Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LE1T0

Problem z klawiatura Lenovo y700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Użytkuję już od pół roku laptopa Lenovo y700 (windows 10), jest to już mój drugi sprzęt, ponieważ w pierwszym po paru dniach padła matryca (usterka dobrze znana w tym modelu).

Aktualny sprzęt nie sprawiał mi żadnego problemu przez cały okres użytkowania - do dzis.

Jak co jakiś czas postanowiłem zająć się czyszczeniem laptopa, nic specjalnego, od czyszczenia z zewnątrz (Czyszczenie obudowy, ekranu i felernej klawiatury suchą ściereczką, niekiedy lekko zwilżoną, do mocniejszych odcisków na ekranie) do przeglądu i usunięcia starych folderów + czyszczenia rejestru etc. programem CCleaner. Po wyczyszczeniu laptopa poszperałem po aplikacjach, jakie oferuje mi firma Lenovo (Lenovo settings, Lenovo Companion), szczerze mówiąc zbyt wiele tam nie zrobiłem - w drugiej aplikacji użyłem opcji "optymalizacji" komputera, która trwała kilka sekund i nic specjalnego nie zmieniła, następnie przeszedłem do "skanowania systemu", który trwał około 30min i oczywiście pokazał, że wszystko działa sprawnie (sprawdzał procesor etc.), jedna z aplikacji musiała się zaktualizować (potrzebowała restartu komputera), a po aktualizacji, przybyła mi aplikacja "OneKey Recovery" od Lenovo oczywiście. Później laptop pozostał nieużywany, następnie wyłączony i odstawiony na parę godzin.

Po powrocie, odpalony bez problemu - wziąłem się za granie - odpaliłem LOLa, nic przez ponad 2h się nie działo, aż do czasu gdy nagle podczas gry klawiatura zamarła, kompletnie nic nie dało się zrobić - nie działały żadne kombinacje klawiszy, nawet przyciemnianie klawiatury etc., po prostu trup - DODAM, ŻE KLAWIATURA NIE PRZESTAŁA ŚWIECIĆ - PRZESTAŁY DZIAŁAĆ TYLKO WSZYSTKIE KLAWISZE), poczekałem z 5minut - nic się nie zmieniło, odpiąłem mysz (która działała) po czym podpiąłem ją spowrotem - i tu właśnie mysz już nie zadziałała (nie zaświeciła się i nie dała znaku życia - tak jakbym jej nie podpiął), to samo z słuchawkami.

Po restarcie komputera (przytrzymanie przycisku do wyłącznia, przez 10s), odpalił normalnie, wszystko działało jak zawsze (klawiatura była zgaszona, a zawsze przy włączaniu była zaświecona), lecz komputer działał powolnie - pomógł restart.

Po kolejnym restarcie komputera odpaliłem grę ponownie i po ok. 40min ten sam problem, znów pomógł restart.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną, czyszczenie ściereczką raczej odpada, bo było to robione powoli i LEKKO, ściereczka sucha. Kombinacja klawiszy raczej też odpada - na początku tak myślałem, bo stało się to podczas akcji w grze, gdzie musiałem energicznie naciskać wiele przycisków i mogło coś przeskoczyć, lecz po restarcie stało się to gdy klawiatura była nieużywana (mam na myśli, to że grałem, tak samo naciskałem wiele przycisków na raz etc. lecz klawiatura przestała działać jak była nieużywana przez 10s jak i przed tym zbyt wiele nie naciskałem [ehh, piękne zdanie]).

 

 

Dodam, że pisząc ten post, na dokładnie tym samym laptopie (minęło już ok. 30min od restartu), nic się jeszcze nie stało, wszystko działa.

Dziwi mnie fakt, że razem z klawiaturą, po odpięciu myszki, ona także nie działa.

 

AAA, zapomniałbym, po pierwszym restarcie, gdy klawiatura przestała działać drugi raz, wyszedłem z gry i zacząłem szukać coś w ustawieniach, aż po 5/10min wyskoczył blue screen - "komputer napotkał problem", chwila ładowania, komputer zrestartował się automatycznie, włączył się tryb awaryjny (?), ten gdzie wybiera się - wejscie do biosu, uruchomienie normalne, system recovery etc., i klawiatura nie działała. Musiałem go zrestartować ręcznie, czyli znowu przytrzymanie przycisku przez 10s.

 

Jutro spróbuję jeszcze zostawić laptopa na dłuższy czas bez używania i zobaczę co się stanie.

 

Przepraszam za długi wpis, ale chciałem opisać wszystko dokładnie, aby nie było niedomówień - z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ POMOC (nawet banalną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywróć system z recovery -> używaj normalnie BEZ wgrywania jakiś aktualizacji od lenovo -> jak dalej problem to wysyłasz na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up kopie zapasową do systemu recovery zrobiłem dopiero po pierwszej awarii klawiatury, więc Nwm czy to pomoże.

 

Odpaliłem dziś rano laptopa, przeskanowalem go antywirusem, po czym zostawiłem, żeby stał i tak co 30min sprawdzałem czy jest ok, no i jak leżał tak przez 2h wszystko działało. Wyłączyłem go i odpaliłem ponownie o 21:30, grałem w LOLa, i wszystko działało normalnie aż po 2h (23:40) znowu przestała działać - akurat tutaj nie była używana dynamicznie. Wyszedłem z gry i wyłączyłem komputer NORMALNIE, zgasił się ekran, ale komputer nie wyłączył się, aż po ok 1min pojawił się znaczek LENOVO (dałem opcję wyłącz, a on uruchomił się ponownie), no i po tym pojawił się znowu BIOS, a klawiatura nie chodzi. Zadziałała ponownie dopiero po restarcie przyciskiem wyłączania. (Dodam, że przy tym restarcie wiatrak na chwilę rozkręca się bardzo szybko - dosłownie na sekundę i zwalnia - normalnie tak nie robi).

Ogólnie jakieś pomysły co może być winne? Płyta główna, system, klawiatura? (Jak pada klawiatura, przestaje działać również każdy port USB, port na słuchawki etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od czego jest gwarancja.

Testuj na świeżym systemie, w przypadku braku rezultatów proste - wysyłasz na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po tym co się naczytałem o serwisie lenovo, to wolę żeby on był raczej ostatecznością. Tym bardziej, że klawiatura pada podczas używania/grania i to po paru godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się pod temat mam identyczny problem z identycznym laptopem! Wszystko tak samo, dodam tylko że napięcie w gniazdach USB podczas "zawiechy" jest obecne ponieważ telefon po podłączaniu do zwieszonego Lapka zaczyna się ładować.

Przeszukałem dosłownie pół internetu i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się pod temat mam identyczny problem z identycznym laptopem! Wszystko tak samo, dodam tylko że napięcie w gniazdach USB podczas "zawiechy" jest obecne ponieważ telefon po podłączaniu do zwieszonego Lapka zaczyna się ładować.

Przeszukałem dosłownie pół internetu i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

 

Pozdrawiam!

 

Cześć,

Aktualizowales ostatnio laptopa/aplikacje lenovo czy cokolwiek w nich robiłeś? Wykluczymy przynajmniej jedna możliwość.

Ostatnio zostawiłem laptopa na 6h (wszystko dobrze), potem zacząłem grać w LOLa, no i o dziwo po 2h+ grania (oszczędzalem klawiaturę) także wszystko działało, ale wydaje mi się, że później i tak by padła.

 

Jakbyś miał jakieś rozwiązanie czy nagle problem ci ustanie to napisz proszę tu lub na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Aktualizowales ostatnio laptopa/aplikacje lenovo czy cokolwiek w nich robiłeś? Wykluczymy przynajmniej jedna możliwość.

Ostatnio zostawiłem laptopa na 6h (wszystko dobrze), potem zacząłem grać w LOLa, no i o dziwo po 2h+ grania (oszczędzalem klawiaturę) także wszystko działało, ale wydaje mi się, że później i tak by padła.

 

Jakbyś miał jakieś rozwiązanie czy nagle problem ci ustanie to napisz proszę tu lub na pw.

 

 

Ostatnio mi się przypomniało że miałem taki problem kilka miesięcy temu ale po kilku dniach zaprzestało. Nie przypominam sobie bym cokolwiek zmieniał w ustawieniach.

Teraz jest znacznie gorzej. Streamuje Ligę Legend i jest to ekstremalnie irytujące że podczas strima muszę resetować komputer!

 

Edit: Przypomniało mi się jeszcze że temperatury podzespołów podczas takiej zawiechy są w normie nie ma żadnych podwyższonych temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Ja kupiłem ten sam laptop gdzieś w lipcu tego roku. Do tej pory wszystko było w porządku. Ale w niedziele miałem to samo, na ekranie logowania do Lola, a dziś przed chwilą miałem ten problem po jakichś 5 minutach gry. Osobiście zastanawiam się czy może to być spowodowane niskim poziomem baterii? Bo wiem, że gdy gram w gry typu ARK, czy Minecraft, to gdy bateria spada do 30-40 % pojawiają sie ogromne spadki FPSów.

Edit: Czy może to być spowodowane przez ostatnią aktualizację? Bo w sumie ja mam z tym problem od tamtego czasu i występuje on dotychczas tylko w Lolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Ja kupiłem ten sam laptop gdzieś w lipcu tego roku. Do tej pory wszystko było w porządku. Ale w niedziele miałem to samo, na ekranie logowania do Lola, a dziś przed chwilą miałem ten problem po jakichś 5 minutach gry. Osobiście zastanawiam się czy może to być spowodowane niskim poziomem baterii? Bo wiem, że gdy gram w gry typu ARK, czy Minecraft, to gdy bateria spada do 30-40 % pojawiają sie ogromne spadki FPSów.

Edit: Czy może to być spowodowane przez ostatnią aktualizację? Bo w sumie ja mam z tym problem od tamtego czasu i występuje on dotychczas tylko w Lolu.

 

Ciesze sie ze spotkalem taki post. NIE JESTES JEDYNY. Mam dokladnie ten sam problem ze swoim y700, laptop zakupiony w styczniu w serwisie x kom.

Ja po prostu wlaczylem laptopa, wlaczylem CSa lub wiedzmina 3 i klawiatura padla, calkowicie,. Dokladnie tak jak u Ciebie, przy normalnym uzytkowaniu bylo ok, przy grach predzej czy pozniej padla klawa. Dodam ze wczesniej nie padala nawet przy graniu 8 godzin.

 

Laptop sie nie pgrzegrzewał podczas grania

 

Zastanawiam się co robic, mam duzo danych na dysku i waham sie czy oddawac na gwarancje, ale skoro nie tylko ja mam taki problem to chyba jednak oddam go w pon do X komu. I tak jak mowie, mam windows 10, w laptopie nie kombinowalem nigdy, nie rozkrecalem.

 

dzieje sie to przy obojetnie jakich grach. CS, Wiedzmin, WOT. Dodam, ze nie aktualizowalem ostatnio lapka!!! Tylko jakies miesiac temu. Chociaz po jednym z takich restartow przymusowych pojawilo mi sie naglepodczas uruchamiania lapka ze "trwa instalowanie aktualizacji"

 

Dodam jeszcze, ze podczas gdy padla klawiatura i probowalem do zrestartować on bardzo powoli się uruchamial, zacial sie podczas wczytywania i nie chcial ruszyc dalej, dopiero nastepnym razem ruszyl...

 

Czy ktos wie czy przy tym problemie, gdy oddam laptop na gwarancje to czy strace swoje dane? System mam na SSD a dane na HDD, moze powinienem rozkrecic i wyjać HDD? Czy jesli to zrobie to oni moga np nie przyjac go na gwarancje bo stwierdza ze ingerowalem w laptopa?

 

Mozliwe ze to wina jakiejs aktualizacji ponieważ ja od stycznia gdy mam laptopa i gralem w niego po 8 godzin to nic sie nie dzialo zlego.

 

Raz przy takim padnieciu klawiatury kommputer kompletnie sie zawiesil, przestala dzialac myszka, wszystko umarlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze spotkalem taki post. NIE JESTES JEDYNY. Mam dokladnie ten sam problem ze swoim y700, laptop zakupiony w styczniu w serwisie x kom.

Ja po prostu wlaczylem laptopa, wlaczylem CSa lub wiedzmina 3 i klawiatura padla, calkowicie,. Dokladnie tak jak u Ciebie, przy normalnym uzytkowaniu bylo ok, przy grach predzej czy pozniej padla klawa. Dodam ze wczesniej nie padala nawet przy graniu 8 godzin.

 

Laptop sie nie pgrzegrzewał podczas grania

 

Zastanawiam się co robic, mam duzo danych na dysku i waham sie czy oddawac na gwarancje, ale skoro nie tylko ja mam taki problem to chyba jednak oddam go w pon do X komu. I tak jak mowie, mam windows 10, w laptopie nie kombinowalem nigdy, nie rozkrecalem.

 

dzieje sie to przy obojetnie jakich grach. CS, Wiedzmin, WOT. Dodam, ze nie aktualizowalem ostatnio lapka!!! Tylko jakies miesiac temu. Chociaz po jednym z takich restartow przymusowych pojawilo mi sie naglepodczas uruchamiania lapka ze "trwa instalowanie aktualizacji"

 

Dodam jeszcze, ze podczas gdy padla klawiatura i probowalem do zrestartować on bardzo powoli się uruchamial, zacial sie podczas wczytywania i nie chcial ruszyc dalej, dopiero nastepnym razem ruszyl...

 

Czy ktos wie czy przy tym problemie, gdy oddam laptop na gwarancje to czy strace swoje dane? System mam na SSD a dane na HDD, moze powinienem rozkrecic i wyjać HDD? Czy jesli to zrobie to oni moga np nie przyjac go na gwarancje bo stwierdza ze ingerowalem w laptopa?

 

Mozliwe ze to wina jakiejs aktualizacji ponieważ ja od stycznia gdy mam laptopa i gralem w niego po 8 godzin to nic sie nie dzialo zlego.

 

Raz przy takim padnieciu klawiatury kommputer kompletnie sie zawiesil, przestala dzialac myszka, wszystko umarlo

 

 

 

No właśnie ja też posiadam Y700 i dzieją się dziwne rzeczy na moim laptopie.... Również gram w LoLa i od jakiś 2tyg mam takie coś, że co jakiś czas zatrzymuje mi się obraz i jest potężny spadek fps na 1-2sec. A najlepsze jest to, że wczoraj i dziś po raz pierwszy odkąd mam laptopa zaczęła mi padać klawiatura.... i musiałem robić hard reset bo nawet przycisk zasilania nie funkcjonował... Po ostatnich aktualizacjach win10 dzieją się jakieś cuda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też posiadam Y700 i dzieją się dziwne rzeczy na moim laptopie.... Również gram w LoLa i od jakiś 2tyg mam takie coś, że co jakiś czas zatrzymuje mi się obraz i jest potężny spadek fps na 1-2sec. A najlepsze jest to, że wczoraj i dziś po raz pierwszy odkąd mam laptopa zaczęła mi padać klawiatura.... i musiałem robić hard reset bo nawet przycisk zasilania nie funkcjonował... Po ostatnich aktualizacjach win10 dzieją się jakieś cuda...

 

 

Mnie też przycisk zasilania raz działał, raz nie. Wciąż nie wiem czy oddawac na gwarancję czy czekać na jakąś aktualizację nową win10. Wychodzi na to że to jest wina systemu. Zastanawiam się czy nie wgrać 7demki dzisiaj i nie sprawdzić tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też przycisk zasilania raz działał, raz nie. Wciąż nie wiem czy oddawac na gwarancję czy czekać na jakąś aktualizację nową win10. Wychodzi na to że to jest wina systemu. Zastanawiam się czy nie wgrać 7demki dzisiaj i nie sprawdzić tego.

 

 

 

Ja mam nadal takie wrażenie, że to po aktualizacji bo nigdy takiego problemu nie miałem. Wszystko zaktualizowane, przeskanowane antyvirusem i anty mallware i nic nie pokazywało. Byłoby fajnie jakbyś sprawdził bo niestety ja mam tylko win10 oryginalną :( i nie sprawdze na win7. Z początku myślałem, że coś mam z dyskiem bo niestety posiadam tylko HDD... A najgorsze jest to, że mam go na gwarancji i znając życie nie moge na własną rękę sam wymienić na ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadal takie wrażenie, że to po aktualizacji bo nigdy takiego problemu nie miałem. Wszystko zaktualizowane, przeskanowane antyvirusem i anty mallware i nic nie pokazywało. Byłoby fajnie jakbyś sprawdził bo niestety ja mam tylko win10 oryginalną :( i nie sprawdze na win7. Z początku myślałem, że coś mam z dyskiem bo niestety posiadam tylko HDD... A najgorsze jest to, że mam go na gwarancji i znając życie nie moge na własną rękę sam wymienić na ssd

 

To na pewno nie jest wina dysku ani przegrzewania się laptopa. Albo straaaszny bubel przy aktualizacji się stał, albo jakimś dziwnym cudem nagle w ciągu 14 dni jest wysyp skarg właścicieli Lenovo Y700 związanych z padniętą płytą główną. Raczej mało prawdopodobne ponieważ są ludzie którzy laptop kupowali w lipcu, a są ludzie którzy kupowali w styczniu, a problem wzaczął występywać od połowy sierpnia po dużej aktualizacji win10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapomniałem dodać, posiadam win 8.1, bo do 10 się nie przekonałem, więc nie wiem, czy to aby na pewno wina systemu, choć fakt mi jak się wtedy dwa razy to zdarzyło to do tej pory mam spokój. Panowie, pytanko, jak gracie to macie lapa podłączonego do prądu cały czas? Ja ostatnio na czas gry podłączam do prądu i póki co mi nie występuje to padanie klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączony laptop do prądu i problem wystąpił. Dwukrotnie tak jak u Ciebie. W takim razie to nie jest wina windowsa 10 i warto rozważyć tą gwarancję. Na razie się wstrzymam, jeżeli problem znów się pojawi to mam jeszcze 18 miesięcy gwarancji. Póki co, podczas godzinnych gier wszystko działa. Pytanie brzmi czy byłoby tak podczas 4 godzinnej sesji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam laptop i ten sam problem. Dzisiaj to nawet odpalając lola w poczekalni się klawa wyłączyła. Touchpad i mysz dalej działają. Ale znalazłem pewne rozwiązanie, które działa przynajmniej u mnie, mianowicie podłączam zewnętrzną klawiaturę od peceta i ona działa. Tym sposobem mogę normalnie zrestartować lapa. Tak samo gdy cały czas mam podłączoną zewnętrzną klawiaturę. Ale do cholery jasnej nie po to się kupuje laptop, żeby teraz podłączać do niego zewnętrzną klawiaturę... Na początku te zwiechy występowały tylko w grze Neverwinter Online, teraz zdarzyło się raz w tym lolu. Ciekawe co będzie dalej. W każdym razie warto wspomnieć, że grałem teraz w Far Cry Primal i przechodziłem całą grę na rozdzielczości FHD, laptop miał wyższe temperatury po dłuższej grze, można powiedzieć, że dość mocno się nagrzewał a klawiatura w ciągu gry ani razu nigdy nie miała zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam laptop i ten sam problem. Dzisiaj to nawet odpalając lola w poczekalni się klawa wyłączyła. Touchpad i mysz dalej działają. Ale znalazłem pewne rozwiązanie, które działa przynajmniej u mnie, mianowicie podłączam zewnętrzną klawiaturę od peceta i ona działa. Tym sposobem mogę normalnie zrestartować lapa. Tak samo gdy cały czas mam podłączoną zewnętrzną klawiaturę. Ale do cholery jasnej nie po to się kupuje laptop, żeby teraz podłączać do niego zewnętrzną klawiaturę... Na początku te zwiechy występowały tylko w grze Neverwinter Online, teraz zdarzyło się raz w tym lolu. Ciekawe co będzie dalej. W każdym razie warto wspomnieć, że grałem teraz w Far Cry Primal i przechodziłem całą grę na rozdzielczości FHD, laptop miał wyższe temperatury po dłuższej grze, można powiedzieć, że dość mocno się nagrzewał a klawiatura w ciągu gry ani razu nigdy nie miała zwiechy.

 

Tak jak mówiłem, to nie jest wina gier i nagrzewania.

 

Zainstalowałem Windowsa 7. Problem zniknął, najprawdopodobniej winna jest jakaś chujowa aktualizacja win10 o której nawet nie mamy pojęcia. Troszkę to lipne ze strony Microsoftu.

 

Niestety laptop też jest felerny, chciałem dzisiaj odpalić laptopa, wszystko dobrze działało przez parę dni poza dzwiękiem z glosnikow ktory był metaliczny i plytki i... KLOPS. Zawiesił się podczas meny startu "zapraszamy" i koniec. Nie idzie dalej, nie pomagają restarty, ani nic innego. W trybie awaryjnym działa. Cos czuje ze ten laptop to BUBEL ZA 4,5 TYSIACA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ogólnie spoko tylko ta klawa... Ciekawe co teraz dalej. Ja jakoś nie mam ochoty wysyłania tego na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link od tego tematu powinien być automatyczną odpowiedzią dla kazdego, kto poleca zakup tego laptopa. Do snu "w nagrodę" przeczytać 10 razy każdy post.

Lenovo y700 to jedne z najbardziej awaryjnych laptopów na rynku, zaraz po Ideapad 700, zgadnijcie kto takie produkuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupiłem tego laptopa w x-komie bez systemu. Wczoraj miałem właśnie ten opisany problem z klawiaturą. Mam Windowsa 10 oryginalnego. Mam jeszcze problem z dyskiem przenośnym hdd- brak dostępu do dysku ale podobno to wina tej dużej aktualizacji. Ktoś coś wie ci z tym można zrobic? Na serwis nie chce mi się odsyłać. Co do osób które krytykują ten model nawet jakbym miał ponownie wybierać laptopa to i tak wybrałbym lenovo y700 bo na którym laptopie w tej cenie pogralbym w wiedźmina 3 na wysokich ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dokładnie zapłaciłeś za niego? W niemal tej samej konfiguracji w granicach 3,5k-4,2k PLN jest Dell 7559.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupiłem tego laptopa w x-komie bez systemu. Wczoraj miałem właśnie ten opisany problem z klawiaturą. Mam Windowsa 10 oryginalnego. Mam jeszcze problem z dyskiem przenośnym hdd- brak dostępu do dysku ale podobno to wina tej dużej aktualizacji. Ktoś coś wie ci z tym można zrobic? Na serwis nie chce mi się odsyłać. Co do osób które krytykują ten model nawet jakbym miał ponownie wybierać laptopa to i tak wybrałbym lenovo y700 bo na którym laptopie w tej cenie pogralbym w wiedźmina 3 na wysokich ? Pozdrawiam

W x-kom masz teraz 30 dni na zwrot. Jesli kupiłeś go w salonie, to zanieś tam i jeśli laptop będzie w stanie perfekt, wymienią na miejscu albo zwrócą kase i np zamówisz coś innego.

W cenie tego Lenovo + 200zł masz Asusa GL552. W cenie Lenovo jest MSI, ale on też ma problemy z serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce go zmieniać, podoba mi się. Dałem za niego 3479zł+ w gratisie dostałem akcesoria o wartości 300zł.

Konfiguracja;

Procesor Intel Core i5-6300HQ 4x2.3GHz-3.2GHz

16 GB pamięci RAM,

dysk twardy 1TB

Grafika NVIDIA GeForce GTX 960M 4GB

 

Jestem ciekaw czy istnieje jakieś proste rozwiązanie problemu. Zdarzyło się to tylko wczoraj dzisiaj grałem i nie było tego problemu. Może poprawią to w następnych aktualizacjach sterowników lub windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link od tego tematu powinien być automatyczną odpowiedzią dla kazdego, kto poleca zakup tego laptopa. Do snu "w nagrodę" przeczytać 10 razy każdy post.

Lenovo y700 to jedne z najbardziej awaryjnych laptopów na rynku, zaraz po Ideapad 700, zgadnijcie kto takie produkuje ;)

 

 

 

PODSUMOWANIE - wiem (na 90%) co jest winą tego problemu i NIE, NIE JEST TO WINA Lenovo.

 

Pracuje już ponad tydzień na Windows 7 Ulitemate 64 bit a gram tak często jak tylko mogę. Normalnie problem pojawiał się już po 10 minutach.

 

Wychodzi na to, że ewidentnie nie jest to wina hardware tylko software. I teraz, mamy dwie opcje:

 

1) Microsoft wypuścił babola w postaci jakiegoś wadliwego sterownika dla tego sprzętu, który występuje zarówno w systemie 8.1 jak i 10.

 

LUB

 

2) I tutaj wchodzimy w przypuszczenia które zostaną rozwiane dopiero za kilka dni. Otóż chodzi mi o programik Nvidia Geforce Experience. Jest on instalowany wraz z sterownikiem do karty graficznej ze strony Lenovo. Ten programik co jakiś czas wyszukuje nam aktualizacje które możemy ale nie musimy instalować. Ostatnia aktualizacja grafiki wg tego programu pochodzi z 30 sierpnia i jest możliwa do zainstalowania. Po ściagnięciu jest i zainstalowaniu na nastepny dzień... system padł. "Zgliczował" się podczas menu start, czy tam zapętlił - jak zwał tak zwał. Po odinstalowaniu w trybie awaryjnym sterownika oraz zainstalowaniu ponownie wszystko znów wróciło do normy, jednak najnowszą aktualizacje skasowano i znów pokazuje się jako możliwa do ściągnięcia (ehe już się rwę do tego).

 

I teraz moja hipoteza. Konsultowałem się jeszcze z moim szwagrem, który jest informatykiem i on stanowczo odradzał mi korzystanie z tego programu a jedynie ściągać sterowniki ze strony Nvidii, ponieważ wielokrotnie już zdarzało mu się u klientów, że ten program sypał im grafika i system, zacinając kompa na amen.

 

Sugerując się że wszyscy uzytkownicy Lenovo Y700 mniej więcej w tym samym czasie mają ten problem co wyjście tej aktualizacji, może to wina tego? Póki co jej nie mam i wszystko śmiga.

 

Za parę dni, zainstaluje ponownie win 10 przy czym nie będę instalować aktualizacji grafiki w ogóle. Pogram tydzień - jeśli problem się nie pojawi, znaczy ewidentnie że to wina tej aktualizacji. Potem ściagne to ze strony Nvidii i zobacyzmy jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...