Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, qrek1 napisał:

Mylisz się to zmieni. Bo jak ty tracisz czas, ten gość po drugiej stronie też traci czas. Jak napisze do niego 1000 osób to będzie zawalony pytaniami i albo nie odpowie i nikt u niego nie kupi, albo zmarnuje mnóstwo czasu.

Niby co miałoby zmienić, że napisze do gościa 1000 osób ? Dostanie wyrzutów sumienia ? Daj spokój... Oleje zwyczajnie.

To, że nikt od niego nie kupi to przecież zupełnie inna kwestia. Własnie liczba kupujących determinuje przyszłość takiej działalności, a nie liczba osób, które go zawalą pytaniami. Jeśli uzna, że pytań jest za dużo i niewygodne, to w ogóle przestanie na cokolwiek odpisywać - standard wśród niektórych sprzedawców.

Chyba nie myślisz, że każdy robi sprzedawcy przesłuchanie przed zakupem ? Ktoś widzi cudy opis i klika "Kup teraz".

Interes się skończy, gdy albo będzie odgórnie zablokowany, albo przestanie się opłacać, a pisanie do sprzedawcy nie ma wpływu na jedno, ani drugie. Co innego, gdyby 1000 osób napisało do Allegro, albo zorganizowało jakąś akcję edukacyjną, żeby zmniejszyć liczbę chętnych - to już miałoby sens.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu miałem taką sytuację: Dzwoni do mnie facet i pyta się o ogłoszenie z Olx gdzie mam wystawioną jedną płytę główną na sprzedaż z zaznaczeniem,że nie wyślę i tylko odbiór osobisty.Mówię mu,że ogłoszenie jest aktualne,po tym wymiana kilku zdań i wtem... pytanie o wysyłkę! Mówię,że nie będę wysyłał.
To na koniec powiedział: "Czyli Pan nie chce sprzedać i gada pierdoły.Żegnam".

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spl97 Ja cały czas mam takie akcje lub podobne z potencjalnymi kupcami ? Ostatnio jest pandemia ludzi co się pytają czy aktualne i następuje cisza.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Spl97 napisał:

Kilka godzin temu miałem taką sytuację: Dzwoni do mnie facet i pyta się o ogłoszenie z Olx gdzie mam wystawioną jedną płytę główną na sprzedaż z zaznaczeniem,że nie wyślę i tylko odbiór osobisty.Mówię mu,że ogłoszenie jest aktualne,po tym wymiana kilku zdań i wtem... pytanie o wysyłkę! Mówię,że nie będę wysyłał.
To na koniec powiedział: "Czyli Pan nie chce sprzedać i gada pierdoły.Żegnam".

xD

Było powiedzieć, że boisz się Covida, albo siedzisz na kwarantannie, że mobasa poda panu żona, mąż, etc...:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lokiju napisał:

@Spl97 Ja cały czas mam takie akcje lub podobne z potencjalnymi kupcami ?

Co za ludzie,zawracają człowiekowi tyłek :E

3 godziny temu, NieSmutaj napisał:

Było powiedzieć, że boisz się Covida, albo siedzisz na kwarantannie, że mobasa poda panu żona, mąż, etc...:szczerbaty:

Covida akurat się nie boję,jeszcze koroniasty mnie nie dopadł.
Żony akurat nie mam,a ta kwestia jest u mnie bardzo daleka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślał, że do każdego modelu laptopa są osobne, dedykowane modele pamięci RAM :E.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddal do serwisu i mu ukradli, jprd nawet 4GB na 2GB zamienili...ja pierdziele. Serwisy to zlodziejstwo jak cholera, mi lata temu tez podmienili Athlona 2600 na 2000, wtedy to byly nowe procesory....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, napisał:

Oddal do serwisu i mu ukradli, jprd nawet 4GB na 2GB zamienili...ja pierdziele. Serwisy to zlodziejstwo jak cholera, mi lata temu tez podmienili Athlona 2600 na 2000, wtedy to byly nowe procesory....

 

Umiesz czytać? Zamienili mu kość 8gb na 6gb... Są w ogóle kości po 6gb...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej daj sobie marudo na wstrzytmanie. Smilehunter opisal jak to pewnie wygladalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna kobieta pytała mnie o ekspres do kawy, który sprzedaję i "z kont" odbiór mimo wszystko jej odpisałem ale już się więcej nie odezwała. Z kolei dzisiaj wysłała mi obrazek z zającem wielkanocnym bo to było przez FB ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z cyklu "sztuka negocjacji"

Chcę kupić od jednej babeczki kilka książek na OLX. Składam ofertę 45 zł, a ona pisze (w przeciągu 4 minut):

olx2.png.cf5095f5f47ef5326369e42cf278dab8.png

:brow:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjnie podrobiony dowód wpłaty, pomijając nawet datę to złodziejaszek nie sprawdził nr konta, podałem mu też z Millenium :D

Szkoda że nasza policja jest zbyt zajęta rzucaniem konfetti na polityków i ochroną schodów smoleńskich bo bym się przeszedł zgłosić, nr telefonu musi być prawdziwy do odbioru paczki, łatwo byłoby go namierzyć, no ale wiadomo ile z tego wyjdzie poza moją stratą czasu...

 

7f5ca6d32608.jpg

982edf94aa5d.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Marek1984 napisał:

Perfekcyjnie podrobiony dowód wpłaty

 

Tia. Paint poszedł w ruch i efekty jak widzę opłakane.:szczerbaty::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marek1984 napisał:

nr telefonu musi być prawdziwy do odbioru paczki, łatwo byłoby go namierzyć

Nie musi być powiązany z odbiorcą, można podać nr z jakiegoś SMS-receivera online - jak się popatrzy na przychodzące SMS-y, to często widać kody odbioru do paczkomatów. A tak w ogóle, to numer tel. może być przypadkowy, kod odbioru przychodzi przecież także na e-mail.

Namierzyć, to teoretycznie można każdego (długo by pisać jak...), ale się najzwyczajniej w świecie nie opłaca :) 

 

---------------------------

  Pozwolę sobie zacytować siebie w odpowiedzi na opinię @qrek1

W dniu 24.03.2021 o 19:13, PiXel2.0 napisał:

To, że nikt od niego nie kupi to przecież zupełnie inna kwestia. Własnie liczba kupujących determinuje przyszłość takiej działalności, a nie liczba osób, które go zawalą pytaniami. Jeśli uzna, że pytań jest za dużo i niewygodne, to w ogóle przestanie na cokolwiek odpisywać - standard wśród niektórych sprzedawców.

Sprawa jest świeża, dotyczy mojego wątku w innym dziale: https://forum.pclab.pl/topic/1335774-thinkpad-sk-8855-z-allegro-oryginał-czy-fake

Wysłałem do sprzedawcy prośbę o podanie jakiegokolwiek SN celem weryfikacji, czy to oryginały, i co ? Firma na Allegro ponad 10 lat, ponad 10.000 komentarzy z ostatnich 12 miesięcy (99,1% pozytywów) - zero odpowiedzi (dokładnie tak, jak się tego spodziewałem). To nie mój pierwszy i zapewne nie ostatni taki przypadek. Towar rozszedł się jak świeże bułeczki (28 sztuk w kilka dni, niektórzy kupowali po kilka sztuk), więc jest "sukces". Ciekawe jakie będę komentarze...

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2021 o 08:26, Marek1984 napisał:

nr telefonu musi być prawdziwy do odbioru paczki

Jeśli adres e-mail odbiorcy będzie poprawny to nie musi, bo dostanie kod na maila. Sam kiedyś w jakimś sklepie omyłkowo podałem jako swój numer 555555555, problemów z odbiorem nie było :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, yojc napisał:

Jeśli adres e-mail odbiorcy będzie poprawny to nie musi, bo dostanie kod na maila. Sam kiedyś w jakimś sklepie omyłkowo podałem jako swój numer 555555555, problemów z odbiorem nie było :E

Sam tak napisałem wyżej, ale żeby być precyzyjnym, istnieją wyjątki ;) Jeśli nadasz paczkę w paczkomacie bez etykiety, to kod odbioru przychodzi jedynie na telefon odbiorcy. Ale jak również napisałem wyżej, nie stanowi to większego problemu, bo można skorzystać z odbieracza SMS online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2021 o 12:00, NieSmutaj napisał:

Tia. Paint poszedł w ruch i efekty jak widzę opłakane.:szczerbaty::rotfl:

Ale jakie żądania się pojawiły, "Panie, tylko weź no Pan chociaż porządnie to spakuj". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele na allegro (znowu świrują z nowymi obostrzeniami dla pojedynczych sprzedajacych) a dzisiaj na olx żeby było w większej ilości mediów dałem ogłoszenie na i7 4790k, płyte Z97 i 4x4Gb Savage 2400mhz.

No i chyba dzisiaj mam pierwszego żulaka po wystawce na olx ^^. Dałem 313zł z przesyłką za komplet pamięci. Ktoś wystosował propozycję za pamięci 250zł (i pewnie do tego jeszcze wysyłka w cenie :D) gdy 150zł za 2x4GB to na allegro absolutne minimum. A 2x4Gb szło nawet i za 195zł ^^.

 

Przypomina mi się jak półtora roku temu (listopad 2019r.) kupiłem sobie tego kompa co mam w sygnaturze od pana z Ursynowa z OLX, nie powiem mega zajebisty zakup bo dałem 1100zł (była jeszcze obudowa NZXT, dźwiękówa Asusa ROG sprzedane łącznie za 400zł i dysk ssd 240gb 80zł) aczkolwiek to on zaproponował cenę bo chciałem kupić samą budę a sprzedawał z fajnym monitorem 27cali za ponad 2000zł. Oczywiście nie negocjowałem ceny gdyż nie było z czego spuszczać ^^

Dostałem gratis do tego zestawu jeszcze dysk sieciowy WD 3TB i fajne słuchawki (- sprzedane za 200zł). Najlepsze cyrki były ze sprzedażą tego dysku sieciowego hehehe. Widząc, że chodził wtedy w okolicach od 280zł, to dałem cenę chyba 300zł. Spore zainteresowanie było i oczywiście różne propozycje - 220zł, 250zł i sporo ogólnie marudzenia różnych ludzi. Wszystko to było przed black friday.  Wkurzyłem się trochę bo ludzie to by chcieli za darmo, ale nie obniżyłem ceny tylko jeszcze podniosłem na czarny piątek na 350zł (było z 15-18 obserwujących aukcje). Dysk poszedł z 2 dni później z odbiorem osobistym ?? Najlepszy mail był od kogoś kto się dziwił, że podnoszę cene a tu przecież czarny piątunio (prawie skisłem czytając ^^) ?

 

Aha jeszcze takie pytanie co do OLX bo pierwszy raz tam dałem ogłoszenie. Ktoś w sprawie wystawionego procesora poprosił o możliwość  kupna z tą przesyłką z OLX. Tak się zastanawiam  czy to jest dobra metoda sprzedaży dla sprzedającego. Chyba w regulaminie widziałem, że istnieje możliwość aby w ciągu 7 dni oddać przedmiot sprzedającemu? Ktoś coś może powiedzieć, czy czy udostępnić tą formę sprzedaży, nie ma żadnych cyrków?

 

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na whatsapp ktoś się do mnie odezwał pisał poprawną polszczyzną i to z polskiego numeru chciał mnie oszukać na przesyłkę olx na odchodne napisałem by się wziął do roboty i przestał oszukiwać ludzi po czym go zablokowałem to najlepsza metoda na takich cwaniaków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na OLX ktoś kiedyś próbował skroić w ten sposób, że niby zlecił przesyłkę kurierską za pobraniem, ale nie miał kasy żeby za nią zapłać, dlatego rzekomo podał przewoźnikowi mój e-mail, na który przyszła wiadomość z linkiem do fałszywej strony płatności za nadania paczki.

Nie wiem jak ludzie się dają na to nabierać. Żeby klikać w cudze linki i podawać swoje dane... :brow: Jeśli się odpowiednio odizoluje płatność od komunikacji z kontrahentem, to nie ma żadnego ryzyka. Jak ktoś mi wysyła linki na OLX, to nie klikam, tylko kopiuję ścieżkę bez domeny, a domenę wklepuję ręcznie, lub jak nie znam, szukam jej w google. Nie trzeba wiele, aby nie paść ofiarą wyłudzenia. Wystarczy dosłownie kilka trywialnych zasad i konsekwencja w ich stosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PiXel2.0 napisał:

Mnie na OLX ktoś kiedyś próbował skroić w ten sposób, że niby zlecił przesyłkę kurierską za pobraniem, ale nie miał kasy żeby za nią zapłać, dlatego rzekomo podał przewoźnikowi mój e-mail, na który przyszła wiadomość z linkiem do fałszywej strony płatności za nadania paczki.

Nie wiem jak ludzie się dają na to nabierać. Żeby klikać w cudze linki i podawać swoje dane... :brow: Jeśli się odpowiednio odizoluje płatność od komunikacji z kontrahentem, to nie ma żadnego ryzyka. Jak ktoś mi wysyła linki na OLX, to nie klikam, tylko kopiuję ścieżkę bez domeny, a domenę wklepuję ręcznie, lub jak nie znam, szukam jej w google. Nie trzeba wiele, aby nie paść ofiarą wyłudzenia. Wystarczy dosłownie kilka trywialnych zasad i konsekwencja w ich stosowaniu.

No do mnie typek pisał, że on mi wyślę linka i tam dostanę jakiś kod z, którym mam iść do paczkomatu włożyć paczkę i rzeczywiście wysłał mi linka i jakiś podrobiony dowód przelewu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dałem koncentrację na 12 i łuk nadal nie działa, pod LB+X działa mi umiejętność głównej broni, która też jest bardzo rzadko gotowa do użycia. Może trzeba dać w koncentrację jeszcze więcej?
    • To juz zalezy od Ciebie, jesli chodzi o czysta rasteryzacje to mozesz brac 7800xt ale jak chcesz RT i reszte zabawek od NV to poluj na 4070. Ja tez kupilem sobie GPU nie wymieniajac zasilacza i teraz sraczka ze bomba podlozona w obudowie Takze jak chcesz miec spokojny sen i brak stresu podczas grania to zacznij od tego komponentu.
    • Fighter z 3 wentylatorami, piszą że jest spoko. Czyli lepiej polować na 4070?  Zasilacz wymienię za jakiś czas razem z procesorem. 
    • Jaki to model 7800xt? Uwazaj na tanie modele bo bedziesz mial piekarnik w komputerze. Jesli chodzi o radeony to lepiej dolozyc do lepszego chlodzenia bo one bardzo lubia cieplo, nie ma co katowac tego zasilacza takim GPU. Ten R5 3600 bedzie waskim gardlem dla tej karty, sa gry w ktorych nie wyciagniesz 60 fps.
    • Cześć forumowicze Ostatnio zauważyłem, że podczas grania czy zwykłej pracy na komputerze następuje wyłączenie monitorów, wentylatory karty wchodzą na maksymalne obroty, natomiast, dźwięki z aplikacji są słyszalne, a jedynym rozwiązaniem jest restart systemu. Czasem zdarza się też, że monitory po prostu przechodzą w stan czuwania i też restartuję system. Niekiedy pomaga samo odpięcie i podpięcie kabla DP od głównego monitora i system uruchamia się jak po restarcie. Specyfikacja komputera Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K) MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI LGA1700 ATX MB DDR5 2xPCI-Ex 16 7xSATA Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) Dysk SSD Kingston KC3000 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000D/2048G) Dysk SSD Kingston KC3000 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe Zasilacz MSI MPG A1000G PCIE5 1000W 80 Plus Gold Chłodzenie CPU Noctua NH-D15 Obudowa Lian Li LANCOOL III System operacyjny Microsoft Windows 11 Home PL 64 bit OEM (KW9-00648)   Monitory do których podpięta jest karta graficzna: G-Master G83467WQSU 165 Hz – jako główny monitor G-Master GB2560HSU 144 Hz – dodatkowy   Czy sądzicie, że powodem  tego może być wgnieciony pin na przewodzie 12Vhpwr? https://postimg.cc/KKjyPmK3 https://postimg.cc/yJGCn29Q  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...