Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, ze Japonczycy i Koreanczycy maja te idiotyzmy gleboko w powazaniu ;) 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to i tak nic nie zmienia. A jeśli ktoś był nieświadomy tego, że nabywa tylko licencję to chyba pod kamieniem żył. Tak naprawdę nawet w czasach pudełek nie kupowało się gry. Ale cyfrowa dystrybucja niestety działa niekorzystnie dla końcowego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieni świadomość, dziś część ludzi nadal myśli ze jak kupują grę na płycie to jest cacy.
A ona niczym się nie różni od wersji cyfrowej, bo w każdej chwili mogą ci zaktualizować konsole/serwery tak, że z tej płyty i tak nie skorzystasz. Dobrym tutaj przykładem jest The Crew Ubisoftu, niektórzy mają je na płytach i co ? I pstro i tak nie zagrasz.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego jak masz tak jak ja mam gry z przed ery Steam, wtedy zawsze zagrasz. :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to przyrównać do papierosów. Wszedł nakaz wprowadzania grafik informacyjnych o szkodliwości palenia i co? Zmniejszyło to ilość palących? Raczej nie ;) A nawet taki nakaz informacyjny nie wiem czy będzie pro konsumencki, bo teraz będzie czarno na białym, że mogą wyłączyć. Z punktu widzenia użytkownika nic to nie zmienia, zasady użytkowania będą dalej takie same. Kto kupował preordery dalej będzie, bo jaka alternatywa. Chcesz zagrać to i tak wypożyczysz.

Edytowane przez Necronom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może na padzie Gamesir G7 SE? Są jakieś lepsze pady na PC od pada Microsoftu do Xboxa Series?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Necronom napisał:

Można to przyrównać do papierosów. Wszedł nakaz wprowadzania grafik informacyjnych o szkodliwości palenia i co? Zmniejszyło to ilość palących? Raczej nie ;)

Właśnie że zmniejszyło i to znacznie. Ale może to po prostu przypadek i tak palenie stało się mniej popularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba była już wrzucana część 1, ale może nie każdy widział:

jest i część 2:

 

Takie filmy to chyba trzeba pokazywać dzisiejszym developerom, marketingowca i wydawca, bo niektórzy zapomnieli czym są gry i o co w tym w ogóle wszyskim chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie odświeżyłem część pierwszą i jest tam na końcu zdanie:

"Rynek zostaje zalany grami słabej jakości, to przykład jednej z tysięcy podobnych gier stworzonych po to, by tylko zarobić.
I zalew tanich, nieudanych gier doprowadził w 83 roku do pierwszego kryzysu na rynku gier video".

Brzmi jakoś znajomo co ? Tylko dziś to dotyczy rynku gier AAA.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do 8 minuty drugiego filmu a tam urywek wywiadu z ówczesnym prezesem Nintendo, Hiroshi Yamauchi:

"Gracze nie kupują konsoli, po to, żeby ją mieć.
Tylko dla gier, w które mogą na niej grać"

To jest wręcz zabawne, że to wychodzi od Nintendo i w jednym zdaniu podkreśla to czego nie rozumie dziś m.in Sony.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest klu problemu dlaczego kupiłem Switcha?? no dla gier nawet jakby switch był kształcie kupy ale miał zajebiste gry to bym kupił, a Sony jaja robi pokazało jedną nową gre a gdzie reszta?? a potem i tak czekam na wersje na PC.

Żeby nie było nie mam nic do remasterów jako tako, jak jakas pozycja nie została wydana na PC to spoko przyjmę otwartymi ramionami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście tylko o tym, że kiedyś konsument to była w miarę mądra jednostka z Japonii, USA czy zachodu europy. Dziś konsument wyda więcej niż kiedyś na grę na skórki do darmowej gry, które nawet nie wpływają na rozgrywkę ale muszą je mieć bo jakiś youtuber ma...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kadajo napisał:

Dotarłem do 8 minuty drugiego filmu a tam urywek wywiadu z ówczesnym prezesem Nintendo, Hiroshi Yamauchi:

"Gracze nie kupują konsoli, po to, żeby ją mieć.
Tylko dla gier, w które mogą na niej grać"

To jest wręcz zabawne, że to wychodzi od Nintendo i w jednym zdaniu podkreśla to czego nie rozumie dziś m.in Sony.

:D

Z nowszych wypowiedzi szefostwa z Nintendo mamy to

https://www.ign.com/articles/shigeru-miyamoto-on-ai-nintendo-would-rather-go-in-a-different-direction

Mógłbym wrócić do tej wypowiedzi za 20 lat ale nie muszę, i tak wiem, że Nintendo będzie miało rację. Oni są w pełni świadomi, że swoje istnienie zawdzięczają niszy, którą wypełniają. Sony przez 20 lat też to rozumiało ale nagle postanowiło zacząć się bawić granatem, który prędzej czy później wybuchnie.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić sobie pada do PC.
W związku z tym że najwięcej ogrywam tytuły z PlayStation Studios (Rachet, God of War, Horizon itd.) myślałem nad Dual Sense'm.
Pytanie, czy w danej grze na PC, będą te same 1:1 efekty (możliwości) pada, tigery haptyczne itd. - tak samo będzie działać jak bym grał na PS5?
Lub, na PC są okrojone możliwości pada w danej grze vs. PS5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na PC "efekty" pada PS są niestety okrojone, a przynajmniej w wersji bezprzewodowej, na kablu ponoć działa lepiej, ale nie sprawdzałem. Do tego musisz instalować dodatkowe oprogramowanie.

Pod Windows najlepszy jest pad od Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, dlatego do PC miałem pada xbox series x. Po 50h w Wukongu zaczął dryfować (pada uzywalem dluzej, ale gram tez na padach Sony 15 lat i nigdy mi to sie nie przytrafilo) podjąłem się czyszczenia, ale bez efektu i finalnie wylądował w koszu. Wziąłem pada dualsense i bez problemu podłączyłem go przez bluetooth, który mam zintegrowany na mb. Jedyne co musialem zrobic to zainstalowac maly program DS4Windows, ale nic nie musialem tam ustawiac, poszlo z automatu. Pad działa również bez problemu w xbox game pass. Tym samym wyleczylem sie z przeswiadczenia, ze pad MS najlepszy do PC. 

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od Xbox One. Już 8 rok leci i wciąż zero problemów. :D  Największa zaletą są wyjmowane bateryjki i znacznie dłużej można pograć. DS ma świetną haptykę, ale bardzo szybko drenuje baterię. Dryftujących analogów nie miałem, ale o problemie można poczytać w necie, także chyba nie ma reguły...; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dżony Bi napisał:

Też tak myślałem, dlatego do PC miałem pada xbox series x. Po 50h w Wukongu zaczął dryfować (pada uzywalem dluzej, ale gram tez na padach Sony 15 lat i nigdy mi to sie nie przytrafilo) podjąłem się czyszczenia, ale bez efektu i finalnie wylądował w koszu. Wziąłem pada dualsense i bez problemu podłączyłem go przez bluetooth, który mam zintegrowany na mb. Jedyne co musialem zrobic to zainstalowac maly program DS4Windows. Nic nie musialem tam ustawiac, poszlo z automatu. Działa również bez problemu w xbox game pass. Tym samym wyleczylem sie z przeswiadczenia, ze pad MS najlepszy do PC. 

Mi pad od playstation dryfowal. Poprostu zalezy jak sie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie chodzi o sam problem dryfowania, po prostu sytuacja "zmusila" mnie do podjecia szybkich dzialan, bo stygłem bez Wukonga, a ze mam dwa pady DS to podjalem sie podlaczenia do PC z przeswiadczeniem, ze beda problemy, a problemow zero. System widzi go momentalnie po wcisnieciu logo PS na padzie tak jak w przypadku pada od MS.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2024 o 08:47, ThePodrygi napisał:

Zapomnieliście tylko o tym, że kiedyś konsument to była w miarę mądra jednostka z Japonii, USA czy zachodu europy. Dziś konsument wyda więcej niż kiedyś na grę na skórki do darmowej gry, które nawet nie wpływają na rozgrywkę ale muszą je mieć bo jakiś youtuber ma...

I wtedy to jednak żeby było stać na sprzęt do grania to trzeba było być bogatym / mądrym żeby zarobić. 

Dzisiaj rynek jest zalany ścierwem, ale stać każdego żeby sobie coś kupić i pograć. Abonamenty tym bardziej to ułatwiają.

Co to dzisiaj jest 2k za konsolę do gier? Tyle co nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...