Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Emylo

Drukarka... "duży kaliber"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebna mi drukarka tak zwanego "dużego kalibru", do drukowania dużej ilości tekstów - głównie ebooki, więc czarno-biała.

Rozmiar jest dla mnie bez znaczenia, tak samo waga, na idealnej ciszy też mi nie zależy. Dość ważnymi parametrami przy wyborze drukarki dla mnie sa:

niezawodność, bezawaryjność, tania eksploatacja, szybkość druku (powiedzmy coś na poziomie 20str/min. w pełni by mnie zadowoliło, jeśli więcej to tym lepiej). Drukarka nie musi być nowa pod warunkiem że będzie miała jakąś gwarancję, chociaż kilka miesięcy, karta sieciowa była by miłym dodatkiem ale nie jest "must have", gdyż drukarka na co dzień będzie podpięta do stacjonarki. Cena powiedzmy max do 300 zł, jednak jeśli trafi się jakaś perełka to limit cenowy może się podnieść.

Po przejrzeniu, pobieżnie allegro mam 1 typ, drukarka niezłej firmy (tak słyszałem), dokładniej OKI B4350, bez karty sieciowej z 32mb pamięci, 22 str/min., dokładniej ta aukcja: http://allegro.pl/item1136870701_oki_b4350_nowy_beben_6_m_cy_gw_32mb_ram.html

Edit: Czekam na propozycje innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Only HP nawet używki developerskie wytrzymają ostre koszenie i ostry kaliber. Zazwyczaj na developerki się daje 6 miechów gwary Od siebie rzucam 2300N z sieciówką. Spełnia twoje wymagania a wydajność ok 6-6,5k stron przy 5% zaczernieniu daje naprawdę niskie koszty. Poza tym do developerek jest multum zamienników kaset i bębnów światłoczułych i w przypadku awarii również części zamiennych nawet z demobilu. Obejrz sobie ceny materiałów do B4350 i do 2300N

 

Bardzo podobnie są opisywane LJ-ki ale jako że starsze będą wysłużone (LJ to następca w linii prostej starych 5L i 6L czyli klasyki gatunku) Jednakże nie będą tak wyposażone i szybkie w porównaniu do nowszych ale zadanie będą spełniać w 100 % w przypadku gdy są utrzymane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź a może coś z duplexem - druk obustronny - bo tutaj drukuje jedna stronę obracam i też mam duplex czy istnieje inne rozwiązanie tego typu?? Przydały by się jakieś propozycje nówek bo Oki B410D, kosztuje ok 400 zł nowa w sklepie a wiadomo nówka 3 lata gwarancji w tym wypadku wiec w razie czego naprawiają/wymieniają na nówke.

Edit: A co sądzisz o tej: http://allegro.pl/item1134837513_dwustronny_druk_za_0_01_zl_hp_2300_d_kable.html, lub może podaj inna aukcje jak coś ciekawego znajdziesz. No i w jakim stanie są tonery regenerowane, koszt jednej strony jest na korzyść hp`ka 4 razy taniej - na 1k stron oszczędzam 30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo z dupleksem, o czym on pisal wyzej, to jest HP : 2200 i 2300 z dopiskiem "d" : 2200d, 2300d. 2200 ma tonery bez czipow, 2300 juz z czipami. Plusem wyswietlacz na obudowie.

 

Te wyzej, ktore podalem, maja sprzetowy dupleks - wsadzasz i zapominasz. Sam akurat mam taka w domu. Uzywki dostaniesz po 200-250 zl.

 

Ps - dopytaj sie o rozszerzona pamiec, moze Ci sie to przyda przy profesjoalnym druku. Mozesz chyba do 72 rozszerzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wreszcie ktoś się tematem zainteresował rzekłbym nawet "PCLAB CIĄGLE ŻYWY". Czyli biorę serie D bo bez chipów wiadomo. Pamięci starczy patrzyłem pdf`y mają taki rozmiar 4 mb - plik 1200 stron.

A co sądzicie o tej drukarce http://allegro.pl/item1153592551_hp_2300_d_24_mies_gwar_f_vat_toner_jak_nowe.html

Tania ma gware 24 miesiącem d bez chipu i z duplexem, pytanko ile razy mogę 1 toner napełnić bez zbędnych kombinacji i czy można go później samemu zregenerować. Następne pytanie, wiecie może gdzie mogę kupić tani i dobry papier A4 3/4 gwiazdki, poniżej 10 zł za ryze - 500 arkuszy, jestem wstanie kupić 10/20 ryz na raz, nic im się w piwnicy nie stanie więc mogą leżeć a i tak pewnie szybko się wykorzysta bo bardzo dużo czytam. Dotychczas na laptopie - pobór mocy ok. 15W, jednak wole wersję papierową, druk dwustronny + zszywacz i mam "książki" a dużo taniej.

Edit: Pytanie czy ten plastik w HP żółknie?? Bo mam 2 pomysły na miejsce na drukarkę półka przy biurku kilkadziesiąt cm, nad PCtem, nieopodal rur grzewczych, lub pod biurkiem nad subwooferem na półce - która muszę wykonać ale i na 1 i na 2 mam materiały. Pytam się o żółknięcie, bo chcę wiedzieć czy jak "zamontuje" ją na widoku to za rok, 2, czy 3 nie będę miał tam żółtego kijowo wyglądającego pudła, białe jeszcze "przeżyje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy namieszali Ci z tym D. D oznacza duplex,a nie chip. LJ 2300 każdy ma kasetę z chipem (kaseta 10A). LJ 2100 i 2200 są bez chipa. Ale mogę Cię też uspokoić tym, że w tych modelach drukarek chip można wyrwać z kasety i drukarka jedzie dalej, tyle że pokazuje błąd kasety.

Co do regeneracji, to da się to zrobić, ba jeśli kupisz zamiennik dobrze zrobiony z nową listwą zbierającą i nowym bębnem światłoczułym to da się jeszcze zregenerować 2-3 razy. Tylko, żeby uzyskać dobrą jakość druku to trzeba też kasetę porządnie wyczyścić, a nie tylko zasypać, bo zamiast czarnego wyjdzie szary i będą paseczki, niejednolicie zaczernione powierzchnie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorę serie D bo bez chipów wiadomo.

D to dupleks - druk dwustronny.

A co sądzicie o tej drukarce http://allegro.pl/item1153592551_hp_2300_d_24_mies_gwar_f_vat_toner_jak_nowe.html

Tania ma gware 24 miesiącem d bez chipu i z duplexem,

 

Chyba tanio to nie jest. Gwara niby 2 lata, ale 300-320 kosztuja Brothery - nowe. Ciezki wybor. Sam szukalbym po prostu tanszej. Nie dalbym 415 za regenerowany sprzet.

 

pytanko ile razy mogę 1 toner napełnić bez zbędnych kombinacji i czy można go później samemu zregenerować.

 

Roznie. Czasem pisze sie o 2x, czasem o 3, a czasem jak zle zrobisz to i po 1x nie bedzie to dzialac. Mozna - ale regenerowane nie sa stosunkowo drogie.

 

Następne pytanie, wiecie może gdzie mogę kupić tani i dobry papier A4 3/4 gwiazdki, poniżej 10 zł za ryze - 500 arkuszy, jestem wstanie kupić 10/20 ryz na raz, nic im się w piwnicy nie stanie więc mogą leżeć a i tak pewnie szybko się wykorzysta bo bardzo dużo czytam. Dotychczas na laptopie - pobór mocy ok. 15W, jednak wole wersję papierową, druk dwustronny + zszywacz i mam "książki" a dużo taniej.

 

Ja do 2200d uzywam papieru z supermarketow.

 

Edit: Pytanie czy ten plastik w HP żółknie?? Bo mam 2 pomysły na miejsce na drukarkę półka przy biurku kilkadziesiąt cm, nad PCtem, nieopodal rur grzewczych, lub pod biurkiem nad subwooferem na półce - która muszę wykonać ale i na 1 i na 2 mam materiały. Pytam się o żółknięcie, bo chcę wiedzieć czy jak "zamontuje" ją na widoku to za rok, 2, czy 3 nie będę miał tam żółtego kijowo wyglądającego pudła, białe jeszcze "przeżyje".

 

Zolkniecie to kwestia wzgledna - nie kupujesz nowej, a regenerowana i moze byc juz na starcie zzolknieta. Moj 2200d jest bialy, ale dolny podajnik ma zzolkniety - lekko, ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleczko Cif pomaga trochę na żółknięcie

 

Ale muszę zrewidowac swoje poprzednie zdanie LJ nie jest bezpośrednim następcą 5L i 6L ponieważ LJ-ki były unowocześniane i to jest w tym momencie prawdziwie ciężki kaliber (Toner 10000 stron wydajności) Takiego sprzętu już nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę zrewidowac swoje poprzednie zdanie LJ nie jest bezpośrednim następcą 5L i 6L ponieważ LJ-ki były unowocześniane i to jest w tym momencie prawdziwie ciężki kaliber (Toner 10000 stron wydajności) Takiego sprzętu już nie robią.

 

Do 2100, 2200 te tonery kosztuja w okolicy 150 zl od Active Jeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...