Skocz do zawartości
tenisista16

FAQ: Składanie komputera krok po kroku + instalacja OS

  

1833 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Składałeś już kiedyś samemu komputer?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz skladam komputer i mam dwa pytania.

1. Kupilem chlodzenie procesora noctua NH-U12P i na plycie glownej (P67A-C45) mam mozliwosc umiescic wylot powietrza na dwa sposoby, Jest to wazne zebym umiejscowil ten wylot w konkretnym kierunku czy na oba sposoby bedzie dobrze?

2. Na plycie glownej wejscie na CPUFAN ma cztery (nie wiem jak to sie nazywa) druciki, cyngielki do podlaczenia, a wiatrak w zalaczonym chlodzeniu ma wtyczke tylko do trzech. Powinienem ten wiatrak mimo wszystko podlaczyc do CPUFAN czy w takim razie do np SYSFAN2 ?

Prosze o szybka odpowiedz :]

Pozdrawiam.

 

Producent przewidział montaż na 2 sposoby.

Podłączysz to pod SYSFAN. Wtyczka ma specjalne wyżłobienie żeby nie podłączyć omyłkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link Mam taki tunel u siebie na obudowie i nie wiem czy lepiej go zostawić czy odkręcić??

W moim przypadku ten tunel nic nie daje. Temperatury na procesorze są takie same jak bez niego a za to karta graficzna i chipset są troche cieplejsze bo ten tunel blokuje przepływ powietrza. Więc podejrzewam że u ciebie też lepiej będzie go nie montować.

Co do nakładania pasty. Mogę procesor wyczyścić zmywaczem do paznokci??

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie składania PC:

- wrzuciłem sobie z ciekawości Athlona X3 w gniazdo w płycie, i podczas wyciągania musiałem pokonać lekki opór żeby dźwigienkę podnieść, nie było to takie łatwe jak bez procka, coś tam trzasnęło lekko ale procek niby cały, wszystko jest git?

- druga sprawa, płyty nie mogę położyć bez problemu na śrubkach dystansowych, muszę ją dociskać do tej blaszki na wyjścia w obudowie, docisnąć i przykręcić czy przygiąć "języczki" na tej blaszce żeby mobo bez oporów położyć i przykręcić?

- jak z dyskiem, czy umieścić go w najniższej pozycji żeby przedni wiatrak wiał nad nim, czy na najwyższej półce aby wiał pod nim? chyba lepiej chłodzić tą blachę z góry?

- co z nadmiarem kabli, zostawić na dole czy podciągnąć na górę i gdzieś nad nagrywarką upchać??

- do płyty były dwa kable SATA. Jeden z dwoma wtyczkami płaskimi, drugi z jedną wtyczką "L", tego użyć do podpięcia dysku właśnie tą końcówką "L" czy nie ma żadnego znaczenia? Takie są oznaczenia na tym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie masz czym się przejmować.

2. Jak chcesz, ja po prostu docisnąłem i nie było problemu.

3. Umieść w którejkolwiek zatoce, najważniejsze żeby w ogóle był jakiś ruch powietrza wokół dysku.

4. Ja zwinąłem opaskami samozaciskowymi i wrzuciłem nad nagrywarkę. Możesz też próbować wrzucić je za tackę od płyty głównej.

5. Nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że ruch powietrza powinien być "wokół dysku"? Myślałem żeby go praktycznie na dnie położyć wtedy wieje dokładnie nad nim, chyba że jedną półkę wyżej dam to i nieco go schłodzi pod spodem. "Szybkie mocowanie" chyba lepiej sobie darować i tradycyjnie przykręcić i HDD i DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będę chciał kupić nowy komputer :)

Będę chciał go sam poskładać, w związku z tym mam pytanko.

Przy swoim już trochę grzebałem, sądzę że ze wszystkim sobie poradzę. Pewne obawy wzbudza we mnie jedynie montaż procesora, nałożenie pasty i montaż chłodzenia.

Obawiam się aby czegoś nie uszkodzić. Wcześniej tego nie robiłem.

 

Więc czy moje obawy są niesłuszne? to chyba nie jest AŻ tak trudne, odrobina ostrożności i cierpliwości i po sprawie?

Nie chciałbym np. wygiąć pinów czy uszkodzić płyte lub procek zakładając chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nic trudnego ;) Oczywiście ostrożność na pierwszym miejscu. Składanie komputera jest proste jak składanie klocków lego.. Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, włożyłem procesor do gniazda mam mały problem z zamknięciem tej dźwigni( proc I5 2500K płyta Asrock P67 Pro 3). To normalne że ona tak ciężko idzie? Niemal się ugina i jak próbuje zamknąć słychać jakby jakieś trzaski. Proszę o szybkom odpowiedz. Proszę o wyrozumiałość to pierwszy komputer jaki składam. Nie chce nic uszkodzić. Procesor jest dobrze włożony. Z włożoną zaślepką da się zamknąć ze średnim oporem dźwigni.

Edytowane przez sokolzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bez zaślepki tzn. "plastikowej nakładki ochronnej na procesor" trudno założyć dźwigienkę? Czy źle przeczytałem? A może zakładasz procesor razem z plastikiem? - Wtedy się nie dziw, że nie możesz zamknąć jak wkładasz go z gównem i w dodatku bez chłodzenia, chyba, ze za paste termoprzewodzaca robi plastik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć dziwny problem, składam prosty komputer i nie działa, zero reakcji. Sprzęt jest w pełni sprawny. Czemu to ciekawe? bo jak tylko wyjmę płytę główną z obudowy wszystko śmiga ładnie. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , posiadam plyte Msi870 C45

i skladam kompa , boje sie znaczy sie nie wiem gdzie mam podpiac poszczegolne kable np power reset te ledy itp.

 

fajnie by bylo jak by ktos mi dal zdjecie swojej takiej samej plyty na ktorej jest wszystko podpiete dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest instrukcja i wszystko jest dokładnie pokazane? Przynajmniej u mnie na wiecznej MSI K9VGM-V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi gdzie mam podlaczyc naped??

 

bo moj naped nie ma wejscia sata - wiece bede musial tym dlugim szerokim podlaczac i dupa nie ma go na plycie oznacza to ze musze miesc inna nagrywarke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież ta płyta ma ATA

Edytowane przez damianux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie wszystko gra , tylko samiast kabla do ata wkladalem ten do stacji dyskow taki sam tylko troche mniejszy i cos mi nie pasowalo ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Właśnie kupiłem płyte główną ASUS A8NE-FM-S tylko mam problem z połączeniem jej z kablami obudowy. Dokładniej nie jestem pewny tych: S-L, MIC BIAS, S-R, MIC IN GND, 2X USB V+ / USB D- / USB D+, 2X GND (czarny a drugi brązowy), POWER SW, H.D.D. LED, RESET SW. Oraz dołączam linka do instrukcji obsługi http://uk.ts.fujitsu..._A8NE-FM_uk.pdf wątek o tych połąceniach zaczyna się od 1.7.2. Wiem, że mam instrukcję obsługi i że dalej nie wiem jak to podłączyć ale lepiej się spytać niż rozwalić nową płytę główną ;) Liczę na wyrozumiałość na tak wsumie idiotyczny problem.

Edytowane przez mart3112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz instrukcji obslugi, albo twoje okulary zbyt malo powiekszaja, to polecam zasade prob i bledow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, aczkolwiek takie pytania powinienes zadawac w innym temacie, zeby upewnic sie, czy zestaw jest ok, bo tutaj zadko kto odpowiada. Jednak pod wzgledem pasowania do siebie czesci jest ok, aczkolwiek nie doradze Ci, czy zestaw jest najwydajniejszy, bo nie jestem juz w temacie tak jak kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#Zestaw nawet ok. Zasilacz zmień na XFX Core 550W, nagrywarkę na Liteon iHAS124 SATA i kupuj wszystko w jednym sklepie. Nie polecam także tego sklepu ram.net.pl - nie cieszy się on zbyt dobrą opinią w śród innych. Obsługa klienta stoi na niskim poziomie, występują liczne problemy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update o instalację systemu :)

Po 3 latach przyszedł czas :E

Edytowane przez tenisista16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pokazać gdzie na płycie ASRock 880G PRO3 są złącza zasilania SATA i karty graficznej (dodatkowe 6 pinów) ;> Nie mam jeszcze płytki u siebie a na zdj nie mogę wychwycić. To są te 'małe niebieskie i białe'? ;d

Edytowane przez Bartasek94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz jak byk napisane SATA3 po prawej stronie na dole... złącza są skierowane równolegle do powierzchni płyty głównej, dlatego mogłeś ich nie dostrzec... są tylko białe... a po 2. złącze na 6 pinopw znajduje się na karcie graficznej a wtyczka biegnie od zasilacza a nie od mobo...

Edytowane przez tenisista16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

 

Przewinęło się tutaj już takie jedno pytanie, ale wolę się upewnić. Zakładałem procesor i5 2500k do gniazda na płycie głównej AsRock P67 Pro 3. Włożyłem na 1000% dobrze (sam elegancko wskoczył, nacięcia do wypustków się dopasowały), ale trochę się przestraszyłem kiedy zaciskałem dźwigienkę...opór był dość duży i było słychać lekkie chrupanie (zaciskające się piny procka i socketu)...mam nadzieje, że nie ma się co obawiać co nie ? Poza tym czytałem, że podobno na tej płycie tak jest...może wypowie się ktoś kto również instalował ten procek na tej płycie ? :D

Edytowane przez Crixsos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...