Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mlody1910

Obróbka wideo-jak to zrobic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam serial ktory ma kilka odcinkow i chcialbym pozniej sobie go przerobic na dvd ale pierw musze jakims programem wyciac poczatki filmu i napisy koncowe a pozniej zlaczyc zebym mial odcinek po odcinku...tylko jakim programem mozna to zrobic ? potrzebuje prostego programu ktory robil by te funkcje.Znalazlem jakies pinacle studio i jakies tam jeszcze ale ja to potrzebuje na teraz i niebardzo moge czekac zeby mi sie sciagnol :/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz virtual dab nietylko nie pamietam czy tam mozna wycinac itp .. a jak chcesz miec szybko to proponuje do sklepu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinnacle Video studio jest ok. Virtual Dub moze sie wydac malo intuicyjny i skomplikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys napisac jak to zrobic bo ja mam pinacle studio 9 pl, probowalem costam robic ale niewiem jak wgrac plik...jezeli mozesz napisz krok po kroku

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Movie maker da się to zrobić jest instalowany wraz z systemem od ME wzwyż.

Ja mam problem z Pinacle pomocy!!!!!! po obróbce i zgraniu na płytę po około 10 min zaczyna się przycinać nie tylko na moim kompie ale na każdym z tych co próbowałem również na stacjonarnym odtwarzaczu DVD się to dzieje pomóżcie. Mam XP+SP2 procesor 1200 pamieci 512 :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze da sie w movie maker tylko niewiem jak :hmm: umnie jak wczytuje plik to wyskakuje "wystapil blad podczas otwierania pliku" i koniec :kwasny: probowalem cos z pinnacle tam zrobilem wycialem co mialem wyciac i jak zapisalem to w jakims dziwnym formacie ktorego nieda sie otworzyc :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wiem ze da sie w movie maker tylko niewiem jak :hmm: umnie jak wczytuje plik to wyskakuje "wystapil blad podczas otwierania pliku" i koniec :kwasny: probowalem cos z pinnacle tam zrobilem wycialem co mialem wyciac i jak zapisalem to w jakims dziwnym formacie ktorego nieda sie otworzyc :mad2:

 

Ciekawe w jakim, którego nie da sie otworzyć, bo za wielkiego wyboru to tam nie masz. Prawdopodobnie DV Avi. napisz dokładniej. Pinnacle jest dobrym programem.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

otwieram Movie makera biore otworz plik i na dole w oknie do wybierania mam zaznaczone jakies "MSWMM" to zmieniam na "wszystkie pliki" wczytuje filmik i wyskakuje blad

a w pinnacle obciolem sobie filmik i jak zapisalem to w jakims dziwnym formacie i pozniej niemoglem otworzyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

otwieram Movie makera biore otworz plik i na dole w oknie do wybierania mam zaznaczone jakies "MSWMM" to zmieniam na "wszystkie pliki" wczytuje filmik i wyskakuje blad

a w pinnacle obciolem sobie filmik i jak zapisalem to w jakims dziwnym formacie i pozniej niemoglem otworzyc :/

 

Ale jaki to był format? Bo dziwi mnie, ze nie mogłeś go otworzyć.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek133

Ulead Moviefactory jak masz gdzieś na płycie to jest bardzo banalny. U producenta jest wersja Trial ale trza ją ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wiem ze da sie w movie maker tylko niewiem jak :hmm: umnie jak wczytuje plik to wyskakuje "wystapil blad podczas otwierania pliku" i koniec :kwasny: probowalem cos z pinnacle tam zrobilem wycialem co mialem wyciac i jak zapisalem to w jakims dziwnym formacie ktorego nieda sie otworzyc :mad2:

 

Dokładnie...jaki to błąd...bo przyczyn może być wiele, możesz potrzebować kodeków, którą umożliwią Ci odtwarzanie danego formatu...(np. zestaw kodeków K-Lite)...

Co do Pinnacle to podejrzewam,że format w jakim zapisałes to format projektu .stu, a zatem musisz najpierw film "przerobić" na mpg (najlepiej) - w Pinnacle jest to 3 zakładka zwana "tworzenie filmu", następnie wybierasz format zapisu i "utwórz plik..."

 

Mam nadzieję,że juz sie z tym uporałes...

 

Ulead Moviefactory jak masz gdzieś na płycie to jest bardzo banalny. U producenta jest wersja Trial ale trza ją ściągnąć.

 

może być i TRIAL...wystarczy tylko zajrzeć na www.astalavista.com i odpowiednio wyszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym poprawic glos bo jak wykasowalem napisy koncowe filmu w programie virtualdub to glos mi sie spoznia :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym poprawic glos bo jak wykasowalem napisy koncowe filmu w programie virtualdub to glos mi sie spoznia :hmm:

Prawdopodobnie problem leży po stonie dźwięku VBR

Tu jest takie wyjście, jeżeli to VBR (VirtualDub nie obsługuje VBR i robi z niego CBR):

Wyeksportowanie dźwięku w VirtualDub (Menu File -> Save wav as, lub w wersji PL Menu PLik -> Zapisz wav jako), dekompresja do wav (choćby przez winapma) i dodanie dźwięku w Virtual Dub i ustawienie jakiejś kompresji.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś napisac dokładnie co i jak bo nie zabardzo potrafie to zrobić :kwasny:

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyeksportowanie dźwięku w VirtualDub (Menu File -> Save wav as, lub w wersji PL Menu PLik -> Zapisz wav jako)

2. Otwierasz plik w Winampie tak jak normalną mp3.

3. jako wyjście (w preferensjach) wybierasz wtyczkę disk writer (w ustawieniach wtyczki ustawiasz format i miejsce docelowe). Wyłączasz repeat. Dajesz play. CZekasz aż skońcy (nic oczywiście nie będzie słychać, bo dźwięk nie idzie na kartę dźwiękową tylko do pliku wav).

4. Otwierasz ponownie VD a w nim ten film. W menu Audio wybierasz Wav audio i wskazujesz ten plik wv, który właśnie się utworzył Winampem, też w menu Audio wybierasz Full procesing mode, oraz compression 9tu np. mp3).

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki udalo sie :D:D

tylko jeszcze jedno pytanie da sie VD zrobic costakiego zeby byl napis np. czesc 2 bo ja sobie chce polaczyc serial w jeden plik i wycinam poczatki i koncowki i chcialbym zeby na kazdym odcinku na poczatku byl jakis napis czesc 2 i np tytul da sie takie cos zrobic ?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już raczej w jakimś innym programie np. Pinnacle studio, choć Windows Movie Maker (ten wbudowany w XP SP1 i wzwyż) też wystarczy.

 

 

 

 

Pozdarwiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

ale niewiem dlaczego jak zrobilem 2 odcinek tak samo jak 1 to i tak sie glos spoznia.. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale równo przez cały czas filmu, czy na pocżatku jest ok, ale po pewnym casie się śpóźnia? Jesli dopiero po pewnym czasie, to sprawdź jeszcze raz czy wszystko dobrze zrobiłeś.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem kilka razy odcinalem kawalek filmu zapisywalem wav pozniej przez winampa i wgrywalem do vd tak jak mowiles i 1 odcinek byl ok a 2 od poczatku sie spoznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, skoro odcinałeś kawałek filmu (tu dałeś odpowiedź) to sie nie dziwię, bo z filmu nie ma początku (rozumiem, że początek odcinałeś?), a dźwięk jest od początku.

 

Musisz to zrobić bez odinania klawałka filmu. Jak już wrzucisz do VD przerobione audio, markerami na dole dopiero wtedy zaznaczasz początek i koniec filmu do zapisania.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie jak zaladowalem do VD plik z filmem to odcinalem koncowke i poczatek i zapisywalem i gdy chcialem obejrzec ten plik (allplayer itp.) to glos byl od tego momentu w ktorym uciolem czyli obraz uciol sie razem z dzwiekiem i pozniej robilem jak mi napisales zapisywalem wav otwieralem w winampie na tej wtyczce to sie zapisywalo i dodawalem do VD do filmu.Zapisywalem i gdy odtwarzalem plik niby z synchronizowanym glosem to i tak sie spoznia

a w tym compresion w vd mam ustawic mp3 czy co bo tam, sa jakies nazwy ale niebardzo wiem oco chodzi:

acelp.net , ccit a-law i u-law,divx wma aufio v1 i v2,dsp group,gsm.160,iac2,ima adpcm,microsoft adpcm, mpeg layer 3,windows media audio v1 i v2

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz to w złej kolejności.

Tak jak pisałem pierwszym krokiem jest wyeksportowanie dźwięku i przerobienie go. Potem go importujesz jako wav i dopiero wtedy odcinasz początek i koniec.

 

Jeśli robisz tak jak podałeś to on ju wtedy z VBR robi CBR i się nie dziwię, że dźwięk się spóźnia.

 

Czyli jeszcze raz: najpierw zajmujesz się dźwiękiem, a dopiero po imporcie przerobionego przycinasz.

 

Co do audio to sam sobie dobierz najlepszy, ale mp3 jest OK.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...