Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, narazie kupiłem 9400F i Z390 Gaming X :E Będę przynajmniej miał grata na przeczekanie.

 

Rozumiem, że pochwalisz się nowym nabytkiem szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie te deluxe'y przeprowadzały rozruch tylko na jednej fazie dla vcore, czy dzwoni mi inny przypadek? :D

 

A co do Gigabyte'ów na AM4 to mój budżetowy B450M-S2H prowadzi procesor i pamięci nawet lepiej od MSI B450 Tomahawk

Coś w tym pewnie robi fakt, że są tylko dwa sloty RAM.

 

No, na intelu też by to było fajne, ale... Z'tki z dwoma slotami to tylko ITX'y, albo kilka modeli bardziej z górnej półki :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak ludzie z Ondy bezczelnie zrobili mobo 1151v2 z DDR3 spodziewałem się, że zrobią płytę DDR3/DDR4 combo... ale tak kosmicznego combo to się jednak nie spodziewałem :lol2:

Do tego część ich płyt z tego co kojarzę ma przełączanie SATA/PCIe w M.2 nie programowo, ale... zworkami XD

 

Ale to bardzo dobrze, że jest firma która robi trochę bardziej niszowe i czasami dziwne rzeczy. Coś jak stary asrock.

Mam od Ondy thin itx'a A320 z DC-in i... działa :thumbup:

 

Normalnie bym powiedział, że ktoś tutaj próbuje grać na uczuciach retro fanów z tymi zworkami, ale nie to Chińczycy, oni tak zawsze xD

Czasami żałuje że nie ma już kontrolerów DRAM w mostku, coś czuje że nasi majfrendzi ze wschodu zrobili by coś specjalnego na taką okazję 8:E

 

To właśnie te deluxe'y przeprowadzały rozruch tylko na jednej fazie dla vcore, czy dzwoni mi inny przypadek? :D

Nie wiem, ale coś może być na rzeczy, kiedyś przy podkręconym 5960X mi ta płyta buchnęła przy starcie, po zdjęciu radiatora jeden DR.MOS był skopcony. :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS sie wypiał wtedy, nawet nie odpisywali na jakiekolwiek pytania o VRM na tym mobo :E :E :E

Wszystkie X99 ASUSa tak leciały, MK.II i Edition 10 nie wiem ale X99A, Deluxe, DeluxeU3.1 na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS sie wypiał wtedy, nawet nie odpisywali na jakiekolwiek pytania o VRM na tym mobo :E :E :E

Wszystkie X99 ASUSa tak leciały, MK.II i Edition 10 nie wiem ale X99A, Deluxe, DeluxeU3.1 na pewno.

 

X99 to w ogóle był ciężki przypadek, jak nie wtopy z układami zasilania, to wieczne problemy z hostem USB, niektóre płyty z biegiem czasu potrafiły nie mieć prawie żadnego sprawnego portu USB :E

Jak mi ten Deluxe buchnął to pierwsze co poleciałem z 2x GTX 980Ti i 4x4GB DDR3 2133 MHz B-Die na i7-2600k żeby sprawdzić czy nic nie oberwało, na szczęście wszystko było całe, nawet 5960X przetrwał imprezę :cool:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miales mega farta...

Zalatwilem Z390 Aorus Mastera i 9900K P0 nówkę z gwarancją. Musze w koncu zostawic sobie drugi setup na takie przypadki jak zmiana platformy takze tam wrzuce 9400f.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie czaję, czołgista po co kupiłeś 9900k? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miales mega farta...

Zalatwilem Z390 Aorus Mastera i 9900K P0 nówkę z gwarancją. Musze w koncu zostawic sobie drugi setup na takie przypadki jak zmiana platformy takze tam wrzuce 9400f.

 

Szybki czas reakcji uratował procesor, zanim tą płytę oddałem pomierzyłem ją i zwarty dr.mos normalnie 12v puszczał na CPU, na szczęście zabezpieczenia w płycie/zasilaczu zadziałały, bo zanim ja bym wyciągnął wtyczkę z gniazdka to procesor mógł by oberwać zdrowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie czaję, czołgista po co kupiłeś 9900k? :hmm:

Bo tani i p0 czyli szansa na selekta.

x299 sie obsram na różowo żeby to skompletować i musiałbym 64GB RAMu załadować.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miales mega farta...

Zalatwilem Z390 Aorus Mastera i 9900K P0 nówkę z gwarancją. Musze w koncu zostawic sobie drugi setup na takie przypadki jak zmiana platformy takze tam wrzuce 9400f.

 

Nie myślałeś nad otwarciem hurtowni? Będziesz sobie kupował i sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś nad otwarciem hurtowni? Będziesz sobie kupował i sprzedawał.

 

Nie, bo pudełek nie wolno otwierać. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tani i p0 czyli szansa na selekta.

x299 sie obsram na różowo żeby to skompletować i musiałbym 64GB RAMu załadować.

 

Mając 3900X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo pudełek nie wolno otwierać. 8:E

Kiedyś tanio kupiłem coolerek wraith. W sumie to fajny, radiator minimalnie większy, ale jest wydajniejszy od tego w sowie L9x65.

Przychodzi w opakowaniu po którymś FX. Zaplombowanym. Co się okazuje? Bez większych śladów pudełko otwierało się od spodu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 3900X?

3900X poszedł, zniszczyli go ABBĄ i parciem na boosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo pudełek nie wolno otwierać. 8:E

 

Jego hurtownia nazywałaby się OUTLET :)

 

Mając 3900X?

 

Przecież on już nie ma zena. Teraz ma 9400F i 9900K. Albo zaraz będziemiał czy jakoś tak.

W chwili pisania tego tekstu nie jestem już pewien co on ma.

Jak ktoś będzie to czytał to prawdopodobnie i tak będzie już miał coś jeszcze innego ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3900X poszedł, zniszczyli go ABBĄ i parciem na boosty.

 

Dlaczego nie wgrałeś starszego, sprawdzonego biosu skoro ABBA była do bani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nic by nie zmieniło. Wtedy narzekałby, że w syntetykach proc mu się smaży a mimo te zegar ma niższy niż na pudełku.

 

Tutaj chodziło tylko o zmianę dla zmiany jak poprzednio. Żony mu potrzeba z dobrym, drewnianym wałkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wgrałeś starszego, sprawdzonego biosu skoro ABBA była do bani?

 

Bo miał inne bugi i chciał nie chciał musiałbym wgrać tego wypalacza? W tej chwili siedze na 9400F i GamingX Z390 i 2x16 3200 CL14, nawet nie robiłem reinstalki.

W tygodniu dostane złotego D-Frame'a 2.0 z 1065W zasilaczem i złoże sobie jakąś oczojebną choinkę, X72 i 3x AERy RGB, o :E Na strychu mam nowego Fractala Focus G i tam wrzucę 9400F/GamingX'a. dokupie coś w stylu GTXa 1080 i będzie na zapas.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo miał inne bugi i chciał nie chciał musiałbym wgrać tego wypalacza? W tej chwili siedze na 9400F i GamingX Z390 i 2x16 3200 CL14, nawet nie robiłem reinstalki.

 

A ten wypalacz ABBA blokował Ci ustawienia vcore offset na minus? Albo jakiś sztywny docelowy próg vcore + wybrane mnożniki ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nic by nie zmieniło. Wtedy narzekałby, że w syntetykach proc mu się smaży a mimo te zegar ma niższy niż na pudełku.

Tutaj chodziło tylko o zmianę dla zmiany jak poprzednio. Żony mu potrzeba z dobrym, drewnianym wałkiem :)

Co ja czytam lol2.gif ... 

Bo tani i p0 czyli szansa na selekta.

x299 sie obsram na różowo żeby to skompletować i musiałbym 64GB RAMu załadować.

Serio na x299 musi być obsadzone 64GB ram abyś ruszył platformę lol2.gif 

Dziwne ... Najpierw 6950X potem 7920X potem 7980XE potem 2700X później 3900X a teraz 9400F/9900K lol2.gif Jeszcze brakuje konsoli Xbox i PS4 lol2.gif

Fuck Logic scratchhead.gif

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to w tym wszystkim chodzi o to, że AMD tak dobrze procki podkręciło, że manualne OC straciło sens, a Czołgi nie zniósłby wstydu trzymania procesora na stock :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to w tym wszystkim chodzi o to, że AMD tak dobrze procki podkręciło, że manualne OC straciło sens, a Czołgi nie zniósłby wstydu trzymania procesora na stock :E

zeby dali namiastke zegarow z Pudelka to nie bylo by az tyle piany :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja czytam lol2.gif ... 

Serio na x299 musi być obsadzone 64GB ram abyś ruszył platformę lol2.gif 

Dziwne ... Najpierw 6950X potem 7920X potem 7980XE potem 2700X później 3900X a teraz 9400F/9900K lol2.gif Jeszcze brakuje konsoli Xbox i PS4 lol2.gif

Fuck Logic scratchhead.gif

 

Przed ryzenami był 9900K, teraz znowu będzie 9900K. I chyba jeszcze był jakiś ryszard z serii x600 ? :)

 

 

 

A kiedyś były dwu procesorowe 1366 z tego co pamiętam :)

 

Co ciekawe połowę popsuł czołguś a druga połowa sama się popsuła :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo PS4 i Switch btw. Byla tez SR-2 z 2x X5670 @ 4.45GHz ale to bylo problematyczne, caly czas gubila pamiec, niestety wina socketów. Na 9400F mam lepszy FPS w forzie i nie ma tych mikro szarpniec co paredziesiac sekund. To jest dopiero fuck logic.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..i nie ma tych mikro szarpniec co paredziesiac sekund. To jest dopiero fuck logic.

 

Niestabilne IF tak potrafi robić na zen3000 :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...