Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aster235

Aerocool STRIKE-X ONE vs Brutus 410.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, która z obudów będzie lepsza jakościowo(nie chodzi mi o wygląd bo to sprawa indywidualna).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo są one zapewne podobne (nie miałem X-One w rękach) ale w przypadku X-One:

 

- producent podaje grubość blach 0,5 mm (Brutus ma nieco ponad 0,6 mm)

- brakuje filtrów przeciwkurzowych (góra i bok)

- jest mniejszy otwór na backplate coolera CPU

- nie ma gumowych podkładek dla dysków

- otwory na węże są wyłamywane i są bez gumowych przepustów

- aranżacja okablowania to oczywiście raczej żart producenta ponieważ w tak wąskich obudowach pod tacką jest 3-5 mm

 

Jedyną realną przewagą X-One nad Brutusem 410 są dwa porty USB 3.0 (Brutus nie ma takowych, dopiero Brutus 430 je ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,1 mm to żadna różnica w grubości blachy a co najwyżej w ilości farby nałożonej na blachę ;) Pamiętać należy, że akurat farba nie wpływa na lepszą sztywność obudowy. Sztywniejszy będzie X-One widać po wypukłych profilach topu i bocznych paneli. X-One oferuje lepsze możliwości chłodzenia podzespołów, przy tej samej cenie jest lepszą propozycją.

 

Podstawowe wady Brutusa 410

 

- wyłamywane śledzie do kart rozszerzeń

- aranżacja okablowania to oczywiście raczej żart producenta

- jednorazowe filtry na dole

- brak montażu beznarzędziowego

- brak otworów na kable w tacce od płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nie wiem czy brutus czy aerocool;/

Prosze o więcej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podstawowe wady Brutusa 410

 

- wyłamywane śledzie do kart rozszerzeń

Lol, a ten Aerocool to jakie niby ma? :D

 

- jednorazowe filtry na dole

Brutusy 310 / 410 / 430 od dawna mają na dole dwa filtry magnetyczne :P

 

- brak otworów na kable w tacce od płyty głównej

Lepiej tak jak Aerocool wciskać ludziom ciemnotę, że aranżacja oakblowania w tak wąskiej obudowie istnieje? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz na jakość, kup coś chociaż ze średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerocool lepsze chłodzenie, lepsze możliwości cable management, dla niektórych wygląd.

 

Brutus - tanio, solidnie, brak dziur na kable, słabiej wentylowane.

 

Na tym forum większość by wybrała brutusa bo uważają, że aerocool robi wiochę, ale jeśli nie masz kasy na droższe obudowy to mnie osobiście się wydaje, że lepiej wybrać aerocoola. Albo.. szukać takiego wariata jak ... ja. Sprzedaję CM 690 II <-- tutaj link poglądowy do wersji jaką sprzedaję. Obudowa wizualnie nie jest w idealnym stanie ma ryski na oknie i otarcia na szynach od płatów obudowyTutaj trochę więcej o tym napisałem. Czyli suma sumarum za 170 zł(150 buda+20 przesyłka kurierem) możesz mieć super obudowę w dobrym stanie wizualnym. Większość mankamentów wizualnych jest jednak wewnątrz a kto tam patrzy:)? Mnóstwo opcji od chłodzenia cieczą, po rozbudowany system chłodzenia powietrzem. Leży i się kurzy aktualnie:P Zdjęcia Ci wrzucę na pw jak coś wieczorkiem. Sorry za reklamę ale uważam, że w tej kasie to najlepszy wybór mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę mieć osobiście brutusa w rękach dzisiaj lub w poniedziałek więc jak coś mogę ci coś o tej budzie powiedzieć jak ją przetestuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aerocool lepsze chłodzenie, lepsze możliwości cable management, dla niektórych wygląd.

W obudowie o szerokość rzędu 180 mm pod tackę na płytę główną jest 3-5 mm a więc realnie zmieścisz tam tylko jakąś wąską wiązkę. W przeciwnym wypadku bok będzie się wybrzuszał i wie to każdy, kto składa komputery ;)

 

Edit:

 

Przepraszam, nie zauważyłem, że ona ma boki dodatkowo wytłuczone więc faktycznie trochę więcej kabli można tam pod tacką zmieścić ale realnie tylko tam gdzie jest to wytłoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co tu testować w brutusie? trochę lepszy sprzęt od wszelkiej maści iboxów, czy modecomów. Plus dla brutusa to zdecydowanie łatwiejsze czyszczenie, bo ma mniej fikuśny front, bo aerocool ma jakieś dziwne wcięcia. ja osobiście brałbym tego aerocoola, dlaczego? bo bardziej mi się podoba i tym się chyba powinieneś kierować, bo w wykonaniu nie zauważysz dużej różnicy :)

a jak masz trochę kasy więcej to może warto pomyśleć o z9?

ewentualnie poszukaj jakiejś fajnej używki za 150 zeta tak jak wspominał kolega, który się wyżej reklamował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Aerocool.

 

Po pierwsze - nie rozumiem jak można pisać o 3-5mm za tacką w AC w przypadku gdy się nie podaje ile jest w Brutusie? W SPC też jest tyle (Miałem, wiem). Po drugie - w AC łatwiej schować kable bo ma na nie wycięcia. Po trzecie - 0.5mm i 0.6mm to nie są jakieś kosmiczne wartości i jeśli różnice w sztywności konstrukcji będą to minimalne. Po czwarte - filtry na spodzie. Pod zasilaczem owszem jest ważny, ale ten obok? Mam rozumieć, że kurz sam leci do góry? Po piąte - 4 miejsca na wentylatory w Brutusie vs 12 w Strike-X One ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze - nie rozumiem jak można pisać o 3-5mm za tacką w AC w przypadku gdy się nie podaje ile jest w Brutusie?

W Aerocoolu będzie więcej ale tylko w obrębie tego wycięcia ;) Wszędzie indziej bok będzie się wybrzuszać.

 

Po trzecie - 0.5mm i 0.6mm to nie są jakieś kosmiczne wartości

Oczywiście, że to są spore różnice. Porównaj sobie chociażby Elite 33X i Brutusa ;) Poza tym Brutusy mają blachę minimum 0,6 mm a maximum nawet ponad 0,7 mm ;)

 

Po czwarte - filtry na spodzie. Pod zasilaczem owszem jest ważny, ale ten obok? Mam rozumieć, że kurz sam leci do góry?

Ten obok może być zdemontowany spodo spodu i umieszczony na górze, którędy też kurz może się dostawać. Nie zrobisz tego "myku" w Aerocool bo on jest niemal cały dziurawy a producent poskąpił na dodatkowych filtrach ;)

 

Po piąte - 4 miejsca na wentylatory w Brutusie vs 12 w Strike-X One ;)

Jasne, już wyobrażam sobie jak ktoś kupuje obudowę za 150 i do tego baterię np. Noiseblockerów PL1 za 500-600 zł ;) To było nawet śmieszne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli najzwyklejsza kłótnia pomiędzy dwoma osobami z Cooling.pl vs reszta świata. Jak dla mnie możesz wziąć Aerocoola na złość panom promieniotwórczym ( :E ) ale Brutus będzie pewnie bardzo podobny. Kieruj się wyglądem + Brutusa ma bardzo dużo osób a Aerocool jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Również jestem za Aerocoolem, tylko te fikuśne kształty...

Jasne, już wyobrażam sobie jak ktoś kupuje obudowę za 150 i do tego baterię np. Noiseblockerów PL1 za 500-600 zł To było nawet śmieszne

Kto powiedział, że trzeba brać Noiseblockery? Można się zaopatrzyć w używane UTCB12, będzie cicho i chłodno. Po zatem chyba nikt by nie zamontował tyle, z 5 starczy na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto powiedział, że trzeba brać Noiseblockery? Można się zaopatrzyć w używane UTCB12, będzie cicho i chłodno. Po zatem chyba nikt by nie zamontował tyle, z 5 starczy na luzie.

Taaa, już to widzę...Zakup obudowy za 150 zł i zakup wentylatorów za drugie tyle ;) W jakim Ty świecie żyjesz? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A kto powiedział, że trzeba wszystko kupować na raz? Jakiś można dostać, jakiś można kupić, jakiś okazyjnie się wyrwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś powiedziałem, że na raz? ;) Poza tym każdy bardziej ogarnięty użytkownik wie, że taki zabieg o którym piszesz jest bez sensu (Aerocool + 5 cichych wentylatorów 120 mm z dobrym łożyskiem). No ale co kto lubi :P Jeśli jednak mowa o wentylatorach używkach, to musiałaby to być naprawdę dobra okazja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi AeroCool się kojarzy wyłącznie z kupą plastiku i świecidełek oraz idiotycznego wyglądu... W dodatku kolega kupił właśnie tego PGS One i podczas gdy montował płytę zahaczył swetrem o ten plastikowy X z przodu i pękł :lol2: Tak więc zbyt fikuśna ta buda nie jest ;) Nie wiem jak on to zrobił ale to pokazuje jakie te budy są mocne co prawda za taką cenę nie ma co wymagać ale SPC Brutus nie ma jakiś wynalazków jest zrobiona prosto bez zbędnych gówie... Takim czymś jak ten AC to się jarały dzieci w wieku 10-14 lat kilka lat temu bo była moda na na kosmiczne wyglądy chociaż dalej jest to ludzie z odrobiną rozsądku wezmą obudowę stylistyczną, pasującą do swojego np pokoju a nie jakiegoś cyborga czy kij wie co to jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiemy o tym fakcie od kilku dni. Z drugiego miejsca w Małopolsce i Świętokrzyskim. Z dwojga złego, niech lepiej Szczęść Boże wybiera się do PE zdobywając mandat, przynajmniej jego noga w Sejmie już więcej nie powstanie na najbliższe kilka dobrych lat .
    • Osobiście uważam że robienie wyłączności na Final Fantasy VII: Rebirth jest złe i tylko szkodzi tej serii. Pomijam już fakt że wersja na PS5 wygląda tylko dobrze w trybie jakości a nie każdy jest w stanie zaakceptować 30fps gdzie na PC mógłby ograć to w podobnej jakości w 60/120 k/s. Gra dobra, sama się obroni, nie trzeba robić fikołków i "zmuszać" ludzi do kupowania dodatkowego sprzętu żeby zagrać. Po zapowiedzi Kingdom Come Deliverance II które wychodzi na wszystkie platformy, Rebirth będzie miało mocnego rywala jeśli faktycznie KCD II pojawi się w tym roku. 
    • Pamięć niewykorzystana to pamięć, która się marnuje, pewnie, że powinien załadować. Pamiętam jak w czasach XP i potem nowszych Windowsów ludzie krzyczeli w internecie, że wykorzystuje znacznie więcej RAM gdzie po prostu system ładował do ramu więcej, bo miał jego większą ilość wiec wszystko trochę szybciej mogło się uruchamiać. To jest oczywiste ze jeśli karta ma więcej pamięci to dobrze działający program będzie chciał z niej skorzystać, ale to nie oznacza, że na karcie z mniejszą ilością taki program ma działać nieprawidłowo.
    • kompresja tekstur itp pierdoły, już to przerabialiśmy w grafice
    • Tobie się myli smużenie z płynnością  BFI ma za zadanie wyeliminować problem Sample and Hold i poprawić ostrość każdej klatki, jaka generuje taki ekran, nie ma nic wspólnego z interpolacją, czyli dodawaniem sztucznych klatek, aby płynność obrazu była większa.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...