Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Screamer

Screamer Lab - testy, teściki, opisy, recenzje, info

Rekomendowane odpowiedzi

nie, no po prostu co niektórzy "rozwalają" człowieka. szkoda by było, gdyby temat ten poleciał do śmietnika. jestem jedną z osób, które chciały, aby Screamer wszystkie swoje testy zgromadził w jednym temacie. dlatego tym bardziej żal d**ę ściska czytając kretyńskie wywody nie na temat. niestety zwykłe "wypad stąd" nie wystarczy, bo niektórzy nie wiedzą co to znaczy pisanie na temat. szczególnie panowie, którzy mają jakiś żal do Screamera i postanowili swoje frustracje wylać niczym wiadro pomyj w pożytecznym temacie. w myśl zasady "nie ma tego dobrego, co by nie można było roz*******".

dlatego mam propozycję do moderatora, aby zamiast wyrzucać temat do śmietnika, po prostu skasował posty, które poszły w innym kierunku, bo szkoda tematu. mój post również skasować :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego mam propozycję do moderatora, aby zamiast wyrzucać temat do śmietnika, po prostu skasował posty, które poszły w innym kierunku, bo szkoda tematu. mój post również skasować :]

Żaden moderator nie będzie robił za rozum użytkowników i czyścił wątek. Można ukryć jeden, dwa posty ale czyszczenie połowy?

 

Koniec wszelkiej dyskusji poza głównym wątkiem albo polecą warny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a banuj szefie, skoro to niezalezne testy to dlaczego pominieto wentyle bequiet! powie mi ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a banuj szefie, skoro to niezalezne testy to dlaczego pominieto wentyle bequiet! powie mi ktos?

Jakie niezależne testy...? :lol2: Czy kupienie produktu na własny użytek, porównanie go z innymi i opisanie tego na forum to niezależny test?

 

O BQ Silent Wings pisałem wiele razy, nie podobają mi się ze względu na nietypowe mocowanie, choć wiem, że to dobre wentyle i spokojnie mogą stawać z Magmą, Clusterem i Everestem w szranki. O wentylach Noctua (o których wspomniał Igorius w poście, którego już nie ma) też pisałem, nawet częściej. NF-P12 to jak dla mnie przereklamowana drożyzna. Do łożysk Enermaxów im daleko. Noctua nawet aktualnie wieje u mnie na chłodnicę, obok UCTB12 i XL1.

 

DSC09891.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto układu super, sam się boję że wyląduję z czymś takim za 2 tygodnie :lol2:

 

Ktoś był leniwy i nawet nie przykręcił wentylatorów do chłodnicy ;>

 

Ile masz tych mcp350? Bo z tego co mi się wydawało 2 były zamontowane w małej lil (razem z tą już 3) i się zastanawiałem czy masz je może od różnych producentów by zrobić mini testa czy się różnią czymkolwiek, bo jednak różnica w cenie dochodzi do ponad 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle mi się nie chciało przykręcić co zdejmowałem magmy z chłodnicy jak już tak wszystko stało i musiałem dać jakiś nawiew. A przykręcać nie było sensu, bo chłodnica i tak już sprzedana i za 2-3 dni jedzie do właściciela :)

 

MCP350 mam dwie sztuki, obie Swiftecha (jedna już ledwo zipie) + MCP355 też Swiftecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tubi economici

 

czy tani wąż może być dobry?

03.03.2011.

 

 

Ostatnio dostałem próbki nowych węży, które pojawiły się w sprzedaży. Oba bezbarwne, przynajmniej z nazwy, oba przeznaczone do najbardziej popularnych obecnie złączek czyli 10/16 lub NK10/NK12 i oba w ko(s)micznej cenie 9,90zł za metr bieżący. Jako, że producent zapewnia, że ich giętkość stoi na bardzo wysokim poziomie, postanowiłem przyjrzeć się im bliżej. Drugim powodem jest cena - 10zł za metr węża to naprawdę niedużo, a biorąc pod uwagę jakie pieniądze wydaje się na skompletowanie nawet prostego układu, w momencie wybierania węży (co zwykle robi się już na końcu) czasem zwyczajnie brakuje funduszy. Tani wąż to oczywiście pewien kompromis, tylko czy zawsze...?

 

Aby porównanie mogło bardziej uwypuklić wady i zalety tanich szlauchów, wziąłem je na warsztat razem z najlepszym wg mnie wężem dostępnym na rynku, czyli Tygonem 9,5/15,9. Kosztuje ok. 48zł a więc niemal 5 razy więcej i jak dla mnie jest niedoścignionym wzorem jak powinien wyglądać i wyginać się doskonały wąż do układu chłodzenia wodnego. Porównajmy więc.

 

 

 

 

Od lewej:

Black Water Ultra Flexi Tube 10/15,4

Black Water Ultra Flexi Tube 10/16

Tygon R3603 9,5/15,9

 

 

dsc00612yula.jpg

 

dsc00621qn93.jpg

 

Patrząc na przekrój wszystkich trzech różnice widać gołym okiem - zarówno w grubości ścianki, jak i w odcieniu bezbarwności (jeśli można tak napisać) a także w przepuszczalności światła, co zapewne będzie miało wpływ na wygląd kolorowego płunu wewnątrz węża. Przyjrzyjmy się z bliska każdemu z nich.

 

 

 

 

 

 

Black Water 10/15,4

 

Najcieńszy i przy pierwszym zetknięciu wyglądający najmniej atrakcyjnie. Skąd w ogóle pomysł na taki rozmiar...? Tego nie wiem. Wiem jednak, że generalnie nie ma on zbyt dużego znaczenia. Mimo, że zewnętrzna średnica to 15,4mm spokojnie można go nałożyć na złączkę skręcaną 10/16, a nakrętka nawet się do końca nie dokręci. Przyczyna jest prosta - średnica wewnętrzna jest mniejsza niz podaje producent i wynosi około 9,5mm, przez co ścianki są grubsze. Wąż jest przezroczysty, ale lekko matowy z minimalnym żółtawym odcieniem, co doskonale widać na 3 zdjęciu. Kolorem przypomina mi trochę Masterkleera 11,1/15,9, którego długo uważałem za wąż nr 1. Black Water wprzy pierwszym kontakcie wydaje się dość sztywny, ale to tylko pozory. Owszem nie jest tak giętki jak żelowy Tygon, ale zawinięcie nim bardzo ciasnego łuku nie stanowi najmniejszego problemu. Odległość 70mm pomiędzy elementami to bardzo dobry wynik i o ile pamiętam jest lepszy nawet od tuby Fesera 10/16. Przepuszczalność światła jest OK, wąż w miarę wiernie oddaje kolor płynu. Na złaczkę NK12 będzie go bardzo ciężko włożyć ze względu na sztywność, ale rozmiar pozwala na spokojne używanie z choinkami NK10 bez zacisków i oczywiście ze skrętkami 10/16 lub 11/16.

 

dsc00622qu2g.jpg

 

dsc00634xu2s.jpg

 

dsc006386u6c.jpg

 

 

 

 

 

 

Black Water 10/16

 

Klasyczny rozmiar 10/16 stawia ten wąż wśród kilku dobrych propozycji, np. Masterkleera, Fesera czy też Tygona. Na pierwszy rzut oka Black Water 10/16 jest bardzo podobny do Fesera - ten sam rozmiar, lekko błękitny odcień, jednak dużo słabszy niż w Feserze i podobna sztywność, co zawsze uważałem za dużą zaletę Fesera. Producent podaje, że nie reauguje w UV (niestety nie mam jak tego sprawdzić) i jeśli to prawda, to według mnie ten wąż może być dobrą i tanią alternatywą dla Fesera. Wygina się bardzo podobnie (łuk 80mm) i bardzo podobnie oddaje kolor płynu, nie przekłamując go jednak w mocniejszym świetle tak, jak robi to Feser reagujący w UV. Można go spokojnie zastosować ze złączkami skręcanymi 10/16 lub 11/16(12/16) jak również z choinkami NK10 i NK12 - na te ostatnie wchodzi dość ciężko. Jeśli chodzi o przepuszczalność światła jest trochę gorzej niż w 10/15,4, ale według mnie i tak całkiem nieźle.

 

dsc00623ouy0.jpg

 

dsc006358nzo.jpg

 

dsc00639fnl6.jpg

 

 

 

 

 

Tygon 9,5/15,9

 

No i czas na klasykę - według mnnie najlepszy wąż jaki mozna aktualnie znaleźć na naszym rynku. Piekielnie drogi i posiadający wadę w postaci napisów, ale... napisy można zetrzeć pocierając mocno kciukiem, a cenę można przeboleć jeśli wygląd układu i bardzo ciasne łuki to dla nas najważniejsze priorytety. Tygon wygina się jak żelka (co już wielokrotnie zostało powiedziane), jest pięknie przezroczysty, klarowny i błyszczący. Kolorowy płyn wygląda w nim tak jak w butelce a dodatkowo jest podkreślony lekkim błyskiem . Pasuje na szeroki wachlarz złączek zarówno skręcanych jak i choinkowych. Promień 70mm nie robi nim większego wrażenia - da się połączyć bloki na mosfetach R2E, gdzie odległość pomiędzy środkami otworów wynosi jakieś 60mm. Światło przepuszcza jakby był po prostu szkłem mimo swoich grubych ścianek. Może i jest drogi... ale nie słyszałem jeszcze żadnego narzekania ze strony osób, które go stosowały.

 

dsc00625cuiq.jpg

 

dsc00636ruuj.jpg

 

dsc006400nc5.jpg

 

 

 

Podsumowując.

Nowe węże BW to dość udane szlauchy za bardzo małe pieniądze. Dla kogoś kto zaczyna zabawę z LC i liczy każdy grosz, żeby kupić porządną chłodnicę i pompę będą idealnym rozwiązaniem - połączeniem bardzo dobrej ceny z dobrymi właściwościami. Do gustu bardziej przypadł mi BW 10/16, pewnie ze względu na grubość, ale też dlatego, ze ma bardzo podobne właściwości jak tuba Fesera, którą bardzo lubię (gdyby nie UV...). Odcień koloru czerwonego w poszczególnych wężach można zobaczyć poniżej (kolejność ta sama co na początku). Jak widać nie jest tak dobrze jak w Tygonie, ale za 5 razy niższą cenę mamy niewiele bledszy kolor i całkiem niezłe własciwości, a to przy dzisiejszych cenach podzespołów ma duże znaczenie. Jednym słowem Black Watera 10/16 mogę spokojnie polecić każdemu, komu zależy na najlepszym stosunku jakości do ceny. Natomiast każdemu, komu zależy przede wszystkim na jakości polecam oczywiście Tygona... :]

 

dsc00643bnin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo fesera, zobaczyłem ostatnio w coolingu wersję DD Transparent Klik, wcześniej widziałem też była UV, co myślisz o tym, miałeś już z nim styczność, pewnie się nada jak ma takie same właściwości jak wersja UV o której piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że nie pamiętam? :lol2:

 

W ręku go chyba nie miałem, więc teraz Ci nie odpowiem, ale naprawię to i dam znać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to czekam, na jakiś mały teścik i porównanie do tego Fesa UV i Tygona, bo nie wiem co kupić, powoli zbieram graty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale Feser Transparent praktycznie niczym się nie różnie... co gorsza też reaguje w UV:) Feser tutaj dał ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

@Screamer

Mam pytanie o wentylatory Enermaxa. Otóż na rynku są nowe UCTB12A orazP, które mają maksymaną prędkość obrotową na poziomie 1500rpm. Czy mógłbyś je porównać z Enermaxami UCMA12 oraz 'zwykłymi' UCTB12? Chodzi mi o wydajnośc i ciszę.

 

Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem zaszaleć i wrzuciłem na Flexa tego UCTB pwm , przy starcie wkręca się w mgnieniu oka na 1650 rpm co towarzyszy dość specficznemu odgłosowi tłoczenia ogromnych ilości powietrza poprzez ożebrowanie radiatora , natomiast jak obniżyć prędkości to to samo jest co zwykłe uctb za 25 zł, jedyny sens tego typu zakupów to cheć zbicia temperatur podczas maxymalnych obciążeń czy to grafiki czy procesora ...=> po tym zabiegu mam problem z przekroczeniem temp procesora powyżej 40 C w Occt :E a już niebawem jak się zrobi ciepło to będzie dawał przyjemny chłod w pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Igoriusa i innych szukających zaczepki, jeśli znowu zaczniecie flame i spam dostaniecie warna i min. 7 dni urlopu. Nie podoba się, nie musicie wchodzić to takich wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screamer, nie myślałeś aby zacząć prowadzić stronę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screamer, nie myślałeś aby zacząć prowadzić stronę? ;)

właściwie nie było by to głupie, ale myślę, że wystarczyło by jak by w jednym miejscu zebrał linki do wszystkich swoich projektów na wszystkich forach :E

 

@Screamer: to właściwie kiedy zagościsz na MDPC ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HoZar mdpc jest skompromitowane pod względem tego że musisz mieć ich oploty by się tam pojawić ;>

 

@Screamer: miałeś może do czynienia z enermaxami UCEV12? Mam ich kilkanaście sztuk i w sumie oprócz tego że ten model ma ramkę z clustera czarnego i prędkość maksymalną 1200 to nic go od Magmy nie różni oprócz ceny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aso, nie mam na to czasu :]

 

HoZar, nie wybieram się.

 

Bmxtom, rozumiem, że masz na myśli wentylator wyglądający jak połączenie UCTB12 i Magmy? Do czynienia z nimi nie miałem, ale pisałem już wielokrotnie na ten temat - na 99% to wentylatory OEM, pochodzące być może z zasilaczy Enermaxa. Nie wiem czemu noszą nazwę UCEV12 bo to przecież symbol Everesta, który też ma inne parametry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są dokładnie rocznicowe wentylatory dodawane pojedynczo do zasilaczy enermaxa.

 

Tutaj cytat z strony enermaxa: "The long-standing loyalty and customer trust have been essential elements of the success of the Enermax brand. As a thank you, Enermax presents an anniversary edition of the Revolution85+, Modu82+ II, Pro82+ II and LibertyECO II PSU series. All PSU within these four series will be delivered with a free 12cm Enermax Twister fan. The anniversary fans work at a constant speed of 1,200RPM and are based on the patented Twister Bearing Technology, which guarantees an effective and silent cooling performance for every PC system. The special anniversary edition power supplies will be available for a limited period of six month." Link do wersji polskiej.

 

Na nie jest dawana bodajże 2 letnia gwarancja. W Niemczech jest tego pełno na ebay'u bo są to firmy składające całe komputery dla dużych sklepów sprzedające akcesoria z pudełek i takie oto gratisy. Zobaczę jak poskładam do końca miesiąca maszynę i jeśli mi zostanie jakiś to jakbyś chciał to Ci podeślę jedną sztukę byś sobie zrobił porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Camis nie wiem czy jest płaska czy okrągła , nie mam tyle pieniędzy żeby skoczyć sobie z kosmosu jak ten pan z Red Bull, ale takie twierdzenie nikogo nie krzywdzi , natomiast narzucanie komuś tego jako obowiązującą religię jest bardzo złe   
    • Szukaliśmy z ekipą jakiegoś zamiennika na Apexa, kiedy będzie nas więcej niż 3 i nagle przypomniało mi się The Finals. Grałem w betę (sam) i nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, ale panie, jak się pogra z ekipą i zaczyna się ogarniać mechaniki, szczególnie to jak można wykorzystywać genialną destrukcję otoczenia, to ciężko się oderwać. Nie jestem za bardzo multiplayerowym graczem, więc ciężko napisać mi jakąś sensowną opinię, ale po około 10h gra naprawdę robi wrażenie, a destrukcja nie jest tu tylko dla picu - używa się jej praktycznie ciągle, co dodaje całą nową warstwę taktyki nieobecną w innych grach (w BF nie była jakaś super przydatna, ale też nie grałem w BF'a zbyt dużo, więc mogę się mylić), no i strzelanie się w walącym się budynku to czysty miód xD Gra wykorzystuje fizykę na każdym kroku i jest to zdecydowanie powiew świeżości na tle dzisiejszych betonowych środowisk w grach. Feeling strzelania przypomina BF'a, więc jest bardzo dobrze, movement nie jest aż tak dobry i płynny jak w Apexie, ale nadal jest nieźle, wychowałem się na starych FPS'ach, więc naturalnie najlepiej gra mi się Lightem z grappling hookiem/dashem (na Quick Cash/Terminal Attack), ale również dobrze gra mi się Heavy (na Power Shifcie), gdzie w żadnym FPS'ie nie byłem fanem "tankowatych" postaci, także raczej jest to fajnie wyważone. Podoba mi się również, że jest to taki "light hero shooter" - podobnie jak w Apexie - skille i ekwipunek mają dużo mniejsze znaczenie niż czysty skill, taki Overwatch już nie bardzo mi pasił, bo więcej tam było synchronizowania skilli i bawienia się w countery na konkretne postacie, niż jako takiego skilla w strzelaniu. Ogólnie giera bardzo fajnie się zapowiada, z początku można się poczuć trochę zagubionym w tym całym chaosie jaki się odjaniepawla na mapie, ale parę godzinek i da się przyzwyczaić.
    • Te super hiper transfery na miliardy MB to i tak jest ściema i marketing, we wszystkich dyskach SSD pełną predkość masz tylko przez pare sekund a potem srogi spadek. Tutaj masz przykład... na pustych dyskach, gdzie jeszcze nie przekroczono buforu SLC (do 30% pojemności dysku TLC), po tym masz już dużo wolniejszy bufor MLC do ok. 60% pojemności, a na koniec najwolniejszy tryb TLC. I to test na dyskach 2TB, w teorii 1TB będzie połowę wolniejszy od 2TB w takim samym teście. Do tego ty masz dysk w laptopie, oni testują w dobrze chłodzonym desktopie - kontrolery dysków SSD pod obciążeniem bardzo szybko przegrzewają się i throttlują - i najpewniej dlatego masz 270MB/s zamiast np. 750-800MB/s.
    • Zacząłem grać łotrzykiem, lvl 76 i jest dramat. W porównaniu z barbem i necro, którymi wcześniej grałem to ta postać jest po prostu słaba, ciągle gine.
    • Ładnie konfederatów pani socjolog przejrzała. No i zwłaszcza to: "— No i to, że tam się mówi jasnym językiem, bez pięknych słów, bez trudnych słów. Takim językiem, który się rozumie, który łatwo dociera do ludzi, a nie językiem np. Donalda Tuska, który jest nieco bardziej skomplikowany, na którym trzeba się bardziej skupić. Oni potrzebują prostych przekazów, konkretów." To chyba oznaka tej wysokiej inteligencji https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/na-konfederacje-glosuja-nie-tylko-mlodzi-fenomen-powrotu-do-tradycji/qd2d15g
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...