Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nicksoft

Nowy benchmark Javowy do testów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Napisałem benchmark, który testuje wydajność platformy w Javie (Freeware) o nazwie Jaspresso Benchmak 64T (działa na 64 wątkach). Jest teraz dostępny w wersji 0.8.8 beta.

 

Zwracam się do Was z prośbą o wykonanie kilku testów - czy wszystko działa ok, no i jakie macie wyniki i spostrzeżenia

 

 

Wymagania aplikacji:

 

- ok. 23 MB wolnego miejsca na dysku na benchmark i dodatkowe ~20 MB na test

- minimum 300 MB wolnej pamięci RAM

- Java JRE w wersji 1.5 lub nowszej (rekomendowana 1.6 - na 1.5 działa to dużo wolniej )

- środowisko graficzne w systemie operacyjnym (okienka są wymagane ;) )

 

Program działa na każdym systemie operacyjnym, który spełnia powyższe kryteria (testowane było na Macu, Linuksie i Windowsach).

 

Na Windowsie/Linuksie test wykonuje się ok. 12 minut na Javie 1.6 i Core 2 Duo 2,33 GHz. Na Atomie N270 zajęło ok. 45-50 minut.

 

 

Strona internetowa benchmarka jest jeszcze w budowie, ale jest bliska ukończenia. Niedługo będzie można przeglądać tam wyniki wszystkich użytkowników, którzy odwiedzili stronę i podali kod weryfikacyjny (jest zapisywany do pliku przez benchmark). W tej chwili można pobrać aplikację z (potem będzie dostępna na oficjalnej stronie):

 

Jaspresso Benchmark 0.8.8 beta - 10 MB

 

---

 

Wyniki możecie wrzucać tutaj do tematu (jako screen np.) albo przesłać na e-mail: jaspresso@nicksoft.com.pl (na maila może być też kod weryfikacyjny).

 

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

 

 

p.s. szczególne podziękowania jeśli ktoś odpali benchmark na procesorze z inną architekturą niż x86/x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. :)

 

Windows 7

JRE 1.6.0_26, x86

4 wątki

 

Core i5-2400, 4GB RAM, Seagate Momentus XT, Gigabyte H67M-UD2H-B3

 

7160 JBP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz zrobić wersję na Javę x64 ?

Nie wykrywa poprawnie mojej płyty i dysku. (Dysk mam w RAID0 więc pewnie to jest powodem)

Operacje dyskowe są przeprowadzane fizycznie na dysku twardym, czy jest to tylko symulacja na procku ? (ponieważ jak patrzałem na diodę pracy dysku, to jakoś nie mrugała szaleńczo w czasie tego testu)

Mój wynik to 10259 JBP konkretne ustawienia procka i reszty na screenie :

jre.th.gif  

@leven : uruchamiasz go z pliku Javy (.jar, dwukrotnym kliknięciem), a nie z pliku wsadowego/skryptowego Windowsa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi nie bangla.

7147771700_1310120466_thumb.jpg

 

Nie masz zainstalowanej Javy (JRE) lub masz źle ustawione zmienne środowiskowe w systemie (rekord JAVA_HOME). Ewentualnie tak jak pisał agent_x007 spróbuj dwuklikiem na Jaspresso.jar.

 

Zamierzasz zrobić wersję na Javę x64 ?

 

Benchmark obsługuje wszystkie systemy operacyjne, dla których napisano JRE (min. w wersji 1.5). Jeśli chodzi o to, że wykrył JRE x86 to znaczy, że w takiej wersji masz zainstalowaną Javę. Po odinstalowaniu Javy x86 i zainstalowaniu wersji x64 będzie wykrywał amd64 (bo AMD miało pierwsze procki x64 ;) ).

 

Przy okazji napiszę, że na 64-bitowej Javie są dużo lepsze wyniki.

 

Nie wykrywa poprawnie mojej płyty i dysku. (Dysk mam w RAID0 więc pewnie to jest powodem)

 

To nie o to chodzi - nie ma wykrywania płyty i dysku. W Javie nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać i to jeszcze ma działać na każdym systemie. Na szczęście jest biblioteka do wykrywania procesora i pojemności pamięci.

 

Resztę niestety trzeba wypełnić samemu (i/lub zaktualizować jeśli źle wykryje), do czego zachęcam :)

 

Operacje dyskowe są przeprowadzane fizycznie na dysku twardym, czy jest to tylko symulacja na procku ? (ponieważ jak patrzałem na diodę pracy dysku, to jakoś nie mrugała szaleńczo w czasie tego testu)

 

Operacje dyskowe są przetwarzane na dysku twardym - dokładnie tam gdzie znajduje się katalog z benchmarkiem. W czasie tego testu kopiuję pewne pliki do innej lokalizacji, potem tworzę złożoną strukturę katalogów, a na koniec usuwam całą zawartość katalogu testowego - i tak w dużej pętli :)

 

 

Mój wynik to 10259 JBP konkretne ustawienia procka i reszty na screenie :

jre.th.gif

@leven : uruchamiasz go z pliku Javy (.jar, dwukrotnym kliknięciem), a nie z pliku wsadowego/skryptowego Windowsa.

 

Zważywszy na to, że jest to wersja JRE x86 to bardzo dobry wynik.

 

---

 

 

A to mój wynik:

nicksoftwynikphenom.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest on optymalizowany pod konkretne procki ?

Znaczy czy używa specjalnych instrukcji z procesorów AMD/Intela aby zwiększyć wydajność ?

Czy może w obu przypadkach procek wykonuje dokładnie te same instrukcje ?

Aha i jeszcze czy wszystkie testy działają  na wszystkich wątkach ?

Ponieważ mój procek podkręca się sam (Turbo) do ~4GHz przy obciążonym tylko jednym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-------------------------

WYNIK OGÓLNY: 5069 JBP

------------------------

OPERACJE NA LICZBACH CAŁKOWITYCH:        5,906 s

OPERACJE NA LICZBACH ZMIENNOPRZECINKOWYCH:     5,038 s

OPERACJE NA ŁAŃCUCHACH ZNAKÓW:         8,667 s

OPERACJE LOGICZNE:                 5,188 s

OPERACJE NA TABLICACH I LISTACH:         7,273 s

FUNKCJE MATEMATYCZNE:             9,675 s

TWORZENIE OBIEKTOW:                 9,69 s

OPERACJE DYSKOWE:                 1,328 s

test wielowątkowy: tak

-------------------------

Informacje o platformie:

 

PROCESOR:     -     AMD Phenom™ II X4 B55 Processor [3517 MHz]

PŁYTA GŁÓWNA:     -     

PAMIĘĆ:     -     4 GB

DYSK TWARDY:     -     

System operacyjny:         -     Windows 7

Wersja JRE:             -     1.6.0_26

Architektura JRE:         -     x86

Ilość obsługiwanych wątków:     -     4

 

 

u mnie też nie wykrywa płyty głównej i dysków (też raid)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest on optymalizowany pod konkretne procki ?

Znaczy czy używa specjalnych instrukcji z procesorów AMD/Intela aby zwiększyć wydajność ?

Nie - Java takich rzeczy nie przewiduje :)

Java działa na wirtualnej maszynie i takie rzeczy zależą od jej implementacji. Także nawet jakby chciał to nie mogę faworyzować żadnej architektury.

 

 

Czy może w obu przypadkach procek wykonuje dokładnie te same instrukcje ?

Powinien, ale jak wspomniałem wszystko zależy od tego jak jest zaimplementowane i zoptymalizowane JRE.

 

 

Aha i jeszcze czy wszystkie testy działają  na wszystkich wątkach ?

Ponieważ mój procek podkręca się sam (Turbo) do ~4GHz przy obciążonym tylko jednym wątku.

Użytkownik ma do wyboru dwa rodzaje testu: wielowątkowy i jednowątkowy.

Przy wielowątkowym testy są przeprowadzane na 64 wątkach (stąd też wersja benchmarka - 64T). W jednowątkowym jak nazwa wskazuje jest tylko jeden wątek.

 

Ustawiłem na sztywno 64 wątki ponieważ z moich obserwacji wynika, że nawet jeśli jest mniej rdzeni niż wątków to wydajność się podnosi, o ile każdy wątek trwa odpowiednio długo (np. na Core 2 duo na 4 wątkach był gorszy wynik niż na 20 wątkach, itd.). A 64 wątki powinny wystarczyć do porównywania wydajności procesorów do 32-64 rdzeni.

 

Zawsze można sprawdzić w task managerze jak wygląda obciążenie podczas testu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka ode mnie, dzięki dwóm rzeczom zwiększyłem wynik do 10984 JBP : 

jre2.th.gif

 

1) Zaktualizowałem Javę (bez restartu kompa)

2) Zmieniłem plan zasilania na Wysoką Wydajność.

 

Co do uwag : Przydałoby się napisać skrótowo co robią poszczególne testy (tak jak opisałeś dla mnie test "Operacje dyskowe") i jak liczony jest wynik końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie opisane w instrukcji na stronie domowej benchmarka - jeszcze w tym miesiącu powinna się pojawić.

 

 

Wynik końcowy wyliczany jest na podstawie wyników cząstkowych (z różnymi wagami dla każdego testu). Najmniejsze znaczenie ma ostatni test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha - nick nie jest obowiązkowy, ale myślę, że warto go używać (darmowy znak wodny na screenie ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny programik.

 

java2_png_300x300_q85.jpg

 

26887 JBP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow ju-rek niezły wynik. Widać sandy bridge rozwala Phenomy na łopatki...

 

 

Acha i gdyby ktoś się zastanawiał - JBP to Jaspresso Benchmark Points ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trza będzie zakręcić Phenomem 970, bo na def. 3,5 GHz nie za wiele JPB zdobędę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW, zrobiłem test na Javie x64 :

jre3.th.gif

Ciekawe jak bardzo HT przydaje się w tym benchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pisałem, że na wersji 64-bitowej jest o wiele lepszy wynik? :D

 

 

p.s. Jak odpalisz na Javie 1.5 to będzie z kolei na odwrót ;)

 

 

 

Dla ciekawskich:

 

Każdy podtest wykonywany jest 5 razy, skrajne wyniki są odrzucane, a z pozostałych 3 brana jest średnia arytmetyczna. I dopiero tę wartość biorę pod uwagę w wyliczaniu wyniku ogólnego (i dokładnie ją widać na screenach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrobimy teraz po teście 1 wątkowym? :)

 

 

Testował ktoś test obciążenia(Stress test)? Jest w głównym menu. Można porównać jego wygrzewanie z primem czy orthosem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi niezła różnica ;)

 

Żaden linuksowiec się jeszcze nie wpisał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test 1 wątkowy.

 

1watek_png_300x300_q85.jpg

 

9162 JBP

 

Nie mało mniej jak AMD na 4 rdzeniach.

 

to jest na 4,6GHz, czy standardzie, ponieważ napisałeś sam wynik bez screena, niczego

Wszystkie testy na 4.5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ju-rek to jest na 4,6GHz, czy standardzie, ponieważ napisałeś sam wynik bez screena, niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

Powinno być "liczba obsługiwanych wątków", a nie "ilość" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Suchy211 dlaczego obrażasz prezydenta Polski? "To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich – ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo – w którym chcemy nadal razem żyć w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim."
    • Ale przecież w tamtym artykule odnośnie Szwajcarii jest wszystko ładnie wyjaśnione. Tam posiadanie broni jest swoistą kulturą i elementem ich systemu. Dodatkowo jest to kraj rozwinięty, z niskim bezrobociem i z przemyślaną polityką migracyjną (nie wpuszczają wszystkiego, co po prostu potrafi przejść przez granicę, tam trzeba umieć sobie poradzić. Ci co się nie nadają są po prostu deportowani). Oczywiście, że Polsce bliżej do Szwajcarii niż USA. Ale niech z tych 20 przestępstw średnio z udziałem zrobi się średnio 200. Moim zdaniem nie warto. Ty z kolei odklej się od tych czarnych, bo to że to oni odpowiadają za większość przestępstw nie z koloru skóry wynika. Przy równym starcie  dla wszystkich ras człowieka wyniki przestępczości byłyby zbliżone. Ktoś jednak na dnie społeczeństwa musi być, a tam dyskryminacja (wynikająca z ich etiologii dostania się do tego kraju) rasowa jeszcze nie aż tak dawno funkcjonowała i była akceptowalna w świetle dnia, stąd padło na czarnych. Nadal żyją i funkcjonują ludzie, którzy jeszcze na rasistów byli wychowywani. Dodaj do tego, że przez to wszystko czarnym faktycznie żyje się tam trudniej, mają trudniejszy start (przeciętnie rzecz biorąc) i wiele rzeczy dzieje się siłą pędu. . Dodatkowo amerykański system sprawdza się po prostu gorzej niż zachodnioeuropejski w kwestii zapewnienia ludziom środków do życia, ochrony zdrowia i kilku innych spraw. Dlatego więcej jest skorych do zdobycia z bronią w ręku tego, czego nie potrafią zdobyć inaczej. Powtarzanie, że czarni popełniają więcej przestępstw, bo są czarni niczego tak naprawdę nie zmieni, a tylko nada moment obrotowy temu pędowi i problem będzie się rozciągał w czasie.  Przestań używać tego określenia, bo tylko deprecjonuje ono twoje wypowiedzi, bo głupka sam z siebie robisz.
    • Czarne? Nie bądź nudny :p 
    • Gracze powinni wszędzie rozpowszechniać opinię, że to rasistowska gra, dyskryminująca Azjatów, bo zamiast Japończyka zachodni producenci wcisnęli tam Murzyna. Czy gracze ogarniają PR? Oto jest pytanie... Fakty są też takie, że gracze od gry o Japonii mogą, jako konsumenci, oczekiwać czegokolwiek, w tym gry z Japończykiem i Japonką w głównych rolach, bez Mukabe from Africa. Producent nie przewidział oczekiwań rynku? To jego problem, niech się teraz nie obraża   Kiedyś AC był mimo wszystko fajną grą HISTORICAL-fiction, z motywami sf jedynie w tle, a do tego historyczna fikcja to była głównie rola czy działania osadzonych jednak mocno w świecie, postronnych postaci. Zaś naszym protagonistą w pierwszej części był Arab, potem Włoch, Indianin, angielski pirat, Francuz, Egipcjanin, nawet w tej nieszczęsnej Valhalli był przedstawiciel ludów Skandynawii, a w Origins Grek. A teraz co?    
    • Co mogę powiedzieć AMD nie kłamie, tak jak kepele metalowe, bierzesz na klatę, albo się goń.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...