Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

@Killer85 No i fajnie, ja nie mam zamiaru "hinduskiej" firmie wysyłać nawet kawałka dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zasady i nic na to nie poradzimy co najwyżej możemy nie korzystać z przesyłki OLX
Każdy ma wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego o tym wspomniałem jak kolega pytał dlaczego unikamy przesyłek przez olx.

Tobie pasi, mi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

EDIT/

Edytowane przez MT®©™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żuleria, ale ciekawy opis który pachnie trochę wałkowato. Proc niby sprawny, ale zakryty numer seryjny, brak zdjęć kompa i z systemu. Odbiór tylko osobisty w jakiejś wiosze albo kurier z zastrzeżeniem, że trzeba sprawdzić przy kurierze, ale co niby można wtedy sprawdzić poza tym czy nogi proste. I jeszcze dopisek "tak jak wyżej pisałem 100% sprawny, procesory się nie psują" Uczciwy sprzedający dałby kilka dni na sprawdzenie sprzętu a nie robił kupującemu pod górkę.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-5600x-2np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze widzę, że ktoś zakrywa numery seryjne procesora. Ponadto nie tylko stamtąd da się odczytać te informacje bo z tego kwadracika obok też tylko trzeba umieć to odkodować. Z kolei za tekst o tym, że procesory się nie psują to gościu powinien dostać tytuł dzbana roku bo sam jestem przykładem, że się psują. Padł mi Ryzen 5 5500 a najbardziej wadliwym jest 3600, który psuję się dość często jak na procesor.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, lokiju napisał:

 Z kolei za tekst o tym, że procesory się nie psują to gościu powinien dostać tytuł dzbana roku bo sam jestem przykładem, że się psują. Padł mi Ryzen 5 5500 a najbardziej wadliwym jest 3600, który psuję się dość często jak na procesor.

Bez przesady. Nawet kulka od łożyska może się zepsuć (albo być wadliwa).
Bawię się kompami... 30 lat? 40? Nigdy nie padł mi proc.
Mobo, dyski, mońki! Nawet CD lubiło paść! 
CPU nigdy (choć to nie świadczy o tym, że nie padają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@*** ChOpLaCz ***Właśnie chodzi o to, że jak komuś się nie zepsuło to nie znaczy, że się nie psuje. A tutaj ewidentnie gościu wypowiada się za wszystkich. Mnie nigdy nie padł TV więc TV się nie psują :D Co jak wiadomo prawdą nie jest. Dlatego podtrzymuje, że wspomniany przeze mnie tytuł gościowi się należy. Jeżeli chodzi o Ryzeny 3600 to nie są to jednostkowe przypadki a całkiem pokaźna liczba zepsutych procesorów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 12.03.2024 o 17:57, lokiju napisał:

Padł mi Ryzen 5 5500 a najbardziej wadliwym jest 3600, który psuję się dość często jak na procesor.

Właśnie dzisiaj był u mnie taki na potwierdzeniu przypuszczeń o zgonie i niestety proc zimny a dzisiaj na allegro obrodziło czterema takimi procami jako uszkodzone. Jedyny pozytyw tej sytuacji, że sobie pastę na procu zmieniłem. 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2024 o 07:00, Pentium D napisał:

Nie żuleria, ale ciekawy opis który pachnie trochę wałkowato. Proc niby sprawny, ale zakryty numer seryjny, brak zdjęć kompa i z systemu. Odbiór tylko osobisty w jakiejś wiosze albo kurier z zastrzeżeniem, że trzeba sprawdzić przy kurierze, ale co niby można wtedy sprawdzić poza tym czy nogi proste. I jeszcze dopisek "tak jak wyżej pisałem 100% sprawny, procesory się nie psują" Uczciwy sprzedający dałby kilka dni na sprawdzenie sprzętu a nie robił kupującemu pod górkę.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-5600x-2np

no to aukcja nie jest dla ciebie, mi tez proc nie padl nigdy a rzezbie w kompach duzo, poza tym jak bys mial pecha to przez allegro masz ochrone kupujacego, ja kupilem karte z gwatancja 3 dni a padla po tygodniu - oddali kase mimi ze sprzedajacy krecil ile mogl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Proponowałbym jednak zakończyć dyskusję na ten temat bo do niczego nie dojdziemy. Ja miałem w życiu z 10 laptopów i żaden mi nie padł a wymieniałem pastę, termopady i inne. Mógłbym śmiało napisać, że laptopy się nie psują a nie robię tego bo to krótkowzroczność a wręcz idiotyzm. To kolejny przykład ode mnie a mógłbym ich mnożyć. Dla mnie typ od procka od razu się nadaję na czarną listę.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem cenę 380 zł, zaproponował 350 zł to podniosłem na 420 zł i zaczął spamować jeszcze mocniej XD

Oczywiście opcji negocjacji NIE MAM :)

image.png.deb1189e6ed95c68814363333478b395.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłać wyślą, ale I9 13900KS to pewnie nie będzie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chyba ze śmiechu z (tutaj pada określenie obraźliwe do człowieka) który myśli że mu to dojdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, skunRace napisał:

Wysłać wyślą, ale I9 13900KS to pewnie nie będzie :E 

Zobaczy się. U intela o ile pamiętam oznaczony jest zarówno ihs jak i pcb. 

@AndrzejTrg ludzie grają też w lotto a tu jak paczka nie dojdzie jest allegro protect 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś im się chyba popsuło przy wrzucaniu danych na Allegro - w nazwie aukcji jest jedno, a w rubryce "Model procesora" co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia. Muszą powiązać ofertę z czymś z katalogu aby wystawić ofertę. Ważny jest tytuł i opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pentium D napisał:

Zobaczy się. U intela o ile pamiętam oznaczony jest zarówno ihs jak i pcb. 

@AndrzejTrg ludzie grają też w lotto a tu jak paczka nie dojdzie jest allegro protect 😎

Tak, tak :) tylko że w lotto masz jednak tą jedną szansę na ~14 milinów. Wiem wiem ale tu jednak bym się nie łudził :) na jakikolwiek procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Pentium D napisał:

To nie ma znaczenia. Muszą powiązać ofertę z czymś z katalogu aby wystawić ofertę. Ważny jest tytuł i opis.

Z ciekawości wpisałem dane sprzedającego i jest tego trochę Shenzhen Zifa Trading Co. Daj znać co tam przyjdzie ciekawego ;)

https://www.exporthub.com/shenzhen-zifa-technology-co-ltd-695947/

https://www.fruugo.jp/shenzhen-zifa-trading/m-19515

https://www.tradewheel.com/co/shenzhen-zifa-trading-co-ltd-1122697/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@AndrzejTrg Świeże konto, może chińczyk nie będzie chciał zaczynać od 2 negatywów :E

Szczerze to też wątpię aby to wysłali, ale parę lat temu kupiłem dalmierz z chin za 1/7 tego co normalnie kosztował i to bez promocji, kuponów zniżkowych itp. Przyszedł w kilka dni a w paczce było więcej niż podali w opisie a jeszcze dali model wyższy który mierzy do 1500 yardów zamiast 550/600 które były podane w opisie. Więc tak, czasem cud się zdarzy :E

Kto mi temat śpiął z żulowym wątkiem 🤨

 

 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprzedaję laptopa i napisał jakiś gość, który to powiedział ,że to dla jego kumpla zaznaczając, że to Ukrainiec. Zrozumiałem, że z tego powodu mam obniżyć cenę o połowę a najlepiej oddać za darmo.

Nowa metoda na Ukraińca 

Edytowane przez lokiju
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na madki z horom curkom się nie nabierają już, więc trza nowy system wymyślić. Napisz mu czy stracił rękę lub nogę na wojnie, jak tak to byś za darmo oddał :D ale muszą być dowody. Ciekawe co by wymyślili :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, skunRace napisał:

 

 

5 godzin temu, MT®©™ napisał:

 

 

5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

 

 

5 godzin temu, MassTA napisał:

 

No i koniec marzeń o wielogodzinnym testowaniu procków i być może przejściu na intela :E Pieniążki już zwrócił.

"Witaj przyjacielu
Zakupiony produkt został nieprawidłowo wyceniony, ponieważ nasz formularz przesyłania zbiorczego nie działa prawidłowo.
Czy mogę poprosić Cię o anulowanie mojego zamówienia?"

 

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...