Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś sprzedajecie za np. 1000 zł i ktoś wam napisze, że bierze od strzała za 700 zł, to odpisujcie że poszło przed chwilą za 500 zł :D możecie spodziewać się niesamowitych odpowiedzi.

 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, lpcl napisał:

Imo jak miałbym blisko to podjechałbym i sprawdził czy ok. Sam z ciekawości przeglądałem dzisiaj i jest kilka sztuk poniżej 1k, więcej ofert z grami lekko ponad 1k. Ale są też swiry co sprzedają za 2k. Powodzenia.

https://m.olx.pl/d/oferta/sony-playstation-5-cfi-1216a-z-napedem-jak-nowa-CID99-ID12odR7.html

https://m.olx.pl/d/oferta/playstation-5-zestaw-gwarancja-CID99-ID12pdWd.html

https://m.olx.pl/d/oferta/konsola-playstation-5-bez-wad-i-na-gwarancji-CID99-ID12phaa.html

 

Jeśli prawdziwe to już dawno nieaktualne. Sztuki za 1000-1300 zł znikały szybko, jeśli były prawdziwe, w tym było parę fałszywych. 
Sam miałem alerty ustawiony od 1000 zł to mi uciekły te ogłoszenia :E 
Może ktoś im powiedział, że była nówka digital za 1100 zł, co było "ruskim" przekrętem na Rozetka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lpcl napisał:

Może i scam ale ja zawsze jak sprzedaję elektronikę to daje sporo niższą cenę bo po pierwsze nie chcę mi się czekać nie wiadomo ile ze sprzedażą a po drugie nie jestem Januszem biznesu I jak widzę kilkadziesiąt sztuk w jakiejś cenie tzn. że nie schodzi.

Daj znać jak następnym razem będziesz oddawać coś za mniej niż pół ceny :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Rozumiem niższą cenę, ale jeżeli nawet na allegro lombardy po 1400-1500 puszczają stan niewiadomy to tysiak to zdecydowana przeginka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to z grami .. no pachnie wałem jak nic ..

Tak jak chciałem ostatnio kupić Legiona Go tak do 2k .. Byla 1 oferta ktora się pojawiała co 2 dni w losowych miastach - nawet debile opisu i zdjęcia nie zmieniali .. Za 1500 pln .. I ta wymowna cisza ze chce odbiór osobisty bo wystawili obok mnie :)

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Yedi napisał:

Daj znać jak następnym razem będziesz oddawać coś za mniej niż pół ceny :)

Jak liczysz sobie cenę jako nówkę to spoko. Jak auto sprzedajesz np. 10 letniego Passata to też myślisz, że to nowe auto z 2024? Xd

Bądźmy realistami te konsole powinny po tyle latać ale żyjemy w takich czasach a nie innych i konsole przez 3 lata nie potaniały ale to nie znaczy, że za 3 letni hardware dałbym cenę sklepową tj. 2.5 k czy ile to tam teraz kosztuje, bo to jest dopiero scam.

Edytowane przez lpcl
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak kupiłem xboxa dla GTA 5 to go sprzedałem po pół roku, za jakieś 50% wartości jaką dałem w sklepie. Mógłbym śmiało sprzedać za 75%, ale musiałbym czekać, użerać się z ofertami za 30% wartości początkowej itp itd, a wiedziałem że nie będę już na nim grał, i co by mi leżał i się kurzył? Dużo ludzi zamiast dać normalną cenę to chce "zyskać" jak najwięcej, a później leży, kurzy się i nie raz bywa tak że sprzęt się nie sprzeda, albo za cenę znacznie mniejszą niż założenia początkowe, a mogłoby być dawno sprzedane. 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale róznego typu przystawki, podstawki, stojaki, ładowarki... dla mnie to też nigdy nie była wartość dodatnia gdy oglądałem oferty z tyloma "zapychaczami".

A jak coś chcę sprzedać, to jak wyżej - zjechać parę groszy i się pozbywasz. Ostatnio mnie podkusiło przeglądanie olx... Tragedia co i jakie wyceny. 

Chyba że nie chcesz za wszelką cenę, to ok, może wisieć, nie pali się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lpcl napisał:

Jak liczysz sobie cenę jako nówkę to spoko. Jak auto sprzedajesz np. 10 letniego Passata to też myślisz, że to nowe auto z 2024? Xd

Bądźmy realistami te konsole powinny po tyle latać ale żyjemy w takich czasach a nie innych i konsole przez 3 lata nie potaniały ale to nie znaczy, że za 3 letni hardware dałbym cenę sklepową tj. 2.5 k czy ile to tam teraz kosztuje, bo to jest dopiero scam.

U mnie średnia legitnych ogłoszeń (sam oceniałem, które takie są na oko) to 1700 zł. Wystawiłem za 1600 zł i poszła praktycznie od strzała. Gość przyjechał, włączył grę, sprawdził pada i pojechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak mnie, że tak powiem dupa przyciśnie, to zjadę do takiej kwoty. Póki co mnie nie przycisnęła, i fakt, chcę popchnąć te akcesoria bo co mi z nich jak bryła konsoli jest inna. Chciałbym też sprzedać część gier na b-r, bo nie zakładam szybko zakupu napędu do pro. 

Poza tym, zanim wystawiłem swoją rzuciłem okiem na oferty i generalnie zupełne golasy, i to bez napędów - kosztowały po 1500-1600. Ostatnimi czasy ceny zaczynają odwalać wała, bo premiera pro coraz bliżej. Zresztą, olx to średni wskaźnik ceny. Np. moje cudowne miasto Wrocław, to jakaś aberracja jeżeli mówimy o cenach. Dla przykładu na olx rtx 3060 12gb wszędzie chodzi po 7-8 stówek, Wrocław - 1100 :E a ja za chiny nie chcę wysyłać tylko sprzedać lokalnie, więc - że tak powiem - dopasowałem się do rynku :D 

No i nie uważam za zapychacz dodatkowego dysku wartego, nawet jako używka - 2 stówy, w dodatku w radiatorem - czy dokupionych paneli zewnętrznych do konsoli czy porządny, nieterkający wentylator w środku. Nawet jak sobie cenę uśrednię, to za te wszystkie pierdoły chociaż 3 stówy ekstra się należy jak psu buda, więc jeżeli konsola goła bez gw. jest po 1300 zł jakaś, powiedzmy, legitna - to te 1700 to wcale nie jest wygórowana cena.

Wcale nie niską, ani specjalnie wysoką cenę wystawiłem za steam decka LCD ze stacją dokującą. Miałem chyba z 20 pytań, nawet się ludzie targować wiele nie chcieli, a jeden mistrzu co z 1400 chciał 700, to bloka otrzymał na start. Wczoraj facet przyjechał, obejrzał zabrał z pocałowaniem ręki. Więc to nie tak, że wybitnie złe ceny daję tylko każdy towar ma swojego kupującego.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego Decka to pewnie płakałeś jak sprzedawałeś a potem dzwoniłeś do kolesia i chciałeś odkupić za wyższa cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dojechał do ściany, był praktycznie nieużywany przeze mnie a dzieci zbyt małe żeby korzystać z takich ekranów - poza tym tego kwiatu jednak sporo krąży po sieci i konkurencja ogromna, bo praktycznie każda konsola dostępna na rynku jest od SD szybsza i bardziej uniwersalna. Nad czym tu płakać? :D 

Ewidentnie masz jakiś ścisk pośladów :> pora wyluzować. Każdy wystawia i sprzedaje tak jak chce. Ja wyraźnie wyżej napisałem, że zdaje sobie sprawę że mam trudną cenę i mogę nie sprzedać zupełnie tej konsoli, ale płakał nie będę. Działała 4 lata, podziała kolejne kilka - przynajmniej nie popylam mitów jak niektórzy na olx: "leżała w poziomie więc metal na swoim miejscu" :> 

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to żartowałem z tym deckiem więc to ty się odpaliłeś.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to w stanach można a u nas standardowo januszeriada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lpcl napisał:

Imo jak miałbym blisko to podjechałbym i sprawdził czy ok. Sam z ciekawości przeglądałem dzisiaj i jest kilka sztuk poniżej 1k, więcej ofert z grami lekko ponad 1k. Ale są też swiry co sprzedają za 2k. Powodzenia.

https://m.olx.pl/d/oferta/sony-playstation-5-cfi-1216a-z-napedem-jak-nowa-CID99-ID12odR7.html

https://m.olx.pl/d/oferta/playstation-5-zestaw-gwarancja-CID99-ID12pdWd.html

https://m.olx.pl/d/oferta/konsola-playstation-5-bez-wad-i-na-gwarancji-CID99-ID12phaa.html

 

OK 2-3 tygodnie temu pisałem z dwoma sprzedawcami PS5 promocja 900-1000 zł.
Jeden tylko i wyłącznie zaliczka 300-400 zł - bo ma dużo chętnych.
Drugi generuje szybko etykietę na adres mój i ja za to przelew BLIK za 800 zł robię (dostaję rabat 100 zł za szybki przelew :E )
Więc sam oceń te "pROMOCJE".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kanon7 napisał:

Więc sam oceń te "pROMOCJE".

Zima idzie, na jelenie dalej polują :E  Czyli dobrze zrobiłem nie schodząc poniżej 1000 zł w alercie... Ale od czasu pokazania PS5 Pro to pokazuje się tam tylko napęd i PS Portal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kanon7 to mi tego mówić nie musisz, to koledzy wyżej zarzucają takim aukcjami jako argumentem przeciwko ustawianiu realnych cen za używki :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Elvis79 napisał:

Tak z ciekawości ktoś tego używał i serio warte wydania takiej kasy ?

Tak sobie patrzyłem dziś kombo PS5 Pro + napęd dalej niedostępne w Polskich sklepach.

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupił ps5 pro ? I wyjaśni mi po co ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...