Skocz do zawartości
Stjepan

Doom (2016)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Musi być ciemny, bez tego nie będzie miał tego klimatu.

 

Czy ja wiem, czy musi? D1/D2 nie były aż tak ciemne - owszem, w D4 spodziewam się ciemności, ale może jednak zdarzy się kilka lokacji, gdzie jest pięknie widno, przyjemnie, acz niekoniecznie bezpiecznie :P

 

Poza tym, taka ciekawostka, może doszukuję się zbyt wiele, ale w oficjalnej zapowiedzi czytamy "(...) to bring the next installment of our flagship franchise to Earth" - tak to jakoś jest napisane, jak by D4 miał być... "Hell on Earth" :) Ale to chyba tylko moja wyobraźnia ;)

Edytowane przez Soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
edit 2 - ciekawe... jeśli idsoftware oficjalnie ogłasza rozpoczęcie prac na D4, czy może to oznaczać, że Rage jest już na ukończeniu i lada chwila zagości na naszych twardych dyskach? :) Pamiętajmy, że studio id jest bardzo małe, parokrotnie mniejsze od np. Valve, dlatego nie sądzę, aby byli w stanie pracować nad dwoma tak dużymi tytułami.

Wąpię, jeśli gra wyjdzie w tym roku to będzie dobrze. Weź pod uwagę, że Doom 3 wyszedł 4 lata temu, więc mogli już od dawna robić "czwóreczkę", nawet jeśli dopiero teraz ogłosili, że trwają prace nad nią. Ponadto być może mogą robi dwa projekty jednocześnie - w końcu przy tworzeniu Rage także wspomagali Splash Damage przy pracach nad Quake Wars. :)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FC to hit jednego sezonu a do dooma wracam co kilka miesięcy i to nie tylko do 3 części. Oceniam obiektywnie, bo w FC grałem kiedyś i nie ukończyłem go, mnie po prostu znudził. Dooma przeszedłem z 6x, dodatek ze 3 i wcale nie żałuję. Dla mnie najważniejsze gry to Doom i HL.

 

Wąpię, jeśli gra wyjdzie w tym roku to będzie dobrze. Weź pod uwagę, że Doom 3 wyszedł 4 lata temu, więc mogli już od dawna robić "czwóreczkę", nawet jeśli dopiero teraz ogłosili, że trwają prace nad nią. Ponadto być może mogą robi dwa projekty jednocześnie - w końcu przy tworzeniu Rage także wspomagali Splash Damage przy pracach nad Quake Wars. :)

 

Nie sądzisz że gdyby prace trwały już np. 2 lata to chyba wcześniej werbowaliby ludzi do pracy nad grą, a nie teraz ?? Myślę że prace dopiero się zaczęły i w tej dekadzie pewnie w D4 nie zagramy. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wcale nie uważam jakoby 3 część była jak na tamte czasy nieudana. Pierwsza gra z dobrą grafą.

 

Tak na marginesie to super, że wyjdzie ciekawe tylko ile lat będziemy na to czekać i co się zmieni w silniku.

A Far Cry to pies? Wyszedł wcześniej i bił D3 pod względem grafiki na łeb na szyje. O fizyce nie wspominając.
jeżeli chodzi o zamknięte pomieszczenia, silnik D3 lepiej wypada. Mi osobiście ten silnik bardziej pasi od tego nowego U3 :)

Zresztą jest to silnik z 2004 roku, a spokojnie by mogli zrobić na nim jeszcze jakąś gre i zlej oprawy by nie miała ;)

Jedynie co ładniejsze było w doomie to cienie. FC miażdżył graficznie dooma praktycznie pod kazdym wzgledem

Że niby Far Cry ma lepszą grafę od Doom 3 ? Chyba raczysz żartować. Właśnie w Far Cry grafa to to co mnie od tej gry odpycha. Taka sztuczna i komiksowa. W Doomie 3 mogliby postacie lepiej dopracować, ale poza tym ok.

A jednak. Zastanawia mnie na czym widziales wtedy ta gre. Teraz sie nie liczy bo teraz te dwie gry wygladaja rownie slabo :P

Oczywiscie mam na mysli tylko w czasach ich premiery i tylko na sprzecie jakiego uzywales tylk ow czasie premiery. Jesli odpalales gry w roku 2005 to nawet nie odpowiadaj na to pytanie

Z powyzszych jednak screenow Prey wypada najladniej, a to dlatego, ze ten silnik jesty wykorzystany w 100% a screen, który dał Zigu z FC to już gorszego nnie mógł wybrać, a poza tym to nie są pełne detale. Tak wygląda FC na DX8. a Dx9 tam praktycznie wszystko pięknie świeciło i ściany nie były takie rozmyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC jak i Doom to dwa rózne klimaty i przede wszystkim FC to otwarte przestrzenie, doom zamknięte wiec jaki jest sens porównywać obie gry? Jakby FC był tylko w zamknietych to napewno wygladał był dwa razy lepiej niż doom3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/91037.html

 

Całkiem przyzwoicie prezentuje się ten idTech5

 

FC jak i Doom to dwa rózne klimaty i przede wszystkim FC to otwarte przestrzenie, doom zamknięte wiec jaki jest sens porównywać obie gry? Jakby FC był tylko w zamknietych to napewno wygladał był dwa razy lepiej niż doom3.

 

Nie porównuj kreskówki do horroru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzisz że gdyby prace trwały już np. 2 lata to chyba wcześniej werbowaliby ludzi do pracy nad grą, a nie teraz ?? Myślę że prace dopiero się zaczęły i w tej dekadzie pewnie w D4 nie zagramy. Niestety.

To nie wyklucza tego, że nie zaczęto pracowac nad Doomem 4 juz dawno. Prace wstępne, szkic fabuly na pewno już od dluzszego czasu powstaje. To, że teraz poszukują nowych ludzi świadczy o tym, że brakuje im ludzi w ekipie, ale nie oznacza, ze dopiero teraz zaczynaja grzebac przy kontynuacji Dooma. Jedna z wazniejszych rzeczy maja, czyli silnik (i na pewno tez jeszcze nad nim pracuja), bo w zeszlym roku moglismy zobaczyc pierwsze mozliwosci ID Tech 5 uzytego w grze Rage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby FC był tylko w zamknietych to napewno wygladał był dwa razy lepiej niż doom3.

Ta, gdyby i jeszcze na pewno.

 

Jedynie co ładniejsze było w doomie to cienie. FC miażdżył graficznie dooma praktycznie pod kazdym wzgledem

Wnętrza w doomie wyglądają lepiej, potwory też. Farkraj wygrywał przestrzenią i pojazdami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te screeny z FC co byly umieszczone to chyba na low bo na medium trawe w oddali juz bylo widac :P

 

Mnie znowu D3 tak znudzil ze go wywalilem... staralem sie kilka razy przemoc ale w polowie wymieklem... po prostu idziesz caly czas do przodu caly czas tym samym korytarzem i tak w kolko... liniowosc jak malowana :) takie cos bylo dobre w 2000r :)

 

Jak chcecie poogladac screeny to wystarczy na recenzje labowa bo pamietam ze byla :)

 

W malych lokacjach to zrobic sciany ladne to nie problem... wkoncu malo punktow do renderowania... w FC byla ogromna powierzchnia.

 

Zreszta w tamtych czasach to wlasnie na temat grafiki to wszyscy porownywali wszystko do FC :)

Nawet chyba wtedy FC wygral graficznie w tamtym roku... chociaz juz nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nowy silnik daje naprawde rade, dobre tekstury i duzo detali :thumbup:

 

pilajf2.jpg

 

dupawv1.jpg

 

:E

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy silnik daje naprawde rade

Zwłaszcza rozłożony na części :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC i Crysis są przykładami tego jak pomysł można zepsuć i uwznioślić. Jeden pomysł, a zupełnie inaczej się gra i nie chodzi tylko o grafikę, ale ogólnie o gameplay, pomysł z nanosuit itp. Różnimy się tym, że ci co jeżdżą po Doomie nastawieni są z góry na anty na jego klimat. Mi się pomysł na FC i Crysisa podoba z tym że wykorzystany został on dopiero w tym drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.gametrailers.com/player/usermovies/91037.html

 

Całkiem przyzwoicie prezentuje się ten idTech5

 

 

 

Nie porównuj kreskówki do horroru.

 

Sorry Mikew ale DOOM ma tyle z horroru co FC z kreskówki. Straszy na poczatku a potem hm... monotonna strzelanka już dodatek był lepszy niz podstawka.

W takim razie jak FC to kreskówka to Crysis także ?

 

Rozumiem ze DOOM to Twoja ulubiona seria, ale nie przesadzaj ;)

 

Tak jak pisałem przeszedłem dooma 3 i dodatek i owszem grało się fajnie, ale straszy tylko na poczatku później to już schematy które przewijają się przez cała gre. Drugi raz gra się już dla wyżycia po ciężkim dniu aniżeli by troche się spocić na widok zombiaka itp.

 

FC też jakiś genialny nie był grywalność taka sobie momentami gra strasznie trudna, ale jakaś tam swoboda była góra gra na dwa przejścia nic więcej.

 

 

Doom jak i FC dla mnie dobre gry ale żadne rewelacje ;) Graficznie ładne nawet dziś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, porównywanie FC i D3 faktycznie nie za bardzo ma sens. Gry zupełnie różne, silniki przystosowane do zupełnie innych typów lokacji. Mimo, że obie gry są z gatunku FPP, porównywanie ich ma podobny sens jak Painkiller vs Portal :P

 

Jeśli chodzi o idsoftware i zdolność do pracy nad dwoma dużymi tytułami - myślę, że nie jest to możliwe bez uprzedniego doprowadzenia wcześniejszego produktu (Rage) do etapu, w którym połowa pracowników nie ma co robić ;)

 

Owszem, zarys fabularny, concept arty itp., mogą być już dawno gotowe dla choćby dla Rage 3 ;) Myślę jednak, że zwolniło się trochę miejsca na poświęcenie większej uwagi D4 i stąd oficjalna zapowiedź.

 

Możliwe też, że stali pracownicy id znów powiedzieli "o nie, kolejny Doom? Odchodzę!" i żeby temu zapobiec, zatrudniani są nowi ludzie? :P

 

 

ps - To, że Tim Willits czasem się przeszedł do Splash Damage zobaczyć nowy model Icarusa nie oznacza, że id było w Quake Wars zaangażowane w takim stopniu, jak w całkowicie własną grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko ten Doom4 nie naraobił bałaganu wśród kart graficznych i ilości ramu.

 

Coś czuje ze 2gb ramu to minimum dla tej gry ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał o klimacie Dooma 3... ja nie wiem, czy nie słyszeliście o takiej grze jak Alien vs Predator 2? :E Tam gra człowiekiem przy zgaszonym świetle ze słuchawkami na uszach potrafi spowodować palpitację serca :E

 

Tak bardziej jeszcze offtopowo - nikt nie czeka na grę Aliens? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.O powrót rzeźni :) pamiętam jak po tych labo się chodziło i z ciemności coś wyskakuje z paniki strzela sie gdzie popadnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o.O powrót rzeźni :) pamiętam jak po tych labo się chodziło i z ciemności coś wyskakuje z paniki strzela sie gdzie popadnie :P

Rotfl... wiesz to ja jestem słaby do takich gier, gdzie ciemność, dzikie wrzaski i ataki z nienacka, ale Doom'a 3 ukończyłem w przeciwieństwie do paru innych gier, przy których nie mogłem usiedzieć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Czy ja wiem, czy musi? D1/D2 nie były aż tak ciemne - owszem, w D4 spodziewam się ciemności, ale może jednak zdarzy się kilka lokacji, gdzie jest pięknie widno, przyjemnie, acz niekoniecznie bezpiecznie :P

 

Poza tym, taka ciekawostka, może doszukuję się zbyt wiele, ale w oficjalnej zapowiedzi czytamy "(...) to bring the next installment of our flagship franchise to Earth" - tak to jakoś jest napisane, jak by D4 miał być... "Hell on Earth" :) Ale to chyba tylko moja wyobraźnia ;)

Nieeeeeee!!!!!!!!! Terminator 1 i 2 były mroczne, 3 cześć była już piękna, kolorowa i przyjemna i jak to się dla niej skończyło? To samo byłoby z doomem, tutaj chodzi o ten piekielny, ciemny klimat;]

 

Ktoś tu wspominał o klimacie Dooma 3... ja nie wiem, czy nie słyszeliście o takiej grze jak Alien vs Predator 2? :E Tam gra człowiekiem przy zgaszonym świetle ze słuchawkami na uszach potrafi spowodować palpitację serca :E

 

Tak bardziej jeszcze offtopowo - nikt nie czeka na grę Aliens? :)

Wolne żarty... gra i palpitacja serca?

Żeby nie było, przeszedłem AvP2 kilka razy;]

Edytowane przez Ticco1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry Mikew ale DOOM ma tyle z horroru co FC z kreskówki. Straszy na poczatku a potem hm... monotonna strzelanka już dodatek był lepszy niz podstawka.

W takim razie jak FC to kreskówka to Crysis także ?

 

Rozumiem ze DOOM to Twoja ulubiona seria, ale nie przesadzaj ;)

 

Tak jak pisałem przeszedłem dooma 3 i dodatek i owszem grało się fajnie, ale straszy tylko na poczatku później to już schematy które przewijają się przez cała gre. Drugi raz gra się już dla wyżycia po ciężkim dniu aniżeli by troche się spocić na widok zombiaka itp.

 

FC też jakiś genialny nie był grywalność taka sobie momentami gra strasznie trudna, ale jakaś tam swoboda była góra gra na dwa przejścia nic więcej.

 

 

Doom jak i FC dla mnie dobre gry ale żadne rewelacje ;) Graficznie ładne nawet dziś ;)

 

To nie jest moja ulubiona seria. Wolę HL, Stalkera, Crysisa, Diablo i wiele innych, ale staram się obiektywnie popatrzeć na oba tytuły, a nie tylko jechać po jednym. Każdy ma swoje plusy i minusy, ja uważam że grafa stoi po stronie Dooma... jest ciemno i ciasno, bo tak miało być.

 

Obecnie jedyna gra, która robi na mnie graficznie wrażenie to Crysis i ewentualnie Stalker (w tym jednak przyroda jest zrobiona po macoszemu, szczególnie trawa, ale budynki z zewnątrz i wewnątrz dają radę). Ja po prostu nie lubię takiej jaskrawości w grach, niczym z komiksów. W Crysisie też to występuje, ale na szczęście tylko na poziomie LOW, na high już wymiata nie wspominając o VH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może jestem jakiś wybitnie słaby psychicznie, ale pierwszy raz przechodząc D3 za każdym razem dostawałem nadciśnienia, kiedy wchodziłem do nowego pomieszczenia... powolne zaglądanie co tam jest za rogiem, a tu "łeeeee", imp wyskauje :P Nawet pomimo przewidywalności związanej z wyskakującymi potworakami z szafy, gra była przerażająca nieziemsko.

 

Zgadzam się jednak, że tylko raz - ponowne przechodzenie gry nie robiło już takiego wrażenia... mam nadzieję, że wreszcie któraś gra fpp będzie miała pewną dozę "niespodziewalności", np. poprzez w pewnym stopniu losowe rozmieszczanie przeciwników, albo np. żeby ten zombik zwisający z sufitu nie pojawiał się zawsze i takie tam. A już najbardziej mnie wnerwia, jak po raz 7624523 ubijam identycznego przeciwnika ;p

Edytowane przez Soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolne żarty... gra i palpitacja serca?

Żeby nie było, przeszedłem AvP2 kilka razy;]

W porównaniu do D3? A i owszem.... 1000x lepszy klimat... o.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doom jak i FC dla mnie dobre gry ale żadne rewelacje ;) Graficznie ładne nawet dziś ;)

O, i tym zdaniem można ukrócić całe fanbojowanie.

 

Coś czuje ze 2gb ramu to minimum dla tej gry ;(

Chyba na karcie graficznej :E

 

Ktoś tu wspominał o klimacie Dooma 3... ja nie wiem, czy nie słyszeliście o takiej grze jak Alien vs Predator 2?

Słyszałem i grałem w Alien vs Predator 1 który moim zdaniem był znacznie bardziej klimatyczny od dwójki. I tak, czekam na Aliens colonial marines czy jak mu tam, ale boje się (jeszcze gry nie ma a ja już sie boję :E) że będzie przekombinowana (sterowanie oddziałem marines) i przez to pozbawiona klimatu. Ale zobaczymy, mam nadzieję na hit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że wreszcie któraś gra fpp będzie miała pewną dozę "niespodziewalności", np. poprzez w pewnym stopniu losowe rozmieszczanie przeciwników, albo np. żeby ten zombik zwisający z sufitu nie pojawiał się zawsze i takie tam. A już najbardziej mnie wnerwia, jak po raz 7624523 ubijam identycznego przeciwnika ;p

No to czekaj na Aliens :E

 

I tak, czekam na Aliens colonial marines czy jak mu tam, ale boje się (jeszcze gry nie ma a ja już sie boję :E) że będzie przekombinowana (sterowanie oddziałem marines) i przez to pozbawiona klimatu. Ale zobaczymy, mam nadzieję na hit.

Hmmm... z wypowiedzi twórców to już jest hit :E Muzyka z filmu + dobrze zaplanowana akcja i hicior murowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, i tym zdaniem można ukrócić całe fanbojowanie.

 

 

Chyba na karcie graficznej :E

 

 

Słyszałem i grałem w Alien vs Predator 1 który moim zdaniem był znacznie bardziej klimatyczny od dwójki. I tak, czekam na Aliens colonial marines czy jak mu tam, ale boje się (jeszcze gry nie ma a ja już sie boję :E) że będzie przekombinowana (sterowanie oddziałem marines) i przez to pozbawiona klimatu. Ale zobaczymy, mam nadzieję na hit.

 

Na graficie swoją drogą ;) Ile doom3 potrzebował do grania na ultra high bez doczytywania przy otwieraniu drzwi ? 1gb-1,5gb ramu ? 4 będzie ze 2 minium

 

 

Jakie fanbojowanie ? chyba nie mówisz o mnie nie zachowuje się jak Hydro hihi pozdro kolego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...