Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

M!siEq

Jaki kontroler do 4x dysk SAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na płycie kontroler: LSI Logic SAS 1068X

Jeden dysk w hdtune ma max prędkość przy odczycie ok. 125 MB/s

2 dyski w raid 0 mają max prędkość odczytu jak w mordkę strzelił 250 MB/s

i dalej pojawia się zonk ponieważ dokładając 3 i 4 dysk nic się już nie zmienia, dalej jest ok 250 MB/s

Wszystkie 4 dyski przetestowane w 100% sprawne.

Co może być powodem takiego zachowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwukanalowy kontroler, czego oczekiwales ? Liniowego przyrostu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie właśnie tak :P nie znam się na tym ;p

Jak dorzucę LSI SAS3442E-R to będzie git ? Ten jest chyba 8 kanałowy.

Proszę o Pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja kupiłem 1060 Gaming X od MSI do drugiego kompa, data produkcji marzec 2017 oryginalna plomba na śrubce, pasta była jak kamień ale za to bardzo łatwo zeszła. Przed wymianą rdzeń 80* hotspot 88, po wymianie na MX-6 rdzeń 66 hotspot 74.
    • Niestety walczę dalej. Pomyślałem że może to wina innych podzespołów i  zrobiłem mem test + aida64 test stabilności + prime95 1h - przeszło bez problemów ale wrzucę zrzuty. Dzisiaj na 15 przebiegów 3d mark wywaliło za pierwszym razem, następne 14 przeszło bezproblemowo. W sumie nie wiem co o tym myśleć, zasilacz teoretycznie świeży max 2 lata. Na następny weekend wkładam inną kartę i będę męczył dalej.  
    • Ktoś tu ostatnio Rapida w dieslu szukał: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-rapid-skoda-rapid-1-6tdi-105-km-ID6GOq8G.html Moja bryczka, sprawna, wtryski robione stówkę temu, rozrząd pewnie wypadałoby zrobić, świeży przegląd i ubezpieczenie. Jakaś niewielka kolizja przodem w przeszłości była, rdzy nie ma, lakier jak to po 300 tysiącach, trochę odprysków nazbierał. Sprzedaję bo 4 listopada odbieram służbowe jedynej słusznej marki  Toyota Yaris Cross 🫣 
    • Tam korek był i auta stały/powoli jechały, a tir w nie wjechał. Zmęczony kierowca? to co robił? po to są tachografy żeby nie byli zmęczeni.
    • Witam. Z racji że tych dysków jest masa a ja sam jestem do tyłu z technologią to wpadam zapytać tutaj. Doczytałem też że są problemy z kontrolerami i z losowym wysypywaniem się tych dysków dlatego proszę was o pomoc. Sam nie wiem gdzie szukać. Poszukuję rozwiązania do przechowywania danych do pracy. Głównie zdjęcia. Będą to dwa dyski przenośne. Wiem że jest możliwość podłączenia zwykłych dysków do USB za pomocą Enclosure ale ta opcja chyba nie jest bezpieczniejsza ze względu na częste podróże. Jeden zawsze leży w domu i zrzucam na niego dane. Drugi jest ze mną w podróży samolotem itd wiec dobrze jakby się nie rozleciał przy upadku przykładowo. Potrzebuję nie więcej niż 1TB. Fajnie by było jakby cena pozwoliła na rezygnację z Google One. Czyli inwestycja zwróciła by mi się na przykład po roku użytkowania dysków.   Dzięki
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...