Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paw79

Zmiana platformy na Windows 10- jak zachować Anniversary Update

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu będę zmieniał platformę i mam w związku z tym pytanie.

Wolałbym się obejść bez reinstalacji systemu (milion rzeczy w systemie, przeglądarce i sterownikach do ponownego ustawienia) ale z tego co czytałem raczej nie da się tego uniknąć.

 

Stary sprzęt:

i5-2400

Gigabyte Z68AP-D3

12GB RAM DDR3 1600MHz

 

Nowy sprzęt:

i7-6400T

Asrock Z170 Gaming ITX/ac

16GB RAM DDR4 2400MHz

 

Chronologia systemu na starym sprzęcie:

Windows 7 Pro SP1 -> Windows 10 -> aktualizacja do Windows 10 Anniversary Update (1607) w czasie gdy był on najnowszą wersją -> wywalenie wszystkich dodatków Micrsoftu (OneDrive, Sklep, Kalendarz, Kafle, itd...) -> blokada wszelkich automatycznych aktualizacji w systemie oraz telemetrii przy pomocy programu OOSU10 (blokada wszystkiego za wyjątkiem Windows Defender)

 

Jak przeprowadzić proces reinstalacji systemu na nowej platformie by pozostać na Anniversary Update (bez aktualizacji do Creators Update)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows w wersji BOX? Spróbuj włożyć dysk, wpisz i klucz. 10 sama usunie stare sterowniki i zainstaluje nowe, to znaczy powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj włożyć dysk, wpisz i klucz. 10 sama usunie stare sterowniki i zainstaluje nowe, to znaczy powinna.

Klucz od 10-tki mam.

Takie wyjście byłoby najwygodniejsze ale nie wiem czy przejdzie.

W każdym razie- spróbuję.

 

EDIT: Widzę że w razie czego jest jeszcze możliwość czystej instalacji z USB i zaktualizowanie przez zbiorczą paczkę ściągniętą z Microsoft Update Catalog do wybranej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...