Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Raqu89

Jaki dysk sdd pod mój komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam problemy z dyskiem HDD i chce go wymienić na SSD

Specyfikacja

Płyta główna gigabyte m68mt-d3 ddr3 sata 2

Processor AMD Phenenom II 4X 840 3.2GHz

Ram 4gb ddr3 4 1333

Grafika msi GT 730 2 gb drr3

Zasilacz 500W

I takie pytanie czy sam dysk ssd ma sens

Rozmiar dysku tak do 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problemy z dyskiem HDD i chce go wymienić na SSD

Specyfikacja

Płyta główna gigabyte m68mt-d3 ddr3 sata 2

Processor AMD Phenenom II 4X 840 3.2GHz

Ram 4gb ddr3 4 1333

Grafika msi GT 730 2 gb drr3

Zasilacz 500W

I takie pytanie czy sam dysk ssd ma sens

Rozmiar dysku tak do 256

 

Jasne że ma sens. Tylko nie bawił bym się w jakieś super-hiper konstrukcje :E Ot taki np. WD Green 240GB by Ci w zupełności wystarczył. Lub używany Crucial MX200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz używany SSD? To jakiś żart tym bardziej, że w wyznaczonym budżecie można bez problemu kupić nowy i to dobrej klasy. Dyski SSD mają ograniczoną żywotność i jak ktoś się bardzo postara to może go zajechać w krótkim czasie. Na allegro jest sporo takich "prawie nowych" SSD, które mają przepracowane "tylko" kilkanaście dni ale z licznika Total Bytes Writes wynika, że są na końcu swojej wytrzymałości. Oczywiście większość osób nie podaje licznika zapisu a większość kupujących nie umie tego sprawdzić po zakupie i kończy się tym, że dysk szybko pada. Nieświadome kupno używki to wielka ruletka. To nie pamięć RAM, która może pracować latami.

Raqu89, do 400 zł polecam Ci SAMSUNG 850 EVO 250GB (MZ-75E250B/EU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty to Ty sobie stroisz chyba. Chcesz mi powiedzieć że przez te kilkanaście dni jesteś w stanie zajechać SSD na MLC ? MX'a 200 ?Rozwaliłeś mnie na drobne. Po drugie zakładam że gość ma trochę oleju w głowie i nie kupuje w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie ma sensu kupować używanych SSD, bo nówki drogie w porównaniu do używek jakoś nie są, a tutaj technika dość szybko idzie do przodu.

Z tymi zarżniętymi SSD to też ciekawa teoria. Mój SSD ma przepracowane 15k godzin, wykorzystywany jest do wszystkiego bez żadnych zahamowań czy wyrozumiałości, a wskazanie jest na poziomie 90% żywotności. Co by ludzie musili robić z takimi dyskami, by je w kilkanaście dni zarżnąć? To nie te czasy.

 

Bierz nowe Iridium. Będziesz bardzo zadowolony.

EDIT: ŻADNYCH WD GREENÓW NIE BRAĆ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz dysku wydajnego, nie sprawiającego problemów to bierz tego Samsunga, wspomnianego przez Kola01.

 

Ale jeśli lubisz czochrać e-pałkę do kostek MLC to bierz wspomnianego Goodrama, tylko poszukaj sobie od razu poradników co trzeba poustawiać w systemie, żeby dobrze działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie !

będę rozglądał się za tym Samsungiem raczej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty to Ty sobie stroisz chyba. Chcesz mi powiedzieć że przez te kilkanaście dni jesteś w stanie zajechać SSD na MLC ? ...

Tak, dokładnie to chciałem powiedzieć. Na allegro są w dobrych cenach dyski z kuszącymi opisami w stylu "dysk wyjęty z nowego laptopa, przepracowane tylko kilka tygdoni" ale często pod tym kryją się dyski sprzedawane przez serwisy IT (lub osoby w nich pracujące), które były stosowane do przenoszenia obrazów partycji lub danych klientów. Uwierz mi, że przy realizacji dobrego przetargu, taki dysk jest kasowany i zapisywany do pełna czasem po KILKASET razy w ciągu miesiąca. On nie pracuje non-stop ale jest szybko zapisywany często w całości, szybko odczytywany w innym urządzeniu i odpinany. Licznik zliczył tylko chwilę ale dysk już zapisał np. 250 GB. jak sobie zliczysz godziny pracy takiego dysku to wychodzi teoretycznie np. kilkanaście dni ale licznik dysku pokazuje np 300 włączeń i zapisanych 100 TB danych, a jego gwarancja kończy się np już przy 75 TB. Widziałem sporo takich aukcji, gdzie sprzedawca był tylko częściowo uczciwy zamieszczając zrzut z ekranu z np CrystalDisk Mark ale bez właściwego komentarza w opisie. Gorzej jak ktoś sprzedaje taką sztukę bez żadnej informacji o jego zużyciu licząc, że kupujący raczej na pewno tego nie sprawdzi. Sam byłem zdziwiony jak można robić takie przebiegi ale jak sprawdziłem swoje prawie nowe dyski serwisowe to niektóre miały niewiele mniejsze zużycie a "tylko" kilka tygodni pracy wg licznika godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie to chciałem powiedzieć.

 

Możemy tu gdybać w nieskończoność. Ale niech Ci będzie :E Dyski na Alegroszu są zarżnięte. Jakbyś nie miał co robić to poczytaj sobie to: http://pclab.pl/news74688.html ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni SSD Ocz Vertex4 128GB padł przy liczniku ok 20TB a ta seria ogólnie była dość trwała (5 lat gwarancji). Miał co prawda 4 lata ale jak widzę te "prawie nowe" na allegro z licznikiem 30, 50 czy 100TB to... Sobie bym takiego na pewno nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z teraz, dysk kupowany pod koniec marca, czas dysku 1250h , zapisane 1.4 TB

post-110829-15083540103623_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni SSD Ocz Vertex4 128GB padł przy liczniku ok 20TB a ta seria ogólnie była dość trwała (5 lat gwarancji). Miał co prawda 4 lata ale jak widzę te "prawie nowe" na allegro z licznikiem 30, 50 czy 100TB to... Sobie bym takiego na pewno nie kupił.

 

- A jak udowodnisz to że dysk padł z powodu zapisania 20TB danych ?

- Tragizujesz strasznie. Są też tam takie które maja ledwo kilka TB.

- To tak jak z autami :E jedni wolą nowe, a inni używane. I te się psują i te ;) OK kończmy temat. Niech każdy zrobi jak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- A jak udowodnisz to że dysk padł z powodu zapisania 20TB danych ?

- Tragizujesz strasznie. Są też tam takie które maja ledwo kilka TB.

- To tak jak z autami :E jedni wolą nowe, a inni używane. I te się psują i te ;) OK kończmy temat. Niech każdy zrobi jak uważa.

1. Oczywiście, że nie mam pewności czy SSD padł z powodu zapisania 20TB ale jak sobie pomyślę, że ktoś na allegro uznaje za prawie nowy dysk o przebiegu kilkukrotnie wyższym od mojego 4-ro letniego to ...

2. Oczywiście, że są dyski z różnymi przebiegami. Moje argumenty odnosiły się do Twojej rady dla autora tematu, żeby sobie kupił używany dysk w cenie za którą może kupić nowy i to wysokiej klasy. Odpisałem więc, że w takiej sytuacji to nie zaryzykowałbym używki.

3. Myślę, że jakby Cię było stać na nowy samochód wysokiej klasy (autora tematu stać) to nie szukałbyś używanego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zraziłeś się po prostu i teraz wszystkim będziesz odradzać kupno czegokolwiek używanego ;)

2. No nie wiem. Zdarzały się MX'y 200 w naprawdę dobrych cenach. Za które nie kupisz nic wysokiej klasy. Zresztą to była tylko sugestia a nie nakaz kupna tego, a nie innego dysku. Druga sprawa to, to że do takiej konfiguracji nie bawił bym się w nie wiadomo co. Tak naprawdę jakikolwiek dysk byłby tam ok.

3. Nie bardzo rozumiem na co autora tematu stać. Na nowy dysk czy samochód ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzyłem na te dyski ssd to taki samsung ma połączenie sata 3 a moja płyta ma tylko na sata 2 i poszperałem trochę i jednak podłączenie sata 3 do sata 2 ogranicza możliwości dysku.I pytanie czy jest możliwość podpięcia tego w inny sposób albo po prostu zostawić na tym sata 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na SATA2 tu nie chodzi o transfery liniowe dysków tylko o responsywność systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...