Skocz do zawartości
sprzedam123

The Elder Scrolls V Skyrim

Kilka pytań dotyczących TES  

792 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sądzisz, że TES5 bdzie najlepszą częścią serii?

  2. 2. Czy uważasz, że TES powinien mieć tryb multiplayer?

  3. 3. Od 11-11-11 będę...

    • ...24/7 w świecie SKYRIM (aż nie padnę na twarz)
    • ...przemierzał świat SKYRIM, ale ograniczę sie do 2-4 godzin dziennie...
    • ...grał w SKYRIM, ale bez szału - życie osobiste i tak będzie ważniejsze.
  4. 4. Czy kupisz grę w przedsprzedaży?



Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny do rozwiązywania problemów w przypadku instalacji wiekszej liczby modów, nadal jest on zalecany, ja zainstalowałem pod najnowszego skyrima 1.6.x, nie robiłem downgradu, natomiast można po prostu spróbować pominąć jego instalacje, u mnie po instalacji DLL i reszty fixów, wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, Ryszawy napisał:

Czekaj czekaj, ale z loga wynika, że exe Skyrima masz w katalogu który stworzył NOLVUS. d3dx9_42.log to chyba z Engine fixes.

Zawsze można taki katalog stworzyć ręcznie. Natomiast temat już nieakutalny :)

Panowie pykło!

1K0qfxi.png

Edytowane przez dzik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i super, teraz możesz między innymi spróbować z mojego poradnika, zainstalować działającego od strzała PICO-Vanilla-ENB który nie ma dodatkowych wymagań, albo najlepiej Rudy ENB do którego dałem video tutoriala. Mody możesz ew. wybrać coś z podanych u mnie, np. do Nordic Faces - Immersive Characters Overhaul - https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/40658?tab=files, nie musisz koniecznie instalować dodatkowych modów typu facegen itp., bo te najważniejsze i tak są w instalatorze, i masz od razu ogarnięte praktycznie wszystkie NPC. Pod tym kątek wybierałem inne mody w moim zestawieniu, żeby było łatwiej, a jednocześnie przeważnie z lat 2022-2024, część z nich jest opcjonalna.

Edytowane przez olek83
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, olek83 napisał:

Rudy ENB

Zdecydowanie ten :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteście na czasie, teraz wszyscy używają Cabbage ENB no i w końcu wyszła Picta Realis 🙂

34 minuty temu, olek83 napisał:

Potrzebny do rozwiązywania problemów w przypadku instalacji wiekszej liczby modów, nadal jest on zalecany, ja zainstalowałem pod najnowszego skyrima 1.6.x, nie robiłem downgradu, natomiast można po prostu spróbować pominąć jego instalacje, u mnie po instalacji DLL i reszty fixów, wszystko działa.

Spojrzałem do katalogu gry, 11 plików dll, wszystko działa, więc chyba nie jest to taki "must have" mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może faktycznie nie jest jakoś bardzo wymagany, ja od razu instalowałem wszystkie fixy, według jednego z poradników w necie i wszystko odpaliło, ale tak jak napisałem wyżej można po prostu spróbować go pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Ryszawy napisał:

i w końcu wyszła Picta Realis 🙂

a zerknę :) 

@Reddzik z ciekawości zainstalowałem całego NOLVUS-a :) I w sumie nie wiem. Gra długo się uruchamia, mnóstwo konfiguracji. Na start dla nowej osoby to jest mocno przytłaczające. Jak dla mnie to przeładowana jest ta mod lista. Jeśli ktoś chce zagrać w wersji PL to przez te wszystkie mody pewnie się sporo pomiesza ze względu na brak polonizacji dla całej listy modów. Raczej czegoś lżejszego i mniej inwazyjnego szukam. Taka wersja lite by się przydała. I zdaje się ze trzeba wtedy się samemu wgryść w temat i stworzyć własną listę.

Edytowane przez dzik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać takie listy na nexusie, polecam, sam testowałem mniejsze mody, np pakiet 20-40GB, to jakieś 100-200 albo 300 modów, a nie 2tyś, co do pomieszania się polskiego z angielskim to normalne przy modach, one nie są spolszczone, sam tak grałem.

https://next.nexusmods.com/skyrimspecialedition/collections

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie pytanie. Mam 211 zainstalowanych modów (w tym ENB). Po odpaleniu gry przez MO2 pojawia się standardowo komunikat o zablokowaniu SkyrimSE.exe. Po ~7sec pojawia się ikona dla Skyrima (w Windows) i gra jest uruchamiana. To "uruchamianie" to tak naprawdę czekanie na czarnym ekranie przez ~20sec. Po tym czasie dopiero wtedy pojawia się menu gry. Czy tak to powinno wyglądać oraz czy te 20sec czekania na czarnym ekranie to normalne? Czy coś przekombinowałem z modami?

Edytowane przez dzik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 8.04.2024 o 09:54, olek83 napisał:

6. Skyrim Priority SE AE - CPU Performance FPS Optimizer - https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/50129?tab=files

@olek83 Korzystałeś z tego? Mam na framerate i frametime bardzo dużo równych spike-ów w równych odstępach (raz gęściej raz rzadziej). Jest płynnie ale da się to wyczuć np. gdy jest bardzo płynnie a potem postać obróci się w takim kierunku gdzie występują spike-i. Te spike-i też występują nawet jak nie ma dropów FPS. Po prostu, np. stoję w miejsc i w kadrze jest żyjąca przyroda. GPU VRAM nawet się nie zbliża do max-a.

Próbuję jakoś to ogarnąć. Nakierujecie gdzie szukać rozwiązania (sprawdzonego)?

=== Edit ===

Ewidentnie jest to kwestia dodania drzew, roślinności, itp. modów. Jak najadę np. na niebo nie ma spikes. jak najadę na roślinność zaczynają się spikes na frimetime.

Edytowane przez dzik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz ENB, to czekanie na początku, to po prostu kompilowanie shaderów przez ENB.

Panowie, przyszłość już jest:

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...