Skocz do zawartości
Papachris

X2483HSU / XB2483HSU

Rekomendowane odpowiedzi

- trzeba go wykalibrować

Zależy od człowieka. Ja tam go używam przy domyślnych ustawieniach i nie narzekam. Jak korzystam z niego w ciemności to wtedy przełączam tylko na tryb "tekst" i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Was ma porównanie BL2410PT z XB2483HSU? Bo się zastanawiam ciągle i kompletnie nie wiem co wybrać :/

Zastosowania - głównie gry, internet, programowanie (i pisanie). Trochę filmy (czyli w sumie do wszystkiego).

Cały czas myślę pomiędzy AMVA a IPS... :/

Jeszcze na allegro jest promocja na 144hz Asusa i teraz kompletnie nie wiem co robić :D

A podejrzewam, że VG248QE i tak będzie lepszy od obecnego LG W2243S który w dodatku jest tylko na analogu...

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor XB2483HSU kupiłem ~2 tygodnie temu. Poprzedni sprzęt Syncmaster 2493hm sfajczył się po 6 latach pracy. Również miałem spore wątpliwości odnośnie niezbyt popularnej matrycy, ewentualnego smużenia w grach oraz braku jakichkolwiek rozbudowanych testów i recenzji ( sam przekopywałem się po rosyjskich reckach wraz z translatorem google, który o dziwo język ten tłumaczy dosyć solidnie na nasz język ojczysty). Jak się okazuje niepotrzebnie się martwiłem. Praktycznie od samego początku ustawiłem overdrive na 2 i nie wiem czy to jest akurat specyfika mojego wzroku, czy po prostu stan faktyczny, ale żadnego smużenia nie zauważyłem, nawet w grach typu CS:GO oraz Metro 2033 Redux (nie widzę różnicy pomiędzy tym monitorem w tym względzie a 2493HM). Kolory są piękne, filmy ogląda się naprawdę dobrze, czas reakcji super. Przy kupnie zastanawiałem się między tym modelem a Dell 2414h i szczerze mówiąc nie zmieniłbym decyzji. Przesiadka z TN na AMVA+ wyszła mi na zdrowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z TN na AMVA+ wyszła mi na zdrowie :)

 

A korzystasz z HDMI czy DVI? Bo miałem już brać ten monitor, ale przeglądając ten wątek wciąż się waham. Chcę go podłączyć pod laptopa własnie przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b_k

Ja kupiłem 2 monitory, coś w okolicach 25.08 i dzisiaj zauważyłem 1 bad pixela (wypalony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sklepie kupowałeś? Będziesz korzystał z gwarancji na bad pixele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b_k

Kupiłem w komputroniku. Raczej nie będę korzystał z gwarancji (chyba, że jeszcze jakieś piksele wyskoczą).

Edytowane przez b_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł mi dziś xb24 i mam jednego bad pixela w centralnej części. Radzicie oddać na gwarancje? Czy to może zniknie jak się matryca nagrzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Żadna gwarancja. Zwróć w ciągu 10 dni i bierz następny, aż będzie dobry. I tak do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama udziela miesięcznej gwarancji na pixele a do sklepu (X-kom) raczej nie mogę zwrócić towaru, w którym np. rozpakowałem kable z torebki czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz do 10 dni oddać przy zakupie na odległość bez względu na rozpakowane kable. Musiałeś sprzęt sprawdzić przecież. Tylko raczej koszta wysyłki obciążą Ciebie. Przy skorzystaniu z gwarancji za to będziesz miał pełne door-to-door i zero kosztów. Info masz na stronie sklepu producenta. Skontaktuj się ze sklepem bądź producentem i wybierz co lepsze dla Ciebie. Ostatnio widzę monitor coraz więcej osób kupuje.

 

Ja z monitora jestem bardzo zadowolony i nie zmieniłby wyboru. To jest to czego szukałem.

Edytowane przez Papachris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę was zmartwić Panowie, po 29 dniach wyskoczył mi dodatkowy pixel przez co były już 2 martwe (do 30 dni można zwracać). Widoczne one są tylko na czarnym tle, ale i tak zrobię wymianę, bo amazon nie robi problemu. Znajomy też kupił go parę dni temu i od nowości miał martwego pixela. Jeżeli sztuka którą mi przyślą będzie wadliwa to będę szukać nowego monitora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy ale w komputroniku model bez pivota jest za 699 złotych, jutro odbiorę swoją sztukę, to podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor kupiony. Teraz oczekiwanie na kuriera.

Jak ktoś się martwi że mu wyskoczą martwe piksele po 30 dniach

to może wykupić dodatkową gwarancje na 3 lata za 50zł w Proline.

http://proline.pl/?p=IIYAMA+GWARANCJA Tylko przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O patrz pan, nie wiedziałem a kupiłem parę dni temu. Nie wiem gdzie kupujecie ale odradzam X-kom.pl. Przysłali mi monitor z jednym pixelem ale to nic bo chciałem wymienić u Iiyamy gdyby nie to, że nie podesłali mi paragonu. Dodatkowo miałem dostać kabel HDMI oraz zestaw do czyszczenia ekranu gratis ale o kablu też im się zapomniało. Napisałem od wczoraj trzy maile i zero odpowiedzi. Jutro przedzwonię jak rano odpowiedzi nie ujrzę. Tak czy siak kilka głupich problemów mi narobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragonu poszukaj jeszcze raz, może gdzieś jest.. przeważnie w przyklejonej na karton z boku folii, gdzie jest też list przewozowy. No chyba, że sprawdzałeś. Swoją drogą mam nadzieje, że niektóre sklepy nie rozsylają po prostu monitorów z badpixelami do skutku aż "przejdzie" xD (nie mam na myśli żadnego sklepu, tylko taka myśl). Ja kupowałem w pewnym sklepie na literę K i nie miałem problemów. Te 3 lata gwarancji na pixele to ciekawa opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też dostał monitor z jednym pikselem wypalonym. Aktualnie wszystko dobrze, bo mu wymienili na nowy. Ja też czekam na nową sztukę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i looz:) dobrze, że wymieniają jak się takie sztuki trafiają. W paru innych firmach jak się trafi to klops. Inna sprawa, że sama Iiyama ma oddzielny dział outlet, gdzie sprzedaje monitory z zaznaczoną informacją, że są to monitory z pikselem. Oby nikt tego nie wykorzystywał, by sprzedawać je później jako typowo sklepowe bez wady:) a konkurencja naciska;p

Edytowane przez Papachris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem model X2483HSU i zarąbiscie wygląda na moim biurku :) Rozmiarowo idealnie pasuje, do mojego biurka. Kapitalne kolory, świetne kąty. Na czarnym tle zostaje za meszką lekki ghosting, ale da się przeżyć, jeśli w grach nie będzie problemu. Na dobre przetestuję pewnie jutro i w kolejnych dniach.

PS. Polecam promocję 699 zł w Komputronik. Zamówiłem wczoraj po godzinie dostałem maila, że jest gotowy do odbioru. Jedyna wada to taka, że jest prowizja, jeśli płaci się kartą :/

Edytowane przez Piter1289

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w szybkich grach Call of Duty, Need for Speed może wystąpić smużenie. A jak jest w grach mniej dynamicznych Assassin's Creed, Wiedzmin, seria Total War? Praktycznie gram tylko w te serie i w Fife. Jakie są Wasze doświadczenia w tych grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FIFA jest OK, co do reszty gier się nie wypowiem.

Dzięki za info. Jak w Fifie jest OK, to w grach które wymieniłem pewnie będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i looz:) dobrze, że wymieniają jak się takie sztuki trafiają. W paru innych firmach jak się trafi to klops. Inna sprawa, że sama Iiyama ma oddzielny dział outlet, gdzie sprzedaje monitory z zaznaczoną informacją, że są to monitory z pikselem. Oby nikt tego nie wykorzystywał, by sprzedawać je później jako typowo sklepowe bez wady:) a konkurencja naciska;p

 

Akurat to brytyjski amazon pozwolił mi wymienić bez żadnego problemu :) dobrze że w ostatnim dniu zobaczyłem, że kolejny wyskoczył.

 

Znajomy dostał już nową sztukę, i jak na razie wszystko ma ok. Zobaczymy co będzie z moim :) Ten monitor ma świetną nóżkę przez co można dostosować sobie wysokość i nachylenie.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A nie jest tak że koszyk w klatce koliduje z wentylatorem? Na siłę to można jeden dysk dać.
    • Najgorsze w sezonach z Kutcherem jest to, że odeszli od pierwotnego zamysłu. Charlie to był bawidamek nie stroniący od używek, który z każdej opresji wychodził cało. W przeciwieństwie do jego brata, co zaliczał porażkę za porażką, a nawet jak mu się coś udało to zaraz dostawał piąchę w nos. Natomiast Walden to była karykatura mężczyzny. Typ z miliardami na koncie oraz dobrym wyglądem był  niesamodzielną ciapą. Szczególnie w kontaktach z kobietami. Już nawet nie wspomnę o wątku adopcji czarnego dzieciaka przez Waldena i Alana, pojawienia się zaginionej lesbijskiej córki Charliego oraz romansu dwóch starszych pań (chodzi o matkę Charliego). Po alkoholowych ekscesach Sheena powinni ubić serial a nie bawić się w jego reanimację.
    • Podziwiam graczy, którzy robią speedruny, solo, na golasa z 1lvl + pochodnia, itp, ja tak nie umiem i nie zamierzam tego zmieniać, gram w taki a nie inny sposób, w DS1 brałem do pomocy Cebulę na Flipa i Flapa, ale były też bossy jak i ostatni boss gdzie nie było nikogo do pomocy, a znaków z coopa nie było, bo gra raczej martwa pod tym względem. To był mój pierwszy DS i od tamtego czasu gram ze zmiennym szczęściem- raz lepiej raz gorzej mi idzie.  Podoba mi się ten świat, artystycznie bardzo ładny jak każdy Dark Souls, do tego duchy akurat mi pasują, bo nie mam nic przeciwko temu. Nie wiem jak te nowe duchy z dodatku, nie wydaje mi się, że będą lepsze od mimica, w końcu Mimic może rzucać błyskawicami(czarami), może używać popiołu wojny z broni itd, więc to jest większa moc, na YT podpatrzyłem jakąś parkę- duch, i jak im na Rellanie leciało HP, to łapałem się za głowę, że to Mimica nie pobije, a niby jest ich 2, a mimic jeden
    • @Camis ma racje Piotr Zgorzelski , narusza ta ustawa konstytucje a przeciez KO/PSL/HOLOWNIA/LEWICA jechała po PiS ze lamia konstytucje , to sami maja ja lamać i upodobnić się do PiS ? @Kris194 te dziewczynki to biedne dzieci które nie szanują tego co maja jak zrobi tak w kierunku muzułmanów to najpierw ja zgwałcą a później obetną jej głowę i kolejne już będą potulne jak owieczki
    • O tak, prawicowcy mówiący co jest prawdziwym LGBT, tego nam wszystkim trzeba...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...