Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Przekładasz to do jakiejś mniejszej obudowy skoro płyta w formacie mATX?

 

nie :)

ja zawsze kupuję to co się opłaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ło. Ale fajne temperatury muszą być w jakiejś E-ATX przy takiej płycie.

 

Na prawdę jak kiedyś sobie porównywałem taki sam config przy jeszcze obu obudowach bez PSU na dole ATX vs E-ATX, podobnie wentylowane, i w podobnych materiałach, tak temperatury na zauważalny plus na E-ATX. GPU ciszej chodziło od razu.

Z tanszych nowych Phanteks Enthoo lub SilentiumPC Armis AR5X TG RGB w okolicach 300 zł lub taniej okazyjnie.

Polecam się zastanowić kiedyś przy wymianie obudowy.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym to siedzi :)?

MSI Z87I, na innych Z'tkach które mam sprawdzę jak będzie czas jak jest z działaniem strapa 167MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukając informacji o modowaniu biosów dla Xeon ES 9 generacji znalazłem takie linki:

http://www.smxdiy.com/thread-1297-1-1.html

i wg nich zaleca się modowanie biosów 128Mbit

 

oraz jednocześnie aukcję chyba z gotowymi płytami, bo jeśli same biosy to dość drogo :P

https://item.taobao.com/item.htm?id=578015597816

 

jak wspomniałem sam mam Z170 HD3 DDR3 i taki QQM6 (8/16) by mi wystarczył, szczególnie że kosztuje tyle co QN8H(6/12) - budżet ok 1000zł.

 

Ja chyba poczekam jak będą dostępne gotowe zestawy ITX:

https://item.taobao.com/item.htm?id=563455723096

Edytowane przez grequ22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ko_shen przerobi Ci bios za free, jeśli u niego kupisz ten procesor. Rozmawiałem z nim na ten temat(ale jakoś i tak nie mam zaufania, bo takie rzeczy wolę sam robić). Jednak dla mnie to bezsens(cena za wysoka!), bo QQBZ były w tej samej kwocie. A takiego ESa musisz potem opchnąć w zestawie(niewiele osób bawi się w PL w przerabianie biosów, itd.). Ale co kto lubi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No siema 2

:D

 

45.png

(cpu-z "stable" póki co)

 

I kto by pomyślał, że ten bclk strap po latach będzie mieć jakieś zastosowanie praktyczne... ;)

 

Tylko znowu czapa od chińczyka była useless :thumbdown:

 

Daj jakieś testy porównujące mobilka do 5775c. Proszę :)

 

Wyniki to 5775C możesz z brać z tąd: https://www.purepc.pl/procesory/broadwell_niszczyciel_test_core_i5_5675c_i_core_i7_5775c

 

Najlepiej byłoby porównać go w kompresji 7zip. Bo w tym teście było widać potencjał edramu ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby porównać swoje wyniki do tych z ppc, musiałbym odtworzyć ich scenariusz testowy u siebie. Pytanie - jak?

Gdzieś dają te "3000 MB plików graficznych" i rozpisują jaka to dokładnie wersja 7zip?

 

Prościej - i nie mniej edukacyjnie - byłoby mi porównać haswell vs haswell+edram.

Tylko znowu - 4700HQ to kastratus, i w stosunku do 4770k/4790k ma mniej L3.

Ale że wszystkie crystale przycinają część L3 na potrzeby L4 tags - ustawiając takie same zegary otrzymujemy procesory różniące się tylko obecnością eDRAM, i niczym innym.

 

No ale chyba już gdzieś były testy cpu 5775c edram on vs off...

 

Jak ktoś chce względnie tanio "5775c" dostać, to jest adaptowany 5950HQ na tao. Mi już chyba starczy tych sklejek - bo na 3 tylko jedna miała dobrze zrobioną czapę :/

Spróbuj sprzedać procek do chłodzenia na goły rdzeń, albo z bezużyteczną czapą. Powodzenia :P

 

Prędzej wezmę 4200H, wyśrubuję, i puszczę z dymem 8:E

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, świetny biznes. Najrozsądniej wygląda i7-4870HQ. Cena ~650CNY, taktowania niższe jedynie o 100mhz(3.5 vs 3.6 na wszystkich rdzeniach) względem i7-5775C(a jak ten procesor wypadł w testach na ppc w odniesieniu do i7-7700k bez OC wystarczy sprawdzić). Jak ktoś buduje budżetowy zestaw(tania płyta, tanie ddr3) to nie ma co się zastanawiać. Świetny też upgrade dla posiadaczy tego socketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki 4870HQ dodatkowo przez turbo biny (które działają na każdym chipsecie) podniesie się do 3.9GHz allcore / 4.1GHz single core.

Na Z'tce to już w ogóle jest zaorane, bo strap.

 

Tylko znowu - klucz to dostać egzemplarz, którego nie trzeba rozbebeszać. Sprzedawcy od którego dostałem dobrze zrobione 4750HQ niewiele już zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ko_shen przerobi Ci bios za free, jeśli u niego kupisz ten procesor. Rozmawiałem z nim na ten temat(ale jakoś i tak nie mam zaufania, bo takie rzeczy wolę sam robić). Jednak dla mnie to bezsens(cena za wysoka!), bo QQBZ były w tej samej kwocie. A takiego ESa musisz potem opchnąć w zestawie(niewiele osób bawi się w PL w przerabianie biosów, itd.). Ale co kto lubi ;).

masz rację ale ceny poszły w górę i QQBZ nie kupię obecnie w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić ES 9900T i nie kombinować albo tanszego 8700T/K.

 

Zawsze to 8 lub 6 rdzeni a nie 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Powodzenia jak znajdziesz któryś z tych sklepowych modeli w cenie tych przerobionych Haswelli.

Ew. Są jeszcze ESy Coffee Lake.

Cała pierwsza strona została zaktualizowana o wszystkie modele które wyszły. Trochę więcej niż było tu w wątku pierwotnie dostępne. Wszystkie są 6/12.

 

@Mityczny Zrób chociaż testy w Geekbench 4, i będzie punkt odniesienia do innych wyników 5775C w bazie.

Można też zrobić Cinebench.

 

Co się tyczy testu, to robił go Oktaba, ma swojego maila w zakładce kontakt, być może odpowie na pytania o wersji, ale można założyć że będzie to najnowsza wersja na dzień testu, czyli wystarczy główna stronę 7zip otworzyć w archive.org w tamtym terminie.

Kto, wie może i paczką się podzieli jak ma.

Ale jeśli to JPG, to i tak się tam niedużo kompresuje z rozmiaru oryginalnego plików.

Być może też różnica wielkości plików nie będzie grała znaczenia. Grunt by format się zgadzał i rozmiar wszystkich.

 

15.01.17 najnowsza wersja 7zip była 16.04.

Pytanie też jaki wpływ na wyniki ma zwielokrotnianie tych samych plików i jak dużo tego było w paczce testowej, dlatego ciężej może być z odwzorowaniem.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić ES 9900T i nie kombinować albo tanszego 8700T/K.

 

Zawsze to 8 lub 6 rdzeni a nie 4.

no ale o czym Ty piszesz ??

przecież ja chcę ES Xeon QQM6 (8/16) w kwocie ok 1000 zł all core 4.3 a 9900T ES trza zapłacić ok 900zł ale all core to tylko 3.2

w tej cenie jest "tylko" 8700 ES (6/12) lub 8700T ES za jakieś 700 zł

 

ps. nawiązując do pierwszego postu nie rozumiem adnotacji do płyt pod Coffee Lake Es 8gen

podobno każda płyta 300 obsługuje je od strzału, na każdej aukcji czy to u Chińczyka czy Allegro o tym się wspomina

 

wszedłem na forum CPU-World a tam, racja:

Notes: No motherboard on the market supports it out of the box (requires C246, at the time of writing, is not available for low quantity purchase) . You need a modified 100 series or a modified C232/236 board to have it run."

ale dla:

Intel Coffee Lake U0 Xeon-E21XXG LGA1151-V2

Edytowane przez grequ22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego mobilnego bartona bardzo dobrze wspominam. Pamiętam że miałem go chyba z rok i sprzedałem jeszcze drożej niż kupiłem, jak się rozniosło info co to jest i z czym sie je :)

 

Tutaj czuję podobny potencjał w tych i7 :) Możliwe że jest to najlepszy proc na płyty z87/z97. Lepszy niż 5775c, którego ceny przekraczają grubo tysiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deton24

Ok. a więc:

Geekbench 4

Cinebenche (20/15/11.5)

Z 7zipa mogę użyć wbudowanego bencha.

 

Pytanie tylko na jakich konfiguracjach zegarów i ram. Myślę że do takiego testu core 4.0GHz i uncore 3.5GHz będzie rozsądne.

wtedy

4700HQ + ddr3 1333CL9

4700HQ + ddr3 2133CL9

4980HQ + ddr3 1333CL9

4980HQ + ddr3 2133CL9

 

 

Możliwe że jest to najlepszy proc na płyty z87/z97. Lepszy niż 5775c, którego ceny przekraczają grubo tysiaka.

Bo jest? ;)

Haswell nie ma ściany przy ~4.3GHz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5775c ma chyba losową ścianę 4.0-4.2GHz raczej ? 4.3 wygrywali tylko najwięksi farciarze jak się nie mylę. I to najlepiej po skalpie, który był tam sporym wyzwaniem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHz nie 5GHz :D

Na silicon lottery podają, że tylko 12% robiło 4.3. Także i tak to była wartość optymistyczna.

Nie wydaje mi się aby zaadaptowany 5950HQ zrobił więcej.

 

A że haswelle robiły 4.5GHz bez łaski... to broadwell zostaje tylko z lepszą integrą (dekodery) i energooszczędnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHz nie 5GHz :D Poprawione. Wiesz o co chodziło :]

 

Integra nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Tak samo i energooszczędność. Jedno i drugie jest nie potrzebne przy tym co te proce oferują.

 

Zawsze ma się GPU dedykowane w takich procach do grania. A kilka wat w grach różnicy wielkiej nie zrobi, jak w zamyśle kręcimy proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety brodka wymienione dla kompletności merytorycznej. Ich wartość w większości zastosowań wiadoma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

ktoś może sprawdzał OC na MSI Z170A TOMAHAWK ? Posiadam i7 6700 i szukam do niego płyty

Edytowane przez Ghottish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Posiadam i7 6700 i szukam do niego płyty"

Chcesz robić OC non-K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

"Posiadam i7 6700 i szukam do niego płyty"

Chcesz robić OC non-K?

 

dokładnie, sorry za brak precyzji. Szukam jeszcze chłodzenia do tego procka myślę o SilentiumPC Fortis 3

Edytowane przez Ghottish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ostatnim biosem obsługującym OC non-K będzie ten z marca 2016 roku(potem Intel zwrócił uwagę producentom :D). Wystarczy przecież sprawdzić poszczególne. Musi mieć tam odpowiednią opcję do ustawienia(w Gigabyte po prostu bawisz się BCLK) na on(beta coś tam :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Z tego co czytałem można się cofać z biosem nawet jak jest nowszy wiec ogólnie nie ma problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był zainteresowany to mam asrocka hypera na sprzedaż, jeszcze zostało gwarancji do końca czerwca lub sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...