Skocz do zawartości
Matthser

Problem ? AMD Radeon RX 7800XT

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero teraz zauważyłem, że kolega napisał zwiększyłem. Masz jeszcze coś pod ręką żeby sprawdzić w innych grach, bo skoro w RDR2 jest ok i tylko w Fortnite tak się dzieje, to może jednak problem leży gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawa wygląda tak, że wyciągnąłem kartę i puściłem system na samej integrze i wszystko było okej nawet w grze. Cały czas nie dawało mi jednak spokoju to, że działo się to tylko z widocznej strony w fortnite. Włożyłem kartę i odpaliłem komputer. Wyskoczył jakiś błąd ze sterownikami, więc pobrałem najnowsze ze strony producenta i zrobiłem czystą instalację z domyślnymi ustawieniami karty i jakby póki co wszystko wróciło do normy. Będę jeszcze obserwował czy się to powtórzy czy też nie.

Godzinę temu, skunRace napisał:

Dopiero teraz zauważyłem, że kolega napisał zwiększyłem. Masz jeszcze coś pod ręką żeby sprawdzić w innych grach, bo skoro w RDR2 jest ok i tylko w Fortnite tak się dzieje, to może jednak problem leży gdzie indziej.

Tak, ja również źle przeczytałem i zwiększyłem jakby zakres maksymalny. Obecnie póki co działam na ustawieniach domyślnych. Jeśli znajdę jakąś przyczynę w samym sterowniku to dam znać co było nie tak. Testowałem też samą rozgrywkę w CS2 i wszystko również było okej tak jak w przypadku RDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Matthser napisał:

Zwiększenie częstotliwości na pasku który podał @Rtx4060tiUser o 100 następnie 200mhz coś daje, ale nie dużo.

 

Untitledss.png

Ty miales zmniejszyc a nie zwiekszyc 🤣 Jesli to dzieje sie tylko w jednej grze to moze byc to problem gry, potestuj jeszcze w nowych tytulach.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Matthser napisał:

Ok sprawa wygląda tak, że wyciągnąłem kartę i puściłem system na samej integrze i wszystko było okej nawet w grze. Cały czas nie dawało mi jednak spokoju to, że działo się to tylko z widocznej strony w fortnite. Włożyłem kartę i odpaliłem komputer. Wyskoczył jakiś błąd ze sterownikami, więc pobrałem najnowsze ze strony producenta i zrobiłem czystą instalację z domyślnymi ustawieniami karty i jakby póki co wszystko wróciło do normy. Będę jeszcze obserwował czy się to powtórzy czy też nie.

Tak, ja również źle przeczytałem i zwiększyłem jakby zakres maksymalny. Obecnie póki co działam na ustawieniach domyślnych. Jeśli znajdę jakąś przyczynę w samym sterowniku to dam znać co było nie tak. Testowałem też samą rozgrywkę w CS2 i wszystko również było okej tak jak w przypadku RDR2

Potestuj wszystko dokładnie, bo szkoda gdyby się okazało, że z kartą jest coś nie tak, a Ty masz ją już tyle miesięcy. Ale wygląda na to, że z kartą jest wszystko w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie grając koło godziny przed chwilą problem jakby wrócił, ale na mniejszą skalę. Cały czas dziwi mnie tylko to, że występuje to w jednej grze. Czyżby sam fortnite miał problem z radeonem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FH5 DLAA ma ogromne problemy z kablami łączącymi słupy elektryczne. Natomiast w Forza motorsport DLAA powoduje ghosting za samochodami. FG zmiękcza obraz i to znacząco jak dla mnie. Każda z tych technologi ma jeszcze spory aspektów do poprawy.
    • Bierz co tańsze, gaming plus to dobra płyta pci-e 4.0 i nowszy chipset niczego nie wniosą przy tej karcie i tym samsungu evo.
    • Nie wiem nawet co powiedzieć po obejrzeniu tego filmu poza tym, że nie sądziłem, że kiedykolwiek przyjdzie mi coś takiego oglądnąć. Szacunek dla całego zespołu, zarówno tych co dalej pracują nad grą jak i tych, którzy zostali by bronić swoją ojczyznę.
    • Dziś sobie zainstalowałem Forze Horizon 5 i trochę się pobawiłem ustawieniami. Testowałem DLAA i FG. Przy ustawieniu DLAA+FG z bazowymi 82 FPS udało się dobić do maksymalnego FPS dla monitora (Freesync włączony 158 FPS) i ku mojemu zdziwieniu w dzień nie dało się wyłapać żadnych artefaktów, choć ich usilnie szukałem.  Robiłem też test w nocy i tam już dało się wyłapać w kilku miejscach, m.in. przy cieniu samochodu, który się za nim ciągną. Ale ogólnie dało się praktycznie zdublować FPS, obciążenie karty wyraźnie wzrosło wiec te "darmowe" klatki nie są do końca takie darmowe. Eksperyment był o tyle ciekawy ze przez tydzień grałem w FH 4 gdzie jak wiadomo nie ma DLAA czy FG wiec używałem tam DLDSR i grałem w skalowanym 4K.  Po odpaleniu "5", włączeniu DLAA i ostrości na 30% obraz do złudzenia przypominał to co widziałem w FH4 z DLDSR, oczywiście nie był aż tak szczegółowy i drobne detale uciekały, ale ogólnie było naprawdę blisko skalowanego 4K. Trzeba przyznać ze Nvidia umie czarować tymi technikami i naprawdę to robi niezłe wrażenie i robotę. Przynajmniej w FH 5
    • @sabaru no i właśnie... Chodzi o informacje rozsiewane przez twittera/X, które nie są informacją, a rozsiewaniem plotek, domysłów i teorii spiskowych. Celowo pomijasz kontekst wypowiedzi Clinton czy nie wiesz? Jak nie wiesz to wystarczy zajrzeć stronę wcześniej na to co linkował @Camis   W całej aferze z P. Diddym chodzi obecnie o kilkanaście nazwisk. Na X, tik toku i w paru innych miejscach lista nazwisk jest rozwijana nawet do kilkuset. Zaczęło się doszukiwanie w tekstach utworów potencjalnych wskazówek, niedopowiedzeń itd. co przypomina już zachowanie podobne do modnego z 10 lat temu szukania okultyzmu, reptilian i illuminatów w piosenkach różnych znanych artystów. Nagle zaczęto wymieniać również nazwiska praktycznie całego artystycznego otoczenia demokratów, na co nie ma w większości kompletnie żadnego potwierdzenia i żadne pozwy i wnioski wobec tych ludzi nie zostały nigdzie złożone i nie są nawet objęci jakimkolwiek postępowaniem. Wobec wielu nawet nie ma dowodów na to że bywali na imprezach organizowanych przez Diddiego. Zatem zrobiło się z tego element bardzo negatywnej kampanii wyborczej, inicjowanej w zasadzie oddolnie, w której być może fałszywymi oskarżeniami w celu uwalenia przeciwnika politycznego, może dojść do zniszczenia życia wielu osobom. Czy to w takiej sytuacji według Ciebie to nie jest powód by podjąć debatę na temat dezinformacji?  @voltq tu też do Ciebie. Jest różnica między wyrażaniem opinii, a snuciem teorii spiskowych bez dowodów i robienie z tego materiału opiniotwórczego, który może stać się niebezpieczny. O to chodzi.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...