Skocz do zawartości
Petru23

Jaki akumulator na 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam, nie będę się pchał. Zastanawiam się nad tym aku Mercedesa - warto dopłacić tych ~6 dych względem S5? No i ta Yuasa kusi ale kurde obawiam się, że będzie za wysoka :/ W cenie Merca jest też Duracell tylko, że wersja Starter więc raczej odpada. Exide Premium drożej od S5 ale niewiele przy czym 36 msc gwary, a nie 24 i pakiet Assistance przez 24 cokolwiek to znaczy. Centra Futura w cenie S5 na warunkach Exide. Varta Silver cenowo porównywalnie do S5.

 

OEM Merc - 70AH/760A - 400PLN

S5 - 77AH/780A - 345

Yuasa - 75Ah/640A - 330

Duracell - 72AH/700A - 405

Exide - 77AH/760A - 360 + lepsza gwara

Centra - 77AH/760A - 345 + gwara

Varta - 77AH/780A - 340

 

Który? Bo kupić już muszę, odwlekam to w nieskończoność ale po 2 odpaleniach na chwilę to ledwo zipie więc nie ma sensu dłużej zwlekać. Siedzi jeszcze oryginalny, 10 letni GM (Varta) 74AH/450A.

 

Dodatkowo:

Energizer Premium 74AH/680A - 360

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Boscha miałem S4 i tej firmy nie polecam :).

Z tego co podałeś to Vartę bym wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Boscha miałem S4 i tej firmy nie polecam :).

Z tego co podałeś to Vartę bym wybrał.

Varta = Bosch także to jedno i to samo jbc :) Ja najbardziej się zastanawiam Merc vs. Centra ze względu na gwarancję i kasę. Yuasa raczej odpada ze względu na wysokość, a Duracell to.. sam nie wiem co o nim myśleć :hmm:

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam, że odczuwacie różnice pomiędzy konkretnymi modelami :E Ja do BMW kupiłem jakiś najtańszy co spełniał parametry techniczne, jakiś Maxxpower. Raz się rozładował w zimie ale to przez to, że alternator się przywieszał i nie ładował. A tak to przejeździłem na nim 2 lata i auto poszło na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie odczuwam :D Ale po prostu nie chcę kupić czegoś, co za 2 lata mi padnie. Zdaję sobie sprawę, że raczej nie osiągnę kolejnych 10 lat życia na nowym ale żeby te 5 lat pochodził :P No i żeby miał "kopa" - dlatego z wyraźnym zainteresowaniem patrzę na prąd rozruchu ;)

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenoxa sobie kup. Tani i zbiera głównie same pozytywne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenoxa sobie kup. Tani i zbiera głównie same pozytywne opinie.

 

Ja też mam Jenoxa będzie chyba ze 3 lata i jestem zadowolony. Żony auto co prawda już sprzedałem bo też miała go na pokładzie ale za to w byłem w zeszłym roku w Norwegii. Trochę nas pogoda zaskoczyła ale na całe szczęście nie mój akumulator :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Centrę ostatecznie. Do Jenoxa nie jestem przekonany a co do Merca to trochę kota w worku się kupuje. Na dniach wpadnie Centra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co tam na tę zimę jest polecanego? Poluję na Boscha S5 77AH ale tak wszedłem na ceneo, włączyłem opinie i nieco mina mi zrzedła...

Trudno powiedzieć. Kiedyś Bosha to miałem przez 8 lat w aucie i był genialny. A teraz dwa lata, gwarancja się konczy i do smieci niestety :( Chyba trzeba teraz kupować to co tansze, bo i tak ma dwa lata gwarancji więc tyle wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo Jenoxa, jedna sztuka którą ojciec kupił padła po roku używania, gwarant oczywiście się wypiął. Także wycofuje się z poleceń bo statystyka to 66% - 2 dobre, jeden ujowy.

 

Jenoxa sobie kup. Tani i zbiera głównie same pozytywne opinie.

A jak sam kupowałeś to Jenoxa nie kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, słyszał ktoś coś o aku VW z technologią EFB ?

Takie coś mi lokalny sklepik zaproponował w cenie 390 za 70-coś Ah.

Ponoć sprzęt pierwsza klasa, to samo co dają w VW na pierwszy montaż do sprzętów ze start/stop tylko bez oznaczeń producenta.

Trochę pogooglałem to znalazłem wzmiankę, że ponoć Moll robi do VW.

 

generalnie szukam czegoś do diesla, w zamian za oryginalny 85Ah / 800 A.

Oferte mam narazie tylko ten VW i ewentualnie Varta Silver 85Ah/800 za 430

Ostatnio jak wymieniałem aku w poprzednim aucie to wziąłem 3 lata temu Weste Forse i śmiga bezproblemowo do dziś.

Chętnie bym zakupił i teraz, ale do mojego nie mają odpowiedniej wesji, albo za mało Ah, albo za duży wymiar. Jedynie 74Ah / 720A za 320, ale nie wiem czy nie za mały na 1.9 dCi

Pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli akumulator VW to z pewnością omijaj serię JZW - okres gwarancji 24 miesiące wytrzyma... Te z pierwszego montażu też nie zawsze grzeszą wytrzymałością - w tym miesiącu miałem z 5 aut w okresie gwarancji z uwalonymi aku. Tu przynajmniej gwarancja jest wydłużona do 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu 74 Ah miałby być za mały? Ja się mocno zastanawiałem nad 70 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo Jenoxa, jedna sztuka którą ojciec kupił padła po roku używania, gwarant oczywiście się wypiął. Także wycofuje się z poleceń bo statystyka to 66% - 2 dobre, jeden ujowy.

 

 

A jak sam kupowałeś to Jenoxa nie kupiłeś.

 

Gwarancja jest na 24 miesiące więc czemu się wypiął? Mój kolega po roku też musiał serwisować Jenoxa ale wymienili na nową sztukę bez ceregieli. Przyszedł z fakturą, opisał problem i jak dobrze pamiętam załatwił temat od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sam kupowałeś to Jenoxa nie kupiłeś.

 

a jaki?

przestań robić z siebie zakłamanego idiotę wprowadzając innych w błąd i może najpierw sprawdź, ok?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do golfa 4 1.6 benzyna szukać jakiegoś premium, czy podstawowego modelu Bosch/Varta? Myślałem o pojemności 60-62Ah.

 

Aktualnie mam wsadzony z braku laku jakiś akumulator marki akumulator (serio) 44Ah z fiata uno :E i niby daje radę ale na mrozie potrafi się zawahać przy rozruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toledo 1.6 benzyna miałem Westę Forse 65 Ah - śmiga bezproblemowo 3 rok (obecnie u szwagra).

 

Do swojego 1.9 dCi trafiłem dziś w lokalnym sklepiku świeżą dostawę Yuasa YBX5096 80Ah / 760A za 409zł zobaczymy jak się będzie sprawował.

 

Te VW z pierwszego montażu widziałem tylko, ponoć Exide je robi pod jakąś nieznaną marką - wolałem jednak dołożyć 19 zeta do Yuasy.

Edytowane przez DeTe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toledo 1.6 benzyna miałem Westę Forse 65 Ah - śmiga bezproblemowo 3 rok (obecnie u szwagra).

 

Do swojego 1.9 dCi trafiłem dziś w lokalnym sklepiku świeżą dostawę Yuasa YBX5096 80Ah / 760A za 409zł zobaczymy jak się będzie sprawował.

 

Te VW z pierwszego montażu widziałem tylko, ponoć Exide je robi pod jakąś nieznaną marką - wolałem jednak dołożyć 19 zeta do Yuasy.

No jak kupujesz aku w tej cenie to wiadomo, ze trzeba sie spodziewać czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Centrę. Zadzwonił gościu ze sklepu, żebym się zastanowił bo gówno straszne i ze względu na mnogość gwarancji wycofali się z tego, ale jak coś to mi zamówi xd Polecił mi Bannera w tej cenie, jakieś opinie? Bo jeszcze nic innego nie zamówiłem. No i czy wie ktoś (Serwal?) czy wejdzie mi 190mm? Bo oryginalnie mam 175mm plus osłona termiczna i obudowa plastikowa...

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wziąłem :D Gościu z 5 minut po zamówieniu ze sklepu dzwonił i się pytał czy aby na pewno chcę Centrę :E Banner jest okej? Bo tego mi polecił. Tylko z wysokością mam problem ale to zaraz pójdę do samochodu i zobaczę ile tam miejsca.

 

W ogóle ciekawa sprawa - jako że nie byłem pewien jaki aku przypasuje ostatecznie to poszedłem zmierzyć oryginalny. I zonk, internety podają że do mnie 278x175x175, a zmierzyłem 315x175x190. Zrobiłem zdjęcia oznaczeń i wyskakuje mi Varta 315x175x175...

 

EDIT: Zdecydowałem się na Yuasę 5000 85AH/800A.

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z banerem też nie miałem doczynienia, ale to chyba taka solidna średnia półka z tego co mi wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A nie wiem co miałem w VC wsadzone, warsztat na mieście przy okazji innych prac usłyszał "dejcie ino jaki gryfny sztrom"

Tzn wiem że to jest Bosch S4 85Ah, ale jak wymiarowo... w miejsce do aku czy też w kocyk z niemiec na aku wszedł idealnie :E

 

Tak czy siak, po 4ech latach od zamontowania, przestaniu prawie całego 2015r oraz obecnie rzadkiego użytkowania (auta) - aku to wciąż jedna z niewielu sprawnych rzeczy w VC :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie taki zły bosch, jak go malujo :lol2: Ale sprawdziłem wymiary Twojego jak znalazłem info tutaj i tak się zastanawiałem jak to jest u Ciebie, skoro wszędzie jak szukałem to podawali długość 278 więc jakim cudem 315 się zmieścił. Ale dzisiaj poszedłem swój zmierzyć i wszystko się wyjaśniło ;) I ostatecznie zamówiłem Yuasę, chyba, że gościu ze sklepu w poniedziałek znowu zadzwoni i powie że to gówno :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...