Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość sir.walazz

i5 8400 na R5 2600 czy R7 1700?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sir.walazz

Jak dzisiaj doczytałem to kolejne luki sprzętowe wykryto w intelach i w dodatku podobno ta nowa luka już nie jest możliwa do załatania softem więc pewnie znowu będą kolejne problemy i pewnie kolejne luki wykryte. Osobiście trochę mi się znudził mój i5 8400 ponadto i korci mnie ryż. Zdecydowałem puścić mojego i5 8400+MB+MEM (jak ktos chce jest ogloszenie w dziale sprzedam).

 

I teraz pytanie. R7 1700 czy R5 2600? Na horyzoncie ew. wymiana na R 3xxx ew 3xxxG. Logika mówi mi że promocja w sferis za r7 1700 nie będzie wieczna i r7 1700 będzie trzymać cenę a r5 2600 już nie. Co byście wzięli na moim miejscu? Wydajność ogólna się liczy - obrabiam trochę filmiki na yt - ale już teraz na i5 nie mam z tym problemu :D raczej fanaberia niż realna potrzeba.

 

Płytę już upatrzyłem dawno - Gigabyte B450M S2H - lepsza od DS3H bo ma pci-e x2 nad GPU a ja używam xfi i zawsze na każdej płycie którą miałem był problem ograniczenia dostępu powietrza do gpu......... a tutaj luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiaj doczytałem to kolejne luki sprzętowe wykryto w intelach i w dodatku podobno ta nowa luka już nie jest możliwa do załatania softem więc pewnie znowu będą kolejne problemy i pewnie kolejne luki wykryte. Osobiście trochę mi się znudził mój i5 8400 ponadto i korci mnie ryż. Zdecydowałem puścić mojego i5 8400+MB+MEM (jak ktos chce jest ogloszenie w dziale sprzedam).

 

I teraz pytanie. R7 1700 czy R5 2600? Na horyzoncie ew. wymiana na R 3xxx ew 3xxxG. Logika mówi mi że promocja w sferis za r7 1700 nie będzie wieczna i r7 1700 będzie trzymać cenę a r5 2600 już nie. Co byście wzięli na moim miejscu? Wydajność ogólna się liczy - obrabiam trochę filmiki na yt - ale już teraz na i5 nie mam z tym problemu :D raczej fanaberia niż realna potrzeba.

 

Płytę już upatrzyłem dawno - Gigabyte B450M S2H - lepsza od DS3H bo ma pci-e x2 nad GPU a ja używam xfi i zawsze na każdej płycie którą miałem był problem ograniczenia dostępu powietrza do gpu......... a tutaj luzik.

 

 

Jak dzisiaj doczytałem to kolejne luki sprzętowe wykryto w intelach i w dodatku podobno ta nowa luka już nie jest możliwa do załatania softem więc pewnie znowu będą kolejne problemy i pewnie kolejne luki wykryte. Osobiście trochę mi się znudził mój i5 8400 ponadto i korci mnie ryż. Zdecydowałem puścić mojego i5 8400+MB+MEM (jak ktos chce jest ogloszenie w dziale sprzedam).

 

I teraz pytanie. R7 1700 czy R5 2600? Na horyzoncie ew. wymiana na R 3xxx ew 3xxxG. Logika mówi mi że promocja w sferis za r7 1700 nie będzie wieczna i r7 1700 będzie trzymać cenę a r5 2600 już nie. Co byście wzięli na moim miejscu? Wydajność ogólna się liczy - obrabiam trochę filmiki na yt - ale już teraz na i5 nie mam z tym problemu :D raczej fanaberia niż realna potrzeba.

 

Płytę już upatrzyłem dawno - Gigabyte B450M S2H - lepsza od DS3H bo ma pci-e x2 nad GPU a ja używam xfi i zawsze na każdej płycie którą miałem był problem ograniczenia dostępu powietrza do gpu......... a tutaj luzik.

Kup Ryzen 5 1600x na przetrwanie i czekaj na Ryzen 3600x lub wyżej.

Ja myślę o 12 rdzeniach mam nadzieje że moja płyta to udźwignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Kup Ryzen 5 1600x na przetrwanie i czekaj na Ryzen 3600x lub wyżej.

Ja myślę o 12 rdzeniach mam nadzieje że moja płyta to udźwignie.

1600x hmmm 95W , wole 65W (cisza). Poza tym 555PLN za 1600x vs 640zl za ryża 7 1700 w sferis https://www.pepper.pl/promocje/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-142053

 

Różnica 100zl a za rok ten 1600x bedzie wart 300PLN a ryż 1700 dalej 600. Tak mi mowi doswiadczenie i intuicja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1700 za 640zł od razu jest z w miarę dobrym chłodzeniem i będzie najlepszym wyborem. Sam ciągle walczę z myślą, czy mojego i7-6700 nie zmienić właśnie na Ryzen 1700 ale chyba jakoś doczekam do Ryzen 3000.

 

Ryzen 1600x bez chłodzenia nawet za 560zł nie ma sensu, bo trzeba dokupić chociaż Ferę za 100zł i cena wychodzi wyżej niż Ryzen 1700 już z chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Zamówiłem ryża 1700 i B450M-S2H. Razem 910. Tak jak mówię, sprzęt przejściowy i nawet za rok taki ryż 8c/16t będzie wg. moich obliczeń jeszcze wiele wart. Promocja w sferis się skończy, ceny polecą. 2700 nadal tani nie jest, bo 2x droższy od 1700 i wiele wydajniejszy nie jest. Koniec końców ostatnio jak skończyla sie promocja w sferis na 1700 za 640 to żałowałem ale teraz stwierdzam że to ostatni gwizdek na tani profesjonalny cep. Już go nie produkują, zaraz wyprzedadzą i taki cep powinien nadal być w cenie i powinien być idealną opcją do przeskoku na ryże 3xxx. Bo ile taki cep może stanieć? Ogolnie wartosc 1700 bez promocji to jest ponad 700. A jak sie wyprzedadza to jak ktos szuka wydajnego cepa to bedzie musial i tak dac znowu 700 za uzywke. Watie by 3xxx od razu dawal 2x rdzeni za pol ceny. Bedzie lepsza opcją a na ile lepszą to juz niedlugo sie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1700 za 640zł od razu jest z w miarę dobrym chłodzeniem i będzie najlepszym wyborem. Sam ciągle walczę z myślą, czy mojego i7-6700 nie zmienić właśnie na Ryzen 1700 ale chyba jakoś doczekam do Ryzen 3000.

 

Ryzen 1600x bez chłodzenia nawet za 560zł nie ma sensu, bo trzeba dokupić chociaż Ferę za 100zł i cena wychodzi wyżej niż Ryzen 1700 już z chłodzeniem.

 

Mam ten sam problem. Korci by zmienić platformę na 2600 lub 1700, ale z drugiej strony zdrowy rozsądek podpowiada by wstrzymać się do lipca i polecieć wtedy na grubo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Tak ale r7 1700 nie stanieje i zawsze bedzie mozna go puscic w dobrej cenie. Wyjda ryze 3 i bedziesz mial gorzej z puszczeniem w dobrej cenie i7 6700. Sprzedawaj i7 puki jest dobra cena i puki promocja na r7 1700 jest. Jest mozliwosc wyjscia na plus na tym jak kupisz z promocji. Jakby nie bylo promocji to bym rozumial bo nie ma takiego cepa oprocz 1700 promocyjnego ktory by sie dobrze za 6mc sprzedal. R7 1700 to jedyny proc ktory utrzyma cene - warunek - zakupiony w promocji za 640zl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie wiem co ty cpasz ale chcę trochę.

Po wyjsciu ryzena 3 gen ryzen 7 1700 bedzie warty 300zl bo jego konkurentem bedzie seria 5 a dodatkowo nikt juz nie zechce kupic procesora na ktorym wystepuje loteria z ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił to musi sobie racjonalnie tłumaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił to musi sobie racjonalnie tłumaczyć ;)

 

Ma chłopak rację, bierzcie Ryzeny, Intel to dzieło szatana i w ogóle. AMD jest teraz trendi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ryża 1700 i B450M-S2H. Razem 910. Tak jak mówię, sprzęt przejściowy i nawet za rok taki ryż 8c/16t będzie wg. moich obliczeń jeszcze wiele wart. Promocja w sferis się skończy, ceny polecą. 2700 nadal tani nie jest, bo 2x droższy od 1700 i wiele wydajniejszy nie jest. Koniec końców ostatnio jak skończyla sie promocja w sferis na 1700 za 640 to żałowałem ale teraz stwierdzam że to ostatni gwizdek na tani profesjonalny cep. Już go nie produkują, zaraz wyprzedadzą i taki cep powinien nadal być w cenie i powinien być idealną opcją do przeskoku na ryże 3xxx. Bo ile taki cep może stanieć? Ogolnie wartosc 1700 bez promocji to jest ponad 700. A jak sie wyprzedadza to jak ktos szuka wydajnego cepa to bedzie musial i tak dac znowu 700 za uzywke. Watie by 3xxx od razu dawal 2x rdzeni za pol ceny. Bedzie lepsza opcją a na ile lepszą to juz niedlugo sie dowiemy.

zamowiles 8 rdzeniowy procesor do budżetowej płyty :hmm:, żeby poźniej nie było płaczu, że coś działa nie tak jak się spodziewałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta "budżetowa" płyta ma taki sam vrm jak b450 Aorus za 400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta "budżetowa" płyta ma taki sam vrm jak b450 Aorus za 400zl

do 8 rdzeniowego ryzena polecaja tomahawka b450 i b450 a-pro. Buildzoid miał przetestować tego mortara co masz, też 4 fazy nieco gorsze niż w w/w tomahawku i a-pro, ale za to mortar ma podobno dobry radiator, ten w gigabyte tak średnio wygląda. Ma 14 dni na zwrot w razie czego jak przez internet zamawia i w domu odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale r7 1700 nie stanieje i zawsze bedzie mozna go puscic w dobrej cenie. Wyjda ryze 3 i bedziesz mial gorzej z puszczeniem w dobrej cenie i7 6700. Sprzedawaj i7 puki jest dobra cena i puki promocja na r7 1700 jest.

Nic nie stuka nic nie pUka..?

Póki co piszemy właśnie tak.

 

A wracając do sedna....chłopaku... może i jest teraz R7 1700 w sferis w jakiejś dobrej cenie.... ale to procesor trochę niepewny...

Może się mylę... poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie...

To raz.

A dwa... skąd Ty możesz wiedzieć jakie będą ceny za kilka m-cy po0 wyjściu nowszych procesorów? Wróżka jesteś... To może i mnie powróżysz.... bo też stoję przed podobnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,może i jest teraz R7 1700 w sferis w jakiejś dobrej cenie.... ale to procesor trochę niepewny..'' kurde już też miałem zamawiać...A teraz znowu nie wiem...A idźcie Wy :mad2::lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,może i jest teraz R7 1700 w sferis w jakiejś dobrej cenie.... ale to procesor trochę niepewny..'' kurde już też miałem zamawiać...A teraz znowu nie wiem...A idźcie Wy :mad2::lol2: :lol2: :lol2:

ten sklep z singapuru co podał ceny serii 3000 ryzenów napisał też, że powinny być dostępne w ciągu 4-5 tygodni, podobno z procesorami od niebieskich 9tej generacji też jego przecieki sie sprawdziły, płyty główne serii 500 maja być podobno pozniej niz same procesory wg nich. ciekawy jestem na ile to sie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ryzena i się nie zastanawiaj, Intel to martwa podstawka jak mawiają, nie ważne, że jest wydajniejszy/per wat/cena ostatnio. Ryzen jest jak to mówią przyszłościowy (nie ważne, że do Ryzen 3000 wyjdą nowe płyty) i tak jest przyszłościowy... Jak Fx'y - dotąd je sprzedają !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

(nie ważne, że do Ryzen 3000 wyjdą nowe płyty) i tak jest przyszłościowy... Jak Fx'y - dotąd je sprzedają !

 

No wyjdą nowe płyty, co nie znaczy, że na starszych płytach nie wrzucisz nowych procesorów. Wystarczy aktualizacja biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sklep z singapuru co podał ceny serii 3000 ryzenów napisał też, że powinny być dostępne w ciągu 4-5 tygodni, podobno z procesorami od niebieskich 9tej generacji też jego przecieki sie sprawdziły, płyty główne serii 500 maja być podobno później niż same procesory wg nich. ciekawy jestem na ile to sie sprawdzi.

 

 

No te 4-5 tyg można poczekać, jak się czekało już tyle, pytanie tylko na ile te czekanie będzie opłacalne :)

 

Bierz Ryzena i się nie zastanawiaj, Intel to martwa podstawka jak mawiają, nie ważne, że jest wydajniejszy/per wat/cena ostatnio. Ryzen jest jak to mówią przyszłościowy (nie ważne, że do Ryzen 3000 wyjdą nowe płyty) i tak jest przyszłościowy... Jak Fx'y - dotąd je sprzedają !

 

Pamiętam, jak jeszcze parę lat temu AMD w ogóle nie było brane pod uwagę, jeśli chodzi o ,,wyścig''. Ba, wszyscy mówili że nigdy nie zmienią Intela, i że AMD nigdy im nie do równa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta "budżetowa" płyta ma taki sam vrm jak b450 Aorus za 400zl

Nie ma Taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz tam B450M S2H?

W tej za 400 masz czesc komponetow zdublowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

S2H i DS3H to to samo jeśli chodzi o sekcję. Radiatorem się różni tylko.

 

Mcx1E3v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

I popatrz na to

https://www.tweaktown.com/reviews/8694/gigabyte-b450-aorus-pro-wifi-amd-motherboard-review/index3.html

 

Czesc sekcji masz zdublowana,wiec pisanie ze takie same to lekkie naciaganie,jest 4/3 Nadal ale masz double low-side MOSFETs

Wiem. Ale:

 

1. Ten patent stosuje Asrock bardzo często! I jest to słabe rozwiązanie.

2. Takie rozwiązanie nie jest złe jeśli............ nie zamierzasz robić OC - a ja nie zamierzam.

3. Sekcje Asrocka grzeją się często a Gigabyte nie (bez OC).

4. Problem może być gdy taka sekcja nie ma radiatora - obie mają więc nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...