Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

berek99

Problem z użytkonikiem - Vip Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie!!!

CZYTACIE WOGOLE REGULAMIN OLX?

 

nie ma czegos takiego jak TRANSAKCJA NA OLX.

SA tylko ogloszenia, jak na gumtree i są one o charakterze lokalnym. Na olx jest nawet wspomniane o tym zeby nie wplacac pieniedzy.

 

Jak kupisz przez allegro to jak zgłosisz na policje to allegro samo z siebie odda ci pieniądze mimo ze policja moze nie znalesc winnego.

 

Jesli wplaciłes kase od tak, to nic nie zrobisz bo konto bankowe moze byc na SŁUPA lub PREPAID dzieki czemu taka osoba jest nienamierzalna.

 

 

Jak to, przecież konto bankowe jest zapisane na konkretną osobę fizyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, przecież konto bankowe jest zapisane na konkretną osobę fizyczną.

Są konta prepaid - szczerze nie wiem jak one dzialaja. Kilka razy mnie na allegro "zrobiono" w tym raz był konkretny przypadek ze przyszlo z policji umorzenie postepowania (po roku)

i było wszystko wyszczegolnione na ile gosc wystawił sprzetu (10-12tys) + to ze logował sie do hotspotów a pieniądze wyplacał z bankomatow karta prepaid chyba BZWBK

 

Czy umorzenie czy nie, allego oddało kase i tak bo sprawa była rozpoczęta przez policje oraz był nadany numer RSD.

 

Jedynie co straciłem to nerwy, 3h na policji oraz to ze 2000 było zamrozone przez 2-3 miesiace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są konta prepaid - szczerze nie wiem jak one dzialaja. Kilka razy mnie na allegro "zrobiono" w tym raz był konkretny przypadek ze przyszlo z policji umorzenie postepowania (po roku)

i było wszystko wyszczegolnione na ile gosc wystawił sprzetu (10-12tys) + to ze logował sie do hotspotów a pieniądze wyplacał z bankomatow karta prepaid chyba BZWBK

 

Czy umorzenie czy nie, allego oddało kase i tak bo sprawa była rozpoczęta przez policje oraz był nadany numer RSD.

 

Jedynie co straciłem to nerwy, 3h na policji oraz to ze 2000 było zamrozone przez 2-3 miesiace.

 

Lol, po co pracować jak można ludzi w chuja robić.

 

Taką kartę prepaid to się na nikogo kupuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem

Tak mialem w liscie o umorzeniu ze gosc z prepaidow korzystał

Pewnie jakis limit tam jest, trzeba by poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek

nie jest to do końca prawda. Sam zakładałem kartę. Banki nie są jednak takie głupie. W BZWBK biorą z dowodu dane. Imie, Nazwisko, Adres.

W Millenium, PKO, dają kartę prepaid jeśli masz u nich konto. Choć w millenium nie koniecznie. W każdym bądź razie w każdym przypdaku dane podać musisz. Jeśli zgubisz kartę, aby WYKUPIĆ kasę z konta, tak wykupić, więc pewnie całości się nie dostanie. Limity takich kart to ok 10tyś na rok. Karty też jakoś na rok są wydawane.

 

A co do autora, wpłacać 600zł komuś bez zabezpieczenia, chore... I przynzam, że dużo na forum jest osób, które tak wpłacają. Dużo mam ofert i na prawdę co druga bez wachania, dopytywania o co kolwiek wpłaca kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek

nie jest to do końca prawda. Sam zakładałem kartę. Banki nie są jednak takie głupie. W BZWBK biorą z dowodu dane. Imie, Nazwisko, Adres.

W Millenium, PKO, dają kartę prepaid jeśli masz u nich konto. Choć w millenium nie koniecznie. W każdym bądź razie w każdym przypdaku dane podać musisz. Jeśli zgubisz kartę, aby WYKUPIĆ kasę z konta, tak wykupić, więc pewnie całości się nie dostanie. Limity takich kart to ok 10tyś na rok. Karty też jakoś na rok są wydawane.

 

A co do autora, wpłacać 600zł komuś bez zabezpieczenia, chore... I przynzam, że dużo na forum jest osób, które tak wpłacają. Dużo mam ofert i na prawdę co druga bez wachania, dopytywania o co kolwiek wpłaca kasę.

 

Kartę można ukraść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę można ukraść

 

 

Tak to możemy daleko szukać scenariuszy. Kto nie zastrzeże skradzionej karty? Faktem jest, że takie karty można kupić nawet w sieci, czy przez znajomego.

Jedyne co jest fajne w karcie prepaid to to, że nie podlegają zajęciu komorniczemu i można dać na prezent zamiast gołej gotówki, można też z niej zrobić

środek płatniczy w necie jak ktoś boi się ze stanadardowego konta płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej założyć na słupa jak Duniek wcześniej wspomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jeszcze udało mi się ustalić.

 

Konta anon1232 i Detachment należą do tej samej osoby ( Paweł G). Na innych forach komputerowych użytkownik o nicku anon1232 wystawiał kiedyś rzeczy na Allegro z tego samego konta, z którego Vip Forum sprzedawał tutaj. Detachment podawał numer konta do wpłat taki sam jak Vi Forum.

 

Co do mojej sprawy ja dzisiaj zgłosiłem wszystko na komendzie. Czekam, więcej nic nie mogę zrobić.

 

W międzyczasie Pan Vip Forum próbował mnie zastraszyć tym, że poda mnie do US, że zgłosi na komendzie moje nielegalne działania (twierdzi, że oszukuję na czymś ludzie i on to odkrył i przygotowuje odpowiednie pisma). Próbował też sugerować to, że mnie odwiedzi (a to było zastraszanie już na innej drodze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonuj maile, nagrywaj rozmowy, spokojnie i w miarę pomysłowo zwracaj się do niego aby potwierdzał w nich swoje dane i związek ze sprawą transakcji. Jak najwięcej potwierdzeń staraj się mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jeszcze udało mi się ustalić.

 

Konta anon1232 i Detachment należą do tej samej osoby ( Paweł G). Na innych forach komputerowych użytkownik o nicku anon1232 wystawiał kiedyś rzeczy na Allegro z tego samego konta, z którego Vip Forum sprzedawał tutaj. Detachment podawał numer konta do wpłat taki sam jak Vi Forum.

 

Co do mojej sprawy ja dzisiaj zgłosiłem wszystko na komendzie. Czekam, więcej nic nie mogę zrobić.

 

W międzyczasie Pan Vip Forum próbował mnie zastraszyć tym, że poda mnie do US, że zgłosi na komendzie moje nielegalne działania (twierdzi, że oszukuję na czymś ludzie i on to odkrył i przygotowuje odpowiednie pisma). Próbował też sugerować to, że mnie odwiedzi (a to było zastraszanie już na innej drodze).

 

 

OMG co za dzieciak.

Cisnij typa. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto/karta prepaid jest kontem technicznym bezimiennym, do którego nie ma dostępu komornik i inne instytucje. Namierzenie właściciela takiego konta graniczy z cudem. Taką kartę może kupić każdy a to że podaje się dane przy zakupie nie oznacza, że jest się właścicielem tego konta/karty, i w tym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitt_34:

Konto/karta prepaid jest kontem technicznym bezimiennym, do którego nie ma dostępu komornik i inne instytucje. Namierzenie właściciela takiego konta graniczy z cudem. Taką kartę może kupić każdy a to że podaje się dane przy zakupie nie oznacza, że jest się właścicielem tego konta/karty, i w tym jest problem.

To na pewno w Polsce jest, a nie w jakimś Luksemburgu? :hmm:

Chyba jednak musi być jakiś haczyk :question:

 

PS. Jak takie bezimienne konto techniczne się zakłada i ile to kosztuje? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie zakłada. Kupujesz taką kartę np. w BZ WBK ( na karcie nie ma danych kupującego ) za 25 zł i do tej karty masz przypisane konto techniczne. Posiadacze tych kart/kont nazywają je często małą Szwajcarią :) a dlaczego to już chyba nie trudno się domyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że jeden Pan kupi hurtowo karty prepaid załaduje symbolicznie 50 zł jako prezent świąteczny i odda je osobom potrzebującym do tego typu oszustw. Albo znajdzie się na ulicy bezdomnego pijaczka który nam to zrobi za przysłowiową flaszkę. Można wymyślać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem już tak szczegółowo to opisywać, ale właśnie tak jest jak napisał kolega hopes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś się zreflektował po poście w tym temacie, niemal natychmiast :-))))

 

 

 

odnośnie tematu co do tych prepaidów i hotspotów to nie wierzę, że nie jest to do namierzenia jeśli tylko odpowiednie służby wyrażą chęć aby to ustalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Tylko musi wtedy chodzic o kase jakiegos duzego przedsiębiorstwa zwiazanego z rządem i min. kilka mln zl wchodzi wtedy w gre, a nie drobniaki typu kilka tys zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle... jak się skończyła sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...