Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam laptopa

gigabyte 17 cali

procesor:   12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12500H   2.50 GHz

ram:  32 GB

windows 10 PRO

KARTA GRAFICZNA NVIDIA GeForce RTX 4070



Komputer jest od nowości wywala mi gry do pulpitu bez żadnego komunikatu.

Działa np assasin bez zarzutów ale resztę gier wywala czy to forza czy tomb raider czy nawet jakieś stare strategie ;/

Próbowałem uruchamiać jako admin z różnymi parametrami graficznymi i nic nie pomaga. nie znam sie za bardzo na tym ;/

wszystkie sterowniki mam aktualne i po kilka razy przeinstalowywałem już, nawet Windowsa 11 próbowałem i problem jest ten sam.

Gry oryginalne z gamepass i EAsport..

ma ktoś może jakiś pomysł od czego się tak dzieje?

Komputer jest można powiedzieć nowy i niczym nie zaśmiecony. 

Proszę pomóżcie bo na forach i filmikach nic nie mogę znaleźć na en temat.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Problemów może być mnóstwo. Od błędów na pamięciach ram, przegrzewającym się sprzęcie, do wadliwego oprogramowania...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie tylko czy ten program od razu naprawi te błędy czy Tylko je pokazuje jeżeli ewentualnie jakieś będą?

dodam jeszcze ze robiłem diagnostykę pamięci systemu Windows i nie ma żadnych błędów

Edytowane przez RomeoGTW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program Ci pokaże błędy. Naprawienie błędów ramu nie jest możliwe. Kości do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mozliwe zeby w nowym lapku byly takie bledy? a dodam ze assasiny np chodza bez zarzutow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz tego laptopa?  Masz jakąś podkładkę chłodzącą pod niego? Aorusy nie lubią mieć pustej przestrzeni pod spodem, bo ta zakłóca przepływ powietrza ze względu, że laptop zasysa jego część przez klawiaturę i się gotuje sekcja zasilania przy górnej części laptopa. Sprawdź na płaskiej powierzchni jak się będzie laptop zachowywał podczas gier i dodatkowo graj na profilu najwyższej wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go na stojaku ale bez podkladki chlodzacej.

komp sie nie grzeje bo wentylatory rzadko sie zalaczaja te ktore sa wbudowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale to niemożliwe. 

Nawet w 17 calowym sprzęcie niemożliwym jest zupełne nie grzanie się laptopa. Może być właśnie tutaj problem, że komputer powinien chłodzić podzespoły a tego nie robi - co skutkuje zbyt dużym throttlingiem, niestabilnością i wywalaniem do pulpitu.

Proponuję zainstalować hwinfo64, odpalić w tle przy uruchamianiu wybierając TYLKO CZUJNIKI i włączyć grę. Zaraz po wywaleniu do pulpitu zrób screena z hwinfo i wrzuć nam tutaj. Najbardziej interesować nas będą sekcje z procesorem, kartą graficzną i dyskami.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził rozdzielczości. Moim zdaniem to może być problem z tym, dlatego laptop wyrzuca grę do pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata wywalało EA FC 25 do pulpitu, z żadną inną grą nie było problemu, komputer przechodził memtesta bez zająknięcia. Jednak okazało się, że problemem były taktowania pamięci RAM. Zjechanie oczko niżej z profilem EXPO naprawiło problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...