Skocz do zawartości
sledzik007

Dell 7390- martwa klawiatura i przycisk touchpada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety zalałem touchpad czysta woda.Przestał działa lewy przycisk touchpada .Wymieniłem przyciski ale dalej to samo .Postanowiłem wymienić touchpada. Po wymianie okazało się że klawiatura nie działa ale świeci capslock cały czas i przycisk od mikrofonu.

Zastanawiając się co to może być opcje są dwie klawiatura uszkodzona lub kbc

Macie jakieś pomysły

Z waszego doświadczenia opłaca się zalany laptop naprawiać czy lepiej wymienić na nowy?( Koszt naprawy kbc minimum 300zl a z klawiaturą 400) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura na usb działa? podstaw inną testowo w razie wu zwrócisz i po problemie :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz jak rozebrać i sugerujesz kbc,  to może lepiej się przyjrzeć gdzie na co woda poszła. może coś innego,, jakaś pierdoła. z pewnością  jakiś element nie działa. wymiana klawiatury coś tam da i  zarazem nic.  Może się okazać, że koszt naprawy to 2zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz smarta na alledrogo to podstaw inną na test tak jak pisałem wyżej, cała operacja nie powinna cię nic kosztować wtedy z darmowym zwrotem :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej zamawiaj na podmiankę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko nie pasuje mi jedna rzecz.Skoro to problem klawiatury to po odłaczeniu klawiatury przyciski od touchpada stare lub wymienione powinny działac a nie działaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety serwis stwierdził że jest uszkodzenie na płycie głównej nie do naprawy. Wymiana samej płyty to też koszt ok 600 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmień serwis bo to nie takie usterki są do naprawy w porównaniu do tego co ty masz... może po prostu nie mają części lub nie chce im się sprowadzać lub nie mają możliwości zrobienia tego (narzędzi) i stwierdzili że ci powiedzą że się nie da :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że wina leży po mojej stronie najprawdopodobniej podczas podłączenia touchpada z płyta coś nie dopiełem.Serwis pokazał mi uszkodzona taśme.Niestety poszło to na płyte .Nawet gdyby chciał ją wymienić to z procesorem 8250 nie ma jest z 8350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie coś jest do naprawy nie trzeba od razu wymieniać całej płyty, serwis serwisowi nie równy, możesz spróbować skontaktować się z kimś kto ogarnia temat konkretnie, ma narzędzia do wszelakiej diagnozy/naprawy i stos części na podmiankę https://www.youtube.com/@Ostrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mnóstwo ludzi co zrobią to w kilka minut. A ten "serwis"  to tylko z nazwy. Tzw wymieniacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...