Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RogaL9

Recenzja HP-G61 Notebook

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja pierwsza recenzja sprzętu elektronicznego, więc proszę o wyrozumiałość :).

 

HP-G61

 

Jako iż moja stara buda nadawała się do wywalenia, kupiłem sobie nowego notebooka. Gry postanowiłem odłożyć na bok, i wybrałem laptopa biurowego.

Specyfikacja

Procesor - Intel Pentium T4300

Grafika - Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family

RAM - 2x 2040MB DDR2

Płyta - Quanta 3069

Dysk - Hitachi 320GB 5400rpm

System - Windows 7 Home Premium x64

Gwarancja

Notebook objęty jest dwu letnią gwarancją. Laptopa można naprawić kosztem gwarancji w autoryzowanym serwisie HP, bądź w sklepie w którym został kupiony.

Analiza

Układ chłodzenia działa bardzo dobrze i cicho, nic się nie przegrzewa. Gdy uruchamiamy 2/3 aplikacje równocześnie, komputer zaczyna troszkę hałasować, ale po minucie natychmiast wraca do poprzedniego stanu.

Ekran jest lustrzany, jednak gdy ustawimy odpowiednią jasność, da się znieść „niedogodności“ które które występują w tej odmianie matryc.

Procesor jest sprawny, nie zacina się.

4GB pamięci RAM daje nam efekt efektownej i szybkiej pracy z komputerem.

Układ dźwiękowy jest niestety jednym z większych minusów. Oczywiście, jeśli ktoś nie potrzebuje bardzo głośnego laptopa to te głośniki mu wystarczą. Dźwięk jest czysty, i nic nie szumi, równie dobrze sprawuje się mikrofon. Dźwięk jest czysty, nic nie przerywa/zakłóca/szumi/trzeszczy.

Klawiatura jest dość miękka, ale w porównaniu z Sony Vaio, można jej trochę zarzucić. Odstępów między przyciskami nie ma. Układ został wyposażony w boczną klawiaturę numeryczną.

Touchpad sprawuję się bardzo dobrze. Chodzi gładko i płynnie, jest dość spore pole do „manewrowania“. Przyciski odpowiadające za funkcję lewego i prawego, są twarde, i mogą sprawić nieco bólu naszym palcom.

Laptop posiada kartę sięciową, która jest teraz raczej „standardem“. Nie posiada modułu bluetooth.

Bateria jest nie zbyt wytrzymała, w pracy z komunikatorem, przegladarką internetową i odtwarzaczem muzyki wytrzymuje zaledwie 2,5h. Jeśli zaś zostawimy PC włączony na akumulatorze, i nie będziemy nic robić, odtwarzacz,komunikator i przegladarka nie będą działać, bo będziemy w tym czasie przeprowadzać np. skanowanie komputera programem anty-wirusowym, wytrzyma ok. 3,5h.

Podsumowanie

+ Plusy:

+ Wygląd (ogółem laptop nieźle się prezentuje)

+ Touchpad

+ Kamerka internetowa (dobra jakość)

+ Mikrofon

+ Głośność

- Minusy:

- Palcująca się obudowa

- Układ dzwiękowy

- Klawiatura (jest twarda, ale ja, po dwóch godzinach bezustannego pisania, nie odczuwam bólu na palcach)

- Przyciski touchpada

- Nagrzewanie się strony z dyskiem twardym

- Matryca lustrzana

 

Zdjęcia:

100_0207%20%28Kopiowanie%29.JPG

100_0206%20%28Kopiowanie%29.JPG

100_0202%20%28Kopiowanie%29.JPG

100_0204%20%28Kopiowanie%29.JPG

100_0200%20%28Kopiowanie%29.JPG

100_0183%20%28Kopiowanie%29.JPG

 

Mam nadzieję, że recenzja się spodobała. Jutro rano postaram się o fotki (prawdziwe i z internetu).

Pozdrawiam, Krystian :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało trochę. Krótko , mało , mało i jeszcze raz mało. Pisałeś to na szybko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...