Skocz do zawartości
Danielus88

Nowy router, budżet 300-350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny nowy router do mieszkania niecałe 50m2. Router będzie ulokowany centralnie w mieszkaniu. Internet 900Mbps (w przyszłości może więcej). Szukam routera stabilnego, prostego w obsłudze i łatwego w konfiguracji, gigabitowego, pracującego w dwóch pasmach, z usb i aby pokrył spokojnie mieszkanie zasięgiem wifi. Budżet 300-350zł. Parę groszy mogę przekroczyć budżet. Co polecacie?

Ja wybrałem sobie dwa modele Tp-Linków: Archer A9 oraz Archer C9. Który z tych dwóch lepszy? Niby dość podobne są, A9 jest nowszy, i ma technologie MU-MIMO, jest też tańszy i kolorystycznie bardziej mi odpowiada do wnętrza. C9 bardziej znany model, droższy.

Do Asusów mam jakiś uraz, miałem 2 modele tego producenta i były non stop problemy, router się rozłączał co tydzień, oddawałem na gwarancje, niby winny był zasilacz, wymienili i nic. Później wymienili całość i niby było dobrze, a po pół roku znowu to samo.

Edytowane przez Danielus88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fritzbox 4040. Stabilny, prosty w obsłudze (bardzo fajny system FritzOS). Minusem może być wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fritzbox 4040. Stabilny, prosty w obsłudze (bardzo fajny system FritzOS). Minusem może być wygląd.

 

Wygląda tragiczny, wgl mi do wystroju nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny nowy router do mieszkania niecałe 50m2. Router będzie ulokowany centralnie w mieszkaniu. Internet 900Mbps (w przyszłości może więcej). Szukam routera stabilnego, prostego w obsłudze i łatwego w konfiguracji, gigabitowego, pracującego w dwóch pasmach, z usb i aby pokrył spokojnie mieszkanie zasięgiem wifi. Budżet 300-350zł. Parę groszy mogę przekroczyć budżet. Co polecacie?

Zapewne do tego łącza 900Mbps dostawca zapewnia router. Jeśli tak, to poszedł bym w sam Accesspoint, np. UniFi® AP AC LITE. Estetyczny, zasilany poprzez PoE, wieszasz go na suficie, ostatecznie na ścianie, konfigurujesz i zapominasz.

 

Zapomniałem dopisać. Po WiFi tych 900Mbps nie osiągniesz, przynajmniej w kwocie do 300zł. Przy powyższym Accesspoincie będziesz miał z 500Mbps, pod warunkiem że odbiornik (komputer, smartphone, czy inny tablet) ogarną 2x443Mbps (867Mbps) w AC.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne do tego łącza 900Mbps dostawca zapewnia router. Jeśli tak, to poszedł bym w sam Accesspoint, np. UniFi® AP AC LITE. Estetyczny, zasilany poprzez PoE, wieszasz go na suficie, ostatecznie na ścianie, konfigurujesz i zapominasz.

 

Zapomniałem dopisać. Po WiFi tych 900Mbps nie osiągniesz, przynajmniej w kwocie do 300zł. Przy powyższym Accesspoincie będziesz miał z 500Mbps, pod warunkiem że odbiornik (komputer, smartphone, czy inny tablet) ogarną 2x443Mbps (867Mbps) w AC.

 

Dostawca nie zapewnia routera. Można u nich kupić ale ceny mają po 30-40% większe niż te same routery na allegro. Można też wydzierżawić ale jaki sens płacić po 20zł więcej do rachunku co miesiąc.

Wiem, że po wifi nie osiągnę takiej prędkości. 900Mbps to i tak za dużo i pewnie jakbym miał 9x mniej to bym nie odczuł różnicy. Komputer stacjonarny jak i TV będą podpięte kablami. Dodatkowo dwa kable mam luźno w razie konieczności pracy na laptopie. Wifi to taki dodatek dla telefonów, laptopów. I nawet ograniczona prędkość po tym wifi w laptopie pozwoli na oglądanie youtube czy przeglądanie facebooka.

Chce router stabilny, prosty w konfiguracji, z dobrym zasięgiem w mieszkaniu, którego postawie i zapomnę o jego istnieniu i nie będę się martwił za rok czy dwa, że nie spełnia jakiś standardów i znów trzeba szukać nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EdgeRouter jest do UniFi® AP AC LITE. Żaden inny router AllInOne nie będzie tak estetyczny jak UniFi® AP AC LITE. Ale jeśli odpowiada Ci Archer A9 to bierz śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EdgeRouter jest do UniFi® AP AC LITE. Żaden inny router AllInOne nie będzie tak estetyczny jak UniFi® AP AC LITE. Ale jeśli odpowiada Ci Archer A9 to bierz śmiało.

 

Ale EdgeRouter i UniFi® AP AC LITE razem tworzą spory wydatek. Estetyczny może jest, szczególnie na suficie ale już gładzie tam mam. Kable są już rozłożone tak jak sobie zaprojektowałem i czekają na założenie internetu i zakupu routera. Archer A9 mi odpowiada. W innym mieszkaniu miałem WDR4300 i wyglądał świetnie, byłem z niego zadowolony. Waham się jeszcze nad Archerem C9, jest biały ale wpasuje się do mojego "widzimisię". Tylko który z tych dwóch lepszy i bardziej "przyszłościowy": A9 czy C9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki protip: W amazonie niemieckim jest pełno promocji: 10euro za kupon z żabki, 15euro za zalogowanie do aplikacji mobilnej, 8euro za liste zakupów, 10euro za voucher 100euro, 10euro za trial audible.

Sam własnie zamówiłem combo er-x + ac ap lite i zbiłem cene o prawie 50euro ze startowej 130eur.

 

Jeszcze czekam aż spadnie cena czwartej maliny bo potrzebuje czegoś na nas jednodyskowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...