Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

akurat h110i ma lipną regulację pompki - zasilanie z sata

 

Zasilanie z SATA jest dobrą rzeczą, głupotą natomiast jest brak customowego sterowania pomką z poziomu CLink, zwłaszcza że między 2 prędkościami jest wybór, więc fizycznie pompą da się sterować, układ sterujący pompę obsługuje, a problem leży w Firmware, liczyłem że przy CLink 4 coś z tym zrobią, jak widać nie, na szczęście pompa skręcona na 2400 jest niesłyszalna przy wentylach 600-700 RPM.

 

a skąd wiesz, że unknown ma mobo asusa? bo na innych płytach tego nie ma - zresztą to "zabezpieczenie" najlepiej jest wyłączyć, bo często powoduje bezsensowne resety

Wiesz że dopiero Ty mi przypomniałeś że inne płyty tego nie mają, mniejsza, co do samego zabezpieczenia to u mnie działało sprawnie na 2 płytach, jak je wyłączyłem i kręciłem 2x980Ti na 600W to i tak zasilacz wtedy rozłączał wszystko.

 

nie słyszałem o problemach z kondensatorami w tych zasilaczach (mimo chińszczyzny na wtórnej) - 750/850 miały jakiś problem z działaniem obwodu czujnika temp. - zasilacz często nie załączał wentyla, tylko się wyłączał - dlatego musieli zmienić platformę

 

Kilka osób nawet na tym forum wymieniało RM'y bo przestawały działać bez powodu, ktoś tam nawet ode mnie ze znajomych ze 2 sztuki wymieniał, na szczęście trzecia sztuka to już RMx, więc ma spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę mały offtop ale nurtuje mnie jedno pytanie. A mianowicie czy do końca wakacji może wyjść lub jest planowana jakaś karta nvidii lub amd w cenie pomiędzy 380x a 970? Tak za jakieś 1200. Czy jeszcze nic nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiadomo o gpu poniżej GP104.

Szkoda ale może coś ciekawego dowiemy się w najbliższych dniach na gtc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie co może powodować brak płynności w grach przy blokadzie na 30 fps. Dodam, że to stałe 30 fps bez żadnych spadków. Moj komp i5 4690k, gtx 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sideband , dlaczego żyjesz Błyskiem Monitora to ze taki zasilacz zaświeci Pulpit wcale nic nie znaczy , pomyśl trochę szerszym horyzontem , jak juz wspomniałem tez kiedyś ćwiczyłem Multi gpu i wedle specyfikacji zasilacz miał nawet ponad 100W zapasu , co jednak nie przekładała się na prace zasilacza na dłuższą metę a jak sie ze sprzętem zaprzyjaźniłem to szybko sie zasilacz skończył , najpierw zaczęły cewki piszczeć później przy OC zasilacz gasił wszystko , jaki by to 520W zasilacz nie był, nie przekładaj chwili na dłuższą metę bo prędzej czy później najsłabsze ogniwo zasilacza zacznie dawać znaki o sobie a później przy tych przykrych konstelacjach zabierze ze sobą kilka komponentów , nic nie jest wieczne a zwłaszcza jak pracuje w skrajnych wartościach swoich specyfikacji , wywodzić możesz wszystko ale czasu i balansu komponentów nie przeskoczysz,

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ale może coś ciekawego dowiemy się w najbliższych dniach na gtc

GTC raczej na pewno nic nie będzie o słabszych gpu, we wtorek okaże się co tam pokażą - kolejny prototyp GP100 czy gotowca na GP104.

 

@VSS zrozum, że część producentów jakiś czas temu pomimo różnych nalepek wkładało dokładnie te same flaki, ponieważ zapewnia to szybszą produkcje co daje większe oszczędności niż oszczędności na podzespołach. Poza tym dla chcącego nic trudnego, można odpalić sli 980ti na stosunkowo słabym zasilaczu, wystarczy odkręcić napięcie na gpu o czym już pisałem. Dla przykładu w tombie 2013 980gtx przy limicie 180wat karta złaziła do taktowania w okolicach 1180mhz, na 1.05v 1360mhz pobór mocy max wynosił 140wat(średnio ~120wat) daje ci to coś do myślenia czy nie? Jak ktoś ma mózg nie potrzebuje ani mocarnego zasilacza nawet do dwóch 980ti , po takim zabiegu nie tylko spadnie pobór mocy w znaczący sposób, ale na dwóch referentach będzie względnie cicho. Między lekko podkręconymi GM200, a wykręconymi na maxa nie ma dużej różnicy w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@VSS zrozum, że część producentów jakiś czas temu pomimo różnych nalepek wkładało dokładnie te same flaki, ponieważ zapewnia to szybszą produkcje co daje większe oszczędności niż oszczędności na podzespołach. Poza tym dla chcącego nic trudnego, można odpalić sli 980ti na stosunkowo słabym zasilaczu, wystarczy odkręcić napięcie na gpu o czym już pisałem. Dla przykładu w tombie 2013 980gtx przy limicie 180wat karta złaziła do taktowania w okolicach 1180mhz, na 1.05v 1360mhz pobór mocy max wynosił 140wat(średnio ~120wat) daje ci to coś do myślenia czy nie? Jak ktoś ma mózg nie potrzebuje ani mocarnego zasilacza nawet do dwóch 980ti , po takim zabiegu nie tylko spadnie pobór mocy w znaczący sposób, ale na dwóch referentach będzie względnie cicho. Między lekko podkręconymi GM200, a wykręconymi na maxa nie ma dużej różnicy w wydajności.

 

 

z zasilaczami się po części zgadza ale tylko po czesci , po drugie to nie jest forum zamknięte i pierwszy z brzegu licealista podłapie twoja wypowiedz i gdzieś poleci zasilke Noname na kilometrowym kablu uplecionym sznurkiem od snopowiązałki z dopiskiem Taki pisali na Labie ze SLI 980TI będzie działać poprawnie ,

 

teraz jeżeli ktoś chce wydać 7k pln na SLI to myślisz ze będzie zawracał sobie głowę skręcaniem napiec byle by zasilka nie wybuchła ??? , no ale chyba jesteś jedynym ewenementem który by tak postąpił ;)

 

i jeszcze raz wspomnę tylko ze nie Średnie zapotrzebowanie a szczytowe Punkty kiluja sprzęt ,

uwiecznię te soczysta konwersacje dopiskiem ze Ja osobiście bym nie powiesił SLI na nieważne jakim zasilaczu który ma spec.520W , zapobiegawczo pokosił bym się o co najmniej 850+ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS

 

W kwestii PSU, jakiś czas temu miałem 3x TITAN X na ASUS MAXIMUS VI EXTREME (Chip PLX - Możliwość 4 WAY SLI na LGA 1150) + I7 4790K@4.7 ghz na 1.3v . PSU to Corsair AX850, ciągnął bez problemów te trzy TITANY.

 

Grałem w "Shadow Of Mordor" , "AC Unity", "Crysis 3", czy też "Tomb Raider 2013" - SLI skalowało się idealnie.

 

Bez OC kart, zero problemów. Dopiero przy OC na 1354@7500 i 1.20v, miałem po około godzinie grania w "AC Unity", wyłączenie kompa.

 

Bez OC kart, absolutnie zero problemów. A mowa o 3x TITAN X i PSU 850W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz masz 1,2KW wiec morał jest jeden uruchomić i działać będzie ale w skali czasowej i Profile konfiguracyjne przemawiają za zasilaczem który da rade sprostać każdemu wyzwaniu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz masz 1,2KW wiec morał jest jeden uruchomić i działać będzie ale w skali czasowej i Profile konfiguracyjne przemawiają za zasilaczem który da rade sprostać każdemu wyzwaniu :thumbup:

 

Teraz mam 1250W ponieważ mam LGA 2011v3 i mocno wykręconego 5930K ;-)

 

Z tym, że ten zasilacz zapewnia teraz bardzo, bardzo duży zapas. No i miałem chrapkę na Seasonica . Co prawda Corsair AX850 był dokładnie tym samym co Seasonic X850, jednak miałem go już jakieś 5 lat. Poszedł do innego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile pobiera taki gtx 780 sli względem sli 980ti, ale przy i5 4670k oc i 780 sli oc, zasilator to byl Cooler Master Silent Pro M1000 (podobno bardzo dobry zasilacz te ~5 lat temu), juz napiecie dosyc nisko schodzilo (wedlug hwinfo do 11.65-11.7V), gdy normalnie bylo 12.096V. Oczywiscie to tylko programowy pomiar, ale zasilacz dostawal po tylku, bo byl cieply...

Bylo stabilnie, ale byl juz zaduch - bo to bylo jeszcze lato. A ta zasilka to bylo 960w na 12V. No chyba, ze jest ona slaba, wyprowadzcie mnie z błędu jeśli jestem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby jakościowo PSU, mimo wszystko.

 

Ja na tym samym Corsair AX850 co latały przy nim 3x TITAN X, miałem wcześniej 2x 780Ti Matrixy @1300/7800. 1.25v

 

A znacznie więcej jadły niż 2x 780 ;-) Inna sprawa, że SLI z nierefów, to głupota. Cóż, musiałem sam sprawdzić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile pobiera taki gtx 780 sli względem sli 980ti, ale przy i5 4670k oc i 780 sli oc, zasilator to byl Cooler Master Silent Pro M1000 (podobno bardzo dobry zasilacz te ~5 lat temu), juz napiecie dosyc nisko schodzilo (wedlug hwinfo do 11.65-11.7V), gdy normalnie bylo 12.096V. Oczywiscie to tylko programowy pomiar, ale zasilacz dostawal po tylku, bo byl cieply...

Bylo stabilnie, ale byl juz zaduch - bo to bylo jeszcze lato. A ta zasilka to bylo 960w na 12V. No chyba, ze jest ona slaba, wyprowadzcie mnie z błędu jeśli jestem :E

słaby zasilacz, z niewysoką sprawnością do tego z niskim rpm na wentylu (dlatego "silent") i masz odpowiedź - do ax-ów nie ma nawet co porównywać :E

 

ps. programowy pomiar można sobie wsadzić...ale napięcie się rozjeżdżało, w końcu grupowa regulacja (swoją drogą przy takich mocach to straszna lipa :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledzy rzućcie proszę fachowym okiem, czy dobrze zmodyfikowałem BIOS swojej karty Zotac GeForce GTX 980 Ti AMP (ZT-90503-10P).

Chciałem zwiększyć POWER LIMIT z 110 na 120% przez co karta powinna teraz pobierać 300W a nie 275W.

 

Oryginał: http://www.pastefile.com/jA74us

Mod: http://www.pastefile.com/t5GTD3

 

Co się rzuca od razu w oczy? To, że w oryginalnym biosie dosyć dziwnie (moim zdaniem) ustawiona jest moc z PCI-E 6 pin i 8 pin. No bo na szynie PCI-E jest wszystko w porządku - 75W. Z kolei 6 pin ma ustawione 108W, a 8 pin 175W. Nie jest przypadkiem tak, że limit 6 pin to 75W, a 8 pin 150W?

No, ale cóż... Tego nie zmieniałem, bo widocznie Zotac wie lepiej :E

 

Poza tym zwiększone TDP i Power limit.

Prosiłbym o potwierdzenie, że wszystko w porządku i można flashować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się rzuca od razu w oczy? To, że w oryginalnym biosie dosyć dziwnie (moim zdaniem) ustawiona jest moc z PCI-E 6 pin i 8 pin. No bo na szynie PCI-E jest wszystko w porządku - 75W. Z kolei 6 pin ma ustawione 108W, a 8 pin 175W. Nie jest przypadkiem tak, że limit 6 pin to 75W, a 8 pin 150W?

No, ale cóż... Tego nie zmieniałem, bo widocznie Zotac wie lepiej :E

te 75w i 150w to zalecenia specyfikacji pci-e - moce jakie te wtyki są wstanie przenieść są większe (do tego, 6-pin w zasilaczach ma 3 przewody prądowe, gdzie specyfikacja przewiduje 2), a jak zastosujesz lepsze piny (hcs) i grubszy przewód to uzyskasz jeszcze wyższe limity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 75w i 150w to zalecenia specyfikacji pci-e - moce jakie te wtyki są wstanie przenieść są większe (do tego, 6-pin w zasilaczach ma 3 przewody prądowe, gdzie specyfikacja przewiduje 2), a jak zastosujesz lepsze piny (hcs) i grubszy przewód to uzyskasz jeszcze wyższe limity

Ok, to istotna informacja. Zasilacz mam taki jak w sygnaturze, czyli chyba bardzo dobry? Rozumiem, że mogę śmiało flashować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widział ktoś w sieci testy z wykresami FPS dla GTX 570 i 950? Cieżko o porównanie w rzeczywistych testach obu kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to istotna informacja. Zasilacz mam taki jak w sygnaturze, czyli chyba bardzo dobry? Rozumiem, że mogę śmiało flashować?

jak tylko pozmieniałeś limit tdp, to dlaczego nie - swoją drogą, możesz to tdp podnieść i do 1000w ;)

 

ps. ważne jest, żeby nie kombinować przy watach na slocie pci-e...zauważ, że zsumowane limity na wtyczkach i slocie dają więcej niż sam ustawiłeś

 

Czy widział ktoś w sieci testy z wykresami FPS dla GTX 570 i 950? Cieżko o porównanie w rzeczywistych testach obu kart.

950-tka jest wydajniejsza od 570-tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

950-tka jest wydajniejsza od 570-tki

 

Serio? :E

 

Szukam dokładnych informacji o ile w kilku tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piątka lekko skrojona z detali, ale różnica w wydajności kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? :E

 

Szukam dokładnych informacji o ile w kilku tytułach.

nikt już zabytków nie testuje w nowych grach - gtx570 to poziom, mniej więcej, gtx-a 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? :E

 

Szukam dokładnych informacji o ile w kilku tytułach.

950-tka radzi sobie z GTX 580. Zajrzyj do wielkiego testu GPU na głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piątka lekko skrojona z detali, ale różnica w wydajności kolosalna.

Największa różnica IMO na wodospadzie, w CR5 wygląda dużo gorzej. I faktura skał przyjemniejsza w CR3 też. Mam jednak wrażenie, że dużą robotę robi tu samo ustawienie jasności, filmik z CR3 jest jaśniejszy, więc automatycznie przyjemniejszy w odbiorze. Jak się dobrze przypatrzeć, to nie ma kolosalnych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...