Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinieneś się przyznawać bo wstyd :E

Ojjj tam. Kupiłem kiedyś od niego gtx 980 ti xtreme z asic na poziomie bardzo wysokim. Nie pamiętam już jakim ale według gpuz moja karta miała lepsze asic niż 99.0% innych gtx 980 ti ;)

Cewki również nie piszczały.

A co do gtx 1080 to była w miarę okej cena. Sam kilka dni wcześniej sprzedałem strixa za 2450 zł. Więc wymiana go na serię Xtreme którą bardzo lubię i która jest cichsza i ma niższe temperatury a dodatkowo wyższe standardowe zegary była dobrym pomysłem gdyby nie te cewki ale to nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam nieziemskiego pecha czy to już jest po prostu standard?

Miałem MSI Gaminx X 970 - cewki po jakimś czasie piszczały, miałem MSI Gaming X 1070 - cewki piszczały. Dzisiaj dotarła do mnie z CaseKing.de EVGA GeForce GTX 1080 SC Gaming ACX 3.0 - cewki piszczą i to chyba najgłośniej ze wszystkich. Testowałem głównie na CS:GO bo nie wiele mam obecnie zainstalowane na PC, odpaliłem na szybko Batman: Arkham Asylum GOTY na full detalach (Steam pokazywał 60 fps :hmm: ) i też piszczały.

Na Benchmark Valley tez piszczy jak... bardzo głośno.

Nie wiem czy jest sens wysyłać na wymianę i płacić 60 zł za wysyłkę z Polski do Niemiec jak dostanę znowu piszczące cewki?

Pozostaje mi chyba tylko granie w gry ze słuchawkami, bo beż w CS:GO nie da sie grać.

Gdybym wiedział rok temu (kiedy przesiadałem sie z laptopa i konsoli) składając zestaw PC ,że w obecnych GPU cewki tak piszczą, to olałbym obudowę Thermaltake Core P5, a wybrał jak najbardziej wyciszoną obudowę :/

Włącz muzykę z gry i po problemie. Serio nie rozumiem kto podczas grania gra bez dźwięku i wysłuchuje hałas wentylatorów lub cewek xD To jakieś zboczenie w PCmasterrace ?? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam nieziemskiego pecha czy to już jest po prostu standard?

Miałem MSI Gaminx X 970 - cewki po jakimś czasie piszczały, miałem MSI Gaming X 1070 - cewki piszczały. Dzisiaj dotarła do mnie z CaseKing.de EVGA GeForce GTX 1080 SC Gaming ACX 3.0 - cewki piszczą i to chyba najgłośniej ze wszystkich....

 

Tak więc wydaje mi się, że to jest "standard" prawie, że karty z serii 10xx popiskują. Jedne mniej, drugie więcej...

Żaden standard.

Macie krzywe szczęście jakieś :Crash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz muzykę z gry i po problemie. Serio nie rozumiem kto podczas grania gra bez dźwięku i wysłuchuje hałas wentylatorów lub cewek xD To jakieś zboczenie w PCmasterrace ?? :E

Też mam takie zboczenie czy skrzywienie.

Jak kupujesz wyciszoną obudowę, ładujesz tam ciche wentylatory i do tego skręcasz ich obroty, to słychać każdy szmer z kompa.

Niestety mój gtx1080 od Gainwarda też piszczy lub bzyczy, w zależności od obciążenia i ilości fps. Z włączonym vsync to jeszcze pół biedy, ale obracając myszką w W3 słyszę zmieniające się dźwięki nawet z vsync na on.

Same wentylatory na karcie też są dla mnie za głośne, chociaż może nie tyle wentylatory, co świst powietrza przepływającego przez radiator. W MSI Gamingu przy tych samych obrotach wentyli było zauważalnie ciszej.

Miałem gtx470, gtx970, gtx1070, gtx1080 - różnych producentów i cewki było słychać w każdej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej miałem 7 kart z serii 9 i 10,wszystkie bzyczały pod obciążeniem, tak więc to, ekhm, normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw jakim benchem najlepiej teraz sprawdzać wydajność karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw jakim benchem najlepiej teraz sprawdzać wydajność karty?

Odpal gre bf 1 lub w3 - po co Ci bench skoro karta jest do grania i patrz na min fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal gre bf 1 lub w3 - po co Ci bench skoro karta jest do grania i patrz na min fps

 

Nie mam :P

 

bench żeby posłuchać jak bardzo bzyczy nowa karta. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najnowszy 3d Mark. Najmocniej będzie piszczeć w teście Cloud Gate, bo osiąga się tam dużo klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ta moja 1060 nie jest taka głośna, jak na początku. :kwasny:

 

200 fps to oczywiście wysoki bzyt, ale jest na dobrą sprawę cichy, tak z metra już ledwo słychać.

 

Nie wiem, czy mi to EVGA uzna na gwarę. Będę musiał chyba sprzedać jak jest, bo w sumie nie wiem, komu to może przeszkadzać skoro mi nie przeszkadza :E

 

Pewnie jak włożę Gainwarda to mnie fala coil whine zmiecie z podłogi :E

 

 

EDIT: na tym stone giancie już konkretniej wyje, ale wciąż z metra już ledwo słychać.Zaczynam wątpić w powodzenie RMA przed sprzedażą. :kwasny:

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to piszczy, że bez słuchawek siedzieć sie nie da. Ja mam mam na dodatek otwartą obudowę (ścianka), która stoi 50 cm ode mnie na biurku. Nie będę pogłaśniał tak żeby wszyscy mnie słyszeli a ja słuch tracił :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to piszczy, że bez słuchawek siedzieć sie nie da. Ja mam mam na dodatek otwartą obudowę (ścianka), która stoi 50 cm ode mnie na biurku. Nie będę pogłaśniał tak żeby wszyscy mnie słyszeli a ja słuch tracił :/

 

Lekarstwem jest obniżenie liczby klatek, lecz czasami i to nie pomaga.

 

http://www.guru3d.com/files-details/rtss-rivatuner-statistics-server-download.html

 

 

U mnie Gainward gra przy dużej ilości fps, leczy przy 60 fps cisza, przy czym nie słychać w ogóle karty jak gram w Wiedźmina 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to piszczy, że bez słuchawek siedzieć sie nie da. Ja mam mam na dodatek otwartą obudowę (ścianka), która stoi 50 cm ode mnie na biurku. Nie będę pogłaśniał tak żeby wszyscy mnie słyszeli a ja słuch tracił :/

 

ja kupiłem wyciszaną budę i mam to w ****. Szczerze mówiąc przy dzisiejszych GPU nie widzę sensu innych bud niż wyciszane :P

 

najlepiej wydane 2 stówy w życiu. Masz w nosie wszystkie brzęczyki wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwem jest obniżenie liczby klatek, lecz czasami i to nie pomaga.

 

http://www.guru3d.com/files-details/rtss-rivatuner-statistics-server-download.html

 

 

U mnie Gainward gra przy dużej ilości fps, leczy przy 60 fps cisza, przy czym nie słychać w ogóle karty jak gram w Wiedźmina 2.

No tak, ale nie po to wywalałem tyle kasy na GTX 1080, żeby potem grać na 60fps :/

Postaram się nagrać te cewki telefonem i wrzucić gdzieś pliki. Moja chyba wyjątkowo głośno chodzi.

 

ja kupiłem wyciszaną budę i mam to w ****. Szczerze mówiąc przy dzisiejszych GPU nie widzę sensu innych bud niż wyciszane :P

 

najlepiej wydane 2 stówy w życiu. Masz w nosie wszystkie brzęczyki wtedy.

Mam ochotę zmienić na wyciszoną z oknem, żeby LC było widać :E ale gdzie i za ile kupie teraz obudowe co mi chłodnice 4800mm zmieści + rez 40mm

Edytowane przez chytruseq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z oknem to raczej nie będziesz miał wyciszonej.

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej chyba zmienić kartę na normalną. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej chyba zmienić kartę na normalną. :E

 

a czytałeś o moich przygodach z kartami? :lol2:

 

nie, zdecydowanie prosciej jest wyciszyć budę :E wtedy odpada jedna loteria przynajmniej przy zakupie.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się dziwię jak czytam takie eseje o cewkach.

 

Gdyby nie Wy, nie wiedziałbym, że taki problem istnieje :E

 

A przecież mam open case.

 

Moja Evka coś tam pośpiewuje ale tak cicho, że słyszę ją dopiero po przyłożeniu ucha do okolic złączy zasilania.

 

Z GTX 970 miałem podobnie.

 

Dla mnie to jakaś alternatywna rzeczywistość :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszla z emag 2250 pln + gra po 14 dniach, czyli jakies 2100-2150 pln karta wyjdzie.

post-189095-14901002291218_thumb.jpg

Edytowane przez michal-prezes1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakaś alternatywna rzeczywistość :P

 

Zazdroszczę :) dla mnie alternatywna rzeczywistość to bezgłośna karta.

Tzn. teraz to już mam to w pupsku, ale przez 2 lata c00rviłem na czym świat stoi... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie po to wywalałem tyle kasy na GTX 1080, żeby potem grać na 60fps :/

Postaram się nagrać te cewki telefonem i wrzucić gdzieś pliki. Moja chyba wyjątkowo głośno chodzi.

 

Przecież co za problem ustawić sobie blokadę fps na 100/120 lub 144 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś o moich przygodach z kartami? :lol2:

Czytałem.

Każdy ma swojego peszka, ja mam do innych rzeczy 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziś będzie test ósmej karty, ale bądźmy szczerzy, nie widzę żadnych szans by nie wyła :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...