Skocz do zawartości
Pulpit

Steam - Temat Główny + FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie bo mnie trafia.😬 Ilekroć loguje się na STEAM (obojętnie w jaki sposób), to po wpisaniu hasła przysyłają mi na maila kod, który mam wpisać do ukazujących się okienek. Dotyczy to każdej gry.

Od zawsze, ale to zawsze loguje się z tego samego komputera. Czemu tak mam? Jest na to jakaś rada? Opcja "zapamiętaj mnie na tym komputerze" nie pomaga.

Płatny Norton i Malwarebytes nic nie pokazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Phoenix. napisał:

Windows 10 konczy zywot w pazdzierniku 2025r, czy to oznacza ze gry przetana sie odpalac?? No nie ;)

Niektórym nie wytłumaczysz. W większości przypadków takie osoby to piraciarze, złodzieje, bo jakoś muszą usprawiedliwiać swoje postępowanie :)

Ja nie znalazłem jeszcze gry, choćby nie wiem jak stara była, która by mi nie działała. Zawsze jest jakieś rozwiązanie, chociażby w sekcji poradniki na STEAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Phoenix. napisał:

Przeciez to tylko chodzi o wsparcie klienta, gry odpalisz pomimo braku wsparcia jesli gra wspiera dany system, ktory nie jest wspierany przez Steam. Brak wsparcia nie spowoduje nagle ze nie odpalisz kupionych gier lub tych ktore obsluguja dany system.

No nie bardzo.

Teraz odpalisz, ale za rok czy dwa, to już możesz w ogóle nie móc odpalić Steama i co wtedy?

 

Teraz, King Arthas napisał:

W większości przypadków takie osoby to piraciarze, złodzieje, bo jakoś muszą usprawiedliwiać swoje postępowanie :)

Ja nie znalazłem jeszcze gry, choćby nie wiem jak stara była, która by mi nie działała. Zawsze jest jakieś rozwiązanie, chociażby w sekcji poradniki na STEAM.

Że jak? Piraciarze przecież nie potrzebują steama, bo po co? 

 

Co do nie znalezienia gry, to fajnie, możesz się czuć szczęściarzem. A tymczasem inni mają inne doświadczenia i nie są one wyssane z palca.

Niektóre gry niby działają, ale jak poczyałem godzinę to się dowiedziałem, że żeby gra się przestała nonstop wywalać, to trzeba... po prostu zagrać w nią na Windowsie XP. 

Próbowałem bratu pomóc ze starociem. I brat na steamie ma z 10 gier. I patrz. 10% nie działa dobrze na nowym systemie ;)

A ja osobiście z kolei dużo korzystam z patchy społeczności 3D Vision. I tutaj Win10 to jest masakrator. Niczym bomba kasetowa zrzucona na bibliotekę. Część z tych gier wymaga konkretnej wersji sterowników, konkretnego zakresu kart (są gry gdzie powyżej gtx480 masz problem, a jak chcesz grać w coś nie obsługiwanego przez nowsze metody, to cała masa gier stoi zablokowana na Win7 i karcie max serii gtx 1660 lub starszych)

Są też emulatory. Nie wiem dlaczego miałbym być zmuszany do używania emulatora, zamiast móc pograć sobie np. w na retro kompie z XP czy nawet Win98 gdzie gra działa bez problemu. Ale to już zarzut odnośnie ogólnej cyfrowej dystrybucji i launcherów na PC, których od samego początku jestem wielkim przeciwnikiem. 

Teraz pewnie sporo gier może mieć problem choćby z racji innego systemu, np. 32bit vs 64bit, ale skoro piszesz, że nie spotkałeś się z problemem, to może większość gier na Steam lub wszystkie dostały odpowiednie poprawki i wszystko OK? Nie wiem.
W każdym razie blokada dostępu do gier na XP to już było coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca, a ma. Na XP nie odpalisz nawe klienta Steama już.

Nawet zresztą jakby wspierali odpalanie, to co z tego, jeśli wymaga to połączenia z netem, bo jeśli klient steam jest sprzed 4 lat to pewnie 10 sekund i masz konto ukradzione. 

Powinni to zrobić proso - KAŻDA gra, która może działać lepiej na starym OSie dostaje dożywotnie zwolnienie z DRMu. Odpalasz Steama online, autoryzujesz, i potem możesz sobie i 5 lat później odpalić gierkę na retro kompie bez problemu. 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.01.2024 o 22:24, Ronson napisał:

Próbowałem bratu pomóc ze starociem. I brat na steamie ma z 10 gier. I patrz. 10% nie działa dobrze na nowym systemie ;)

 

A patrz, ja mam ponad 6000 gier na STEAM, odpaliłem na bank z 1000 (niektóre tlyko do farmienia kart), chociaż na chwilę, nawet starych i każda działała. Oczywiście przy niektórych musiałem coś podłubać, ale zawsze działało. A Twój brat ma 10 gier i wielce halo, bo nie działa mu jedna. Nie wiem czy się śmiać czy płakać :szczerbaty:

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rób co chcesz. Śmiej się, płacz albo podskakuj do góry jednocześnie pierdząc. Wszystko mi jedno. Ja ci udowadniać niczego nie muszę, a poza tym brat nie jest komputerowym nerdem jak my tutaj, i jak nie działa to odpala wkurw mode i kończy próby grania, a nie marnuje godziny "bo trzeba coś podłubać". Fallouta starego mu odpaliłem, ale nawet mi zajęło to 15 minut czytania for i aplikowania rozwiązań.  Na XP klikał play i grał. Rozumiesz?


Jak mnie irytują ludzie typu "u mnie działa, jesteś "gupi" jak masz problem"

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam grę na Steam i mam ograniczenie do 9,5 Mb, Jest to dużo poniżej tego co zwykle. Nie mam ustawionego ograniczenia transferu, próbowałem zmieniać serwer. Wie ktoś może o co chodzi? Coś po ich stronie czy raczej po mojej? Orientuje się ktoś czy to normalne czasem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyjaśniło się już po speedteście. Wygląda na problem ze strony operatora sieci. Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może nie tyle operatora co sprzętu :hmm: Ja co jakiś czas muszę wył. i wł. router gdy zauważę spadek. Może u Ciebie też to poskutkuje ? 

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym należy pamiętać sprawdzając refurba Steam Decka, co tam może być potencjalnie problematyczne (i np. stanowilo powód odeslania przez pierwszego wlasciciela) ? Źle działające wibracje, nierówne podświetlenie ekranu, szybko rozladowujaca się bateria, co jeszcze? Jest jakaś apka/gra ułatwiająca przetestowanie wszystkich funkcjonalności decka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ile zaoszczędzisz na tym rebufie względem nówki?

I lepiej chyba zapytać w tym temacie . 

 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ronson w skrócie, też mnie to wqrwia. Ostatnio rebootowali na Steamie taki staroć Re-Volt. Uwielbiałem kiedyś tą grę, powinna śmigać jak powalona na dowolnym rupieciu a tymczasem mam spore problemy żeby ją wogóle odpalić, nie mówiąc już o jakimś wsparciu dla czegokolwiek :/ i tu nie chodzi o to że wywaliłem 20 ziko w bajoro, tylko że to jest tytuł 20-paro letni, który wymaga dx8, który mój smartwatch dalby radę zemulować a loader steama już nie potrafi. 

Z ciekawych rzeczy, proton na steamdecku już potrafi - za to obsługa tej gry bez klawiatury jest nierealna ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie pytanko, gram u siebie w jakąś grę single, idę gdzieś na innego kompa, loguję się na swoje konto steam i mam savy czy jak to działa?

Edit

Dobra poszukałem, a że chodziło mi konkretnie o DS3 to chmura nie funkcjonuje.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od jakiegos niecałego miesiąca mam duży problem ze steam. Nic nie zmieniałem, nie aktualizowałem itd. Po aktulizacji steam mimo dość nowego i szybkiego komputera  STEAM mi bardzo wolno chodzi. Włącznie gry po naciśnięciu przycisku jakieś gry to ok 1-2 min. zanim steam załapie Przełączanie między kartami gier powoduje, że przez 1min kręci się to "kółko steam i steam myśli". Często także steamwebhelper pozostaje bez odpowiedzi. Co ciekawe, jak steam jest właczony to włączając grę przez ikone z puplitu a nie ze steama gra włącza się od razu, a steam dopiero po minucie załapuje co się dzieje.

Dysk ssd cały i zdrowy, win 10 pro, i7-12700K, 32GB RAM, RTX 2060 super.

Próbowałem juz z czyszczeniem cache, wyłączeniem czegos tam z kartą w opcją steam, przejście na klienta beta steam. wszystko bez rezultatu.

Jakieś pomysły? Ktoś miał podobnie? Stało się to na pewno po aktulizacji steam to tej nowszej wizulanie wersji.

 

 

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MPro  A to nie jest tak że net Ci wolno działa?

Daj do testu jaką grę to ściągania to zobaczysz od razu.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

@MPro  A to nie jest tak że net Ci wolno działa?

Daj do testu jaką grę to ściągania to zobaczysz od razu.

Działa mi wszystko ok. Internet, komputer. Problem jest tylko w szybkości działa steam jako programu, strasznie jest opózniony i zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MPro  U mnie steam potrafi się przymulić i zawiesić już na etapie logowania - także nie masz się co przejmować bo te obecne wersję do stabilnych nie należą

Ps.Nie cytuj w całości posta pod postem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie włączam steam, autoaktualizacje włączone i nie przypominam sobie jakichkolwiek problemów 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam autologowanie do steama i za każdym razem steam ściąga aktualizacje jeśli znajdzie, do tego sprawdza zapisy gier z chmurą, bo widzę jak je podświetla i pojawia się 100%, ale nigdy nic nie zamulało, steama mam na drugim dysku, a nie systemowym, i jak robię formata, to mam cały czas folder steama wraz z profilem, najlepsze, że ten dysk to HDD, a instalka jest tam od wieków, przeszła Win10, inne procki, płytę, teraz Win11, jedynie gry mam na ssd lub nvme. Sprawdziłem folder steama utworzono czerwiec 2017:E

edit:
Piszę na serio, nie zdarzyło mi się, żeby steam złapał freeza, zamulił, powodował jakieś problemy, jedyne problemy ze steamem to czasem jak sam ma problemy, jak padnie serwer, steam przejdzie w tryb offline itd. Przechodzenie między kartami jest bardzo szybkie, sklep, biblioteka, rynek itd,

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mieliście kiedykolwiek problemy z kluczami Steam kupionymi na Kinguin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • źródło: flatpanelshd.com   (..) Ograniczenia systemu przyciemniania strefowego w LCD stają się widoczne dla widza już po kilku godzinach oglądania HDR. W wielu scenach wokół jasnych obiektów, napisów itp. widać intensywne rozkwitanie. W rzeczywistości jest to proste obliczenie. Natywny współczynnik kontrastu panelu LCD VA wynosi np. ~4000:1. Oznacza to, że za każdym razem, gdy telewizor osiągnie, powiedzmy, 1000 nitów, otaczający czarny obszar w tej samej strefie przyciemnienia (i często w strefach sąsiadujących) będzie rozjaśniał do około 0,25 nitów (1000/4000 = 0,25), czyli będzie szary, a nie czarny. 2000 nitów spowoduje kwitnienie w ilości około 0,5 nitów (2000/4000 = 0,5) i tak dalej. Żadna ilość przetwarzania obrazu ani algorytm przyciemniania nie jest w stanie uniknąć ograniczeń sprzętowych spowodowanych zbyt małą liczbą stref przyciemniania. System ściemniania również ma tendencję do pomieszania. Mały, jasny obiekt gdzieś na obrazie może znacznie zwiększyć jasność na pełnym obrazie. Krótkie wybuchy jasności, na przykład eksplozja w scenie akcji, mogą prowadzić do „skoków jasności”, podobnie jak ciemne sceny czasami prowadzą do przyciemnienia niemal całego ekranu. Jasne poruszające się obiekty, takie jak spadająca gwiazda, wytwarzają ogon rozkwitu, ponieważ strefy przyciemnienia mają zazwyczaj powolne czasy narastania/opadania (..) W odróżnieniu od LCD Oledy mają nieskończony kontrast, bo jasność sterowana jest na poziomie pojedynczega piksela, których jest ponad 8 milonów, w porównaniu w najlepszym przypadku do kilkuset stref w mini ledach.  W przypadku jakości obrazu HDR natywny kontrast i kontrola jasności są najważniejsze, ważniejsze niż szczytowa jasność TV, dlatego LCD ze szczytową jasnością nawet wyższa od oleda daja gorszy HDR.  
    • http://enbdev.com/mod_fallout4_v0316.htm No i wtedy wybierz co tam ci pasuje z presetow. Tutaj masz fajny mod na zmiane vizualna oswietlenia i pogody. Obecnie z nim gram. https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/46722
    • @Sheenek możesz podać link do tej głównej biblioteki ENB, bo za dużo tego jest na nexusie? Muszę dograć jakieś mody, bo moja karta w tej grze nawet wentylatorów nie chce uruchomić tak się nudzi 🤣 Druga sprawa, tekstury na obiektach na zewnątrz są takie trochę kiepskie, więc nie wiem co ten patch w ogóle zmienił 🧐
    • Ta krew z Eve znika sekundę po walce, ludzie naprawdę już nie mają się czego czepiać.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...