Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Też uczestniczę biernie w tym wątku i... widzę, że większość postów traktuje o monitorach wielkości 20-22''. Od jakiegoś czasu szukam panelu o rozdzielczości natywnej 1920x1200 i przekątnej w okolicach 30'' (albo i lepiej jeżeli się da). Jak na razie jedynym kandydatem jest 27 calowy DELL lecz aktualnie w wyższej cenie :hmm: niż jego większy (30'') brat z natywną 2560x1600, która niestety mnie nie interesuje. Jakieś inne propozycje? :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj dostalem Neca 20WGX2 Pro.

Sprawdzonego pod katem pixeli i paprochow przez sprzedawce.

Odebralem, podlaczylem w domu i szok ...............

Nigdy wiecej CRT ........... Ten NEC jest zarabisty.

Monitor Widescreen jak dla moich potrzeb (gry, filmy, rozrywka) jest po prostu super.

 

Dziekuje bardzo ludziom ktorzy go polecali. Ten panel wart jest swojej ceny.

Edytowane przez Akki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akki może jakieś wrażenia użytkowe ? Jak sie sprawuje, jak Twoje odczucia, co Ci nie pasuje, co pasuje, gdzie kupowałeś że sprawdził Ci ten monit sprzedawca. Może dodatkowo jakieś foty jak masz cyfrówkę ? Było by super jakbyś podzielił się wrażeniami ;) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Della 2007WFP... Znalazłem krótki teścik extremetech.com

jeśli ktoś to już zamieścił to sorki za powtórkę.

Kontaktowałem się z Panem Zdzisławem na Allegro gdzie można go kupić za 1750,- w sprawie wersji matryc. Dostałem taką odpowiedź "W monitorach Dell 2007 są matryce S-IPS Rev A02 lub A03" z czego wynika, że można dostać A03...

Nie wiem tylko co z gwarancja.... czy jeśli to S-IPS mogę liczyć na 0 martwych pikseli? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontaktowałem się z Panem Zdzisławem na Allegro gdzie można go kupić za 1750,- w sprawie wersji matryc. Dostałem taką odpowiedź "W monitorach Dell 2007 są matryce S-IPS Rev A02 lub A03" z czego wynika, że można dostać A03...

Nie wiem tylko co z gwarancja.... czy jeśli to S-IPS mogę liczyć na 0 martwych pikseli? :hmm:

heh są juz REV A04 a co do gwary na piksle to nie licz ;)

 

lecz aktualnie w wyższej cenie :hmm: niż jego większy (30'') brat z natywną 2560x1600, która niestety mnie nie interesuje. Jakieś inne propozycje? :) Pozdrawiam

 

 

ah... moze ACER 26" Al2623 3200zł taniutki i całkiem dobry

Edytowane przez =Grzegorz=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podejme ostateczna decyzje odnośnie monitora, bedzie to albo samsung 226BW albo philips 200WP7ES.

 

Dzisiaj takze bede mial mozliwosc pogrania w peesa na monitorze dell 2007, porobie zdjęcia i powrzucam, na tej tez podstawie zdecyduj o doborze monitora (chodzi o wielkisc) czy taki 20 calowy wystarczy czy lepiej 22

 

Martwie sie ta matryca tnIII Erosito możesz porobic jakies zdjecia lub co kolwiek?

Widze ze jestes zadowolony z monitora a masz podobne wymagania jak ja czyli kolor.. A robisz to samo co i ja przktycznie grasz po kilka godzin w peesa i ogladasz filmy.. Ciezko jest sie zdecydopwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ACER 26" Al2623 3200zł taniutki i całkiem dobry

Acer nie wchodzi w grę... Chyba poczekam, aż ten dell stanieje i go wezmę (27'' to minimum dla mnie). Swoją drogą powyżej 30'' można znaleźć jedynie telewizory lcd z natywną 1920x1080 :kwasny: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(27'' to minimum dla mnie). Swoją drogą powyżej 30'' można znaleźć jedynie telewizory lcd z natywną 1920x1080 :kwasny: .

tak się zastanawiam czy 27 cali to jeszcze monitor :E telewizor z full HD to rozumiem

Edytowane przez monteriusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z ciekawości - dlaczego?

 

Dlaczego? -bo nie :lol2: A tak trochę bardziej poważnie - mimo kilku na pewno udanych produktów marka acer jakoś do mnie nie przemawia.

Dell, o którym pisałem wcześniej niedawno wszedł na rynek i jeżeli firma obniży jego cenę tak, jak ostatnio zrobiła z modelem UltraSharp 3007WFP-HC (z 1900 na 1430EU) to na pewno kupię właśnie jego. Aktualnie w Dell Ireland model UltraSharp 2707WFP kosztuje 1580EU, co jest delikatnie powiedzieć - zwariowane. Oczywiście można i znaleźć go w cenie ok 5k PLN, ale nie mam pewności, co do gwarancji na terenie Irlandii.

 

tak się zastanawiam czy 27 cali to jeszcze monitor telewizor z full HD to rozumiem

 

"telewizor" lcd musi być wyposażony w tuner, żeby być telewizorem :E o ile mi wiadomo. Wielkość nie ma znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"telewizor" lcd musi być wyposażony w tuner, żeby być telewizorem :E o ile mi wiadomo. Wielkość nie ma znaczenia ;)

A tak zapytam z ciekawości z jakiej odległości trzeba siedzieć przed takim gigantem,żeby wzrokiem objąć cały obszar ekranu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak zapytam z ciekawości z jakiej odległości trzeba siedzieć przed takim gigantem,żeby wzrokiem objąć cały obszar ekranu :D

nie no, stary nie przesadzaj. 27" to nie 42 - zaden z niego gigant.

chociaz jesli zaklozyc ze bedzie sie go uzyawac w takiej odleglosci jak normalny monitor to juz jednak przesada, pewnie 1 metr to minimum.

dlatego uwazam ze to sie mija z celem, monitor maks 24" a jak chcesz ogladac filmy itp na duzym ekranie to spory TV i tv-out na grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 24'' lcd i z odległości 70 cm wszystko jest do ogarnięcia. Oczywiście jak skoncentruje się na jakimś obszarze to reszta lekko się rozbiega... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no, stary nie przesadzaj. 27" to nie 42 - zaden z niego gigant.

jak na monitor to dla mnie gigant :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorom bez HDCP mozemy juz podziekowac:

 

http://www.behardware.com/articles/656-1/h...nsequences.html

 

Tekst prowadzi do konkluzji, ze zaden z paneli pozbawionych tej funkcji nie dostanie rekomendacji serwisu.

 

Acer nie wchodzi w grę... Chyba poczekam, aż ten dell stanieje i go wezmę (27'' to minimum dla mnie).

Dlaczego 27" to minimum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martwie sie ta matryca tnIII Erosito możesz porobic jakies zdjecia lub co kolwiek?Widze ze jestes zadowolony z monitora a masz podobne wymagania jak ja czyli kolor.. A robisz to samo co i ja przktycznie grasz po kilka godzin w peesa i ogladasz filmy.. Ciezko jest sie zdecydopwac

 

Postaram się to zrobić jutro, ale z czasem u mnie krucho....jak będą to wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego 27" to minimum?

 

W zasadzie szukam czegoś w okolicy 30'',a 27" jest najbliżej tej wielkości :szczerbaty:

Nie stać mnie na 67'' byka za 15k dolców, a chciałbym mieć monitor o dość konkretnej wielkości w możliwej do zaakceptowania cenie. Po prostu trywialna chęć posiadania, łot co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie szukam czegoś w okolicy 30'',a 27" jest najbliżej tej wielkości :szczerbaty:

Nie stać mnie na 67'' byka za 15k dolców, a chciałbym mieć monitor o dość konkretnej wielkości w możliwej do zaakceptowania cenie. Po prostu trywialna chęć posiadania, łot co :)

 

 

Kupuj 30" (Della, HP lub Samsunga) :] Maja wyzsza rozdzialke niz 27" a dzieki malej plamce mozesz zjechach do 1920x1200 czyli rozdzialki takiej jaka oferuje 27" ? i jakosc obrazu nie powinna sie jeszcze pogorszyc mocno :> A o ile 27" bedzie mial ostrzejszy obraz w swojej 1920x1200 biorac pod uwage jego spora plamke ? :)

 

Qmpel sobie wlasnie sprawil HP LP3065 :) Na dniach go odwiedze, sam jestem ciekaw jak to wyglada w praniu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezle jaja zwlaszcza ze...... jest HDCP i HDCP :] Producenci maja problem z "kompatybilinoscia" :] Byl topic o tym na twojepc :>

Chetnie poczytam, poprosze link na PW, :Up_to_s:

 

W zasadzie szukam czegoś w okolicy 30'',a 27" jest najbliżej tej wielkości :szczerbaty:

Tylko pamietaj, ze 27" to juz spora plamka, ktora niekoniecznie musi byc zaleta w codziennej pracy ;)

 

Jak jestesmy przy takich plamkach, to moze 28" od ViewSonica? :E

Edytowane przez Afterglow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale od monitora 27" trzeba sie juz mocno oddalic. Malo kto ma tak glebokie biurko. Jedyne wyjscie to zawiesic ekran na scianie i odsunac biurko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie, ale od monitora 27" trzeba sie juz mocno oddalic. Malo kto ma tak glebokie biurko. Jedyne wyjscie to zawiesic ekran na scianie i odsunac biurko...

W niektóre gry ciężko się gra na dużym monitorze. O ile samochodówki wyglądają super na ekranie 30", tak już w szybkie strzelanki trudniej ogarnąć. Z kolei oddalenie się od ekranu spowoduje, że nie uchwycimy wszystkich szczegółów. Wydaje mi się (takie moje osobiste zdanie), że lepszym wyjściem dla typowego gracza jest normalny niezbyt duży monitor (19"-22") + telewizor LCD 37"-42". Grając na tak dużym telewizorze w niższej rozdzielczosci (typowy 1366x768) można się znacznie oddalić. Plus tego taki, że przy niskiej rozdziałce nie potrzeba hardkorowej karty graficznej. Uważam ze przyjemność z grania na bardzo dużym ekranie w mniejszej rozdzielczości, ale ze sporej odległości jest większa niż siedzenie blisko monitora ustawionego w wysokiej rozdziałce. Oczywiście każdy ma swoją filozofię na bycie szczęśliwym graczem :)

Edytowane przez )-(arpagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że jest to ten:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=hdcp+twojepc&lr=

Dość krótki.

Tak krotki, ze chyba przeoczylem :E - ten "board" TPC jest tragiczny.

 

Wszystko fajnie, ale od monitora 27" trzeba sie juz mocno oddalic. Malo kto ma tak glebokie biurko. Jedyne wyjscie to zawiesic ekran na scianie i odsunac biurko...

Boro gdzie japonka? Nie wiadomo gdzie mozna spamowac bo nie sposob Cie teraz zidentyfikowac. ;) Biurko odsunac to nie zawsze taka prosta sprawa. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niektóre gry ciężko się gra na dużym monitorze. O ile w samochodówki wyglądają super na ekranie 30", tak już w szybkie strzelanki trudniej ogarnąć.

W Battlefielda 2 na 42" gralem z odleglosci ok. 2-3m i wtedy bylo OK. Ale blizej to zapomnij. Czacha dymi momentalnie, a co slabsi moga nawet pawia puscic :D

 

Tak krotki, ze chyba przeoczylem :E - ten "board" TPC jest tragiczny.

Boro gdzie japonka? Nie wiadomo gdzie mozna spamowac bo nie sposob Cie teraz zidentyfikowac. ;) Biurko odsunac to nie zawsze taka prosta sprawa. :P

To chyba dobrze? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...