Skocz do zawartości
mrevil2

ile trwa żywotność zasilacza komputerowego?

Rekomendowane odpowiedzi

sprwdzilem dzis swoj zasilacz, nadal dziala Be quiet S6 550W ale bede kupowal nowe czesci wiec zasialcz chyba tez zmeinie, ale jak wyczytalem w sieci data produkcji to maj 2009 czyli dziala juz ponad 12 lat wow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też chciał bym poradę. Mój zasilacz ciągnie już trzeci komplet bebechów Ryzen 5 5600, RTX 3070, 3 dyski SSD/nvme, 6 Wentyli RGB, 4x8GB DDR 3600Mhz. Mam go od 2010r. żadnych złych objawów. Jest to TAGAN 880 Superrock, jeden z lepszych zasilaczy tamtych lat. Wymieniać?? Jako dinozaur jak wklepałem marke TAGAN to odkryłem że nie istnieje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, p_bladek napisał:

No to ja też chciał bym poradę. Mój zasilacz ciągnie już trzeci komplet bebechów Ryzen 5 5600, RTX 3070, 3 dyski SSD/nvme, 6 Wentyli RGB, 4x8GB DDR 3600Mhz. Mam go od 2010r. żadnych złych objawów. Jest to TAGAN 880 Superrock, jeden z lepszych zasilaczy tamtych lat. Wymieniać?? Jako dinozaur jak wklepałem marke TAGAN to odkryłem że nie istnieje :).

Zrób OCCT psu test (test power, zakładka z napięciami i tam najbardziej interesuje ciebie 12V, 5V oraz 3VCC) zobacz odczyty napięć. Oczywiście, to nie rzeczywisty pomiar na liniach, a jedynie odczyt mobo, ale da jakieś wskazanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? Co 3-5 lat wymieniać ? ?

Mój Corsair AX760i Platinum 760W ma już 13 lat i dalej jest stabilny jak skała wg pomiarów CorsairLink. Obecnie ciągnie 12700K, RTX 2060 SUPER, 32GB ramu, 5x140mm wentylatory

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Corsair VX550W działał bezproblemowo 11 lat i możliwe że działa dalej, sprzedałem go jakieś 2 lata temu. Pentagrama 460W też używałem z 7 lat i też sprzedałem w pełni działającego.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy otworzyłem Seasonic S12II 430W z drugiego kompa, kupiony w 2007 roku, żeby go odkurzyć w środku. Działa bez problemów.

Z ciekawości spojrzałem jakie ma kondensatory - Nippon Chemi-Con KZE, więc może coś w tym jest że Japońskie kondensatory mają dobrą renomę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...