Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shade

Fractal Design Define R3

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zlozyc sobie nowego kompa gdzies na poczatku lipca i juz powoli zaczynam sie rozgladac za czesciami.

 

Jestem zdecydowany ze wezme grafe ASUS Radeon HD 6950 1GB DirectCU II ze wzgledu na bardzo wydajne i ciche chlodzenie + mozliwosci OC.

Wszystko chcialem wpakowac w obudowe Fractal Design Define R3 bo ma fajny prosty wyglad bez zbednych bajerow no i jest funkcjonalna. Poczytalem pare recenzji i pojawil sie problem ;/

 

W konkurencyjnym portalu na "B" jest recka tej budy i testujacy napisał ze nie szlo do niej zmiescic Radeon HD 5970 bo mial az 31cm a obudowie miesci sie karta o maksymalnej dlugosci 29cm.

W videorecenzji Radka na youtube koles mierzy karte centymetrem i ma ona dokladnie 29 cm .

 

Czy ktos probowal wsadzic Radka do tego Fractala ? Zmiesci sie czy nie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na stronie napisali że * Supports graphic card lengths up to ~290mm więc ciężko może z tym być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - pewnie chłodzenie karty jeszcze wystaje więc nie liczył bym na to że uda Ci się go upchać. No chyba że Cooling_PL mógłby potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - pewnie chłodzenie karty jeszcze wystaje więc nie liczył bym na to że uda Ci się go upchać. No chyba że Cooling_PL mógłby potwierdzić.

Długość karty podawana jest od śledzia po sam koniec czy to pcb czy cooler tj jest to te 29cm skoro tak pisali więc ciężka sprawa, kupno tego zestawu byłoby raczej loterią... Może od razu XL? Tam jest miejsca na karty bardzo dużo, 33cm a jak się wyciągnie kosz na dyski to nawet 48cm, z głowy na lata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle ze mi XL do nieczego nie potrzebna, ona jest raczej pod WC...

Moze sie ktos trafi kto probowal umiescic taka karte w R3.

 

BTW , jakas inna buda oprocz wersji XL o podobnej charakterystyce do tego Fractala tyle ze odrobine wieksza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H2 - ale słabsza jakość, lipne maty względem Fractala i ponoć się rysuje łatwo..

PC-7FN

 

Ja poczekałbym na Arc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz mi tego Radka HD 6950 1GB to sprawdzę czy wejdzie czy nie ;-)

Jeśli ta karta ma 29 cm to wejdzie spokojnie i będzie miała jeszcze ok. 5 mm zapasu.

Gtx 470 z chłodzeniem Accelero Xtreme Plus mieści mi się w budzie, a też się obawiałem jak to będzie. Na szczęście gdzie znalazłem info, że wchodzi.

Dowiedz się jaką długość ma dokładnie ten Radek i jeśli będzie to 295 mm lub mniej to wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug

filmiku ma 11,5 cala czyli to jest 28,75cm. Nie wiem czemu na filmiku jest napisane ze to jest 29.2cm.

 

jest recenzja wersji Arc gdzie koles akurat ma w budzie zainstalowana karte ASUS Radeon HD 6950 1GB DirectCU II ktora miesci sie mu z lekkim zapasem. Recenzent mowi ze karta ma "just over 11 inches long" a wedlug tej publikacji przy nie zdjetym koszyku na hdd jest przewidziane miesce dla kart graf do 29cm.

Wychodzi wiec ze skoro R3 ma zmiescic karte do 29 cm to ten Asus powinien wejsc.

 

Jesli ktos ma albo bude R3 albo grafe prosba o zmierzenie i podanie jakie sa faktyczne wymiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem już wyżej jaka grafa zmieści się do R3.

Mam tę budę i wejdzie do niej grafa do 295mm długości, więc z wymiarów hd6950, które podałeś, ta karta musi się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,

koles wsadzil do niej radka 5970. Troche sily trzeba bylo przylozyc ale sie udalo.

 

Ok wszystko jasne. Dzieki za pomoc wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, czy masz wersje nową czy starą Asus HD6950 DC II 1GB wejdzie do Define R2/R3, prawie na styk ale wejdzie :)

 

hd6950dcii1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma zamontowany zasilacz do góry nogami :E

 

BTW co to za MoBo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma zamontowany zasilacz do góry nogami :E

 

 

dlaczego do góry nogami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

 

dobre :D jak zasilacz sie układa tak by pasowału srubki :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dobre :D jak w R3 te Twoje śrubki pasują w także w jedynej słusznej i logicznej pozycji czyli wentylem w dół nieprawdaż ? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież R3 jest idealnie przystosowana do montażu zasilacza wentylatorem w dół, nawet filtr przeciwkurzowy jest, a nie jest on od tak dla zapchaj dziury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli jest tam jak w XL to można roznitować i obrócić i komuś może na tym zależało...? BTW deko dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak sie ma np buda SilentiumPC brutus 410 zasilacz XFX 550 to tez wentylem do dołu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ?? Chyba po to u licha masz na dole filtr przeciwkurzowy nie? No i pomyśl chwilę.. Zimne powietrze jest na dole, ciepłe unosi się do góry, więc chyba znacznie lepiej jeśli zasilacz może pobierać zimne powietrze od dołu spoza obudowy, nagrzewać je ciepłem oddanym przez radiatory i wyrzucać na zewnątrz niżby miał motać nagrzanym powietrzem w środku obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś ma zamontowany zasilacz do góry nogami :E

Zabieg celowy bo na zasilaczu naklejka jest widoczna tylko jak mam zasilacz zamontowany wentylatorem do góry :P

 

BTW co to za MoBo?

MSI P55-GD85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg celowy bo na zasilaczu naklejka jest widoczna tylko jak mam zasilacz zamontowany wentylatorem do góry :P

Cool :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg celowy bo na zasilaczu naklejka jest widoczna tylko jak mam zasilacz zamontowany wentylatorem do góry :P

 

To moje miały z drugiej strony naklejkę do góry nogami żeby w obu układach było ją widać poprawnie :E Swoją drogą na szczęście sam teraz mam bq! i nie mam durnych naklejek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak lubisz "gry"/filmy z nastawieniem na opowieść okraszone technologicznym "sosem" to będzie to ciekawe doświadczenie. Artystycznie jest to topka podobnie jak The Order 1886. Detroit: Become Human było również dla mnie ciekawym przeżyciem chociaż gry samej w sobie to tam za dużo nie ma ale można się wciągnąć. Podejrzewam że jak wyjdzie Remaster Until Dawn na Unreal Engine 5 to również będzie to "gra" nie dla każdego mimo że tytuł jest świetnie zrealizowany.
    • Jeśli to prawda to nie wiem co tam Phil i Satya biorą ale zalecam nawet nie pół a ćwierć dawki
    • No więc małe efekty korzystania ze skryptu w wersji 2.2 - na dniach będzie finalnie dopracowana Komputer testowy - maszyna fizyczna: Xeon 2450V2 32GB DDR3 ECC pracujące na 1600MHz Grafika Nvidia GT 1030 OC dysk systemowy - Chiński NoName - Netac 120GB   Wyniki standardowo po czystej instalacji systemu Win11 + pełny Update + sterowniki z Windows Update Po instalacji dedykowanych sterowników do Mobo wynik zauważalnie spadł (co mnie szczerze zdziwiło) Zastosowanie skryptu w wersji 2.2 bez używania funkcji RetroPC No i finalnie do testu wpadł AtlasOS, który nie zmienił zupełnie nic     Teraz porównanie wyników graficznych w Benchmarku HeavenBenchmark Standardowo po instalacji systemu + Windows Update + sterowniki z WindowsUpdate Po Instalacji dedykowanych i najnowszych dla GT1030 sterowników z oficjalnej strony NV - wynik znacząco się poprawił  szczególnie jeśli chodzi o MinFPS. Zastosowanie skryptu w wersji 2.2 obniżyło co prawda MaxFPS, ale podniosło MinFPS, co w przypadku gier chyba jest jednak bardziej znaczące, jeśli mamy już słabszy sprzęt No i AtlasOS szczerze powiedziawszy byłem przekonany że tak pocięty system zaliczy w przypadku tego testu wzrost, a tu MinFPS znów spadł   Testy dla każdej konfiguracji wykonywane 3krotnie, wyniki powtarzalne z różnicą 0.1FPS we wszystkich przypadkach.
    • Nikt nie chce tutaj powtórki z premiery Cybera. Lepiej poczekać i dostać produkt, który nie wywali się w chwilę po uruchomieniu. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...