Skocz do zawartości
azgan

GreedFall - szykuje się kolejny udany RPG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Idź na bosa w północnym Wenshaganaw masz tam jednego milusińskiego.

 

No i uważaj na cycatą babę z mackami :E

https://imgur.com/fGdAg5G

https://imgur.com/y0DqIjM

 

Już się przekonałem do tej gry i faktycznie jest niezła czuć klimacik. Jeśli komuś podoba się seria Gothic i Risen to tutaj będzie zachwycony. Gram na padzie od XBOX ONE w 4K na Ultra i działa to całkiem spoko.

 

W sumie to mogli wybrać ciekawszą miejscówkę na start, żeby robiła lepsze pierwsze wrażenie. Jak ktoś będzie leciał tylko główny wątek zaraz na samym początku to tak tego nie odczuje i dosyć szybko dotrze do tej ciekawszej części.

 

PS> Pykam dalej ostro a jutro będzie problem z wstaniem :P. To najlepsza gra od Spiders w jaką grałem - chłopaki ładnie się rozwinęli :thumbup:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają potencjał. Powiększyli studio pod koniec produkcji tej gry z 35 do 50 osób. Budżet 5 milionów $ i grę zrobili w 3 lata. Po tej grze może uderzą w segment AAA.

 

Ja idę spać. Też muszę rano wstać :kwasny:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych opisów widzę że gra jednak jest ciekawa więc poczekam na jakąś promocję na tę gierkę i wtedy też ją zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się przekonałem do tej gry i faktycznie jest niezła czuć klimacik. Jeśli komuś podoba się seria Gothic i Risen to tutaj będzie zachwycony.

PS> Pykam dalej ostro a jutro będzie problem z wstaniem :P. To najlepsza gra od Spiders w jaką grałem - chłopaki ładnie się rozwinęli :thumbup:.

Jak Ciebie azgan gra w końcu przekonała, to już wiem że mnie też nie zawiedzie. Poczekam tylko jak cena spadnie i kupuję :cool:

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A stwory się respawnują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stwory się respawnują?

Tak, co jakis czas, nie wiem dokladnie jak dlugo trzeba czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A jak wygląda sytuacja ze zdobywaniem EXP. Czy warto latać z kompanami czy lepiej samemu ? Czy nie ma tak, że grając samemu szybciej nabijemy wyższe poziomy postaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez drużyny padniesz przy pierwszej grupie przeciwników :rotfl:

Gdzie Ci się spieszy z exp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia czy exp sie dzieli, ale lvlujesz i tak w miare szybko. Kompani dodaja czasem do questow dodatkowe linie dialogowe, pomagajace rozwiazac problem a czasem tylko cos tam powiedza ciekawego. Po tym jak juz zostana twoimi przyjaciolmi (status relacji) to kazdy z nich dodaje nam punkt do ktorejs z cech, dlatego warto tez nie maksowac ich bo punktow mamy malo a wlasnie towarzyszami mozemy je podbic (itemkami tez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ciebie azgan gra w końcu przekonała, to już wiem że mnie też nie zawiedzie. Poczekam tylko jak cena spadnie i kupuję :cool:

 

Warto, ale nie za 200 PLN. Tak czy siak moja ocena trochę podskoczyła z 6.5 dałbym jej teraz 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Rozpocząłem grę na trudnym.. Kurde leją mnie przy pierwszym spotkaniu.. A gram magiem :P Tak na szybko sobie zagrałem by obadać.. Eee nie jest łatwo ;). Na normalu jak grałem u kumpla to było akurat za łatwo :D. Jednak wiem ze jak zacznę porządnie grać to tylko na trudnym..

 

Gram na PS4 i działa bardzo ok.. jedynie literki są troszke za małe np przy opisach misji, ekwipunku... No ale będe musiał usiąść bliżej.. (gram na TV).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc optymalizacja słaba. Na gtx 1070 1080p spadki do 40 paru klatek są czasami, głównie podczas walki, ale nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja zacząłem grę i kurcze w tym 1 miescie co startujemy leją mnie ;p. Magiem sie coś mi ciężko gra. Gram na trudnym. Chyba, że musze obczaić taktyke.. Poszedłem sobie w boczne uliczki i nie wiem czy to rozsądne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przebiegłem część pierwszej lokacji magiem, chwila treningu i dawało radę, ale mag mi się nie spodobał i wystartowałem strategiem drugi raz. Z czasem jak opanujesz podstawy walki i zdobędziesz jakieś ubranko + wbijesz jakieś poziomy będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Na YT bardzo chwalą maga.. Ponoć później ma mega combosy i możliwości. Zresztą podejrzewam ze każda klasa ma w sobie dobre i złe strony..

 

Kurcze jak wy walczycie na odległość? Np jak staje na przeciwko 3 przeciwnikom w tym jeden jest strzelcem. Ciągle obrywam ;/ Robie uniki ale zara kończy sie mana + ciezko mi jest szybko zmienic broń wrrr Musze to jakoś opanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniki to podstawa. Jak grasz magiem to musisz rozsądnie korzystać z many i kup sobie miksturki odnawiające manę.

 

Wczoraj walczyłem z bosem na wyższym poziomie, towarzysze padli zaraz na początku walki, bez dobrych uników, pułapek, nasmarowanego miecza itd. nie było by żadnych szans. Bo boss jednym strzałem zabierał mi 70-90% HP :E A sama walka trwała ponad 5 minut.

 

 

Ale ogólnie to dość łatwo można załapać i przewidzieć ataki to nie jest bloodborne.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bieganie między portalami jest totalnie poryte, główny quest każe mi latać tak od miasta do miasta – kto to wymyślił? Przy takiej strukturze tylko to irytuje, zwłaszcza że każda frakcja ma identyczny budynek łącznie z wystrojem :lol2:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem będziesz miał więcej "teleportów" podczas questów, aby mniej męczyło i nie trzeba było tyle z buta naginać. Takie dziwne rozwiązanie, ale chyba lepsze to niż zanudzić się przy wykonywaniu questów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bieganie między portalami jest totalnie poryte, główny quest każe mi latać tak od miasta do miasta – kto to wymyślił? Przy takiej strukturze tylko to irytuje, zwłaszcza że każda frakcja ma identyczny budynek łącznie z wystrojem :lol2:.

Nie marudź tylko w każdej nowej lokacji odkrywaj wszystkie ogniska. Zdobędziesz exp i łupy z przeciwników, do tego sporo surowców a ogniska są "portalami szybkiej podróży".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mapy poodkrywasz to to bieganie nie jest takie zle. Mam nadzieje ze wiesz ze trzeba trzymac przycisk zeby szybciej biegac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzewko rozwoju postaci w tej grze ssie, żeby zdobyć umiejętność leczenia się magią to muszę odblokować i zainwestować w powolne długie miecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzewko rozwoju postaci w tej grze ssie, żeby zdobyć umiejętność leczenia się magią to muszę odblokować i zainwestować w powolne długie miecze.

A wystarczyło pójść przez "ogłuszanie", przy okazji miałbyś zdolność unieszkodliwiania przeciwników :terefere:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra byłaby wtedy zbyt łatwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam sobie utrudniasz narzekając na utrudnione umiejscowienie kluczowych umiejętności :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolne 2h(dwu ręczne) miecze są świetne, a jak się jeszcze doda do tego Furię to tylko papka zostaje z przeciwników :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...