Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BLANTek

Głośniki Genius Home Theater SW 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacja postu 13.03.2007

Przez ponad rok powstało tu ponad 700 postów. Powstały również nowe modele. Ułatwmy ludziom czytanie tego wątku poprzez umieszczenie skrótów do najbardziej ważnych oraz konstruktywnych wypowiedzi. Prześlij mi link na PW a ja go umieszczę tutaj, w pierwszym poście. Link do konkretnego postu znajdziesz w prawym górnym rogu przy każdej wypowiedzi (Post #XYZ).

 

 

---------------------------------------------

Czytając wypowiedzi na temat głośników takich jak Logitech X-530 czy Creative P5800/T5900/T6060 natknąłem sie na wiele pozytywnych opini o "głośniczkach" Genius Home Theater 5.1.

 

Udało mi się znaleźć (na tym forum) link do pełnego opisu tego sprzętu: www.dzikie.net/index.php?art=genius_sw51_ht&full=true&cpage=1, kopia strony.

Oficjalna strona producenta: link usuniety z biegiem czasu, info o nowszym modelu: 1, 2.

 

Bardzo proszę o wszelkie opinie posiadaczy tego cuda! Jak się spisują, co jest w nich najlepsze, najgorsze, co się w nich psuje, itp :)

---------------------------------------------

 

Na skróty...

BLANTkowa recenzja SW5.1 model 2004 Post #18 - kliknij

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki przeznaczone typowo do filmów / kina domowego.

 

 

Jak wypadają na tle Creativów i Logitechów za 250-300 zł nie mam pojęcia, i jestem żywo zainteresowany tą kwestią, choć sądze że napewno lepiej z racji większych średnic głośników.

 

Ciekawi mnie jak sprawowoały by się w muzyce gdzie jest dużo basu, np techno. Niektórzy mówią że brakuje mocy subwofeerowi, choć daje dużo dużo lepsze jakościowo, czytene głębokie i niskie basy od wspomnianych wcześniej creative/logitech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=146258

 

Zaraz poszukam testu, chyba z rok albo dwa lata temu byl robiony, poczytasz sobie wiecej.

 

Od siebie dodam ze - x530 czy 5800/6060 to te geniusy ZJADAJA NA SNIADANIE. Jakosc dzwieku, glebia, barwa, po prostu CHAP! i nie ma tych logow/creativow.

 

Szukam testu.

 

edit

Udało mi się znaleźć (na tym forum) link do pełnego opisu tego sprzętu: www.dzikie.net/index.php?art=genius_sw51_ht&full=true&cpage=1

 

Nie zauwazylem :) to wlasnie ten test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=146258

 

Zaraz poszukam testu, chyba z rok albo dwa lata temu byl robiony, poczytasz sobie wiecej.

 

Od siebie dodam ze - x530 czy 5800/6060 to te geniusy ZJADAJA NA SNIADANIE. Jakosc dzwieku, glebia, barwa, po prostu CHAP! i nie ma tych logow/creativow.

 

Szukam testu.

 

edit

Nie zauwazylem :) to wlasnie ten test.

No na pewno. Chociażby drewniana obudowa robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te głośniki to zupełnie inna sprawa niż tandetne plastikowe satelitki Creativa czy logitecha. Jakość dźwięku jest bardzo dobra. Jeden z moich kumpli je ma i moge z czystym sumieniem powiedzieć że do muzyki się nadają (np. rock, niestety nie moge ocenić techna bo ani on ani ja nie słuchamy :(). Sam się do nich przymieżałem ale niestety poczułem węża w kieszeni i zostały Creative'y M-80. Też są fajne i dobra jakość ale już tylko 2.0 (niskotonówka jest wbudowana ale daje lepiej niż subwoofer w niejednym 5.1 :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe włąsnie ryszart gts przekoinał mnie zeby brac gienki ,ale kupie je dopiero w sezonie bo wtedy kase bede miał narazie słuchałem u kumpli słuchałem gienków i jestem w szoku!!!!!!!!! całkiem inna klasa głosników niz logi icreativy wdodatku sa drewniane i ładnie sie prezentuje :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki za tą cenę poprostu wymiatają. Niszczą swoją jakością dźwięku wszystkie pierdziawki Creative'a Loga i innych producentów.

 

Z czystym sumieniem polecam. Wielokrotnie miałem okazje je słyszeć i naprawdę warte są swojej ceny.

 

 

 

Też je miałem kupować, ale ostatecznie inne wydatki spowodowały, że nie kupiłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w ElectroWorld w Jankach i dobrze się im przyjrzalem. Niestety nie było możliwości odsłuchania.

To co zauważylem to:

- subwoofer wydaje się byc jeszcze wiekszym niz to widac na zdjeciu ;)

- naprawde bardzo ladne wykonanie

- pokretla i przyciski :/ Tu mam watpliwosci: wygladaja jakby zostaly wykonane z jakiegos tandetnego plastiku (szczegolnie przelaczniki wejsc audio). Boję się, ze od czestego przełączania po prostu przestana poprawnie dzialac, albo będą przyczyną jakis zakłóceń. Nie znam wewnetrznej konstrukcji tych glosnikow, mowię tylko jak to wygląda. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam pytanie natury technicznej.

 

Te głośniki mają wejścia urządzeń stereo ( np telewizor ). Jeżeli podłączymy do nich syngał stereo to będą grać tylko dwa głosniki ( prawy i lewy ), czy też głośniki te mają wbudowany jakiś dekoder rozkładający stereo na wszystkie 6 głośników zestawu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ja mam pytanie natury technicznej.

 

Te głośniki mają wejścia urządzeń stereo ( np telewizor ). Jeżeli podłączymy do nich syngał stereo to będą grać tylko dwa głosniki ( prawy i lewy ), czy też głośniki te mają wbudowany jakiś dekoder rozkładający stereo na wszystkie 6 głośników zestawu ??

 

Tak bedzie dzwiek na wszystkich glosnikach po podlaczeniu zestawu do stereo zrodla sygnalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bede mial te glosniczki jeszcze w tym tygodniu, oczekujcie na recenzję :>

Doczekać się nie mogę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie bede mial te glosniczki jeszcze w tym tygodniu, oczekujcie na recenzję :>

Doczekać się nie mogę!

 

oj czekamy, czekamy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie bede mial te glosniczki jeszcze w tym tygodniu, oczekujcie na recenzję :>

Doczekać się nie mogę!

A jakie głośniki masz teraz?

 

Chodzi o to do czego będziesz porównywał te Geniusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mam je ;)

Pierwsze wrażenia: pozytywne. Na więcej musicie poczekać, bo jeszcze nie mam karty muzycznej... Jutro albo pojutrze będzie.

 

A jakie głośniki masz teraz?

Chodzi o to do czego będziesz porównywał te Geniusy

Cóż, aktualnie mam Trust Soundwave 30 (nie mylić z pierdziawkami z allegro). Ładnie grają, nawet gdy je podkręcę na maxa.

Ale przede wszystkim będę porównywał do Technicsów RP-F290 (link). To doskonały sprzęt i myślę, że porównanie do nich bedzie całkiem rzetelnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, mam je ;)

Pierwsze wrażenia: pozytywne. Na więcej musicie poczekać, bo jeszcze nie mam karty muzycznej... Jutro albo pojutrze będzie.

 

Ja też sie nad nimi zastanawiałem (nad Gienkami) ale ni w ząb mi kolor nie pasuje (może są jakie inne ?) i prawdopodobnie wezmę Manta MM-5000 Dune, i odrazu mówię potrzebne wyłącznie do oglądania filmów więc nie liczę, że się na tym muzyki da słuchać.

Ciekaw jestem jak one mają się do gienków?

Prawdopodobnie już jutro je zakupie, a mogę je jedynie porównać do tych które mam

obecnie (link). - stare ale jare, służą mi już 4 lata przy kompie i jeszcze nigdy ich nie skręciłem na fulla boje się o moją kamienicę hehe.

Jak zakupię nie omieszkam pisnąć kilka słów na ich temat.

Pozdrawiam wszystkich toż to mój pierwszy post w PCLAB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też sie nad nimi zastanawiałem (nad Gienkami) ale ni w ząb mi kolor nie pasuje (może są jakie inne ?) i prawdopodobnie wezmę Manta MM-5000 Dune, i odrazu mówię potrzebne wyłącznie do oglądania filmów więc nie liczę, że się na tym muzyki da słuchać.

Ciekaw jestem jak one mają się do gienków?

Prawdopodobnie już jutro je zakupie, a mogę je jedynie porównać do tych które mam

obecnie (link). - stare ale jare, służą mi już 4 lata przy kompie i jeszcze nigdy ich nie skręciłem na fulla boje się o moją kamienicę hehe.

Jak zakupię nie omieszkam pisnąć kilka słów na ich temat.

Pozdrawiam wszystkich toż to mój pierwszy post w PCLAB.

Nie, nie ma wyboru kolorów. Ale przecież ładne są:P Klasyczny wygląd mają po prostu.

Niestety o mantach nic nie slyszałem - poza tym, że to kiepska firma.

Witaj na PCLab ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym początku były do wyboru także w wersji czarnej. Niestety nie ma już nigdzie takich dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas cos napisać ;)

Jak wiadomo z napisu po lewej mieszkam w Warszawie, tak więc próbowałem dostać te głośniki również w stolicy. Na dzień 25 lutego 2006 jedynym sklepem internetowym posiadającym te głośniki w ofercie był sirius.pl. Mimo, że ich główna siedziba znajduje się w Wadowicach, towar mogłem odebrać osobiście w moim mieście. Zapłaciłem 470zł, co nie wydaje mi się wygórowaną ceną: na allegro.pl płaciłbym za przesyłkę ok. 20zl wiec nawet niższa aukcyjna cena nie była bardziej opłacalna. Dodam, że w Electro World kosztują 540zł.

Nie było łatwo poruszać się po mieście z tym OGROMNYM pudłem, no ale jakoś dotarłem do domu. Natychmiast rozpakowuję opakowanie. Pierwsza warstwa styropianu zdjęta, teraz wyjmuję po kolei podwójnie jeszcze zabezpieczone satelitki. Najpierw folia, teraz pianka... uff... Czuję ten zapach nowości... Wprawdzie nie drewna, to raczej cos bardziej syntetycznego, ale zawsze ten zapach... ;) Samo rozpakowywanie zajęło mi ponad 30 minut!

Zawartość pudełka to:

- głośniki :P

- 6 sztuk 2-metrowych pojedynczych kabli RCA/RCA (cinch)

- 2 3-metrowe kable nie zakończone (są już okrojone)

- 2 8-metrowe kable nie zakończone

- 1 2-metrowy kabel nie zakończony

- 1 2-metrowy kabel 3mJack/DIN9pin

- 1 przejściówka dla sub/cen, gdy na karcie mamy cos zamienione (?)

- 1 pilot

- 2 baterie AAA

 

Hmmm, niektórzy mówią, że 8 metrów to dużo... Ja dokupiłem 35 metrów kabla głośnikowego aby „zasilić” swój 15-metrowy pokój... Moim zdaniem kable są stanowczo zbyt krótkie. Najbardziej mnie razi ten, który łączy kartę dźwiękową z subwooferem. Ponieważ ta 9-pinowa złączka DIN nie odpowiada żadnym standardom, musiałem kupić albo 3 przedłużacze miniJack albo 3 kable miniJack/2RCA. To dodatkowy koszt 20-30zł. W sumie do 470 należy doliczyć 60, co daje 530zł >:(

Brakuje mi w zestawie kabla miniJack/2RCA, wykorzystywanego najczęściej do łączenia komputera z wieżą stereo. Można by go użyć do podłączenia przenośnego odtwarzacza MP3 albo radiomagnetofonu, który posiada jedynie wyjście słuchawkowe (a więc miniJack, nie RCA).

 

Pilot. Trochę przyduży jak na swoje możliwości, ale z drugiej strony czego żądać więcej. Tak jak spodziewałem się, regulacja głośności polega na uruchomieniu silniczka sterującego potencjometrem. Z tego, co wiem to dość zawodna metoda. Ale tańsza. Co do zasięgu: bez problemu działał z odległości 8 metrów. Bardzo zmartwiło mnie to, ze niemal natychmiast pilocik zepsuł się... Po kilku użyciach jeden z przycisków przestał poprawnie działać. Trzeba było go mocno wciskać pod odpowiednim kątem aby podgłośnić muzykę. To budzi wątpliwości co do jakości całego sprzętu. sirius.pl zgodził się naprawić/wymienić sam pilot. Ale muszę go odesłać na własny koszt. Jednak to wszystko rekompensuje ten dźwięk...

 

Te basy... po prostu cudo :D Starałem się dokonać jak najlepszego porównania ale nie było to proste. Powiem tak: Różnica przy moich Technicsach RP-F290 nie jest wcale przytłaczająca. Na obu wszystkie dźwięki są bardzo zrównoważone. W porównaniu jednak do Technicsów Geniusów nie da się słuchać cicho. Wtedy tak jakoś słychać mało wyraźnie, brakuje mi wysokich tonów. Za to głośno... oj tak!!! Niewiarygodna moc sprzętu sprawia, że jeszcze nie musiałem, ale nie byłem też aż tak szalony, aby przekręcić potencjometr na maxa. Bardzo, ale to bardzo przydatna okazała się opcja regulacji głośności satelitek tylnych oraz głośnika centralnego. Dziwne, że nie pojawiło się to w głośnikach takich jak X-530 albo T6060. A właśnie, skoro o nich mowa: wszystkie Creativy są tutaj stanowczo zdyskwalifikowane! Co do popularnych Logitechów X-530 – cóż, fakt, ładnie grają... Ale to nie to samo ;) zbyt cicho, regulacja basu prawie nic nie daje i jakość dźwięku – inna klasa! Te Geniusy po prostu ślicznie grają – nie muszę nic korygować w equalizerze, wszystko jest idealne. Jasne, pewnie sprzęt za 10k jest lepszy... Ale gdybym już miał tyle kasy to bym kupił Geniusy i browaru zapas :D

 

Po ściszeniu w komputerze podkręcenie głośników wcale nie powoduje dodatkowych szumów z zasilacza. Przełączanie źródeł (input) nie powoduje też żadnych pyknięć, co rozwiało moje wcześniejsze wątpliwości. Jednak regulacja głośności za pomocą pilota (a więc uruchomienie silniczka w subwooferze) powoduje delikatne warczenie głośnika centralnego. Można je dostrzec tylko przy wyjątkowo cichej muzyce. Ogólnie ten centralny jakoś dziwnie jest podłączony: gdy muzyka gra a my wyłączymy głośniki, sam centralny potrafi samotnie grać jeszcze przez jakieś ułamki sekundy. Oczywiście w niczym to nie przeszkadza, ale nie zdarza się to w sprzęcie wyższej klasy.

 

Ten mój subiektywny opis ma być tylko uzupełnieniem dla recenzji znajdującej się pod adresem http://www.dzikie.net/index.php?art=genius...ll=true&cpage=1, dlatego nie piszę żadnych konkretów, np. o wymiarach czy mocy głośników. Nie wiem, co tu jeszcze dodać, więc jeśli masz jeszcze jakieś pytania, nie krepuj się je zadać - chętnie odpowiem.

Co do fotek: piszcie co konkretnie chcecie zobaczyć, a porobię i wstawię zdjęcia.

 

edit:

Użyłem następującego sprzętu:

Głośniki Genius połączone kablem z medzi beztlenowej 0,75mm :cool:

AMD Duron 1000MHz / 133MHz FSB / 384MB

Sound Blaster Audigy 2 (nie ZS) na oryginalnych sterownikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dobra krótka recka - wielkie thx :)

 

Mam zamiar kupic sobie ten zestawik, tylko cały czas mam pewne wątpliwości:

1. Aktualnie mam głośniki Creative Inspire 5300, tylko jakośc basów i 'zawyżanie' wysokich tonów mi sie bardzo nie podoba [ a naprawde nie jestem wymagający .. ], mysle czy naprawde warto jest zmienić na te Geniusy [ jednak trzeba wydać te 500zł ]. napisałeś, że przy nich Creative'y i Logitech'i odpadają - rozumiem, że posiadałeś [ słuchałeś ] kilka różnych zestawów ? [ nie chodzi mi o czepianie się w żadnym wypadku - po prostu nie wiem jaką mam podjąć decyzje ;) ]

2. Mam pokoik 12m^2 - czy nie będzie on za mały do tych głośników ? Słyszałem, że bas sie moze troszke dławić. w pokoju mam wprawdzie dużo wolnej przestrzeni, więc mam nadzieje będzie ok [ tzn pokoj praktycznie tylko pod filmy, gry etc.]

3. Poza tym dziwi mnie bardzo brak recenzji na zagranicznych stronkach, w innych państwach tych głośników nie ma czy o co chodzi ?

4. Na kilku polskich www / forach wszyscy je zachwalają, wygląda na to, że są warte więcej niż te niecałe 500zł. myśle tak sobie, że producent musiał obciąć na czymś cene - rozumiem, że głównie na słabym pilocie i tych pokrętłach [ dla mnie nie ma to znaczenia i szczerze popieram takie działania jezeli reszta sprzętu i jakość muzyki jest OK ] Ma ten zestaw jeszcze jakieś słabe punkty w kwestii budowy ?

 

Hymm to chyba tyle pytań - prosze o odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Słuchałem zestawów X-530, P5800, T5900, T6060, T7900 i innych. Creativy naprawdę tu odpadają. Wszystkie łączy wada, o której wspomniałeś czyli wysokie tony. Poza tym charczą. Ale przy pokoju 12m^2 zastanowiłbym się nad Logitechami. One wprawdzie nie charczą, ale pewnie dlatego, że producent wprowadził ograniczenie natężenia dźwięku (czytaj: grają cicho). Natomiast Gieński spokojnie zaspokoją pomieszczenie nawet 30-metrowe. Geniusy, tak jak napisałem, mają znacznie lepsze odwzorowanie dźwięku, ale prawdopodobnie wynika to z samego faktu średnicy membrany. Nie chcę przechylać się na żadną stronę, bo to twój wybór. Jeśli jesteś audiofilem albo po prostu lubisz słuchać głośno (pokrętło na 1/3) - bierz Geniusy. A jeśli nie masz zbyt wrażliwego ucha, lub z góry wiesz, że będziesz słuchał w miarę cicho (np. żeby w pokoju obok dało się pracować) to doradzam Logi.

Niektórzy mogą pomyśleć, że zbyt bardzo faworyzuję Logi, ale to wcale nieprawda. Bardzo cieszę się ze swojego wyboru, ale po prostu staram się być jak najbardziej obiektywny.

PS. Widziałem Logi na allegro za 220PLN

2. Cóż, bas jest naprawdę mocny. Sam mam pokrętło WOOFER trochę poniżej stropnia normalnego. Nic ci się dławić nie będzie choćby z samego faktu istnienia tej regulacji.

Aha, zapomniałem napisać: Geniusy są bardziej do nagłośnienia pomieszczenia, a "zwykłe" głośniki komputerowe są przeznaczone bardziej do odsłuchu przed maszyną. Dlatego też musisz wiedzieć jak, i kiedy będziesz słuchał.

4. Producent jest ogólnie tani. Brak monopolu, jaki ma np. Creative zmusza do obniżenia cen. Ja poza samym panelem i pilotem zastrzeżeń co do jakości nie mam. Nie dostrzegłem żadnych fabrycznych wad czy niedoróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupowania tych Genkow do SB Live 5.1 Digital? Oczywiscie nie bede mial jej wiecznie, ale na razie chce wymienic inne czesci w kompie.

 

Słucham duzo muzy i lubie dość głośno :) oraz filmi czesto, malo gram. Pokój mam sporawy (ok 25m^2) i mało gratów (czyt mebli) do tego nie jestem jakimś audiofilem ale cenie sobie dobrą jakość dzwięku.

 

A więc jak, oplaca się? Czy ten mój blasterek podoła tym głośnikom przez jakiś czas? :E:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

San byłem juz prawie zdecydowany kupić SB Live!, ale znalazłem interesującą ofertę Audigy2. Moim zdaniem warto zainwestować, tym bardziej, jeśli masz zamiar w przyszłości zmienić kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade :)

Teraz tylko czekać na przypływ gotówki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja dziękuje za porade, jutro kupuje te głośniki :)))

[ na allegro, bo jakoś nie umiem sie doszukać sklepu który by je miał ? :P ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze reanimuje ten temat ale sam sie napaliłem na te kolumny problem w tym ze mam na płycie alc850 i obawaim sie ze bedzie to żenada na zintegrowanej karcie, myslałem o Creative X-Fi (najtanszym tak do 400) co myslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...