Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

centy1

do usunięcia

Rekomendowane odpowiedzi


 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Tematy

 • Odpowiedzi

  • A robienie kurtyzany z logiki to na co jest dowodem? Serio rozumienie tekstu tutaj leży i kwiczy. Kolorów chyba zacznę używać. Rozumiesz? Chodzi o wielkość gradu i okres praktycznie już letni, bo to film z zeszłego roku jest z czerwca jest. Według dostępnych informacji takie zjawisko było rzadkością, ostatnio powtarza się niemalże co roku. Zatem to nie jest zmiana?
  • Atakowałem stwierdzenie, że fundusze się kupuje na lata I podałem ten rodziców jako bardzo konkretny przykład. Tam po 2007 roku już nigdy nie było takiej stopy zwrotu (w ujęciu rocznym) jaką by sie wyciagneło sprzedając w panice na początku kryzysu. No właśnie notowania, czyli wycenę jednostki w czasie. Nie widziałem nigdy (aczkolwiek ogólnie wiele nie oglądałem), żeby jakiś fundusz czy bank podawał wycenę względem inflacji. W sumie logiczne, bo byto wyglądało gorzej marketingowo. A co do jednostek na osi - nie sprawdzałem od czego liczone jest to 100%, ale w przypadku produktów inwestycyjnych to w zasadzie bez znaczenia. Interesuje cię względna różnica między notowaniem w momencie zakupu i dniem dzisiejszym (albo dniem sprzedaży). Kupiłeś za 100 zł i jest wzrost o 15% to masz 115 zł. A czy za te 100 zł kupiłeś 13,37 jakiejś jednostki wyliczanej trudnym algorytmem, 10 akcji Biotonu, uncję srebra, jakieś krypto czy opcje na 2 tony pszenżyta na giełdzie w Londynie to nie wpływa na obliczenia
  • Uwaga na oprogramowanie Cyberpowera, zgłaszałem leniwym gnojom problemy z uruchamianiem i namierzyli oraz potwierdzili (pojawiły się od wersji 2.5.1) ale po dziś nie ma fixa, jak to oni ujęli "dodaliśmy do listy problemów ale nie jesteśmy w stanie określić kiedy dokładnie będzie poprawka". Dlatego w ogóle nie instalować oprogramowania Cyberpowera, UPS na szczęście działa normalnie bez tego, poza tym jak kogoś kusi podgląd parametrów to HWInfo też ma wbudowany odczyt (wymagane połączenie przez USB).
  • AIO lepiej na górę dać niż na przód? Czytałem o tej obudowie i zastanawiają mnie dwie kwestie:  - wersja, która mnie interesowała jest ze szkłem na boku zamiast siatki. To pewnie pogorszy chłodzenie w stosunku do tej siatkowej wersji? - i niby minus taki, że nie ma przycisku reset
  • Nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda w Arkansas, ale w Polsce okresem gradobić jest i zawsze była wiosna. Robienie z tego dowodu na "zmiany klimatu objawiające się ekstremalnymi i niespotykanymi wcześniej zjawiskami pogodowymi" przez duża część "alarmistów" klimatycznych było co najmniej śmieszne. Robienie z tego dowodu na ochłodzenie oczywiście też. Tak, to jest duży problem tej dyskusji. Wyniki badań są na wielu etapach upraszczane, tłumaczone, interpretowane i jeszcze raz upraszczane i ostatecznie do decydentów trafia drobny wycinek całości, który trzeba przyjmować na wiarę. Przykładem może być poniższy obrazek przytaczany w rożnych dyskusjach jako dowód na 100% pewność, że za zmiany klimatu odpowiada człowiek. A jak się mu przyjrzeć to w przedziale ufności CI 95% mieści się sytuacja (choć faktycznie jest bardzo mało prawdopodobna), że ludzkie emisje CO2 i metanu są w pełni równoważone przez emisje tlenków siarki i azotu.
 • Aktywni użytkownicy

×
×
 • Dodaj nową pozycję...