Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dlord

DVD+/- RW+/- RAM DL różnice

Rekomendowane odpowiedzi

jakie są różnice pomiędzy płytami

DVD-R vs. DVD+R

DVD-RW vs. DVD+RW

DVD-R DL vs. DVD+R DL

 

oraz co to DVD-RAM czym sie wyróżnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko tyle że zawsze mówią mi żebym brał + xD

 

różnic pomiędzy - a + nie znam, ale R to normalne DVD, RW to DVD wielokrotnego zapisu, a DL to DVD o pojemności chyba 8 gb.

 

wiem, jestem nieprzydatny D: lłaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem ale wyczytałem tylko że +R ma minimalnie więcej miejsca, jest nowsze i coś tam ma czego - nie mają.

 

różnice miezy R/RW/DL znam ale +/- przy każdym co daje/zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Formaty DVD-R oraz DVD+R bardzo nieznacznie różnią się między sobą, choć oba są standardami jednokrotnego zapisu. Sposób użycia jest w obu przypadkach taki sam. Trzeba być jednak ostrożnym, jeśli chodzi o płyty DVD-R, ponieważ czyste nośniki mają dwa standardy. Ten, którego należy używać, nazywa się "DVD-R do użytku ogólnego". Ten drugi nosi nazwę "DVD-R do authoringu" i z powodu innego składu nadaje się tylko do masteringu. Ten rodzaj płyt DVD-R nie jest zazwyczaj dostępny dla szerokiej publiczności.

 

Sprawy komplikują się trochę bardziej, jeśli chodzi o formaty DVD-RW oraz DVD+RW. Technologia DVD-RW jest bardzo podobna do CD-RW. Jeśli chodzi o DVD+RW, stowarzyszenie DVD+RW Alliance chciało uprościć nagrywanie materiału wideo, szczególnie w warunkach domowych. Zaimplementowano więc technologię nazwaną Lossless Linking. W formacie DVD+RW materiał wideo może zostać zakodowany ze zmienną przepływnością (ang. VBR, variable bit rate). Zapis przy stałej przepływności wymaga wiele miejsca, konieczne są zatem przerwy podczas jego trwania. Zazwyczaj powoduje to utratę ciągłości ścieżki, co sprawia, że płyta staje się niekompatybilna z urządzeniami umożliwiającymi jedynie odczyt, jak odtwarzacze wideo DVD. Przy użyciu technologii DVD+RW proces ten można przerywać bez utraty ciągłości. Sprawia to, że standard ten jest wydajny i nadaje się do swobodnego zapisu informacji oraz zastosowań związanych z materiałem wideo. Możliwe jest także zastąpienie każdego 32-KB bloku (jednostki zapisu) innym bez utraty kompatybilności.

 

Aby nie utracić ciągłości zapisu, każdy blok danych musi zostać zapisany w odpowiednim miejscu z precyzją 1 mikrona. W tym celu zastosowano bardzo gęste pofałdowanie rowka z danymi na płycie (ang. wobble), częstotliwość sinusoidy, jaką on tworzy, wynosi 817 kHz (przy n=1). Zapewnia to, że zapis kończy się i zaczyna dokładnie w tym samym miejscu. Sygnał taktujący, opierający się na kształcie rowka, jest bardzo stabilny. Jednocześnie spiralny rowek przechowuje informacje konieczne do adresowania odpowiednich obszarów płyty. Dokonano tego za pomocą miejscowego odwrócenia fazy sinusoidy, która tworzy kształt rowka, co pozwala na kodowanie adresu. Na jeden 32-KB blok ECC przypadają cztery adresy, co sprawia, że ten format adresowania jest niezawodny nawet przy dużym poziomie zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • No może być, że się jeszcze coś ułoży przez parę godzin. Test był robiony chwilę po złożeniu karty. 
    • Zdecydowanie lepiej złożyć coś na sockecie AM5,za jakiś czas możesz zmienić procesor na wydajniejszy.Zestaw oparty na Intelu,to praktycznie skazany jest na jedną lub 2 wersje procesorów i na tym koniec.
    • Eko-okna, Aluprof, Drutex, Fakro - a to tylko jedna branża.
    • AMD Ryzen 5 8500G  za 630zł jeśli nie planujemy dokładać zewnętrznej grafiki i integra nam wystarczy to nie jest zła cena a mamy 6/12W chociaż 4 rdzenie są przychamowane. AMD Ryzen 5 8600G  za 820zł i tutaj możemy w przyszłości dołożyć grafikę a puki co cieszyć się integrą no i procesor nie ma przyhamowanych rdzeni a pci-e 8x 4.0 wystarczy do sporej ilość kart graficznych dziś i jutro.   Problemem są ceny płyt głównych, gdzie coś dobrego jest dopiero za 500zł, a nie poniżej 400zł. A poniżej 300zł nie ma nawet badziewia.   PS. W kwestii integry 8500g z 4CU jest szybsze od VEGI 7 z 5700G https://youtu.be/4xi0RFpSFNk?t=233
    • 💩 zazwyczaj nie tykam, ale się uparła by ograć coś na premierę, po tym gdy 1 i 2 ją wciągnęły do tego grona. Mogę też po prostu nie wymienić jej i3 8100 to sama zwróci na steam przed 2 godzinami, ale była w stanie ograć wiedźmina 2 na laptopie z tylko i5 5300u + integra, wyłączając cienie, trawę, zwierzęta i co tam jeszcze..., z dropami do ~20fps lub mniej przy upiorach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...