Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacek516

Ruter odpowiada za szybkość

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie mam 20 mb/s a sienga mi 13 mb/s a jak bym zmienił ruter to by wiecej wyciągał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Co to za router, co to za dostawca internetu, jak podłączasz komputer do routera?

 

Ruter odpowiada za szybkość internetu ?

Tak może mieć wpływ na obniżoną prędkość internetu ale bez poznania szczegółów trudno coś powiedzieć na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Pewnie masz do 20Mb/s w umowie. Jak synchronizuje się linia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Jak synchronizuje się linia?

Pytałem o konkrety!? Bez tego to możemy sobie pogdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacje masz zestawioną na ok 16Mbps, od tego trzeba odjąć troche overheadu i te 13Mbps przepływności wydają się realne. Routery do neostrady są wyposażone w modemy, rózne modemy radzą sobie róznie na tej samej linii. Może być sytuacja, że podłączysz router z modemem opartym o inny układ scalony i zyskasz te 0.5-1Mbps, ale moze być też gorzej niż teraz jest.

 

Z tego co widać na screenie, masz niskie tłumienie -> linia jest krótka, ale masz też niski SNR, znaczy ze jest słabej jakosci, zaszumiona. Możesz spróbować poprawić instalację telefoniczną u siebie, oczyscić, wymienić gniazdka telefoniczne, polutować styki, skrócić kabel telefoniczny do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ mam 20mb/s a w FIFE 15 mecze online tak tnie że nieda się grać;/

 

Prosiłem o poprawnie postów - jimasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że to nie zależy od prędkości? Możesz mieć i 60 Mbps internet, ale jeżeli ping będzie wysoki, to nie pograsz. W większości wypadków do grania spokojnie wystarczy 2 Mbps, jeżeli łącze jest dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak już wspomniał narmiak, przepustowosć (w dodatku podana w złych jednostkach) nie gwarantuje tego.

2. Problem może być z opóźnieniem tzn pingiem, stabilnością tego opóźnienia tzn jitterem i przepływnoscią z serwerem na którym prowadzona jest rozgrywka

3. Problemem może być niska stabilność połaczenia. Strony www,sciaganie plików itp działają w oparciu o protokół TCP, w którym dostarczenie pakietu jest gwarantowane, pakiet jest ponawiany w wypadku gdy nie udało się go dosłać poprawnie. Najwyżej user poczeka na załadowanie strony sekunde dłuzej. Jest to okupione czasem transmisji. VoIP, IPTV i gry online działają na protokole UDP bo jest szybszy niż TCP, ale nie gwarantuje dostarczenia pakietów, bo nie ma na to czasu, mają być wysyłane jak najszybciej, jak najwięcej, a to ze np 1% nie dotrze, to na to gra jest udoporniona, predykcja ruchów piłkarzy, itp. Gorzej gdy to nie jest np 1% a 10%, wtedy moją być już dziwne przeskoki, przycinki itp.

 

Dowiedz sie na jakim serwerze o jakim IP jest hostowana rozgrywna, zobacz jakie tam masz pingi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No właśnie nie jest ok, sygnał HDR ma znacznie większą rozpiętość tonalna niż te certyfikaty czy możliwości dzisiejszych ekranów, to ze ty sobie to "ustawisz" i skompresujesz sygnał kompletnie przeczy idei sygnału HDR. Jestem przekonany ze tylko ekrany które są w stanie wycisnąć z danego sygnału HDR 100% bez żadnych "sztuczek" pokazują jak ten obraz faktycznie powinien wyglądać i zapewne nie będzie tez przy nich żadnego zmęczenia wzroku czy innych problemów. A dziś jest tak ze włączasz HDR i odrazu wali po oczach jak nie zbyt nasyconymi barwami które są nienaturalne to oślepia cie w peakach bo muszą kompresować sygnał do tego co potrafi ekran. Chyba najlepszym przykładem jak źle to wszytko działa są tryby dynamicznego mapowania metadanych (nie mylić z metadanymi Dolby Vision) które TV tworzą w czasie rzeczywistym czy tam monitory ale przy tym rozjeżdża się cala dynamika obrazu bo wszytko nagle staje się dwa razy jaśniejsze nie wiadomo po co i co to ma wspólnego z dobrej jakości HDR. To jak z trybami demo w sklepach, wszystkim się podobają i nawet ludzie potem tak w domach oglądają ale dobra lub poprawna jakością obrazu nie ma to nic wspólnego. I nie mowie żeby się zaraz trzymać wytycznych jak od linijki ale włączając HDR odrazu widzę ze coś z tym obrazem jest nie tak, problem ten jest znacznie mniej widoczny przy materiałach Dolby Vision ale jako ze ekrany nadal maja zbyt słabe jasności maksymalne aby odpowiednio wyświetlić pełny zakres HDR to nawet DV jest mocno kompresowany przez co męczy wzrok. Oczywiście można sobie taka matryce przyciemnić tylko ze leci w dół wszytko a nie tylko peak wiec z HDR zostaje jeszcze mniej. I tak człowiek dochodzi do wniosku ze wali go ten cały HDR i zostaje przy SDR, który jest stały i wygląda wszędzie prawidłowo, nie trzeba nic za każdym razem kalibrować jak chcesz w coś grac albo coś ogladac.
    • Jak to może być plaskacz dla Sony? Przecież Sony jest wydawcą i chyba zależy im na dobrej sprzedaży 
    • Bo producenci płyt (ASUS, Gigabyte, MSI) nie trzymają się specyfikacji przy ustawieniach domyślnych. Domyślnie powinien być na i7 14700 PL1=65W i PL2=219W, natomiast TAU=28s (czas po którym powinien się załączyć PL1). Przy takich ustawieniach procesor też dobiłby pewnie do 100 stopni C na Fera, choć na szczęście przynajmniej na chwilę (bo później PL1=65W czyli lód). Podsumowując: producenci płyt chrzanią sprawę po całości, natomiast sam Intel zaleca absurdalne parametry pracy (PL1=65W dla i7 14700 - buahahaha ... no i oczywiście chwilowy wystrzał do 219W też od czapy przy CPU o mocy długotrwałej 65W). W przypadku i7 14700 nonK to PL2=219W. Jeśli ten CPU nie działa na standardowych, zalecanych przez Intel parametrach (PL1=150W, PL2=253W, TAU=56s) to bym go reklamował, bo po prostu jest wadliwy (powinni go pociąć i sprzedawać jako i7 14700 nonK - może by się nie zes.... 😜 przy ustawieniach ze spec.)
    • DEV może również ustalić cenę dla danego rynku osobno, a że nie zrobił tego, to też nie zobaczy mojej kasy prędko.
    • Dokładnie, coś czuję, że Szczęść Boże z drugiego miejsca przegoni Berkowicza, który będzie otwierał listę Konfy w Małopolsce i takim sposobem zdobędzie prawdopodobnie mandat.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...