Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Igorakowiec

Skąd biorą się podzespoły "polskich" marek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Temat powstał aby podyskutować na temat produktów bardzo rozsławionej na tym forum marki - SilentiumPC, będącej wytworem sklepu Cooling.pl.

 

Nie raz przeglądając forum (to oraz kilka innych) można natrafić na ludzi, którzy kupują SilentiumPC argumentując (zaraz obok ceny i wydajności), tym, że są to polskie produkty.

 

Niestety choćbyśmy chcieli tak powiedzieć, to niestety tak nie jest, bowiem są to nie tylko produkowane w Chinach, ale także zaprojektowane gotowe chińskie pierwowzory obudów, chłodzeń, wentylatorów i zasilaczy. Z góry pragnę zaznaczyć, że robi tak wiele innych znanych marek, nie tylko SilentiumPC. Przez polskiego importera (bo tak należałoby nieformalnie nazywać SilentiumPC) są zwykle tylko rebrandowane (na produkt nakładana jest tylko własna marka).

 

SilentiumPC często dokonuje autorskich modyfikacji (nadrukowanie swojego logo), takich jak ulepszenie istaniejącego już półproduktu, albo zabranie kilku elementów i sprzedawanie ich nam, klientom dodatkowo (za opłatą). Mowa dokładnie o modelu Gladius M40. Otrzymujemy go z wyciągniętym koszykiem na dyski oraz brakiem okna w obudowie - chiński przodek posiadał takowe gadżety.

 

Jakby nie spoglądać na tę markę, to nie kupujemy POLSKIEGO produktu, a chiński. Tak bardzo chiński, że nie jest on produkowany w Chinach (ze względu na większą opłacalność) według polskiego projektu polskich inżynierów. Produkty SilentiumPC są to chińskie produkty, wykonywane z chińskich projektów przez młode chińskie rączki.

 

Przykładem polskiego produktu z branży są np. wentylatory Fander, które z racji opłacalności produkowane są w Chinach, ale są polskimi projektami, polskich inżynierów i reprezentują polską myśl technologiczną. Jest im dużo bliżej do polskiego produktu, niż jakiemukolwiek produktowi SilentiumPC.

 

 

Dla sprawiedliwości dyskusji pozwolę sobie na wypisanie nazw użytkowników, którzy są powiązani z w.w. firmami, są to: t.luk, mareczkq, Wozny Edzio, cooling_pl i może ktoś jeszcze.

 

Dodatkowo nie polecam sugerowania się recenzjami vortalu chlodzenie.net, który jest partnerem SilentiumPC/Cooling.pl

Opiekunem tego serwisu jest wspominany już wcześniej t.luk (swoimi publikacjami zaszczyca również serwis bestpcinfo.pl).

 

Pochodzenie podzespołów SilentiumPC:

 

X80:

http://nox-xtreme.co...o/coolbay-tx/4/

http://www.sohoopc.c...tsen.asp?id=134

M40:

http://nox-xtreme.co...o/coolbay-vx/5/

http://www.sohoopc.c...tsen.asp?id=156

M23:

http://sama.en.aliba...aming_case.html

Fera:

http://www.nucoretec...cpid=168&id=130

 

Spartan:

http://en.sz-speedy....9345634716.html

 

Fortis:

http://en.sz-speedy....3032f7ed6d.html

 

BT-310:

http://sama.cn/en/sh...ducts.asp?id=17

 

BT-410:

http://sama.cn/en/sh...ducts.asp?id=18

 

Deus G1:

http://sama.cn/en/sh...oduct.asp?id=31

 

Zapraszam do dyskusji! Także Panów z SilentiumPC/Cooling.pl! :)

 

PS. Proszę o kulturę i brak osobistych wycieczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Myślisz, że Amerykę odkrywasz? To samo tyczy się dowolnej innej firmy o tym profilu (Antec, Corsair, Cooler Master, Thermaltake, Zalman, etc...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o błędne myślenie ludzi. SilentiumPC nie mówi o tym, że ma polskie produkty, to ludzie tak myślą. A ja naświetlam tym ludziom sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SilentiumPC często dokonuje autorskich modyfikacji (nadrukowanie swojego logo), takich jak ulepszenie istaniejącego już półproduktu, albo zabranie kilku elementów i sprzedawanie ich nam, klientom dodatkowo (za opłatą). Mowa dokładnie o modelu Gladius M40. Otrzymujemy go z wyciągniętym koszykiem na dyski oraz brakiem okna w obudowie - chiński przodek posiadał takowe gadżety.
Byłą wersja i bez okna: http://www.sohoopc.com/Productsen.asp?id=155

Skąd info o tym że w oryginale był koszyk? Nie widzę takiego info na stronie. Plus bierz pod uwagę, że dzięki braku okna jest tańszy - NOXy są znacznie droższe.

 

No i generalnie trzeba zauważyć, że wspomaganie się chińskimi projektami to norma, szczególnie w najtańszych segmentach rynku. A tym bardziej wspomaganie się chińskimi podwykonawcami - np. obudowy mało która firma sobie sama produkuje, z tych popularnych to np. Antec, CoolerMaster, Zalman, LianLi/Lancool, bodaj Silverstone i Cougar... wiele generalnie na tej liście nie ma. W niższych segmentach rynku to i Corsair się częściowo podpiera cudzymi projektami (np. Corsair 400R, SilentiumPC Regnum, Xigmatek Pantheon i parę innych bud ma w gruncie rzeczy to samo wnętrze - nie przypadek). A taki np. Enermax/LEPA to chyba wszystkie budy ma na gotowcach zrobione.

A z zasilaczami sprawa jest jeszcze prostsza, bo OEMów łatwiej tu odróżnić. W każdym razie z marek dostępnych w PL sami zasiłki sobie robią Seasonic, Enermax (nie wszystkie modele), High Power, Cougar, Super Flower, Fortron... i to by było chyba na tyle. I sprawa jest o tyle ciekawsza, że tutaj jeszcze trudniej o całkowicie oryginalne konstrukcje - praktycznie wszystko to rebrandy OEMowych konstrukcji. Taki np. BQ kiedyś sam projektował topowe DarkPowery, ale aktualnie ogranicza się do używania w serii P10 Fortronów Xilenser (Aurum Pro) i Seasoniców X/P po modyfikacjach. Corsair korzysta z gotowych chińskich konstrukcji po zmianach (serie VS, CX, GS, aktualne TX-M, HX >650W - to wszystko myśl techniczna chińskiego CWT), a nawet i Enermax w tańszych zasiłkach korzysta z gotowych platform OEMów, m.in. CWT właśnie. Także więc sytuacja jest jaka jest - w przypadku zasilaczy klony są wszędzie, "duplikaty" znaleźć nawet łatwiej niż w przypadku obudów.

 

//edit: a może jednak CWT jest tajwański... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Myślisz, że Amerykę odkrywasz? To samo tyczy się dowolnej innej firmy o tym profilu (Antec, Corsair, Cooler Master, Thermaltake, Zalman, etc...)

Taka trochę kryptoreklama, ten sam gość dawał niby "przecieki" o jakieś obudowie SPC. :P Reklama na forum dyskusjnym.. Nie dość że chamskie to jeszcze pewnie bez pozwolenia, ciekaw jestem co na to administracja. Może jednak w tym przypadku się mylę co do użytkownika igorakowiec.

Co do chińskich produktów z polską marką, to racja. Ludzi w PL najwyraźniej nie stać na własną produkcje, co jest dość smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że powstał taki temat. Bo tak samo jest z produktami Manty, gdzie producent chwali się, że polskie i ludzie zaczynają w to wierzyć, a tak naprawdę to typowy chinol na zamówienie. I to oczywiście dotyczy się także Tracer/Take Me itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost ? I CO Z TEGO.

Produkcję w Chinach ma większość firm, a skoro te rozwiązania są dobre - to co nam to szkodzi? Wolę kupić chińsko-polskiego SPC i wiedzieć, że moja kasa idzie do polskiej firmy, a nie wychodzi do zagranicznych firm. Kto wie, może kiedyś marka się rozwinie i będzie mogła sobie pozwolić na robienie własnych produktów.

 

Nie wszystkie produkty SPC są 'chińskiej myśli'. Przykład - M40, to zgapiony NOX Coolbay VX. Odpowiednik Gladiusa X80 też jest w firmie NOX. Problem w tym, że ten X80 od NOX'a kosztuje 550zł a nie 350zł jak ten od SPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytam wprost ? I CO Z TEGO.
Nic z tego, bo prawie wszyscy tak robią ;)
Nie wszystkie produkty SPC są 'chińskiej myśli'. Przykład - M40, to zgapiony NOX Coolbay VX. Odpowiednik Gladiusa X80 też jest w firmie NOX. Problem w tym, że ten X80 od NOX'a kosztuje 550zł a nie 350zł jak ten od SPC.
Zgapiony to trochę złe słowo, bo to brzmi tak jakby NOX te konstrukcje opracował, a tak nie było... NOX po prostu bierze ten sprzęt od tego samego chińskiego OEMa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego? To nadal sa dobre produkty i nadal wiele osob bedzie je polecac i kupowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost ? I CO Z TEGO.

Produkcję w Chinach ma większość firm, a skoro te rozwiązania są dobre - to co nam to szkodzi? Wolę kupić chińsko-polskiego SPC i wiedzieć, że moja kasa idzie do polskiej firmy, a nie wychodzi do zagranicznych firm. Kto wie, może kiedyś marka się rozwinie i będzie mogła sobie pozwolić na robienie własnych produktów.

 

 

 

Otóż to. Kazda firma kiedyś zaczynała. Ale po co dać szanse rozwinąć się polskiej marce, lepiej shejtowac od razu i oczerniac na kazdym kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, to widziałem jedną z osób, które wymieniłeś w 1 poście jako powiązaną z firmą SilentiumPC, jak osobiście prostowała "dobre, bo polskie" na coś w stylu "nie do końca, ale przynajmniej dajecie rodakom zarobić ;)".

 

Mnie osobiście nie rusza, skąd jest firma, za to bardzo rusza mnie, co produkt sobą reprezentuje w swoim przedziale cenowym. I to akurat w wielu przypadkach omawianym produktom wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam marki i jej produktów. Ani razu nie napisałem, że są lipne.

Pisałem o błędzie w odbiorze marki SilentiumPC przez społeczeństwo. Socjologia taka.

 

Na marginesie, to widziałem jedną z osób, które wymieniłeś w 1 poście jako powiązaną z firmą SilentiumPC, jak osobiście prostowała "dobre, bo polskie" na coś w stylu "nie do końca, ale przynajmniej dajecie rodakom zarobić ;)".

I gdyby tak wszędzie pisali to byśmy wszyscy byli szczęśliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost ? I CO Z TEGO.

Produkcję w Chinach ma większość firm, a skoro te rozwiązania są dobre - to co nam to szkodzi? Wolę kupić chińsko-polskiego SPC i wiedzieć, że moja kasa idzie do polskiej firmy, a nie wychodzi do zagranicznych firm. Kto wie, może kiedyś marka się rozwinie i będzie mogła sobie pozwolić na robienie własnych produktów.

 

Nie wszystkie produkty SPC są 'chińskiej myśli'. Przykład - M40, to zgapiony NOX Coolbay VX. Odpowiednik Gladiusa X80 też jest w firmie NOX. Problem w tym, że ten X80 od NOX'a kosztuje 550zł a nie 350zł jak ten od SPC.

A ja bym wolał aby zrobiły to Polskie ręce i myśl techniczna (miejsca pracy i cała kasa zostaje w domciu a nie dalej budowac socjalizm)

a co do cen to nie wiem jak to się też ma do jakości w/w bud nie miałem z nimi styczności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie wszystko obmacałem. Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, ale...

1. SilentiumPC Zephyr - terkocze łożysko w poziomie (można usprawiedliwić ceną)

2. SilentiumPC Mistral - ściekał płyn po łopatce wentylatora - wytryski (:E) oleju z łożyska(niewytłumaczalne)

3. Spartan HE923 - odpadająca notorycznie ostatnia blaszka, fin chłodzenia (niby jeden fin nic nie zmienia, ale gdyby spadł na kartę graf. i zrobił spięcie?)

4. Psujący się panel Regnum'a L50 (niewytłumaczalne)

5. Łamiące się koszyczki na dyski M40 (niewytłumaczalne)

6. Zawyżenie ceny X80 (wytłumaczalny, każdy producent ma prawo do ceny, a klient prawo do wyboru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igorakowiec, rycerz na koniu w białej zbroi, który uratował nas od terroru złego SPC :lol2: !

 

Serio, większość osób od dawna to wie, nie musiałeś nas "oświecać".

Starasz się "zjechać" ich produkty jak najbardziej - ciągle podkreślając że są chińskie.

Lian-Li, to też "chińskie" produkty - w końcu na Tajwanie mieszkają Chińczycy.

Ale czy mają tragiczną jakość?

Bitspower - kolejny producent "taniej chińszczyzny".

To, że jakaś firma produkuje w Chinach, to nie znaczy że jej produkty mają słabą jakość.

 

Owszem, taki Brutus 410 ma malowanie proszkowe jak w niektórych noname'ach - ale gniecie je, jeśli o użyteczność wnętrza chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spamujcie więcej, a i wątek zamknę. 1/2 wypowiedzi ukryłem bo są zwykyłm spamem. Jeszcze trochę i polecą po prostu bany.... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wolał aby zrobiły to Polskie ręce i myśl techniczna (miejsca pracy i cała kasa zostaje w domciu a nie dalej budowac socjalizm)

a co do cen to nie wiem jak to się też ma do jakości w/w bud nie miałem z nimi styczności :)

 

Też bym wolał żeby to było wyprodukowane w PL, ale no niestety wiemy jakie warunki mamy - albo chcemy zarobić i omijać prawo na wszystkie możliwe sposoby (umowy o dzieło i inne 'śmieciowe' których ludzie powyżej pewnego wieku unikają jak ognia (nic dziwnego), albo musimy płacić dość duże składki. Wtedy oczywiście opłaca się przenieść produkcję do Chin, i my nic na to nie poradzimy :)

 

Produkcja w Polsce, nawet jeśli się opłaca, jakoś nie trzyma się dobrze.. W moim mieście był renomowany zakład produkujący siatki pod budowę domów/dróg i coś w tym rodzaju. Mieli stałych odbiorców, zatrudnienie tam miało dość sporo ludzi. Jak się skończyło ? Zakład przechodził przez dwóch prywatnych właścicieli, z czego jeden używał go jako magazynu dla chińskich zabawek, a drugi rozebrał maszyny i produkcję przeniósł do rodzimej Rosji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igorakowiec, rycerz na koniu w białej zbroi, który uratował nas od terroru złego SPC :lol2: !

 

Serio, większość osób od dawna to wie, nie musiałeś nas "oświecać".

Starasz się "zjechać" ich produkty jak najbardziej - ciągle podkreślając że są chińskie.

Lian-Li, to też "chińskie" produkty - w końcu na Tajwanie mieszkają Chińczycy.

Ale czy mają tragiczną jakość?

Bitspower - kolejny producent "taniej chińszczyzny".

To, że jakaś firma produkuje w Chinach, to nie znaczy że jej produkty mają słabą jakość.

 

Owszem, taki Brutus 410 ma malowanie proszkowe jak w niektórych noname'ach - ale gniecie je, jeśli o użyteczność wnętrza chodzi.

 

Szczerze?

Śmieszy mnie twoja postawa Igorakowiec, nie wiem jak ty to odbierasz, ale mam wrażenie że żal dupę Ci ściska że w każdym budżetowym zestawie znajduje się Brutus przez co SilentiumPC się bogaci przez to że okłamują klientów nazywając swoje produkty polskimi :lol2:

Tym tematem tylko pokazałeś do jak niskiego poziomu możesz się zniżyć.

 

Osobiście powiem Ci tak.

 

Poszukaj sobie "polskiego" Fortisa.

Są bodajże 4-5 wersji tego coolera, 1/2 niklowane ale dalej takie same.

Fortis z nich wszystkich jest najtańszy oferując TYLE SAMO (reszta to inni producenci) więc nie rozumiem po co te żale, więc poszukaj sobie te modele bo wiem że to lubisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

5. Łamiące się koszyczki na dyski M40 (niewytłumaczalne)

...

 

 

Z tym to racja , kupiłem do projektu dodatkowy koszyk z m40 i zaraz po rozpakowaniu paczki, 2 z 3 tacek pękły. Jak dla mnie SPC ma jeden ogromny plus : RMA. Napisałem mejla, wysłałem skan paragonu i po 2 dniach miałem nowe tacki w domu. Podobnie z wentylatorem w spartanie, terkotał w zakresie 1,5k-2k rpm, mejl do spc i po kilku dniach nowy miałem w domu. We wszystkich przypadkach nie poniosłem żadnych kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o Polskiej produkcji, ale wtedy ceny produktów byłyby wyższe i znowu byłoby narzekanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zapytać o zasilacze SilentiumPC

Miałem styczność z 2 sztukami 600W

Klient uparł się na deusa 600W

 

Były bardzo głośne i na całe szczęście zaprzyjaźniony sklep z dnia na dzień wymienił.

W gościowi wsadziłem OCZ http://www.agito.pl/zasilacz-ocz-modxstream-pro-600w-modular-221-344701.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=344701

Sam go wybrał ale mniejsza o OCZ

 

Potem wyczytałem, że na rynek poszła cała seria z jakimiś wadliwymi kondensatorami czy coś w tym stylu.

Ponieważ znowu składam zestaw i ktoś chchce zasilacz 600W chciałem zapytać, czy dzisiejsze Deusy już są ok - chodzi o hałas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...