Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrz na tego dzieciaka z 10 postami on się na niczym nie zna .... widziałem jego posty na innym "upadającym" poralu IT i się tylko mądrzył a nic nie wie .

Kompa składa mu informatyk a procka podkręcił dopiero po roku użytkowania , bo bał się że coś się stanie . <hahaha> a mądrzy się jakby był jakimś Fatality aka Ryba

 

Nie szczekaj kundlu ;) Ja nic nie wiem? Proszę cię ;) Każdy zaczyna od zera - pamiętam czasy kiedy procesor się bałem podkręcać itd. co była ciut ponad rok temu ze względu na brak wiedzy. Człowiek z czasem uczy się co jak z czym i teraz pewnie zagiąłbym cię w nie jednej kwestii. To prawda podstawowy zestaw nie składałem sam jak już powiedziałem z braku doświadczenia w temacie. Na szczęście stać mnie by tego nie żałować, że zleciłem to komuś. Jak przestaniesz zazdrościć to może kiedyś dostrzeżesz, że przyjemniej mieć ludzi od czegoś i cieszyć się bez problematycznym gotowym zestawem ;) Teraz po upływie pewnego czasu zacząłem się bawić w ''drobne'' zmiany w swoim kompie i tak naprawdę po +/- półtora roku od jego posiadania zostaje z niego tylko karta graficzna, napęd dvd i dyski. Przez ten czas dość sporo sprzętu przeszło mi przez ręce i prawdopodobnie mam sporo większą więdze w dziedzinie hardware od Ciebie.

 

By nie robić dalszego Offtopicu powiem, że ATCS jest moim zdaniem bardzo dobrą obudową i tylko ze względu na brak wielkich różnic wziąłem go zamiast Corsair który był 400zł droższy. Obie konstrukcje są bardzo fajne i solidne a rozwiązania zastosowane dość przemyślane. Corsair ma fajne okno i czarne wnętrze a reszta to prawie to samo ;) Inaczej nie warte różnicy w cenie. Cosmos S jest zdaniem kolegi który go posiada słabszy. Lian Li które mi się podobają to niestety należą do grupy 1500< ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kogo. Mi się nie podoba, wygląda jak statek kosmiczny ... no ale w końcu obudowa Cosmos :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzyjcie sobie ten watek...

http://www.themodnation-forums.com/viewtop...=a&start=45

...masakra, przerażająco świetnie to wygląda, klasa sama sobie :thumbup:

 

mi też się nie podoba, za dużo tego wszystkiego, kolo ma jednego proca i jedną grafę, a napchał tam tego jakby miał schłodzić maszynę do obróbki obrazów z tomografii komputerowej

 

i ogólnie bajzel choleryczny tam ma

 

nawet oplotu na kable za zrobił

 

podsumowując - wydał kupę kasy, a końcowy efekt spartolił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hajapackage ogarnij się chłopie. Ona ma cały temat o swojej obudowie i wstawiał zdjęcia już jakiś milion razy, a Ty prosisz o więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ona ma cały temat o swojej obudowie i wstawiał zdjęcia już jakiś milion razy

następny milion już czeka :lol2:

 

hajapackage Zapraszam /click/

Edytowane przez Dajman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ostatnie fotki mojego kibelka prowizorka edyszyn w najnowszej rewizji ( gtx 260 wodowany wczoraj) :E

Za parę tygodni prawdopodobnie nowa budka i nieco przebudowany kibelek. no i niestety na 99% koniec prowizorek :(

 

062kx.jpg

 

065i.jpg

 

066o.jpg

 

067w.jpg

 

063.jpg

 

072lb.jpg

 

 

A tutaj kilka fotek historycznych z początków mojej zabawy z wc ;)

 

img0269ge0.jpg

 

obraz011hj2.jpg

 

pierwsza wersja mieszcząca się całkowicie w budzie ;) :

 

obraz005aox9.jpg

 

Wersja z lutego 2008 r :

 

image001vv8.jpg

 

Na dobrą sprawę po zmianie pompki na lainga ta wersja pozostała do dzisiaj,czyli prawie 2 latka. Po przesiadce na i7 zmuszony byłem zmienić blok z cube le na dteka fusion (przeróbka cube pod s1366 była już nieopłacalna). Do wczoraj też gtx 260 od Gainwarda był na standardowym chłodzeniu.

Jednak raz się żyje- plomba precz i zwodowana ;)

 

 

dziękuje za uwagę i pozdrawiam tomcat ;)

 

 

 

ps. pierwsza wersja kibelka kosztowała mnie ok 150 złotych.

Późniejsza wymiana pompki na lainga, zakup reza swifa i chłodnicy na coolteka razem ok 230zł.

Można więc zbudować całkiem wydajny kibelek niewielkim kosztem. Ja wydałem niecałe 450 zł przez dobre 3.5 roku - majątek to nie jest, zwłaszcza że przewinęło mi się przez ten czas z 5-6 płyt głównych, 8-10 procków i 4 grafiki :)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neony mają jakieś normalne zaczepy czy nie?Bo mam jednego fajnego i za chuuu nie wiem jak go na górę budy wsadzić

 

UP

Fajny efekt,kablozę ogarnijta i będzie można przy kompie bić pianę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak...mi by taki kibelek starczyl;]

 

zmieniasz bude z tego szefa na cos fajniejszego kupisz top do pompki

 

i masz super sprzet;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp miał działać nie wyglądać.

Nigdy mi nie zależało na odpicowaniu tego układu, zresztą wykonanie tego w dragonie i to starszej wersji jest naprawę trudne. Nie narzekałem, bo budę mam za friko, a przesiadka z codegena to był szok :o

Niedługo postaram się to ogarnąć, ale do tego potrzebna będzie nowa budka z otworami na kable i zasiłką na dole.

 

Co do katod to taśma izolacyjna jest najlepsza ;) Kupione zostały zresztą głównie po to,żebym miał kontrolę czy coś mi nie cieknie, radiaxy od grafy nie spadają itp. Okno jest bo mam je za grosze, ale buda i tak 3/4 czasu jest otwarta

 

Swoją drogą musicie jednak przyznać,że przez te parę lat układ wyładniał (no i niestety mocno spospoliciał ).

 

 

Co do nowej wersji to na pewno będzie nowa budka i prawdopodobnie druga chodniczka.

Top do lainga pojawi się jeśli to ułatwi budowę układu. Na 7v nawet w obecnej postaci głośność jest znośna.

W dalszych planach jest zmiana bloków- przy nowej grafie cube pro już nie dam rady prawdopodobnie zamocować, zresztą top powoli zaczyna pekać przy złączkach. O d-teku fusion prze lata marzyłem, ale teraz jakoś nie do końca mi leży.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te WC wygląda lipnie xD mam nadzieję że lepiej działało jak wyglądało :E

 

Pierwsza wersja chłodziła celka 352 cedar mil aka grzałka kręconego na 5.2 ghz na codzień ;)

Te 3,5 roku temu coś takiego na ac było niewykonalne. Obecne ac oferują to, co wtedy było nie do pomyślenia.

A kibelek miał działać i zdaję sobie sprawę, że na tle obecnych odpicowanych zestawów za parę tysięcy pod względem wizualnym wygląda marnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza wersja chłodziła celka 352 cedar mil aka grzałka kręconego na 5.2 ghz na codzień ;)

Te 3,5 roku temu coś takiego na ac było niewykonalne. Obecne ac oferują to, co wtedy było nie do pomyślenia.

A kibelek miał działać i zdaję sobie sprawę, że na tle obecnych odpicowanych zestawów za parę tysięcy pod względem wizualnym wygląda marnie ;)

 

 

No to ładnie, a na innym procu testowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ładnie, a na innym procu testowałeś ?

Potem to już e4300. e6300 i kilka e8400 było. Ostatni e8500 chodził na codzień 4.35 ghz. i7 chodzi sobie spokojnie na 4 ghz bo to niestety rev c0.

Ogólnie kibelek bezobsługowy - można zmieniać procki i grafy bez rozkręcania układu. Razna 3-4 miesiące wystarczy chłodnice przelecieć odkurzaczem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Chcielibyście zobaczyć worklog z lekkiej modyfickacji Gladiusa 400 oraz chłodzeniu AC? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświąteczne sprzątanie :P

 

Muszę kupić jeszcze tylko dwa wentyle na wywiew i na cepa... zamiast tego jednego wiertylatora co tam jest z przodu :E

Zastanawiam się nad Airen'ami.. fajne czerwone i tanie.

 

IMGP7875.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tanie i 12cm to przyzwoite są acutake, zephyry może nawet lepsze, ale mają niskie obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie 2xAcutake ale chce teraz czerwone... i Airen to chyba to samo tylko właśnie z innym kolorem. Bd pasować mi do podświetlenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie... Chcielibyście zobaczyć worklog z lekkiej modyfickacji Gladiusa 400 oraz chłodzeniu AC? :E

 

 

A jak Pan myśli :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo...lekko pociety sharkoonik

 

calkiem schludny

 

 

gwizdek...pewnie ze chcemy ale bez fotki ze zdjeta zaslepka napedu nawet nie pokazu;pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Config po lekkiej modernizacji:

 

s7303574.th.jpg

 

cable managment:

s7303570.th.jpg

 

Porównanie:

img]http://img51.imageshack.us/img51/1997/s7303579.jpg/img] img]http://img51.imageshack.us/img51/s7303579.jpg/1/w3072.png/img]

 

Po zmianie:

s7303581.th.jpg

 

Buda posiada :

6x12cm revoltec red led i wszystko czerwono- taki nie dokończony REDMOD

Edytowane przez Bono[UG]
Coś pokaszaniłeś z obrazkami + brak miniaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak Pan myśli :Up_to_s:

 

Nie wiem... :E Myślę, że tak. :hmm::)

 

[...]

 

 

gwizdek...pewnie ze chcemy ale bez fotki ze zdjeta zaslepka napedu nawet nie pokazu;pp

 

Zapomniałem zrobić... xD

Jak przyjdą pamiątki od @duniek to zakładam temacik. :)

 

Kawałek drogi przede mną będzie, bo chcę na to przeznaczyć ok. 500zł i trochę zbierania będzie.

Zasilacz i pamiątki już idą, a reszty dowiecie się w temacie... ;>

 

 

PS. Dodam, że "projekt" jak to tutaj modnie się nazywa, będzie brzmieć "Black, Blue, Silver & Purple M0D". :E:E:E

 

PS2. Widzę, że wszyscy poszli spać... Czy tylko ja jestem nienormalny? :(:E

Edytowane przez XGwizdekX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...