Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojtas_Ziom

Najlepszy darmowy antywirus

Rekomendowane odpowiedzi

norton zamula kompa równie "skutecznie" co kaspersky

Człowieku, co ty za herezje piszesz.

Przeczytaj sobie byle jaki test NIS/NAV 2009/2010 i przestań pisać brednie...

 

EDIT:

Zagraniczny TEST

 

Ma ktoś jeszcze jakieś ale?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku, co ty za herezje piszesz.

Przeczytaj sobie byle jaki test NIS/NAV 2009/2010 i przestań pisać brednie...

 

EDIT:

Zagraniczny TEST

 

Ma ktoś jeszcze jakieś ale?! :)

człowieku zainstaluj nortona na jakimkolwiek słabym komputerze i przestań brednie pisać, ja wierzę w to co przeżyłem a nie w testy... na słabym kompie jak zainstalujesz nortona albo kasperskiego to gorzej niż byś zainstalował viste... i nie bredź nie każdego stać na kompa za 3 tysie na którym wszystko ładnie lata..

@Edit - ten twój "test" jest w dodatku przeprowadzany właśnie na viście więc skoro wyszedł im dobrze to musiała być bardzo dobra maszyna... chłopcze najważniejsze są własne doświadczenia na własnym kompie a nie testy, jak mi powiesz że na kompie w nasa przeprowadzono testy i odpalono tam 1000 programów jednocześnie i okazało się że test przebiegł pomyślnie to u mnie też to będzie działać?, zastanów się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
norton zamula kompa równie "skutecznie" co kaspersky

 

Nie wiem co ci zamula.. bo napewno nie antywirus, Ani Kaspersky ani Norton 2009 nie zamulaja. Ja akurat mam nortona.

 

Nie lubie jak ktos sie wypowiada a nie zna tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
człowieku zainstaluj nortona na jakimkolwiek słabym komputerze i przestań brednie pisać, ja wierzę w to co przeżyłem a nie w testy... na słabym kompie jak zainstalujesz nortona albo kasperskiego to gorzej niż byś zainstalował viste... i nie bredź nie każdego stać na kompa za 3 tysie na którym wszystko ładnie lata..

@Edit - ten twój "test" jest w dodatku przeprowadzany właśnie na viście więc skoro wyszedł im dobrze to musiała być bardzo dobra maszyna... chłopcze najważniejsze są własne doświadczenia na własnym kompie a nie testy, jak mi powiesz że na kompie w nasa przeprowadzono testy i odpalono tam 1000 programów jednocześnie i okazało się że test przebiegł pomyślnie to u mnie też to będzie działać?, zastanów się....

ale pierdoły... testuje KIS2009/KIS2010 na kompie z athlon64 1,8Ghz (reszta konf. w sygnie) - nie ma zauważalnego spadku wydajności - a konfing jest już bardzo stary! jeśli już coś przeszkadza w wydajności to "wykrywanie keyloggerów" - szczególnie upierdliwe przy graniu w TrackManie-ale wystarczy wyłączyć tą opcję i jest spoko

 

 

a norton? sam testowałem 2008 i był szit z wydajnością i samym interfacem - ale już są następne wersje - testy wskazują na poprawę-choć sam nie miałem zbytniej styczności-więc nie oceniam

 

 

pytanie-jakie wersje miałeś i używałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
człowieku zainstaluj nortona na jakimkolwiek słabym komputerze i przestań brednie pisać, ja wierzę w to co przeżyłem a nie w testy... na słabym kompie jak zainstalujesz nortona albo kasperskiego to gorzej niż byś zainstalował viste... i nie bredź nie każdego stać na kompa za 3 tysie na którym wszystko ładnie lata..

@Edit - ten twój "test" jest w dodatku przeprowadzany właśnie na viście więc skoro wyszedł im dobrze to musiała być bardzo dobra maszyna... chłopcze najważniejsze są własne doświadczenia na własnym kompie a nie testy, jak mi powiesz że na kompie w nasa przeprowadzono testy i odpalono tam 1000 programów jednocześnie i okazało się że test przebiegł pomyślnie to u mnie też to będzie działać?, zastanów się....

To poszukaj innych testów, które przeprowadzano na też słabych komputerach (ja takie znalazłem, lecz nie moge podać linków, bo to polskie serwisy,a dopiero pozbyłem się procentów...).

Zobacz sobie w moim teście, ile NIS 2010 zużywa ram (w idle) - poniżej 15MB- i wynika z tego, że nawet na kompie z 256MB ramu, nie powinien przymulać...

 

Poza tym, za dobrą wykrywalność wirusów (oraz wszelkich zagrożeń) i wydajność trzeba "zapłącić" ramem itd...

 

 

ale pierdoły... testuje KIS2009/KIS2010 na kompie z athlon64 1,8Ghz (reszta konf. w sygnie) - nie ma zauważalnego spadku wydajności - a konfing jest już bardzo stary! jeśli już coś przeszkadza w wydajności to "wykrywanie keyloggerów" - szczególnie upierdliwe przy graniu w TrackManie-ale wystarczy wyłączyć tą opcję i jest spoko

 

 

a norton? sam testowałem 2008 i był szit z wydajnością i samym interfacem - ale już są następne wersje - testy wskazują na poprawę-choć sam nie miałem zbytniej styczności-więc nie oceniam

 

 

pytanie-jakie wersje miałeś i używałeś?

:thumbup:

też miałem takiego kompa, i KIS 2008 nie zamulał zbytnio...

Co do nortona, to od czasów wersji 2007/2008 bardzo się zmienił- prosty interfejs, wysoka wydajność i wykrywalność oraz pożera dużo mniej zasobów od KIS/KAV 2009/2010, a one i tak są prawie perfekcyjne...

 

Nie wiem co ci zamula.. bo napewno nie antywirus, Ani Kaspersky ani Norton 2009 nie zamulaja. Ja akurat mam nortona.

 

Nie lubie jak ktos sie wypowiada a nie zna tematu...

:thumbup:

Gościu pociska pierdoły i udaje, ze zna się na rzeczy (co nie znaczy, że ja się znam i jestem specjalistą, ale po prostu jak czegoś nie wiem, to się nie wypowiadam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Comodo - z angielskim intetfejsem, ale da się przeżyć :) (tylko problem może pojawić się z instalowaniem na systemach 64 bitowych)

 

Comodo już od kilku miesięcy jest po polsku, poza tym istnieje wersja Comodo na systemy 64-bitowe wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę.

http://www.comodo.com/home/download/downlo...s&entryURL=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Edit - ten twój "test" jest w dodatku przeprowadzany właśnie na viście więc skoro wyszedł im dobrze to musiała być bardzo dobra maszyna...

 

Jak się okazuje wcale taka mocna nie była:

 

IBM/Lenovo A55 ThinkCentre Desktop, Core2 6300, 1GB of RAM, 220GB Hard Disk Drive.

Vista Ultimate (32-bit) with Service Pack 2.

 

Tak się składa że od dziś w wśród moich programów ochronnych gości również NAV 2010 PL i powiem tylko tyle że lżejszego AV nie miałem nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z darmowych - Avira. Uzywam od 4 lat i nie zawiodlem sie. Nie to co Avast czy Norton.

Jeżeli używasz Aviry od 4 lat to skąd możesz wiedzieć jak działają inne antywirusy ?

I co to za argument? Mój znajomy w pracy używa DOSa i Windows 3.x od 92 roku, ale czy to znaczy że ten duet jest najlepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli używasz Aviry od 4 lat to skąd możesz wiedzieć jak działają inne antywirusy ? " - bo je testowałem, oczywiście ze zwiniętą parasolką, żeby się nie gryzły. A co do drugiej częsci twojej wypowiedzi - to jest właśnie argument, dla którego tak długo jej używam. Gdyby przy procesie skanowania usunęła jakiś zdrowy plik systemowy (jak to zrobił Avast; nie, tego pliku nie było w jego kwarantannie) to od razu bym ją wywalił.

 

Czego chcesz więcej? Numeru mojego buta, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Jeżeli używasz Aviry od 4 lat to skąd możesz wiedzieć jak działają inne antywirusy ? " - bo je testowałem, oczywiście ze zwiniętą parasolką, żeby się nie gryzły. A co do drugiej częsci twojej wypowiedzi - to jest właśnie argument, dla którego tak długo jej używam. Gdyby przy procesie skanowania usunęła jakiś zdrowy plik systemowy (jak to zrobił Avast; nie, tego pliku nie było w jego kwarantannie) to od razu bym ją wywalił.

 

Czego chcesz więcej? Numeru mojego buta, czy co?

Ale ty kwestionujesz testy bardzo znanych i respektowanych redakcji, które robią testy antywirusów i pakietów od lat...

 

To tak, jakbyś powiedział, że większość komputerów stacjonarnych ma Linuxa, a nie system Microsoftu.

 

Eset, Norton i Kaspersky obecnie produkują jedne z najlepszych, najbardziej wydajnych i najlepiej wykrywających antywirusów i pakietów na rynku, a przy tym nie zżerają dużo zasobów systemowych.

 

Natomiast najlepsze darmowe antywirusy produkuje Avita i ESET (NOD32) i koniec tematu. KROPKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast najlepsze darmowe antywirusy produkuje Avita i ESET (NOD32) i koniec tematu. KROPKA.

 

1. Avira a nie Avita :)

2. Od kiedy to ESET produkuje darmowy AV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie uważnie test z AV-Comparatives i zobaczcie, że Avira jest skuteczniejsza od większości płatnych rozwiązań. Poza tym po kiego porównujecie gołego antywirusa z pakietem "internet security"? Z resztą wystarczy dodać firewall typu Online Armor/Comodo/PcTools/Outpost i za darmo mamy zestaw, który kosi wszystkie KIS, NIS, ESS i inne takie wynalazki.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ty kwestionujesz testy bardzo znanych i respektowanych redakcji, które robią testy antywirusów i pakietów od lat...

 

To tak, jakbyś powiedział, że większość komputerów stacjonarnych ma Linuxa, a nie system Microsoftu.

 

Eset, Norton i Kaspersky obecnie produkują jedne z najlepszych, najbardziej wydajnych i najlepiej wykrywających antywirusów i pakietów na rynku, a przy tym nie zżerają dużo zasobów systemowych.

 

Natomiast najlepsze darmowe antywirusy produkuje Avita i ESET (NOD32) i koniec tematu. KROPKA.

 

Ech. To jest taka rozmowa - osoby (mnie) siedzącego "w temacie" od kilku lat, i z tobą, interesującego się czymś innym.

 

http://av-comparatives.org/images/stories/...vc_report23.pdf (strona 9) - Avira na 2 miejscu (platna i darmowa Avira mają te same sygnatury, więc i tę samą wykrywalność on-demand). Avira, wg tego testu, prrzeprowadzonego na 4 milionach wirusow, jest najlepszym antywirusem 1-silnikowym (Avira). A najlepszym w ogóle antywirusem jest Gdata, która posiada 2 silniki antywirusowe (Avast Pro + BitDefender).

 

Norton czy Kaspersky są dużo niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja tylko przypomnę tytuł tematu który brzmi " Najlepszy darmowy antywirus, [PL] " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux :E jak darmowy i z polskim interfejsem to stawiam na Comodo. Inaczej Avira najlepszy z darmowych jednak po ingliszu.

Te tematy robią się męczące może stworzyc jeden zbiorczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ten wynik testu można podjąć decyzję co do wyboru darmowego AV:

 

Dlaczego Avira ?

- Program wykrył najwięcej wirusów w teście (z darmowych): 99,4%,

ogólnie zajął 2 miejsce w tej kategorii (patrz str. 9).

 

Dlaczego Avast ?

 

- Program miał najmniej fałszywych alarmów (z darmowych): 5,

ogólnie zajął 2 miejsce w tej kategorii (patrz str. 10).

 

- Program najszybciej skanował dyski (z darmowych i płatnych): 17,4MB/s (patrz str. 11).

 

Ogólnie program Avira otrzymał notę Advenced (zaawansowany) czyli dwie gwiazdki **,

Avast otrzymał notę Advenced plus czyli trzy gwiazdki ***.

Im więcej gwiazdek tym lepiej :E

 

Programy testowały dysk na żądanie, nie używano zaawansowanych metod wykrywania niebezpieczeństw jak wykrywanie dziwnych zachowań itd.

 

Tyle wynika z testu. Ocenę pozostawiam zainteresowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pojawi się test w którym będzie brana pod uwagę np analiza dziwnych zachowań. Wykonanie takiego testu jest po prostu niemożliwe. Z testu można wysunąć wnioski mówiące którzy producenci AV biorą sobie do serca jego wyniki i starają się po ich opublikowaniu ulepszyć swój produkt a którzy jego wyniki mają w głębokim poważaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Avira a nie Avita :)

2. Od kiedy to ESET produkuje darmowy AV?

 

NOD-a można co 30 dni przeinstalować (tylko wcześniej trzeba wywalić wszystkie ślady po nim (katalogi). Avasta kiedyś koleżanka używała i wpuścił jej kilka wirów, skończyło się formatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat większa ilość fałszywek nie jest problemem. Jeśli masz 100% pewności, że plik nie jest zasyfiony, to każdesz Avirze go olać i po kłopocie. lepiej żeby antywirus usunął jeden plik za dużo niż za mało i wpuścił jakiegoś Viruta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Avast wydaję się być najlepszy spośród wszystkich darmówek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...