Skocz do zawartości
xm700

problem z rtx 4070s

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, skunRace napisał:

Po za tym piałeś, że masz  "temp 69, a hot do 85 stopni" w Furmark a w Quake 2 RTX gpu temp: 69,3 hot: 87.

racja, wyniki nie są identyczne

Niektórzy zalecają "grzanie" w furmarku nawet kilka godzin, podobno to jest ważny test zaraz po zakupie nowej karty. Ja zrobiłem test godzinny. Po około 10 minutach temperatura i obroty się już ustabilzowały i były takie same od 10 do 60 minuty. Uznałem że dłużej nie ma sensu. Skaner artefaktów też nic nie wykrył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furmarka to sobie można odpalić na szybko jak się nie ma nic innego pod ręką, kupując używaną kartę, nie będąc pewnym co się kupiło. Pałowanie nowej karty w Furmarku w ogóle, już nie mówiąc przez godzinę, czy kilka godzin jest bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie żadne z tych testów nie uzasadniają tak szybkiej degradacji pasty.  I jak widzę po komentarzach nikt nie zauważył u siebie takiej dużej zmiany w tak krótkim czasie.

 

Edytowane przez xm700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test fumarkiem Ci wygrzał pastę i masz teraz co masz :E ... 21 wiek i ludzie dalej fumarka używają... Tam gdzie czytałeś że fumark to ważny test dla nowej karty to nie wracaj tam już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Pierwszy test fumarkiem Ci wygrzał pastę i masz teraz co masz :E ... 21 wiek i ludzie dalej fumarka używają... Tam gdzie czytałeś że fumark to ważny test dla nowej karty to nie wracaj tam już.

Jak wygrzał jak od od 10 do 60 minuty karta nie zmieniła temperatury? To by pod koniec testu już było gorzej, a nie było. Poza tym po furmarku robiłem testy gier na pełnej mocy i hot spot był bez zmian.

teraz ten quake bardziej cisnął kartę niż furmark.

To nie jest ten sam furmark co kiedyś, ja nie robiłem testu z "futrzakiem". Tylko ten z kółkiem przypominjącym sonar, co wykrywa ewentualne artefakty. Najprawdopodoiej ten test jest bardziej zbliżony do grania.

Każdy tu przestrzega przed furmarkiem, a nikt nie wspomina o tym że UV męczy sekcję zasilania, co forum to inni fachowcy.

Edytowane przez xm700
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironizuję. Sprawdzaj w wymagających grach jak koledzy radzą, nie w pseudo programach. 30 lat posiadam komputery i nigdy nie miałem fumarka :) UV szkodzi karcie... Człowieku, nie wiem gdzie Ty takie pierdoły czytasz, ale zrób tak jak koledzy radza, a jak się nie podoba to wracaj to tej krainy pierdół i bzdetów, bo czytając Twoje posty w tym temacie to nie wiem czy to sam wymyślasz czy się gdzieś tego naczytałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym UV kiedyś mi jeden gościu tłumaczył co tam się dzieje, teraz tego nie powtórzę z pamięci o co chodziło. I nie tyle że może uszkodzi od razu, ale jak się trafi gorszy egzemplarz karty to wtedy może dojść do uszkodzenia. Więc UV to też taki dobry test (nie tylko rdzenia ale i zasilania), ale raczej nie żeby stale używać, lub chociaż robić minimalny UV.

Nie chcę się tutaj kłócić z kimkolwiek, po prostu trochę jestem obsrany tą sytuacją i może emocje też biorą górę

Edytowane przez xm700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj 95% osób ma karty po UV, i to od czasów 1080 i nie było przypadku aby komuś przez to karta padła :) albo ja nie przeczytałem.

Poczytaj jak się robi UV, karta Ci idzie na maksa czyli 2800mhz to ona musi mieć ciepło. Zjedziesz z mV, z mhz to będzie ciszej i chłodniej. Czyli jak powtarzam HS potrafi człowieka wciągnąć w paranoję :)  Jak Cię to tak boli, to wymień pastę, plomby kupisz na allegro, jak nie masz dwóch lewych rąk i część mózgu sprawną to sobie śmiało poradzisz.

 

PS.

 Mój radek jak ciągnął ponad 270W i grzał się do 63 stopni i HS do 77 to po UV( czytaj under clock) zjada ok.200W i HS nie przekracza 65 stopni. Ale ja sprawdziłem i wykonałem UC zaraz po kupnie czyli rok temu, od tego czasu nawet nie odpalałem gpuz czy czegokolwiek innego do monitorowania. No ale to radeon one mają same problemy :E 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli plan taki, że minimalnie zdejmę napięcie i zegar. Zrobię test, tym razem wszystko dokładnie zanotuję i będę ten test powtarzał co jakiś czas i obserwował czy temperatura dalej idzie do góry. Quake będzie do testu bo mało miejsca na dysku zajmuje i dobrze cisnie kartę.

Ewentualna wymiana pasty - raczej dam radę. Wymieniałem ramkę na płycie głównej tą co trzyma procesor (intel) i nie uszkodziłem pinów, to chyba teraz też sobie poradzę.

 

przepraszam że nie ma już pierwszego postu w temacie. Chciałem wszystkie informacje zebrać do kupy, zwłaszcza te "liczbowe" i w końcu większość sobie usunąłem i mi się odechciało od nowa pisać. Naprawię innym razem pierwszy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

UV szkodzi karcie... Człowieku, nie wiem gdzie Ty takie pierdoły czytasz, ale zrób tak jak koledzy radza, a jak się nie podoba to wracaj to tej krainy pierdół i bzdetów, bo czytając Twoje posty w tym temacie to nie wiem czy to sam wymyślasz czy się gdzieś tego naczytałeś. 

Może Foresta się naoglądał :boink::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xm700 napisał:

Ewentualna wymiana pasty - raczej dam radę. Wymieniałem ramkę na płycie głównej tą co trzyma procesor (intel) i nie uszkodziłem pinów, to chyba teraz też sobie poradzę.

Wymiana zapinki na ramkę to trochę inna robota, żadnej filozofii ;) Z kartą niby też, ale ....

2 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Co to za forest, bo nie znam ?

Foresta z YT nie znasz ?!!? On takie głupoty nieraz opowiada że głowa mała ;) Kiedyś live'a prowadził pod wpływem nawet :) Jak mi padła 3080, to dla beki napisałem do niego na kanale, stwierdził że karta padła przez UV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...