z chmury?

Generalnie założenie jest takie żeby zgrać dotychczas to co się synchronizuje (nie wiadomo z którego telefonu czy z komputera) na dysk żeby był jw. zielony okrąg/ptaszek=zawsze dostępny lokalnie i wywalenie subskrypcji i onedrive z urządzeń. Pliki mają być na dyskach zewnętrznych 

Ktoś mądry ogarnięty w temacie jest w stanie pomóc wyjaśnić krok po kroku jak ogarnąć ten shit? dla laika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to płatny onedrive to powinieneś mieć dostęp do pomocy technicznej Microsoft, więc może warto z nimi się skontaktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ugryzłem to inaczej...wyłączam synchronizację koło zegarka bo tam ciągle coś robi w tle od kilku dni...

Pliki które są na koncie online-one drive mnie interesują. Zainstalowałem download free manager aplikacje+ integrację rozszerzająca do chrome. Zmieniłem foldery zapisu na dysk zewnętrzny podłączony do USB i podczas gdy zaznaczę plik no filmik który ma 590 mb zgrywa w niecała minutę...

Powiedzmy że leci 12-15 Mbit/s 

Mowa o tym jak się zaznaczy jeden plik i da pobierz ...

Natomiast w przypadku folderów czy w przypadku gdy chcę zaznaczyć więcej plików do pobrania. Automatycznie pobiera formę *.ZIP

wówczas transfer spada do jakiegoś małego( pewnie pakuje to w zip i tutaj spada transfer do no 300kb) i robi się problem....bo największe foldery jakie mam do pobrania w wyżej wymieniony sposób mają tysiące zdjęć i filmików i całość ma po np 100 GB albo 70gb( foldery) 

Jak to ominąć, rozwiązać, albo pobrać we wymieniona metodą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carotdav ma ktoś większe doświadczenia? Niby ok., jeśli chodzi o kopiowanie plików. Jednak niezależnie jaka wielkość plików - mogę zaznaczyć tylko dwa filmy. Przy trzech zaznaczonych filmach wywala dziwne okienko i nic się nie dzieje...jak danych są tysiące, to stanowi to problem...w opcjach nie widzę nigdzie ograniczeń....ktoś miał do czynienia z tym?

https://zapodaj.net/plik-hzd58kP48R

Jak na tym zdjęciu przy 3 i więcej pikach i zero reakcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...